BezpiecznaCiaza112023

Styczniówki 2014 =)

10 lata 8 miesiąc temu #717563 przez MoNiaaa
sama nie wiem co z tymi leginsami bo one przeciez i tak rozciagliwe sa a nie chce miec ich jak worek.. :huh:

emilka takie twardnienie to chyba skurcze koniecznie powiedz ginowi o tym bo chyba nie powinnas jesczze ich odczuwac?

u mnie z ruchami raczej kiepsko :( czasem cos lekko poczuje ale nie wiem czy to dzidzia czy cos innego a niby juz 2 ciaza to powinnam czuc

dorcia juz po wizycie?wiesz juz plec na 100%???

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717584 przez mirka26
ja tam miałam w pierwszej ciąży stetoskop i nie dość że narzekałam bo długo szukałam to jak mocniej przycisnęłam to lekko słyszałam a pod koniec dopiero słyszałam dokładnie bicie serduszka już bym nie kupiła za rzadne skarby. oddałam koleżance za free. Domi jak tam?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717585 przez Majusia
Emilka - a bola Cie te skurcze? Moze to tylko skurcze Braxtona Hicksa - rzecz najbardziej naturalna na tym etapie ciazy. Mysle ze nie masz sie co martwic, chyba ze sa regularne, czeste I bola

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717596 przez emilka1103
Majusia nie boli, tylko takie dziwne uczucie, bo tak twardnieje na dole... Na szczęście nie są regularne. Wczoraj miałam pierwszy raz no i dzisiaj się powtórzyło, ale przez chwilę i zaraz puściło.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717652 przez anitkade
Emilka, lepiej powiedz lekarzowi o tym.
Mirka, biedulko, co teraz? Musisz się męczyć z tym okropnym bólem do samego końca? Tak mi przykro. A kiedy idziesz do domu?
Co do przeziębienia, to ja piję herbatę z miodem i cytryną, jem chleb z czosnkiem i jeszcze robię syrop z cebuli, szczególnie dobry na kszel i bóle gardła. Z kolei na podrażniony nos i katar rozbię napary z rumianku. Aha! Na gardło jeszcze płukanki z szałwii, super działają na mnie, ale trzeba kilka dni przynajmniej 2 razy dziennie, a nieraz i częściej robię, jak źle się czuję. Ogólnie rumianek działa też odkażająco, ale podobno tez mocno uczula. W ciąży mi kazała lekarka uważać. Ale napar to na 100% można.
Co do legginsów - też bym wzięłam większe na zapas.
Ściskam Was ciepło!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #717679 przez kociaczek1610
hej dziewczyny.pali ktoras z was papierosy? albo palila przed ciaza? bo chodzi o to ze palilam przed ciaza a teraz mnie baardzo ciagnie :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717700 przez mokka
kociaczek moja teściowa paliła jak była w ciąży z M. Jak dla mnie to jest to podtruwanie dziecka. Pamiętaj, że dzieci matek palących w ciąży są narażone na śmierć łóżeczkową po porodzie i wady rozwojowe. Postaraj się wytrzymać. Pomyśl,że robisz to dla dziecka i zamień papierosa na np. miętowe cukierki. Ja tytoniu nigdy nie paliłam (nie licząc podpalania na imprezach w liceum i na początku studiów, ale to też bardzo rzadko) więc nie wiem nic o rzucaniu, ale myślę, że silna wola i przekonanie że robisz to dla dobra własnego dziecka powinny wystarczyć, żeby na te 9 miesięcy rozstać się z papierosami. W sumie to dzieci też nie powinny przebywać w pomieszczeniach gdzie się pali, więc może nawet uda Ci się rzucić na stałe papierosy? Powodzenia zyczę! :)


Fasolek [*] 10tc (2016)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717706 przez Dorciaition
Emilka mnie sie wydaje, że tak może być, ale faktycznie lepiej zgłosić lekarzowi.

Kociaczek ja nie palę i nie wiem jak to jest rzucać, ale lepiej spróbuj- zrób to dla maleństwa. Moja mama popalała będąc ze mną w ciąży, nic się nie wydarzyło złego, ale ja to bym się bała.

Ja po wizycie. Z maluszkiem ok, ale ja mam liczne bakterie w moczu :/ Muszę zrobić posiew. Nie wiecie jak to sie bada? Normalnie mocz sie daje czy jakoś inaczej?

Płci nie wiem, choć gin powiedział, że narządów męskich nie widać ;) Chciałabym wiedzieć, bo nie wiem na jaki kolor malować pokój dla dzieci ;)


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717728 przez Linka2
Dorcia, super, że z maleństwem wszystko w porządku - to pewnie raczej dziewczynka będzie ;D

Co do posiewu to nic skomplikowanego, ja też robiłam, musisz mieć tylko pojemnik na mocz z apteki (taki zwykły za kilkadziesiąt groszy w zupełności wystarczy). Ważne jest tylko, żeby mocz oczywiście był poranny, ze środkowego strumienia, ale najważniejsze jest to, żebyś się podmyła przed jego oddaniem ;) ja się podmywałam normalnie laktacydem... ważne, żeby mocz jak najszybciej dotarł do laboratorium a na wyniki czeka się kilka dni, bo oni tam próbują w tym moczu wyhodować bakterie.. nieważne jak to brzmi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717772 przez MoNiaaa
Dorcia to na ostatniej wizycie dopatrzyli sie chlopaka a tu zmiana chyba czeba bedzie jeszcze poczekac zeby miec pewnosc :P

a kolory mozesz jakies uniwersalne dac?

http


]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717795 przez Dorciaition
Linka dzieki za info :kiss: Nie wiedzialam ze tak to wyglada. U Ciebie jak wynik wyszedl?

Monia na tej ostatniej wizycie powiedzial ze cos tam coś tam cos tam widzi w teraz ze nie widzi ;) he he czuje ze dziewuszka. Zwariowalan już ;) Chcialam na neutralny ale jak będą dwie babki to wole na lekko różowy ;)

I ktore legginsy kupilas?


Alanek[*] :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717802 przez polunia
Czesc Dziewuszki ;)
Wy tam nie wierzcie Dorci , że jej nic nie zaszkodziło palenie przez Jej Mamę , może kiedys się "na zywo" przekonacie jaki to zakręt jest , to wszystko przez te mamine fajki ;) :kiss:
Aaa , i u Dorci będą jajka , to już przegłosowane :woohoo: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717818 przez Pipinka
Emilka ja mam tak samo jak brzuch twardnieje to nie skurcze ale dzidzia się przekręca i jest bliżej Twojej tkanki tłuszczowej i odczuwasz to jak by twardniała macica..ja mam tak samo i też tak miałam przy Biance a czym dziecko większe tym bardziej będziesz to wyczuwać i każda z nas będzie. Oczywiście skonsultuj z lekarzem :)

Monia leginsy się zawsze rozciągają i po praniu zakładasz jest super a po godzinie chodzenia zaczynaja tańczyć wokół uda :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717825 przez Linka2
Dorcia, u mnie nic nie wyszło, czyli nie wyhodowali żadnych bakterii ani grzybów ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 8 miesiąc temu #717909 przez mirka26
o najprawdopodobniej do końca ciąży z takim bólem a może być dużo gorzej bo nie dość że ten mój kręgosłup cierpi przez nacisk dzidziusia to cycki mi rosną bardzo a waga znowu w dół o pół kg w ciągu tygodnia, dziś wychodzę muszę wykupić leki bo w szpitalu ich nie mają i leczyć się w domu ale i tak przeciwbólowo mogę wziąć w domu tylko paracetamol a na domiar złego w obu nerkach mam zastoje i liczne bakterie w moczu z tego powodu. mam już dość dziewczyny ale walczę bo wiem że dla mojej kruszynki warto. wczoraj dostałam atak bolało jak cholera wyłam w poduszkę ale przecierpiałam i skonana zasnęłam a dzisiaj pod prysznicem myślałam że umrę. nie życzę tego nikomu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl