BezpiecznaCiaza112023

Mamusie marzec 2012

12 lata 3 miesiąc temu #301342 przez gaabrysia
hej dziewczyny, dajcie znać od razu co tam było u lekarza i co u waszych "lokatorów" słychać ;) ja ciągle żyje ostatnim usg :D

georgette102 co do programu , nie pomogę zapytaj wujka google :) też powinnam to zrobić.. jak coś znajdziesz fajnego to daj znać.

Mariola wybaczamy są rzeczy ważne i ważniejsze, my pewnie też nie będziemy miały czasu na tak częste udzielanie się jak pociechy już będą z nami..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301367 przez strangerwold
Witajcie ciężarówki !:)
Ja dopiero co wstałam hehe w końcu się wyspałam jak miłoooo ! :)))
Jestem mega głodna więc zaraz idę na śniadanko jakieś dziwne że o 6 rano nie wstałam żeby jeść :woohoo:

aliah85 -mi z usg wyszło ten termin na koniec miesiąca ale zobaczymy co w czwartek lekarz mi powie;))

Mariola super ze Zosienka ładnie rośnie;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301485 przez emma
gaabrysia napisał:

ten stanik z "klapkami" -rewia mody ;D narazie kupiłam tylko jeden.. a wy?
no tutaj Emma zaraz mi znowu naganę napiszę, ale niewiem czy mam brać kosmetyki dla młodego.. głupieje.. ale dobrze ,że w takim sensie co komu jeszcze trzeba, zeby mieć pewność ,że wszystko jest.. niż paniki - która tfu tfu mineła jakiś czas temu.


no tak, "znowu" i "nagane" - ja, ja, ja! ;)
ja mam dwa staniki do karmienia, ale do szpitala biore jeden i zastanawiam sie, czy w ogole tam sie to cudo przyda: no bo mam spac w staniku i koszuli nocnej? to musi byc mega niewygodne i wlasciwie po co? ale biore "na wszelki" ;).
nie bede pisac zadnych nagan ;), wspomne ponownie, ze inflancka zapewnia wszystkie kosmetyki dla dziecka, prosza tylko, zeby zaprac 10 pampersow i 5 pieluch tetrowych (do ocierania, owijania itp.), reczniczek i cieply kocyk. pamietaj wiec tylko o kosmetykach dla siebie (oni sugeruja, zeby kupic mydlo "bialy jelen" - w drogeriach mozna kupic miniwersje produktu - mam :) - zadne "tantum rosa" - mowia, ze to nieprzydatne w szpitalu) i o tych wielkich podpaskach "bella" :).

bylam dzis na badaniach, w poniedzialek pewnie ostatnia wizyta (bede w 37. tygodniu, teraz mam 36. i wg wytycznych mojego szpitala dzidzius jest juz donoszony! hura! ale lepiej nich sobie tam jeszcze posiedzi :)) i wszystko bedzie jasne. moim zdaniem dzidzia nadal ma glowe na gorze, mimo moich wygibasow, ale licze na to, ze jeszcze sie to zmieni...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301526 przez gaabrysia
hej, a Ty w domu?? wagary ?:)
Dzięki ,że jesteś taka wyrozumiała, pewnie przez pracę z dziećmi ;D
co do stanika w szpitalu to ja myślę, że się jednak przyda.. np żeby włożyć wkładki laktacyjne .. pod samą koszulą nie będą się trzymać.. obawiam się też,że mało rzeczy będzie dla nas wygodnych.. te podkłady też są super , ale co zrobić. nie my pierwsze nie ostatnie ;)

Ja wogolę się zastanawiam czy nie wziąć jednej piżamy jednej koszuli ( które uwielbiam :/ ) którą kupiłam, bo nie posiadam..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #301564 przez emma
tak, wagary... w pewnym sensie - bylam dzis rano na badaniach, wiec sie zwolnilam. do prawdziwych wagarow jeszcze 3 dni :D. ale zeby sie zbytnio nie obijac, wzielam tekst do korekty, wlasnie sprawdzam ;).
jesli pizama ma rozpinana gore to nie powinno byc problemu z karmieniem, mysle, ze mozesz smialo zabrac... ja lubie koszule, chociaz zbyt krotkie lubia sie podwijac ;).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301568 przez gucha86
Hej
dziewczyny ja mam tak ogromnego lenia że nic mi się nie chce, całe dnie bym spała i zaraz idę na drzemkę po śniadaniu :), a i od kilku dni bardzo bolą mnie oczy jak posiedzę z pół godzinki przy kompie lub tv czy wy też tak macie?

Agnieszka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301649 przez marigra
czesc dziewczynki

u mnie już troche lepiej chociaz nad ranem miałam nerwa na męża, bo miał mnie zawiesc na badania i w srodku noc oswiadczyl zse tego nie zrobi bo musi zabrac jakas kobite z pracy, wiec sie wkurzyłam, puściłam małą wiązanke co do rzeczy waznych i wazniejszych (wiedzial o badaniach od 2 tyg.) i pozniej nie mogłam juz spac. Ale jak wróciłam z badan to nadrobiłam sen i właśnie wstałam.

Mariola - wiemy wszystkie ze Zosia teraz najwqzniejsza i jej posiwecasz 100% uwagi tak powinno byc

ja stanik kupiłam narazie jeden, bo nie wiem czy sie przyda i bedzie wygodny....wjdzie w praniu. A z wyprawki nie mam jeszcze wkładek laktacyjnych i masci na sutk....ale waham sie czy kupowac :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu - 12 lata 3 miesiąc temu #301651 przez strangerwold
noo Marigra ja to bym się ostro wkurzyła na Twoim miejscu..;/
Grrr jakaś kobieta z pracy ważniejsza niż żona? I to żona ciężarna?
Nieładnie zrobił ! :angry:

gucha chyba wszystkie już mamy lenia na tym etapie :lol:
Mnie tam oczy nie bolą nie wiem może zmęczona jesteś dlatego Cię tak szybko bolą oczka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301680 przez marigra
strangerwold napisał:

noo Marigra ja to bym się ostro wkurzyła na Twoim miejscu..;/
Grrr jakaś kobieta z pracy ważniejsza niż żona? I to żona ciężarna?
Nieładnie zrobił ! :angry:

gucha chyba wszystkie już mamy lenia na tym etapie :lol:
Mnie tam oczy nie bolą nie wiem może zmęczona jesteś dlatego Cię tak szybko bolą oczka



wkońcu mnie zawiózł i przywiózł, ale się nasłuchał.... :lol: sasasas

wiecie obżeram sie łasnie wędzonym oscypkiem :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301686 przez strangerwold
No i dobrze że się nasłuchał tak ma być !;))) hehe

Dostałam taka płytę z filmem od położnej "Pielęgnacja noworodka i niemowlęcia" i tam jest np kąpiel dziecka i normalnie własnym oczom nie wierzę jak oni cudują z tym dzieckiem..
Normalnie to się kładzie dziecko na pleckach i myje a nie jeszcze się za chwile obraca na brzuszek przecież to krzywdę można zrobić dzidziuś się ślizga myjąca osoba też ma ręce śliskie aż strach.

Ja będę na pewno kąpać tak jak kiedyś się kąpało na pleckach maluszka.:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301694 przez georgette102
gucha86 lenia miałam wcześniej, a teraz, gdy muszę leżeć to chciałabym coś robić :) ale w dzień nie śpię bo co ja bym w nocy robiła :unsure: a oczy... też czasami mnie bolą jak zbyt długo przed kompem lub tv posiedzę, ale czytałam gdzieś, że w ciąży wzrok może się pogorszyć a po porodzie wszystko wraca do normy

za to do palety wszelkich dolegliwości dołączyła od wczoraj... zgaga! :( nigdy czegoś takiego nie miałam - pali mnie w przełyku (bez względu na to co zjem) i dziwi mnie to, bo skąd to się teraz wzięło? Majka jest już nisko, więc chyba nic mi tam nie uciska? jak walczycie z tą dolegliwością???

gaabrysia ściągnęłam Picasa 3 - ma swoje wady i zalety ale w końcu uporządkuję zdjęcia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301698 przez Karola1990
Hejka. Ktoś jeszcze o nas pamięta? Mam strasznie obolałe żebra a kopniaki są co raz mocniejsze i Oleńka nie zna litości. Już nie wiem jak mam siedzieć żeby było dobrze. Musze się uczyć a na stojąco i leżąco jakoś nie wychodzi. Jak tylko usiądę to kopie jak szalona. W pozycji leżącej to samo jak stoję to siku. Jeszcze 8 tyg...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301700 przez emma
georgette, nie zazdroszcze ci, mialam wczoraj i - nie wiem jak u ciebie - mi na zgage pomaga tylko zbawienny czas ;), zazwyczaj po dobrze przespanej nocy juz mnie nie meczy. wszystkie cudowne sposoby sie u mnie nie sprawdzaja: ani migdaly, ani mieta, ani paluszki, ani woda... trzeba przezyc. :/ ale sprawdz, moze tobie pomoze! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301718 przez marigra
stranegerwold - to prawda z tymi kapielami i przewijaniem. Ja oglądałam ostatnio płytę od pana hmmm Zawitkowski? z tvn style. I on tez takie cuda wyczyniał z tm fdzieckiem, tak je dziwnie ubierał przewracał, ze ja stwierdziłam, ze w zyciu bym tak dziecka nie ubrała. bo np. mając rozpinane całe body, ja klade dziecko na pleckach (na rozpietym ciuszku) i poprostu wkładam rączki i zapinam, a on pokazywał, zeby ubranko jakos zwinąc przekrecic dziecko na bok , załoyc jeden rekawek, pozniej znow dziecko przełozyc i znow ubierac, wiec zajeło by to wg. mnie 20 min, a nie tak jak zwykle z 5min. :dry: wiec ja traktuje to wszystko z przymruzeniem oka. Kazda z nas znajdzie swoje metody pielegnacji dziecka, ale uwazam, ze im mniej sie je wygina tym lepiej, ale to moje zdanie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 3 miesiąc temu #301725 przez strangerwold
marigra napisał:

stranegerwold - to prawda z tymi kapielami i przewijaniem. Ja oglądałam ostatnio płytę od pana hmmm Zawitkowski? z tvn style. I on tez takie cuda wyczyniał z tm fdzieckiem, tak je dziwnie ubierał przewracał, ze ja stwierdziłam, ze w zyciu bym tak dziecka nie ubrała. bo np. mając rozpinane całe body, ja klade dziecko na pleckach (na rozpietym ciuszku) i poprostu wkładam rączki i zapinam, a on pokazywał, zeby ubranko jakos zwinąc przekrecic dziecko na bok , załoyc jeden rekawek, pozniej znow dziecko przełozyc i znow ubierac, wiec zajeło by to wg. mnie 20 min, a nie tak jak zwykle z 5min. :dry: wiec ja traktuje to wszystko z przymruzeniem oka. Kazda z nas znajdzie swoje metody pielegnacji dziecka, ale uwazam, ze im mniej sie je wygina tym lepiej, ale to moje zdanie...



Nom dokładnie w stu % się z Tobą zgadzam ! :)
Jejku ciekawe jak to będzie pierwsza kąpiel pierwsze karmienie, przewijanie itd ;)
Boicie się troche?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl