BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 8 miesiąc temu #717255 przez Marudka
gaguka - ja chodzę do Radeckiego z Kamieńskiego, przyjmuje na szczęscie na NFZ na grunwaldzkiej.
Mojej mamy siostra rodziła 2 dzieciaczków w Trzebnicy i jest bardzo zadowolona ale ona miałam tam najbliżej, ja na kamieńskiego mam niecałe 10min autem a koleżanki polecały mi tego Radeckiego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717278 przez mokka
Mirka, a to tak samo ma przejść czy do konca ciąży będziesz się zwijać z bólu? Kurcze, jak to nic na to nie mają w szpitalu?


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717289 przez mirka26
mokka mogę sobie sama wykupić leki ale one są bardziej zapobiegawcze i mogę brać pyralginę przeciwbólowo. do końca ciąży to może się powtarzać a potem na fizykoterapię i rehabilitację
dawali mi kroplówki ale nie pomagały teraz bolo odrobinę mniej ale zawsze coś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717342 przez MoNiaaa
mirka 3maj sie tam

dorze ze w domu chociaz bedziesz tylko oszczedzaj sie!!

domi a jak u ciebie kiedy cie wypuszcza wiadomo cos??

sory ze mnie tak malo ale jak mam wolne to kompa raczej unikam:P
wogole niby caly dzien wolny a na sprzatanie ciagle czasu i checi brak i tak odkladam :P

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717386 przez emilka1103
Witam. Ja niestety jestem przeziębiona. Bardzo boli mnie gardło, głowa a wczoraj to w ogóle ledwo z łóżka schodziłam taka byłam obolała. A to najgorzej bo przecież nic wziąć nie można. Może znacie jakieś sprawdzone domowe sposoby na przeziębienie? Ja piję herbatkę z miodem i cytryną czy zjem kanapkę z czosnkiem, ale może macie jakieś swoje sposoby.

Co do ruchów to ja jeszcze nie czuje, ale w sumie jeszcze jest czas.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #717395 przez mokka
Emilka na przeziębienie to czosnek, cebula w dużych ilościach. Na gardło jak da mnie całkiem niezłe jest ciepłe mleko z miodem lub hallsy miodowo-cytrynowe (sama byłam zaskoczona na początku, ale mnie zawsze pomagają). Możesz łykać witaminę C lub jeść duże ilości cytrusów/aronii/czarnej porzeczki bo zawierają duże jej ilości. Lub najprostszy i najszybszy sposób, czyli idź do apteki i zapytaj o coś na przeziębienie co mozna stosować w czasie ciąży. Kobitka powinna zapytać w którym miesiącu jesteś i coś ci dobrać odpowiedniego. Zdrówka zyczę!
Mnie też katar złapał tydzień temu i nadal trzyma. Sama nie jestem tylko pewna czy to przeziębienie,alergia na pyłki czy po prostu ciążowy katar który jest ponoć normalny.

Dziewczyny, zastanawiam się nad kupnem stetoskopu żeby słuchać serca płodu. Słyszałam, że podobno da się go usłyszeć przez stetoskop. Zastanawiam się ile w tym prawdy. Lekarz do którego chodzę używa dopplera i ładnie to serduszko słychać, a przy stetoskopie to sama nie wiem. Macie jakieś doświaczenia z tym?


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717410 przez MoNiaaa
nie wiem jak jest z tym stetoskopem wiec nie pomoge

ja chcialam sobie kegginsy kupic na allegro i jestem pomiedzy dwoma rozmiarami i nie wiem ktory wybrac???wiekszy czy mniejszy??juz nie mam w czym chodzic :ohmy: :angry:

a w tej tabelce z rozm sa podane przed rozciagnieciem i po rozciagnieciu materilu i jakby patrzec na to po rozciagnieciu to spokojnie mieszcze sie w tym mniejszym ale nie wiem czy wtedy nie bedzie brzydko wygkadalo??mozecie cos doradzic jak wy wybieralyscie wymiary?????

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717430 przez mirka26
leginsy bym wzięła większe stetoskop ok ale słabiutko słychać a co do przexiębienia to tak jak pisała mokka zgadzam się w 100 % ja biorę hollsy i daję do herbaty i piję ciągle i pomaga a paracetamol możesz brać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717447 przez mokka
też kupiłabym większe bo przecież brzuch rośnie ciągle więc jak coś to na dłużej będą.
Mirka, a z tym stetoskopem to słychać cokolwiek czy ledwo co? Warto kupować czy raczej odradzasz bo się nie przydaje?


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717457 przez mirka26
:laugh: ja bym nie kupywała bardziej słychać jak się tam dzidziuś porusza niż bicie serduszka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717465 przez Pipinka
Emilka ja jak byłam niedawno przeziębiona to piłam mleko z czosnkiem i miodem albo jest super syrop dla kobiet w ciąży Prenalen czy jakoś tak i pewnie u Ciebie też powinni mieć jakiś odpowiednik takiego syropu, naprawde postawił mnie na nogi po 3 dniach już czułam się świetnie a tak to gorączka, ból kości, głowa mi pękała i gardło bolało :S

Mirka trzymaj się jakoś !!! a Domi właśnie co u Ciebie ??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717506 przez Dorciaition
Mokka ja mam coś takiego medyczno-zielarski.pl/pl_PL/p/Detektor-T...du-Baby-Sound-A/1218 i powiem Ci, że niby fajna sprawa, ale nie za każdym razem udało mi się odszukać tętno i wtedy się tylko stresowałam. Dopiero pod koniec ciąży udawało mi się znaleźc tętno za każdym razem, a wczęsniej to nie zawsze.


MoNia lepiej kup większe. Zawsze mogą być na poźniej ewentualnie, a z małymi już nic nie zrobisz ;)


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #717511 przez mokka
Dorciaition wiem, że nie zawsze da się namierzyć serduszko i podejrzewam, że nie jest to proste bo nawet lekarz dopplerem czasem jeździ po tym brzuchu i szuka. Chodzi mi raczej o to czy w ogóle cokolwiek będzie słychać przez stetoskop czy tylko szumy i pracę jelit. W sumie to chyba nie kupię bo skoro Mirka mówi że ruchy czuć bardziej, a ja kopniaki czuję codziennie mniej więcej w podobnych porach to może i faktycznie nie ma to większego sensu.

Coś się Domi nie odzywa dzisiaj. Mam nadzieję, że się nic niedobrego nie dzieje.


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717517 przez Dorciaition
Mokka słychać tętno jak sie je znajdzie, ale naprawdę na początku ciężko je wyszukać.


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717558 przez emilka1103
Mam do Was pytanie. Czy twardnieje Wam brzuch? Bo mi od wczoraj trochę twardnieje na kilka sekund i puszcza... To chyba skurcze macicy, ale w sumie nie wiem bo to moja pierwsza ciąża.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl