BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 1 miesiąc temu #869007 przez zubi
Witam się i ja:

andzia dziękuje za radę, wczoraj to ja mała kąpałam i woda miała tem. ok 35 stopni, i na dno wanienki wrzuciłam pieluchę i o dziwo nie było krzyku tylko pod koniec po zalaniu główki, dziś powtórzę i zobaczę jak będzie? U mnie mała tez w 10 min się najada- też się zastanawiałam czy nie za krótko, ale wygląda na najedzoną i na wadze ładnie przybiera. A co ile musisz małego karmić?

deta a w jaki sposób używacie suszarki? Głupie pytanie ale ja nie wiem jak jej używać przy usypianiu.

edi zastosowałaś to otulanie ze szkoły rodzenia?

Dziewczyny moja mała jak śpi lub zasypia na rekach to jest spokojna a jak tylko zasypia na łóżku to strasznie się wierci wierzga nóżkami i rączkami oraz otwiera oczy i robi grymasy ( i tak co chwilę aż zaśnie. Może u waszych znajomych było podobnie i coś podpowiecie, czy maluszek z tego wyrósł? Bo ja to się trochę martwię że coś jest nie tak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869023 przez Magda28
Deta Pluszaka dostała od chrzestnej :lol: to zdjęcie planuję wywolać w dużym formacie i nad łóżeczkiem powiescić :P

Hmmm też muszę zacząć wywoływać zdjęcia bo trochę się nazbierało :)

Zubi moja też się tak wierci przy zasypianiu,rece latają na wszystkie strony,nogi razie nie bo ma powiązane tymi szelkami, tak z trzy razy i zasypia...tylko po kąpieli spokojnie zasypia.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869027 przez Asia09
Dziewczyny mam pytanie:gdzie kupujecie rajstopki bo ja kupilam w Smyku i Pepco rozmiar 56 i sa zdecydowanie za duze!I stopy maja chyba na roczne dziecko...Mam tylko jedna pare po siostrzenicy a to taki super wygodny ciuszek:-(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869036 przez zubi
Asia09 napisał:

Dziewczyny mam pytanie:gdzie kupujecie rajstopki bo ja kupilam w Smyku i Pepco rozmiar 56 i sa zdecydowanie za duze!I stopy maja chyba na roczne dziecko...Mam tylko jedna pare po siostrzenicy a to taki super wygodny ciuszek:-(


Asiu ja ostatnio kupowałam przez allegro, koszt jednej pary ok 8,50-9,50 ( różne kolorowe wzory polecam). Mogę podesłać link :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869038 przez Asia09
A co do wiercenia przy zasypianiu - ja juz wlasnie kiedys pisalam na ten temat bo sama troche sie niepokoilam że moja Oleńka tak sie kręci. I u nas to wyglada jakby ją plecki swedzialy bo tak sie wije dodatkowo do tego machania rączkami. Zosia nie robila czegos takiego dlatego to dla mnie troche dziwne ale skoro nie jesteśmy same to znaczy, że ok :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869040 przez Asia09
Pewnie ze podeslij jak masz sprawdzone:) Dzieki!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869046 przez Sarenka
Dzis mialam miec wizyte u ginekolog i wyglada na to,ze wlasnie dostalam okresu i musze odwolac!!! Jestem wsciekla. Powiedzcie jaK wyglada pierwsza wizyta po porodzie?
Ja mam rajtopki po chrzesnicy albo z ciuchlandu i sa ok,a te co kupuje w sklapach 56 to faktycznie strasznie duze! A moja ma takie chudziutkie nozki.
U Nas temp wody do kapieli to 37,ale pomieszczenie dogrzeaamy farelka. Mam pytanie do tych co juz przy kapieli stosuja ten plastikowy jakby stojak. Czy dzieckopowinno do tego trzymac sztywno juz glowke? Czy jak moja lubi kapiel i wtedy sobie chlapie raczkami i nozkami to bedzie bezpieczna na tym stojaku?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869052 przez Asia09
My stosujemy taki leżaczek z frotki - naciagniety material na dwa druciki wiec jak klade Ole to troszke sie zapada jak w hamaku ;) ale za to ma wode pod pleckami a glowka bezpieczka.I moze wierzgac nóżkami w wodzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869054 przez Edi28
Przechwaliłam tę moją Marudę, fakt spała do 4 ale potem usypiałam ją do 5 w końcu zasnęła, ale tak się wierciłą i stękała, chyba przez brzuszek, i od 7 już walczyła, najgorsze jest to, że ona w dzień zasypia tylko na spacerze, a w domu widać, że jest zmęczona, ziewa co chwila, ale łóżeczko jakby ją w dupkę grzało :D smoczek i suszarka nawet nie pomagają :(
Magda ale super misiu :) a Martusia jaka śliczna :) co do otulania to takie zawinięcie w kocyk w taki kokon, rączki są nieruchomo wzdłuż ciała, ale nóżki luźno, bo nie powinno się ich prostować, nasza tak macha tymi łapkami, że to ją wybudza ze snu, ale to owijanie będę stosować tylko na noc do momentu aż jej ruchy nie skoordynują się bardziej :)
Zubi to owijanie jest bardzo podobne do tego ze szkoły, ale w nóżkach jest luz, my suszarki używamy tak, że nagraliśmy jej dźwięk na telefon i jak mała usypia to jej odtwarzamy :D ciekawe jaki sposób ma Deta :) też poproszę o link do tych rajstopek :)
Też muszę zacząć wywoływać zdjęcia Hani, ale tak szczerze to dziś wysłałam do wywołania zdjęcia ze ślubu :P część wywołałam już w zeszłym roku, a z resztą tak mi jakoś zeszło :P a za niedługo będzie druga rocznica :) może w końcu uda mi się zapełnić album :)
Sarenko co do rajstopek to ja miałam spore obawy, ale teraz zakładam :) na początku miałam pewne obawy i nawet mówię do W. żebym założyła Małej jakąś sukieneczkę, ale zakładanie rajstop mnie przeraża, popatrzył i stwierdziła, że on założy, więc pojechał po moich ambicjach i sama założyłam :D
Andzia moja je w maksie 10 min czasami nawet krócej, ale na wadze przybiera więc się nie martwię tym :)
Asia ja szczepiłam 5w1 za 110, 6w1 kosztuje 210 i ja miałam je w przychodni, nie musiałam wcześniej kupować :)
Miłego dnia Kobietki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869077 przez Magda28
Edi moja to samo w dzień tylko na spacerze,w domu nie ma mowy :dry: więc jak jest pogoda to tylko czekam do tej 13.00 :P dobrze że już wiosna to spacerki codziennie są :laugh:
Ja rajstopki kupowałam w hurtowni u nas,ale częśc kupiłam w ciuchlandzie :lol: bo muszę mieć sporo na zmianę,przez te szelki na bioderka non stop jest w rajstopkach 24 h nawt w nocy śpi w nich...
A leżaczek do kąpieli też taki mam jak Asia super sprawa :lol: a kosztuje chyba z 8 zł

Jeja dziewczyny dziś mała ma dwa miesiące a zemnie cały czas leci nie dużo ale leci:angry: normalnie masakra,za tydz mam wizytę u gina dopiero :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869085 przez Deta1987
Zubi ,Edi ja suszarke wlacza na wieczor i maly usypia ale musi byc zmeczony i marudny czasem zdaza sie ze godz ona buczy bo jak za szybko wylacze to maly sie budzi a nagrana mam na tel ale to nie dziala na niego;-)
Sarenka wizyta u gina dla mnie nie byla przyjemna bolalo troche badanie gdzie w ciazy dla mnie bylo to zqykle badanie i bez zadnego bolu
do kapieli to jest taki lezaczek klade na niego pieluszke i dopiero malego on sobie wygodnie lezy wiem ze nie spadnie a ja go spokojnie myje ,wody w wanience jest dosyc i maly moze chlapac sobie nozkami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869089 przez Deta1987
Dziewczyny czy wasze dzieci tez tak sie slinia i piastki do buzi wkadaja jak moj synek?
Czu to mozliwe zeby mu juz zabki kielkowaly?:-)
Aska ja wybralam szczepionke 6w1 plus jeszcze wirus krztusca kosztowala 170zl byla na miejscu w przychodni

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869093 przez Deta1987
Tylko ze po tej reakcji Kubusia na nia musze ja zmienic i wybrac normalna bez krztusca bo to przez nia mial ten bezdech co pogotowie wzywalam:-(przecZytalam sobie o niej i okazalo sie ze jesli dziecko jest z zaburzeniami neurologicznym lub leczone nuorologicznie to tego krzutcia nie mozna podac :-|ja mam kolejna wizyte szczepienia na 8maja a do szpitala dopiero nas zapisali 12maja i dopiero wtedy stwierdza skad u Kubusi zapowietrzenia sie biora:-( mam nadzieje tylko ze szczepionke beda mogli podac nam inna bo kolejny raz tego nie chce przechodzic :-(9

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869121 przez andzia90
Zubi- w dzień zdarza mi się ze co godzinę karmie a tak to co dwie.
Deta-mój synek tez wkłada piąstki do buzi i się ślini, tez mnie to zastanawia czy to ząbki ale raczej nie :)
co do kąpieli to my używamy gąbki i na to pieluszkę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #869140 przez Edi28
Moja mała też się ślini i wpycha piastkę do buzi ale to raczej nie ząbkowanie a rozwój układu trawiennego ślinianki produkują więcej śliny maluchy nie potrafią za bardzo jej przełykać i stąd to ślinienie :-) a rączki pakują do buzi bo tak poznają świat a zaczynają od rączek potem będą pakować wszystko :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl