BezpiecznaCiaza112023

ciaza i porod w Hiszpanii

12 lata 2 miesiąc temu #302350 przez anuskka
Hiszpanka ja mysle,ze w menu szpitala raczej potrawy wegetarianskie powinny sie znalesc.przeciez diety bywaja rozne....ja juz koncze 39 tydzien. wlasciwie tocmam termin na przyszly piatek-ale moja matrona przepowiada ,ze mala urodzi sie szybciej.Z objawow to tak wiele znowu nie mam.Skurcze mnie mecza przy wysilku,a ze prowadze zycie raczej siedzace to najbardziej odczuwam plecy i dupe :silly: Poza tym organizm sie mi chyba zaczyna oczyszczac no i na razie to by bylo na tyle. co do wieku to tez mam 38latek... Nie moge w to uwierzyc-ale kalendarz sie nie myli...A ty na kiedy dokladnie masz termin?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #302418 przez hiszpanka
ja wlasnie zaczynam 38 tydzien, termin na 24, ale rzekomo tez urodze wczesniej.. wlasnei wrocilam od matrony i powiedziala, ze mam anormalnie wielki brzuch i do porodu mam nei jesc nic poza owocami i warzywami... oczywiscie znow sie nasluchalam o tym, ze sie doprowadzilam do takiego stanu (skrajnej otylosci 14 kg)... masakra jak mnie ta baba doluje... i postraszyla, ze jesli nei urodze w tym tygodniu to na 100% zrobia mi cesarke bo dziecko jest olbrzymie.... OKROPNA BABA!

Gdzie dokladnie mieszkasz i co ciekawego porabiasz w Hiszpanii? Masz moze facebooka? Przyznam, ze nigdy nei korzystalam z mozliwosci rozmawiania w taki sposob... ale znalazlam wasz watek i pomyslalam, ze sie przylacze... jak cos podaje mojego maila - wyslij mi namiary na fejsa ...
pozdrawiam
ania

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #302473 przez anuskka
Ja tez jestem Ania i milo mi cie poznac,a takze nasza Gumisie
No to czyli nasze dzieciatka beda prawie obchodzic urodzinki w tym samym czasie... :lol: tak przy okazji to zapraszam tez na watek www.zapytajpolozna.pl/100-przyszle-mamy-.../Page-50.html#302354 jest nas wiecej z terminem na luty.

wiesz co ta twoja matrona to niezla tyranka....mam nadzieje,ze nie sprawdza sie jej czarnowidztwa....

A co ja porabiam w tym pieknym kraju???? No coz przyjechalam do meza 7 lat temu z dzieciaczkami i zostalismy. Pracuje dla projektanki mody,ktora projektuje dla jednej z marek el corte ingles ( formula joven)i modle sie ,zeby dobrze sobie poukladac obowiazki po macierzynskim,zeby nie stracic tej pracy.A poza tym probuje zyc w zgodzie z moimi nastolatkami-bo to bardzo glupi wiek i nie wiesz kiedy moze poczuc sie urazony(pewnie znasz to ;) )

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #302835 przez gumis24
hiszpanka ja nie rozumiem co ona sie tak Ciebie o ta wage czepia?jaka mialas wyjsciowa?mnie sie wydaje ze 14 kilo na naprawde super z pewnoscia nie jakos bardzo duzo... :ohmy: i zeby Tobie takie uwagi robic?nie przejmuj sie...na pewno wszystko bedzie dobrze... :)
ja mam "dopiero" 29 lat w Hiszpanii tez jestem od 7 i to moja pierwsza ciaza...
No coz zycze Wam moje drogie szczesliwychi szybkich porodow bo mozecie zaczac rodzic chyba teoretycznie w kazdej chwili??daj koniecznie znac po wszystkim co i jak :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #302838 przez hiszpanka
mam 172 cm wzrostu i wazylam 66 wiec wydaje mi sie , ze idealnie przynajmniej na to wskazywal moj wspolczynnik BMI... tym bardziej, ze nei naleze do najnizszych... teraz waze 80 i wcale nei uwazam aby to bylo duzo... no ale widzicie .. trafilam na babsztyla, ktory nie bardzo lubi obcokrajowcow,... wszystkie moje znajome przytyuly w okolicach 20 - 22 kg... wiec wcale nei uwazam, ze jestem jakims ewenementem, babka od poczatku ma cos do mnie... pewnei sie nei dowiem o co chodzi... moze nei lubi wysokich blondynek? haha jak u mnei sie cos zmieni dam znac :)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #302861 przez anuskka
no to rzeczywiscie nie ma sie czego czepiac. Pewnie ja tez mialabym u niej przesrane. :161 cm i od 51kg doszlam do 62-oj mialaby uzywanie :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #303251 przez gumis24
dziewczyny a czy w Hiszpanii nacinaja krocze podczas porodu?jakos strasznie sie tego boje...ale macie sliczne brzuszki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #303279 przez hiszpanka
Gumis... wlasnie tego nei wiem... w sumie tez bym nei chciala.. choc powiem Ci, ze przy pierwszym porodzie w Polsce nacieli mi krocze i nie czulam tego.. tak samo jak zszywania... pozniej do zdjecia szwow troche molestowalo, ale nie az tak strasznie - wiec sie nei bój ;) Bedzie dobrze :)))

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #303296 przez gumis24
dzieki hiszpanka troszke mi lepiej... ;) ciekawe czy sa kobiety ktore urodzily bez nacinania ze juz o peknieciu nie wspomne...mnie sie to wydaje straszne... :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #303478 przez anuskka
zdarza sie,ze niepotrzebne jest nacinanie-choc chyba wolalabym ,zeby zrobili to w czasie skurczu(tak bylo przy pierwszym porodzie-nic nie czulam)ale wydaje mi sie -choc nie jestem tego pewna,ze ktos mowil,ze tutaj zostawiaja sprawy swojemu biegowi.czyli pekniesz to pekniesz....

ja znowu mam stacha przed znieczulaniem. Zdecydowalam sie na nie-ale jak sobie pomysle o tej igle brrr.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #303510 przez hiszpanka
ja wlasnei dlatego nei chce ani znieczulenia , ani cesarki.. boje sie potwornie takich interwencji... juz wole sobie naturalnie pocierpiec :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu - 12 lata 2 miesiąc temu #303523 przez anuskka
no wlasnie pierwszy mialam naturalny -kupe godzin,drugi cesrke pod narkoza-a teraz mam nadzieje,ze przetrwam znieczulenie i nie bede sie tak meczyc-ale czas pokaze. Nie wiem -zadna z moich kolezanek nie narzekala na zzo ,wiec chyba nie moze byc staszne

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #303533 przez gumis24
Anusska znieczulenie tj wklucie tej igly ponoc wogole nie boli ostatnio ogladalam o tym program...najczesciej zreszta kobieta nawet tej igly nie widzi...czujesz tylko uklucie komara jak przy kazdej innej malutkiej igle...takze tym nie martw:) :)a czy ktos Ciebie juz pytal czy bedziesz brac znieczulenie?czy to trzeba wczesniej powiedziec czy poprostu w momencie przyjazdu do szpitala?
No ja sie nie znam wybaczcie jako ze to moje pierwsze malenstwo ale wlasnie ponoc takie pekniecie jest jeszcze gorsze niz jak sie zostanie nacietym.... moja siostra miala cesarke i powiedziala ze bylo ok ;)
Moj maluszek kopal mnie dzis w nocy i nie dal mamusi spac ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #303579 przez anuskka
Gumis z tego co mi wiadoma to przy przyjeciu do szpitala wypelniaja formularz i wypytuja o takie szczegoly jak znieczulenie,itp. no w kazdym razie ja sie upomne gdyby tego nie zrobili :lol: .a ten strach to tak raczej taki przed nieznanym .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 2 miesiąc temu #303702 przez gumis24
anusska a no jasne ja tez tak mam...ale staram sie nie "panikowac"i nie martwic na zapas tym bardziej ze mam jeszcze troche czasu....no ja juz wogole niewiem co mnie czeka jako ze to moje pierwszy porod ale sa tacy co mowia ze to lepiej ;) ...mysle ze dam rade jak my wszystkie :silly: i ja rowniez od wejscia bede prosic wszystko hehe...a moja siostra w PL miala po 30 godzinnych skurczach (kiedy w koncu sie nad nia zlitowali) cesarke w znieczuleniu miejscowym i mowi ze bylo tak cudownie w koncu nie czuc tego bolu ze to nie do opisania....
A jak sie czujecie dziewczyny??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl