BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 2 miesiąc temu #844137 przez Sarenka
Natalka ma mocny odruch ssania i jak na razie nic Jej od cysia nie odrywa. Malo tego nie zasypia od razu po butli tylko jeszcze potrzebuje nieco podoic cysia. ogólnie to boje sie by nie odzwyczaiła sie piersi, ale najwazniejsze by jadła a nie była glodna. dzis konsultowalam sie telefonicznie z polozna i polecala nawet dokarmiac czesciej, ale ja jeszcze walcze. W poniedzialek idziemy do przychodni zwazyc Mala. Martwie sie czy przybiera. nie wiem ile mam tego pokarmu,Ona by nie schodzila z cycka, na nim przysypia, a jak odkladam od razu krzyk. a po butli usypia o polnocy a budzi sie o 9!! to chyba tez za długo. nie wiem czy ja budzic, czy pozwolic spac. boje sie ze strace pokarm. a poza tym 5 dzien i kupy nie ma!! czy wszystko przetrawia? czy ma za malo i nie ma czym sie wyproznic?
dzis postanowilam, ze obudze sie o 4 i sciagne pokarm laktatorem. jutro w poludnie podam butla. zobacze jaka bedzie reakcja z mojego pokarmu raz a porzadnie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844149 przez andzia90
ja dziś jak odciągnęłam z jednego cyca ( który chwilowo tylko jest odciągany przez moja pęknięta brodawkę) to miałam 60 i zjadł wszystko i jeszcze chciał, mam nadzieje ze szybko mi się zagoi bo tak na odciąganiu to nie wyrobie.

Myślę ze twoja Natalka na pewno przybiera na wadze skoro je i cycusia i flasie, wiec nie martw się na zapas :)Co do kupki to ciężko mi powiedzieć czemu nie robi :( u mnie są po kilka razy dziennie nawet. Al moje maleństwo dalej żółte jest :( i martwi mnie to bo jakoś nie widzę aby mu to schodziło :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844184 przez Lysy
Cześć Dziewczyny,

Piszecie o swoich Maluszkach i tak Wam zazdroszczę, tak bardzo chciałabym mieć Malutką przy sobie. Dziś rano znowu strasznie wymiotowałam aż zasłabłam. Teraz leżę na patologii ciąży, faszerują mnie kroplówkami, bo nie mam w ogóle siły. Robią mi też jakieś badania, leżę w izolatce, bo nie wiedzą co mi tak naprawdę jest. Powiedzieli, że Dziciątko ma się dobrze ale ze mną gorzej. Mała nie jest już taka mała, bo według dzisiejszego usg waży 3960 g. Niestety mam coraz mniej wód, wyszło im 6 cm. Co parę godzin podłączają mnie pod ktg, ale nie wychodzą żadne porządne skurcze. O godzinie 19 mają mnie znowu podłączyć pod ktg i ma przyjść lekarz. Mam nadzieję, że czegoś się dowiem.

Ogólnie w rodzinie lekka panika. Ponadto moja starsza córka po raz pierwszy miała zostać na noc poza domem bez rodziców ale właśnie dzwoniła moja mama, że strasznie przeżywa i wypytuje o tatę. Przygotowałam ją na to, że ja będę musiała zostać w szpitalu przez 2-3 dni ale nie przygotowaliśmy jej na to, że tata może też być poza domem. Dlatego też mąż nie czekał już na lekarza, tylko pojechał po córkę.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844186 przez Asia09
Lysy współczuje Ci bardzo i trzymam kciuki zeby wszystko jak najszybciej sie skonczyło i żeby maleństwo bylo juz z Tobą. Trzymaj sie dzielnie! Grunt ze jestes pod opieka lekarzy.

Co do starszej córki to nie musisz mi mówic co czujesz bo ja nie widzialam mojej Zosi od wyjazdu do szpitala to juz 12 dni!!!! Cały czas jest u moich rodzicow 30 km od naszego domu bo jest podejrzenie ze zarazila sie ospą. Musimy jeszcze odczekac chociaz 3 dni zeby miec pewnosc czy wyjdzie jej wysypka zeby przypadkiem nie zaraziła Olusi. Masakra jakas! I tak jest dzielna ze tyle wytrzymuje. Chyba ja znosze to gorzej niz ona - tak bardzo tesknie! Ale coz innego mi pozostalo? Nie naraze przeciez noworodka na ospe wiec musimy jakos wytrzymac...Wy tez dacie rade - siła wyższa. Powodzenia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844209 przez Adziaaa
witam Was!

Dziękuję dziewczyny :)
tak więc mała cały czas je i śpi aż się o nią boję i sprawdzam czy żyje :( jakieś mam złe przeczucia związane z tym serduszkiem :( albo po prostu wzięłam to zbyt mocno do siebie.. :(
mała mi dużo je odciągam pokarm z piersi 60ml a ona potrafi czasami jeszcze dojeść 40ml a ma 6 dni dopiero nie wiem czy to dobrze.. i czkawkę ma często chyba przez to że szybko połyka..
pępuszek już jej wczoraj odpał :) Mała urodziła się 3450 g spadła w pierwszej dobie 200g! przybywała w szpitalu a teraz to nie wiem bo jeszcze u lekarza nie byłam.. położnej u mnie też nie było..
nie wiem co teraz mam robić ? mam iść do przychodni ją zarejestrować (od razu wizyta z mała?) i wtedy przyjdzie położna ? do urzędu stanu cywilnego mam się wybrać czy może pierwsze po akt urodzenia..? sama nie wiem pomóżcie dziewczyny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844241 przez tweety1992
Ja od 24 w szpitalu z bolami krzyzowymi i podbrzusznymi. Od 2 dni spalam tylko 3 godziny przez te bole. Zmeczona i spiaca jak byk jestem. Dostaje nospe i leze... Nie wiem czy mam rozwarcie czy niea. Szyjka sie skraca a ost razem mmial 2 palce rozwarcia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844292 przez zubi
lysy i tweety to już końcówka ciąży- trzymajcie się dacie radę- to tylko kwestia godzin i maluszki będą z wami.

Więc ja ostatnia zostanę mamą i chyba jeszcze parę dni w mojej tabelce będą puste rubryki, moja Natalia jak poprzedniczki na świat się nie spieszy (dobrze jej w brzuszku).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844326 przez Adziaaa
zubi spokojnie! to nie wyścig :) kochana już niedługo ! ważne żeby było dzieciątko całe i zdrowe a poród szybki! :)

tweety1992 dasz rade! już blisko! w przeciągu paru godzin będziesz miała już kruszynkę koło siebie!

Lysy trzymaj się! będzie wszystko dobrze! jesteś pod dobrą opieka!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844405 przez zubi
Adziaaa napisał:

zubi spokojnie! to nie wyścig :) kochana już niedługo ! ważne żeby było dzieciątko całe i zdrowe a poród szybki! :)

tweety1992 dasz rade! już blisko! w przeciągu paru godzin będziesz miała już kruszynkę koło siebie!

Lysy trzymaj się! będzie wszystko dobrze! jesteś pod dobrą opieka!



heh he wiem że to nie wyścig, spokojnie czekamy z mężem - ale widziałam ile stresu dziewczyny miały gdy było już po terminie wiec wolałabym aby mała zdecydowała się przed terminem pojawić. Dla mnie może być i marcówką ale ważne aby zdrową :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844434 przez Sarenka
Jest kupa, jest swieto!! Po 5 dniach!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844444 przez Deta1987
To super sarenka :-)
u nas ciezko maly od 24 niespal moze po 5 min jego za to gazy z kupka mecza a nic takiego nie jadam aby tak cierpial ;-(
do tego zlapalam zapalenie piersi mam temp 38,5 :-( niewiem jak sobie poradzic a i jesxzcxe jedno moj M w pon do pracy juz idzie to bedxie meksyk :-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844484 przez zubi
Deta1987 napisał:

To super sarenka :-)
u nas ciezko maly od 24 niespal moze po 5 min jego za to gazy z kupka mecza a nic takiego nie jadam aby tak cierpial ;-(
do tego zlapalam zapalenie piersi mam temp 38,5 :-( niewiem jak sobie poradzic a i jesxzcxe jedno moj M w pon do pracy juz idzie to bedxie meksyk :-(


Deta, wiem ze w szkole rodzenia mówili aby kupić kapustę w sklepie, podobno ma ona jakieś tam właściwości łagodzące ( ściągające) gorączkę i zapalenia piersi. Wiem że może to niemądry pomysł ale warto spróbować. Powodzenia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844493 przez Sarenka
Ciekawe jak radzi sobie Tweety...
Kurcze ja dzis wstalam o 4, wzielam laktator i chcialam sciagnac poarm. Ale nic,ani kropli. Ja nie wiem czynie umiem,czy cos robie zle,czy mam za plaskie piersi... ani kropli. A po odlozeniu laktatora i scisnieciu piersi leci mleko. Mam z awentu reczny :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844496 przez Asia09
Deta - z ta kapusta to Zubi ma racje. Przy mnie w szpitalu połozne kazały dziewczynie z mojej sali przyniesc kapuste bo miała problem z piersiami. Trzeba stłuc liscie zeby byly miekkie i przykladac kiedy mozna.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #844511 przez Edi28
Dzień Dobry Mamusie :)
dzisiejsza nic minęła nam w miarę, Mała co prawda budziła się co dwie godziny, ale bez nocnego rozrabiania, jadła i spała :)
Sarenko super że kupa się pojawiła, bo pewnie stres już był, u nas kupa jest w każdym pampku, czasami pampka ledwo zmienię, a Mała już robi psikusa :D nadprodukcja normalnie :D a z tym laktatorem to hm nie wiem, co poradzić, w szpitalu położne mówiły, że ilości pokarmu ściągnięte przez laktatorem są nieporównywalne z tym co dziecko zje, bo to inne techniki i dziecko zawsze wyciągnie więcej niż najlepszy laktator, ale że nic nie leci, to nie wiem czemu...
Deta spróbuj skorzystać z rady Zubi też słyszałam o leczniczych działaniach liści z kapusty :)
Zubi nie ważne kiedy zacznie się poród, ważne żeby przebiegał szybko i Malutka była zdrowa :)
ciekawe czy Tweety już ma przy sobie Maluszka :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl