BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 1 miesiąc temu #865237 przez wola82
Sarenka masz racje ze nasze forum cos ledwo ciagnie, moze sie predzej czy pozniej rozwinie, oby...
A co do pieluch to mam ostatnia paczke nr 2 z Dady, a pozniej zaczynam z nr 3 bo juz w dwojki sa za male i ciezko juz sie zapinaj, a na wage nie patrze tylko jak pielucha lezy na malej. Ale trojki chyba od 6 kg, a ile Lena wazy to sie dowiem 3 kwietnia, bo mamy wizyte i szczepienie :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865272 przez Edi28
SARENKO masz rację straszna cisza na naszym forum :-( też widziałam ze na styczniówkach prężniej dziewczyny działają :-) może i nam się jeszcze uda rozruszać ;-)Pisze z telefonu wiec z góry przepraszam za błędy ;-)
WOLA 3 dady są juz od 4 kg i zamierzam zużyć ostatnia paczkę 2 i przejść na 3 :-) A i tez używam dady ;-)
KASIU super ze juz jesteście w domku życzę Igorkowi szybkiego powrotu do zdrowia :-)
ZUBI Mała Natalka jest prześliczna ;-)
ISSKA a czemu bioderka robiłaś prywatnie?
LYSY jejku ale Ty masz problemy końcówka ciąży taka ciężka i teraz jeszcze to krwawienie Życzę szybkiego powrotu do pełni zdrowia daj znać jak się czujesz
MAGDA pewnie te szelki sa męczące ale najważniejsze jest aby z Malutka było dobrze ;-)mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze na kontroli i ze są efekty :-)
My bioderka mamy dopiero za tydzień w sumie to się wkurzyłam bo położna kazała mi się zapisać do ortopedy na początku kwietnia a ja dopiero potem uświadomiłam sobie ze Hania będzie miała już 8 tygodni a powinno być to badanie zrobione w 6 ale mam nadzieje ze wszystko będzie dobrze oby ;-) po szczepieniu Hania zareagowała dobrze ale w drugiej dobie była strasznie marudna prawie nic nie spala masakra :-( Jutro jedziemy na wycieczkę do moich rodziców ;-) Mała śpi to ja też lecę ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865353 przez zubi
Sarenka napisał:

Jakich uzywac teraz pampersow i jaki rozmiar oraz przy jakiej wadze dziecka?


Sarenko, my na początku używaliśmy pampersów ( jedna paczka) a potem już Dada 1, a teraz od tygodnia dostaliśmy dwie paczki Dada 2 i używamy. Po jedynkach mała miała odgniecione pachwinki więc stwierdziłam że lepiej używać rozmiar większych.

U nas długo się czeka na wizytę u ortopedy, więc my na prywatną i tak musieliśmy czekać miesiąc. Zazdroszczę wam że u was tak łatwo dostać się do specjalisty. Isaka pisała że u nich to koszt 190 zł, u nas 120 zł i wizyta 1.04.

A ja mam mały problem z naszą małą, jak zasypia to po ok 5-10 min się wybudza i drapie sobie buźkę wymachując rączkami i w ogóle nie chce leżeć w łóżeczku ( a wcześniej nie było z tym problemu). W nocy też tak jest ale się nie wybudza a w dzień błyskawicznie, nie wysypia się przez to i marudzi aż w końcu popołudniu padnie i śpi. Czy wy tez tak miałyście i czy to przeszło z czasem?

U nas piękne słoneczko za oknem, więc niedługo pora zaliczyć spacer :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865419 przez Asia09
Hej dziewczyny,
faktycznie cichutko tu, ale ciężko z czasem zwlaszcza jak ma sie dwa małe szczescia do ogarniecia:-)
My tez juz po USG na szczescie jest ok - w Krakowie 70 zl na refundowane nie mielismy szans.

Co do pieluch to dla Oli najlepsze sa 1 białe pampersa, zaczelam 2 z dady ale każda 'jajecznica' wychodzi poza pieluche wiec na razie odkladamy je na pozniej.

Poza tym Oleńka ma obsypana całą buźke..myslalam ze to potowka bo na szyjce tez ma kropki, ale widze ze to nie znika. Moze to trądzik, bo ok 6 tyg dzieciaczki przechodza na swoje hormony.Ale nie wyglada to ladnie wiec w poniedzialek odwiedzimy chyba pediatre.

Zubi moja Ola tez spi jak zajac na miedzy...nic nie moge przy niej zrobic bo co chwile sie budzi. A o zasypianiu w lozeczku nie ma mowy - ryczy jak bóbr. Tylko rece albo wózek wchodzi w gre...
I od urodzenia wierci sie, wije i macha raczkami jaky cos ja swęzialo...Teraz troche mniej tak robi ale i tak wiercipieta z niej straszna i co gorsze główka chodzi jej jak u 4 miesiecznego dziecka!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865466 przez Aneteczka
Maksiu jest szczuplutki, bo wazy 4600, ale.dokoncze dwojki i przechodzimy na 3, bo odbija mu sie na nozkach ta gumeczka.
Lekarka zlecila.nam szereg bqdan w zwiazku z jego wqga, bo straszny z niego niejadek. Ma 2,5 miesiaca a zjada pomiedzy 70 a 100 ml na posilek. Karmie go 8 razy dziennie, zeby cos tego bylo na dobe. Morfologia wyszla ok, jeszcze mocz i posiew, czy nie ma bakterii. Pobieranie moczu bylo okropne. Siuski byky wszedzie tylko nie w woreczku. W koncu go rozebralqm i czekalam na strumien :) lapalam do pojemniczka. Udalo sie :) jak badania beda ok tzn ze jest niejadkiem. Czytalam ze w czwartym miesiacu dziecko powinno podwoic swoja wage urodzeniowa. Mam nadzieje ze nqm sie uda. Bqrdzo sie martwie o Maksia. Stresuje mnie kazde karmienie. Spiewam mu i wierssyki mowie, zeby sie zainteresowal i jadl. Jak mu pcham na sile to go naciaga i konczy sie ulewqniem. Ma ktoras malego niejadka, jak sobie z tym radzicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865480 przez kasiek21
aneteczka.
mój też wcale dużo nie zjada. w ciągu dnia 80-100 w nocy zaś 130 ale budzi się tylko raz ok 3-4. i w szpitalu nic na to nie mówili... no ale mój waży 5600 :-D tzn tydzień temu tyle ważył. tak więc w sumie o ponad 3 kilo więcej niż jak się urodził... u nas wychodzi 7 karmien na dobę... czyli około 730 ml... nie wiem czy dużo czy nie. w każdym razie nie będę wciskać mu na siłę... zacznę się martwić jeśli nie będzie przybieral na wadze lub jeśli będzie jadł znacznie mniej niż teraz...

taka piękna pogoda a my w domu. no ale co poradzić... jesteśmy jeszcze na antybiotyku a do tego mały ma katar tak więc wolę siedzieć niż znowu wylądować w szpitalu... będzie jeszcze wiele pięknych dni :-)

co do pieluch to my jeszcze na dada 2 no ale już mam kupione trójki więc tylko czekam aż to opakowanie się skończy... chociaż 3 wydają mi się jeszcze takie duże..

u nas na szczęście nie ma problemów ze spaniem, śpi ładnie w dzień no i w nocy też. wczoraj zasnął chwilę po 20 obudził się dopiero ok 4 a potem o 7 ale jadł dopiero chwilę po 8. bo ja wstałam dopiero o 8 :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865481 przez anjaa18
Witajcie dziewczyny :)

Asia09 u nas też USG to koszt 70 zł, jesteśmy zapisani na przyszły poniedziałek.

Aneteczka nie pomogę radą w sprawie niejadka, ale trzymam kciuki, że się poprawi:)

Kasiek super, że jesteście już w domu!!

Mały będzie szczepiony za tydzień, mam nadzieje, że katar już zupełnie przejdzie, tyle dobrego, że mały nie boi się odkurzacza:)na Szczepionki zdecydowałam się 6 w 1, rota wirusy też no i pneumokoki i meningokoki. Pediatra mówił, że te 2 ostatnie to w późniejszym czasie, a Wy jak szczepicie swoje dzieciaczki ??

Co do pampersów to używam 2 dady, i 2 pampersa, ale jak skończę paczkę to mam 300 szt pampersa 3 i chyba już będę zakładać, przymierzyłam małemu i pasują :)
Mój waży już 4550:)

Cwiczycie coś dziewczyny? Ja od tygodnia Mel B a dziś zaczęłam skalpel Chodakowskiej, pod koniec już ciężko, uparłam się na 2 miesiące ćwiczeń, obym wytrwała..

Do mam karmiących mm, ile gotujecie wodę 5 min? i czy np w nocy gotujecie świeżą? Męczy mnie to wstawanie w nocy i gotowanie, wygodniej byłoby przygotować w butelce podgrzać tylko w podgrzewaczu i dodać mleko, rozwijają się bakterie wtedy podobno...

Pozdrowienia :*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865482 przez Aneteczka
Kasiek, z tego wynika, ze Igorek zjada CI wzorcowo. My na dobe umeczymy 550 ml czasem 600, ale to bardzo rzadko. W nocy potrafi mi po trzech godzinach zjesc 40 i spac dalej. Kolki odeszly kilka dni temu to mam nadzieje, ze apetyt mu sie poprawi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865483 przez Aneteczka
Anja ja na noc leje wrzatek do termosu. Potem odlewam do buteleczki ile trzeba i studze w garnuszku z zimna woda. Przez pierwszy miesiac biegalam na dol do kuchni, potem kupilam termos :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865495 przez Sarenka
Witam Was ze spaceru. Pogoda piekna,slonko Nas wygrzewa.
Moja Corcia jest Glodzilla. Zjada roznie 90-120 co 3 max 4 godz. Chociaz czasem ciezko wytrzymuje do 3 godz. Nie wiem czemu wzbraniam sie przed nadmiernym karmieniem. Ale widze ze juz czas dawac zawsze 120,bo ciagle Jej malo. Tak czekam na wazenie przy wizycie u pediatry we wtorek. A co do wody dla mleka modyf to my stosujemy podgrzewacz. A wiec nie hotuje wody 5minut tylko leje gotowa przegotowana i podgrzewam w podgrzewaczu. Nie wazne czy w dZien czy w nocy.
a my jeszcze jedziemy na pampersach 1. Natalka jest jeszcze taks drobniutka. Ale jak sie tylko skoncza a mam jeszcze dwie paczki dady1 to zaczynamy pampersy 2. Wszystkiego mam takizapas! A uzywalyscie huggisow? Bo dostalam dwojki i jestem ich bardzo ciekawa...
Czas wracac do domu bo od godz 17 mamy gosci...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865514 przez Magda28
Hej Mamuśki :laugh: My też już po spacerku,mała spała aż 3 godz.szok :lol: w dzień śpi przeważnie po 10,20 min :dry: za to noce piękne.

My przeszliśmy na pampersy 3 :) a z gotowaniem wody na mm to tak jak Sarenka w podgrzewaczu podgrzewam,jakbym miała za każdym razem wodę grzać i ją studzić to dziecko by mi się zapłakało :P a mleka nie zalewa się gorącą wodą???tak czytałam....

Ksiek dobrze że już wszystko dobrze :)

My bioderka mamy na NFZ też byliśmy jak mała miała 6 tyg.od 1,5 tyg nosi te szelki,dziś byliśmy na kontroli i jest dużaaa różnica z stopnia IIC przeszliśmy na IIA,także super :lol: za 3 tyg kolejna wizyta i okaże się kiedy odstawiamy szelki...Sarenka tej piluszki Frejki nie kazał mi używać,ponoć od szelek bioderka szybciej dojdą do siebie.

Byliśmy też na szczepieniu wybraliśmy tą standardową 3 kłucia,biedna tak mi się spłakała,aż mi się łezka zakręciła :dry: pózniej po południu w snie tak mi się rozpłakała,że dwie godziny ją uspokajałam,chyba się jej przypomniało.Gorączki nie miała a wieczorem jak zwykle kochana u uśmiechnięta :silly: a i waży 5300g i ma 60cm.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865526 przez aska27
hej hej

Edi od razu Cie uspokoję,ze my teraz dopiero byliśmy ze Sara u ortopedy,troszkę późno,ale wszystko ok. Nie przejmuj się :blink:

Co do pieluszek to my jeszcze na 2,ale juz stoję dwie paki pampków nr 3 :)

Dziewczyny karmiące piersią.. czy bez problemu karmicie, jak to jest u Was???
Moja mała od wczoraj ma większy apetyt.. nakarmiona,a ciągle szuka cyca.
Przeczytałam jednak:

Wilczy apetyt...
Już myślałaś, że wreszcie ustalił się wam rytm dnia, gdy nagle wszystko się zmieniło. Maluch, który od kilkunastu dni domagał się piersi mniej więcej co dwie, trzy godziny, teraz, zupełnie jak na początku, chce jeść niemal co chwila. Znów masz wrażenie, że twoje mleko mu nie wystarcza. Jest w tym odrobina racji. Ale jedynie odrobina, więc nie sięgaj po mieszankę! To tylko tzw. kryzys szóstego tygodnia. Potrzeby niemowlęcia znacznie wtedy rosną i piersi potrzebują nieco czasu, by im sprostać. Połóż się na cały dzień z dzieckiem do łóżka i pozwól mu ssać, ile chce. Następnego dnia produkcja się zwiększy. Wciąż za mało? W takim razie potrzebny jest wam jeszcze dzień leżakowania.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865534 przez Asia09
Asia - z tym czestszym karmieniem prawda. U nas Ola w ostatnim tygodniu w dzien je co 2 godziny a jak ma zly dzien to i co pol godziny jej pasuje. Tez juz myslalam ze słabie mi pokarm albo mam go mniej ale przeczytalam ze teraz w 2gim miesiacu dzieciaczki maja skok rozwojowy i potrzebuja wiecej jedzonka wiec trzeba to przetrzymac. Ale szczerze mowiac nie przypominam sobie takiej zmian przy Zosi... A moze juz skleroza, bo minely 4 lata i ja juz nic nie pamietam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865536 przez andzia90
Hej dziewczyny czytam was na bieżąco ale gorzej z odpisaniem bo nie mam nawet kiedy. Mam taki problem ze mój mały je co godzinę! jest to strasznie uciążliwe dla mnie i ma tak już od kilku dni. Karmimy się piersią cały czas. Do dziewczyn karmiących cycem czy wy tez tak macie ???
Co do nocek to Maciek zasypia po 21 budzi się kolo 1 później o 5 i o 7. Ostatnio tez już nawet nie chce zbytnio w dzień spać jak już to 2h i koniec. We czwartek mamy szczepienie i zdecydowaliśmy się na 5w1 i dowiem się ile wazy i mierzy mały.Co do pieluch my używamy pampersa 1 ale kończymy je i zaczynamy 2, jeszcze mamy dady.
Taka piękna pogoda dziś ze zaliczyliśmy już ryneczek :)
Asia09-gdzie robiłaś usg bioderek za 70 zł??
Kasiek- fajnie ze jesteście już w domku

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #865540 przez aska27
Asiu doczytałam jeszcze,ze aby zwiększyć laktacje nalezy: karmienia nie powinny jednak odbywać się rzadziej niż co 3 godziny w dzień i co 6 w nocy
a moja Sara jak zaśnie to dłuże są przerwy i nawet jak przystawię ją do cyca to dzióbka nie otworzy. Boję się,że mleczko zaniknie :dry:
Mozna też odciągać,żeby zwiększyć laktacje,ale laktatora nie mam,a samej jest mi bardz cięzko.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl