BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 2 miesiąc temu #843586 przez tweety1992
anja jaki słodziutki maluszek ;) aż się nie umiem na patrzeć na te wszystkie maluszki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #843625 przez kasiek21
cześć dziewuszki...

ja też jestem już zmęczona... małym zajmuje się praktycznie cały czas ja... w dzień jak w dzień i tak nie śpię a więc jakoś jest ale w nocy eh... padam ze zmęczenia... w dzień szkoda mi czasu na spanie... no cóż jakoś trzeba to przetrwać... uśmiech mojego serduszka wynagradza wszystko :-) teraz właśnie moje malenstwo śpi a ja się relaksuje przy kawce :-) zbieram siły na prasowanie... usz...

chciałam się też wam pochwalic że moje męki z zusem właśnie się skończyły... dzwoniłam dzisiaj no i z następnym tygodniu wreszcie mam dostać kasę za moje zwolnienia ( październik, listopad, grudzień no i te 9 dni stycznia ) no i oczywiście za macierzyński za styczeń i luty :-D fantastycznie :-) w poniedziałek idę też wkońcu złożyć papiery na becikowe!! ah :-)

co do przybierania na wadze... nie wiem ile dziennie czy coś aczkolwiek w ostatnie 2 tygodnie przybrał 900g :-D

no nic... dziecię moje śpi, a więc mam jeszcze jakieś 2,5 godziny a więc biorę się za to prasowanie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #843641 przez andzia90
Dzięki dziewczyny za wsparcie :) dobrze ze mamy takie forum bo jakoś lepiej mi się teraz zrobiło :) Byliśmy dziś na spacerze i oglądałam karuzele nad łóżeczko , będę musiała kupić po wypłacie albo jak ktoś w gości przyjdzie i zapyta się mnie co chce to powiem karuzele :)

Tweety- No to poród zbliża się wielkimi krokami :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #843696 przez aska27
andzia90 napisał:

Hej dziewczyny,

My już nie śpimy od 6 rano bo mojemu synowi coś się poprzestawialo. Teraz też leży w lozeczku i nie śpi a najgorsze jest to że nie lubi leżeć w lozeczku i odrazu wymusza płaczem aby zabrać go na ręce ech ja nie wiem co mam robić :( a nie wiem jak sobie poradzę jak mąż pojdzie do pracy a ja cały dzień z nim sama. Na dodatek budzi się przed kąpielą i nic nie można przygotować. Powoli brakuje mi sił i zalamuje się powoli...


Dasz sobie radę na 100% :blink: Taki maluszek potrzebuje bliskości no i wie co dobre wiec woła na rączki :silly: :) No i tak jak u Sarenki maluda śpi z nami.
moja Sara też tak potrafi "wymuszać".. cwaniaki małe :)

Poza tym bardzo reaguje na mój gło... słyszy mamę,oczy jak 5zł bo melko idzie :laugh: ;)

anja18 jak pępuszek??
wiesz ja nie robiłam patyczkiem tylko zwyczjanie spryskiwałam.

Sarenka jak tam brzuszek Natalki? kubka była?

Edi Sara jak do tej pory duzo przybrała, tydzien temu jak była wazona miala 4280g
a jak Twoja Hania?

Isska CUDNA jest ta Twoja kruszynka! :kiss: :)

oo kolejny słodziak Anjaprzeuroczy jest Twój synek :)

Kasiu buziak od Sary dla przystoniaka Igorka :kiss: :blink:
fajnie, że z z Zusem juz jest ok i pieniążki beda.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #843712 przez anjaa18
Dziekuje za pochwały w imieniu małego :kiss:
Aska27 nam położna na wizycie powiedziała żeby spsikać kilka razy dzienne i patyczkidm do okoła przeczyścić, w szpitalu mówili żeby tylko psikać, więc pewnie tak też jest dobrze ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #843721 przez Edi28
Anjaa, Isska słodkie Maleństwa :) ah jak ja lubię patrzeć na takie Maluszki :)
Kasiu super że w końcu sprawa z Zusem się wyjaśniła i w końcu dostaniesz pieniążki :) A co do becikowego, czy wniosek składa się w miejscu zamieszkania czy zameldowania? Może orientuje się któraś?
Andzia karuzele są fajne, już nie mogę się doczekać, kiedy Hania zacznie swoją się zabawiać :) My dostaliśmy akurat od szwagierki :) a najlepsze jest to, że wybrała taką, którą sama chciałam kupić, zanim nie dowiedziałam się, że szwagierka chce nam na prezent kupić dla Hani :D
Asiu właśnie mamy problem, bo Hania mało przybiera na wadze, niby położna mówi, że mam się nie martwić, bo nie jest źle, aczkolwiek mogłoby być lepiej, dziś aż się popłakałam z tego wszystkiego :( Hania dopiero wróciła do swojej wagi urodzeniowej, no ale w szpitalu miała duży spadek, 400 gram, eh... Mam nadzieję, że zacznie przybierać lepiej :)
Odpadł nam pępuszek :) nam kazali przecierać pępek zwilżonymi ocenisteptem gazikami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #843726 przez Asia09
Czesc dziewczyny,

U nas tez dzis ruch...Ola od rana spi po 20 minut i budzi sie z placzem...dopiero jak pojawi sie znajomy dzwięk z okolic pieluszki widac ulge i znowu drzemka. Juz mam wyrzuty sumienia bo czasem jestem swiadoma pelnej pieluszki,ale wiem ze jak ja przebiore to bedzie czkawka i ze spania nici...W dodatku zaczelam ja delikatnie wozic w wózku dla uspokojenia. Dla chwili spokoju wszystkie chwyty dozwolone ;)

dzis w pępuszku tez zauważylam po nocy taka zaschnieta krew, ale uspokoiłyście mnie swoimi wpisami.

Niestety mamy jeszcze jeden problem, mianowicie oczka. Od szpitala Olusi ropieja oczka i obawiam sie ze trzeba bedzie przetykac kanaliki. Na razie przemywam przegotowana woda i robie masaz w kącikach i mam nadzieje że samo ustapi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #843765 przez Sarenka
U Nas nie ma kupy 4 dzien. Ale wydaje mi sie,ze Mala nie ma objawow zaparc... Nie wiem co myslec... :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #843772 przez Lysy
Hejka,

Tak jak wcześniej pisałam, postanowiłam jechać do innego szpitala... pojechaliśmy i w jednym szpitalu powiedzieli, że czas oczekiwania na konsultacje z lekarzem wynosi około 5-6 godzin - od razu wyszliśmy. W drugim szpitalu w poczekalni były 4 pary, weszłam zarejestrować się do izby przyjęć (osobny pokoik) i pani stwierdziła, że jest pacjentka i żebym przyszła później (pacjentki w rejestracji nie było, pewnie w pokoju obok) grzecznie czekałam pół godziny ale potem zdenerwowana wyszłam; jeśli oni przez pół godziny przy czterech pacjentkach nie byli w stanie mnie zarejestrować, to co dopiero zbadać (nawet nie zapytali czy rodzę, czy coś się dzieje). Wszyscy na mnie źli, rodzina zaczyna się wtrącać a ja mam dość. Czuję ruchy Małej, byłam we wtorek na ktg, jestem strasznie osłabiona i nie mogę jeść ale mam nadzieję, że zagrożenia życia dla dziecka nie ma.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #843820 przez zubi
Lysy napisał:

Hejka,

Tak jak wcześniej pisałam, postanowiłam jechać do innego szpitala... pojechaliśmy i w jednym szpitalu powiedzieli, że czas oczekiwania na konsultacje z lekarzem wynosi około 5-6 godzin - od razu wyszliśmy. W drugim szpitalu w poczekalni były 4 pary, weszłam zarejestrować się do izby przyjęć (osobny pokoik) i pani stwierdziła, że jest pacjentka i żebym przyszła później (pacjentki w rejestracji nie było, pewnie w pokoju obok) grzecznie czekałam pół godziny ale potem zdenerwowana wyszłam; jeśli oni przez pół godziny przy czterech pacjentkach nie byli w stanie mnie zarejestrować, to co dopiero zbadać (nawet nie zapytali czy rodzę, czy coś się dzieje). Wszyscy na mnie źli, rodzina zaczyna się wtrącać a ja mam dość. Czuję ruchy Małej, byłam we wtorek na ktg, jestem strasznie osłabiona i nie mogę jeść ale mam nadzieję, że zagrożenia życia dla dziecka nie ma.


Lysy a co twój lekarz na to? Chodziłaś prywatnie? Wiem ze w dniu wyznaczonym na termin masz prawo pojechać do szpitala i powinni cię obejrzeć, ten dzień to chyba jutro wiec może poczekaj a jutro udaj się ponownie do szpitala.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #843867 przez issska1986
Dzięki dziewczyny w imieniu MArcelki :kiss: :kiss: :kiss:

Sarenka mi położna mówiła,ze kupy może nie być nawet do tygodnia i niby jest to ok...

A ja pępuszek przemywam Octeniseptem ale psikam na patyczek i tylko wokół kikuta... w szpitalu kazali wodą z mydłem na jałowym gaziku i na wieczór ,ze można psiknąć, ale ja wolę nie psikać tylko przemywać samą pępowinę bo to wysusza skórę wokoło.

Lysy brak słów,w jakim Ty szpitalu byłaś? bo Ty chyba z tego samego miasta co ja?

Asia ja oczka przemywam solą fizj. na gaziku jałowym... ale zastanawiam się,czy jej nie drapie ten gazik powiek, to taka delikatna skórka ...

Ja wczoraj i dzisiaj mam jakąś lekką deprechę chyba, popłakuję sobie i mała niespokojnie śpi , taki ma oddech szybki i zanosi się płaczem wiec trzeba siedzieć przy niej aż nie zapadnie w głębszy sen....Wszystko minie jak tylko zaczniemy spacerować, to siedzenie w domu na uwięzi wykańcza psychicznie :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #844072 przez aska27
issska1986 napisał:


Ja wczoraj i dzisiaj mam jakąś lekką deprechę chyba, popłakuję sobie i mała niespokojnie śpi , taki ma oddech szybki i zanosi się płaczem wiec trzeba siedzieć przy niej aż nie zapadnie w głębszy sen....Wszystko minie jak tylko zaczniemy spacerować, to siedzenie w domu na uwięzi wykańcza psychicznie :dry:



Dobrze Cię rozumiem, buziaka wiec wysyłam :kiss: :blink: i byle do pierwszego spacerku, bo masz racje,że to pomaga :)

Lycy co u Was??? A Twój lekarz co na to wszystko??? Aż nie moge uwierzyć,ze tak Cię potraktowali :dry: :kiss:

Asiu Mikołajek też miał problem z ropiejącym oczkiem i żadne krople nie pomagały,a wiesz co pomogło? Przemyłam mu moim mleczkiem :) Spróbuj.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844116 przez Sarenka
Andzia 90 z jaka waga wyszliscie ze szpitala? Ile macius stracil po urodzeniu? Kiedy teraz masz wizyte i bedziesz znac wage? Pytam,bo Nasze dzieci maja doklabnie te same wymiary...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844119 przez Asia09
Issska - ja przemywam wg zalecen połoznych - wacikiem i przegotowana woda. Gazik faktycznie sztywniejszy...

Asia - a jak Ty mlekiem przemywasz? Na wacik/gazik troche odciagasz? Byłoby super gdyby pomoglo wiec na pewno spróbuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844129 przez andzia90
Sarenka- najbardziej stracił w drugiej dobie miał 3085g a jak wychodziliśmy to 3130g. Wizytę u pediatry miałam we wtorek (18.02) i ważył 3272g.
A powiedz mi bo ty dajesz Natalce na noc butelkę? nie odzwyczaja się cyca po tym? bo tak się zastanawiam czy własnie nie dawać mu po kąpieli , bo wiem ze jak sobie poje to prześpi mi nawet 6 godzin. A z drugiej strony nie chce żeby się nauczył z butelki bo cyca nie będzie chciał.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl