BezpiecznaCiaza112023

Testy owulacyjne - stosujecie?

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #989102 przez brown24
Malutkamilka no ja tu widze 2 kreseczke :)
Milunia, tak jak pisałam wcześniej, beta negatywna, ale okresu dalej nie ma więc czekam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #989109 przez Miluniaa
Malutkamilka podobna sytuacja jak z natka ja widze test pozytywny zobaczysz, ze bedzie dobrze ;p czekaj kilka dni i powtorz

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #989110 przez miśka23
Malutkamilka ja też widzę 2 kreseczki :kiss: :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #989113 przez joanna1991
MALUTKAMILKA ja rowniez widze kreseczka, ogladam z telefonu i nawet nie musze zblizac sobie :)

Dziewczyny ostatnio przestalam brac bromka tak jak kazal lekarz i musialam isc na badania krwi na PRL miedzy 3-5 dniem cyklu.i tak zrobiłam no i moj wynik wynosi 1300 a norma jest do 625 . A zatem moje pytanie czy w czasie okresu moze podwyższyć sie PRL? Dodam tez ze poprzedni moj wynik wynosil 23,0
Czy zamiast bromka moge wziasc castagnus?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #989120 przez natkka
malutkamilka myślę, że po cichu można gratulować. Ja też taką miałam :) idź na bete :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #989121 przez Nefri
MALUTKAMILA ja tez widze 2 kreski i to w telefonie;-)
JOANNA wg mnie smialo mozesz lykac castagnus, na pewno ci nie zaszkodzi
MILUNIA wydaje mi sie, ze na tym etapie ciazy to raczej nie czuc i nie slychac dziecka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #989173 przez Helena16
hej!
Czytam Was wszystkie i 70 % tekstu nie rozumiem. Rozumiem że malinki to dwie kreski na teście ciążowym ?:D Ten fachowy język forum mnie przeraża, ale mam nadzieję, ze po kilku tygodniach tez załapie o co chodzi:D.
Mam tak wiele pytań do was... np. czy robicie testy owu podczas miesiączki? No wiem, może to głupie pytanie, ale czytałam że niektóre kobiety tak mają.
Dziś mijają 2 tygodnie od usunięcia polipa z macicy i właśnie mi się skończył okres. Chyba powinnam zacząć robić testy owu prawda? W ogóle to od 18- 21 czerwca miałam plamienie a od 21 -23 silne krwawienie i okropny ból brzucha, potem znowu od 23 do 27 czyli do dzisiaj plamienie. Okres trwał aż 10 dni i w sumie jestem przyzwyczajona do takich miesiączek, ale za pierwszym razem jak miałam usuwanego polipa, to pierwszy okres po zabiegu był baardzo krótki i skąpy. Jak miałam polipy to takie miesiączki były normą, wiec wpadam w panikę już, bo czuje się jakby nie wszystko mi wycieli.
W ogóle to nie wiem ile trwa mój cykl, bo przez ostatnie 6-7 lat miałam okres czasem 2 razy w miesiącu. Czasem krwawiłam 3 tygodnie, potem 2 tyg przerwy i znowu 2-3 tygodnie krwawienia. Ostatnie 2 lata chorowałam przez to na anemie, ale bałam się iść na zabieg bo lekarz mi powiedział, ze podczas usuwania mięśniaków( które wcale mięśniakami nie były jaka się podczas operacji okazało) jest ryzyko usunięcia macicy. I tak się kilka lat męczyłam, nie wiedząc nigdy kiedy dostane krwawienia, albo kiedy mam owulacje. Były miesiące ze bolał mnie brzuch z jednej strony mocno wiec podejrzewałam, ze to owulacja, ale nigdy jakoś specjalnie nie liczyłam dni. Nie miałam takiej potrzeby. Zmieniłam lekarza. Trafiłam do jednego profesora, który popukał się w głowę jak usłyszał co mi inny lekarz mówił. Od razu zlecił usunięcie polipa, no ale menda odrosła po kilku miesiącach... Teraz muszę iść na badania do szpitala miedzy 4 a 9 dniem cyklu. Najpierw muszę wyliczyć kiedy to będzie, ale na dzień dzisiejszy wypadało mi ze miałam wtedy okres i nie wyobrażam sobie jak te badania miałyby wyglądać. Leżałam z dziewczynami w jednej sali co mialy takie badania. Musiały każdy mocz zbierać do pojemnika. No jak się ma okres w tym czasie to się chyba tego nie da zrobić prawda? Nie wiem teraz czy czekać jeszcze 2-3 cykle może sie unormują i nie bedą trwały 10 dni! A może zadzwonić do mojego lekarza i się zapytać co dalej. Od jutra zacznę robić testy owu, może to chociaż mi coś wyjaśni. Troche sie rozpisała ehhe.
Nie ogarniam jeszcze waszych ników i w ogóle gubie sie kto jest kim itd. wiec wybaczcie ze nie komentuje waszych wpisów. Poradzcie mi prosze co teraz najlepiej robić nie chce zekac znowu roku czy dwóch na maleństwo....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #989187 przez magmus88
Witak Helenko :)

Maliny - to są dwie kreseczki, mocne kreseczki na teście owulacyjnym. Oznaczają wtedy zwiastującą owulację :) I nie, podczas miesiączki się ich nie wykonuje :) bo wtedy napewno nie ma owulacji.

Co do badań wykonywanych podczas miesiączki - czasami właśnie o to chodzi........ żeby wykonać dane badania podczas miesiączki. Też miałam taką diagnostykę.... nie jest to nic przyjemnego, bo jakby nie patrzeć kobieta się krępuję no ale cóż.... dla zdrowia trzeba się poświęcić.... Wydaje mi się, że najlepiej to zapytaj swojego lekarza co masz robić.... nic na własną rękę :)

A te krwawienie, która miałaś, tzn. długie cykle w bardzo krótkich odstępach czasu - to lekarze stwierdzili, że czym jest to spowodowane??

Mam nadzieje, że będziesz się u nas dobrze czuła :) Zapraszamy i witamy :)

Malutkamilka - ciche gratkI! :D
Podziękowania: Helena16

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #989191 przez natkka
Helena w 100% zgadzam się z magmus :)
Dziewczyny ja nadal wariuje, zastanawiam się jak długo dam rade wytrzymać zanim mnie nie skieruj do wariatkowa. Ogolnie za każdym razem jak robi mi się mokro do biegnę do toalety sprawdzić czy czasem nie krwawie :( wczoraj pojawił mi się taki dziwny zolty śluz z taki grupami jakby zważona smietana :/ a dzisiaj przy oddawaniu stolca pojawiły się w muszli z odrobiną śluzu dwie kropki świeżej krwi. Wobec tego moje martwie nie wzrosło o 150% :/ wizyta u ginekologa dopiero w środę :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #989193 przez magmus88
Natka - z tym bieganiem do toalety z tego co widzę i "czytam" ma każda, której test był pozytywny..... Poprostu każda z nas tak strasznie chce być w ciąży, że się boi... Bo wiadomo co takie "mokro" zwiastowało wcześniej....

A te kropki krwi może od zagnieżdżania?

Bądź spokojna.... stres napewno wszystkiemu nie sprzyja....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #989196 przez Miluniaa
natka pociesze Cie, że ja mam 10 tydzien i nawet jak siku robie to sprawdzam czy nie ma krwi i pewnie tak juz zostanie do konca ;)
Oj ciezkie te życie cieżarnych hehe :):):) A ten krew na papierze to byc moze magmus ma racje czytalam ze zagniezdzenie tak wlasnie moze sie objawiac i przez 3 miesiace w trakcie spodziewaneo okresu moze pojawic sie delikatne plamienie :)
Podziękowania: magmus88

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #989201 przez Helena16
dziękuję magmus88 za odpowiedź.
Natka moja mama jak była ze mną w ciąży to przez 4 miesiące miała miesiączke, może trochę słabszą ale miała. i w ogóle jakieś nieregularne plamienia. W piątym miesiącu nie dostała i w ten oto sposób dowiedziała się, że jest w ciąży. Po pierwszej ciązy ( mam brata nie cale 2 lata starszego) dużo przytyła wiec w ogóle nie było widać. No ale to było 31 lat temu:D i nikt nie latał na bete czy po testy ciażowe. Jak był w ciąży to po prostu był i tyle. Chyba Wtedy kobiety miały mniej stresów związanych z ciążą.
Powiem wam dziewczyny że jak zaczęłam się wgłębiać w tematy ciążowe to dochodzę do wniosku że czasami te dziewczyny które urodziły w młodym wieku i nie koniecznie planowały ciąze nawet nie wiedzą ile z jednej strony miały szczęścia i ile stresu mniej. Nie sądze przy tym że miały lepiej, czy łatwiej ABSOLUTNIE! ale z mojej, dzisiejszej perspektywy tak to wygląda.
edit: zapomniałam dodać że zrobiłam test owu i są ... uwaga dwie malinki, ale z instrukcji wyniki, ze to nie jest owulacja, bo ta na dole jest słabsza. Mój pierwszy test:D:D:D faktycznie emocje temu towarzyszące sa bezcenne:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #989205 przez magmus88
Helenko, możesz zamieścić zdjęcie :) zawsze doradzimy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #989213 przez Nefri
Natkka ja też zawsze przy wizycie w toalecie sprawdzam, czy nie ma krwi i zawsze jak poczuję mokro, a często się to zdarza, bo mam dużo śluzu w tej ciąży. W ciąży z Tymkiem też tak sprawdzałam cały czas. A może miałaś zaparcie i stąd tak krew ;) tak też się zdarza, w ciąży ma się zaparcia i niejednokrotnie przez to hemoroidy i krew się pojawia. Ja akurat nie miałam, ale wiem, że to częste.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #989247 przez Helena16
jutro zrobię fotę testu jak cos bedzie to zamieszcze:) dzis juz wyrzucilam:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl