BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 3 tygodni temu #871411 przez Asia09
Zubi - jak tez dużo czytalam że Karmi pomaga w laktacji, ale ja Karmi kojarze przede wszystkim z piwem bezalkoholowym wiec chyba o takie chodzi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871468 przez wola82
No ja tez o karmi slyszalam ze dobre na laktacje ale nie bede probowac. Pije caly czas herbate laktacyjna i ostatnio na przeziebienie z kwaiatow czarnego bzu i lipy i zauwazylam ze mi sie laktacja zwiekszyla, ale nie wiem czy to przez ta herbate akurat. Ale Lena na pewno zadowolona.
Niektorzy pija bawarke, ze to tez wspomaga laktacje :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871551 przez Deta1987
Hej dziewczyny:-)
wola sukni jeszcze nie mam ale planuje kupic biala i miec welon ;-) ogolnie jak sie rizgladalam po internecie to interesuje mnie raczej jakas skromna nie tak bufiasta ;-) ja jestem niska osoba to taka mi nie bedzie pasowac :-P a ogolnie to nowej tez nie kupie bo za drogo tylko z tablicy sobie jakos wybiore :-) a tak wogole to juz chyba czas na rozgladanie sie za nia :-P ale sie stresuje a tu jescze albo tylko dwa miesiace;-)
zubi ja na laktacje pije kawe zbizowa i taka cherbatke dla mam karmiacych

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871554 przez aisod
Hejka!

Co do laktacji się wypowiem ;) Dziecko najada się, jak moczy 5 pieluszek dziennie min. ( nie kupek :P), ale najważniejszym warunkiem "najadania" jest dobre przybierania na wadze. Dziecko może jeść co 15 minut i co 4 godziny, wszystko jest normą. Czas jedzenia toteż zależne od dziecka czasami 4 minuty, a czasem i 1,5 godziny dzieci jedzą. Niestety bardzo często dzieci na piersi nie śpią tyle co na mm i częściej domagają sie jedzenia przez co włąśnie każdy mówi, że dziecko jest głodne. Gdyby było głodne to w ogóle by nie zasnęło, cały czas, by płakało, no i najważniejsze chudło by w oczach, albo nie przybierało na wadze. Wiem, bo z synem przechodziłam naprawdę przez wiele problemów laktacyjnych ;) Największe były z wszechwiedzącymi "babciami", które karmienie kończyły zaraz w pierwszym miesiącu. Najbardziej na mnie krzyczały, że głodzę dziecko, jak powiedziałam, że będę karmić do 6 miesiąca tylko piersią i nie podam żadnych zupek wcześniej... Nie ważne nawet było to, że młody mając 6 miesięcy nosił ubranka rozm 74-80 cm, bo był duży chłopak :)

Marudka staraj sie, jak najmniej używać tych czopków, bo później właśnie dzieci lubią mieć zatwardzenia. Najważniejsze, tak jak Asia(chyba) napisała, że dziecko może robić kupkę nawet co dwa tygodnie (na piersi, do tygodnia na mm), ale nie moze dziecka boleć brzuch, bo jeśli jest niespokojne strasznie płacze, to wtedy pomagamy czopkiem i sprawdzamy co może dziecku szkodzić(czasami nasza dieta jest przyczyną). Polecam masować brzuszek tak, jak przy kolkach i jeść dużo błonnika.

Zubi podobno Karmi właśnie pomaga w laktacji ja nie próbowałam, bo to jednak trochę alkoholu w tym jest. Najważniejsze, żeby dużo pić płynów :D

Isska na pewno się strachu najadłaś... Dobrze, że to nic groźnego.

Kasiek zdrówka dla Igorka!

No a co u nas... Chrzciny robimy w święta. Nie wiem, jak to ogarnę, bo ma być 24 osoby, a w domu dwójka dzieci. :/ No ale może dam radę :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871559 przez aisod
Deta jak będziesz szukać sukni to polecam najpierw przejść się po salonach :P bo to fajna zabawa jest, a przynajmniej będziesz wiedzieć czego szukać na tablicy. Koleżanka szyła sobie suknie i zmieniła koncepcje właśnie po takiej rundce w salonach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871586 przez Edi28
Hej Kobietki
nie odzywam się ostatnio, bo mamy problemy z Hanią zaczęła robić zielone kupki, w dodatku przed zrobieniem tak strasznie się napina i stęka nawet przez dwie godziny zanim jej się uda coś zrobić, ciągle się wybudza, czasami z takim krzykiem, aż serce mnie boli jak ją słyszę :( czasami wystarczy ją pogłaskać i do niej pomówić i zasypia a czasami jest masakra tylko noszenie i kołysanie ją uspokaja... a najgorsze, że zaraz po jedzeniu strasznie pojękuje, przestaje dopiero jak się jej odbije, byliśmy u lekarza, dostaliśmy kropelki i mamy małą obserwować, jeżeli za dwa tygodnie będzie dalej robiła takie kupki zrobimy dokładne badania...
Sarenko śliczne zdjęcie z Natalką :) podobna do mamusi :)
Co do języka moja wystawia bardzo często i się ślini nawet bąbelki ze śliny jej się udaje robić :D
Deta fajnie że planujecie połączyć dwie uroczystości :) jak tak czytam Twoje posty to przypomina mi się moje załatwianie wszystkiego do ślubu ah te nasze perypetie, obrączki wymienialiśmy dwa razy :D sukienkę gotową odbierałam trzy razy :D ah co to był za stres, ale teraz jest co wspominać :) też brałam prostą suknię, bo nie jestem za wysoka, dobra raczej niska :D i w falbaniastych wyglądałam raczej komicznie :)
Marudka ja też dostałam tabletki do stosowanie przy karmieniu piersią, ale jakieś inne, ciekawe ile moje będą kosztować :)
Elmirka ja już po wizycie u gina
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Zubi też czytałam , że karmi jest dobre na laktację i ja próbowałam i chyba działa, ale piję tak szklaneczkę zaraz po karmieniu, bo niby jest napisane, że jest bezalkoholowe, ale w nawiasie że zawiera 0,5% alkoholu, myślę, że taka ilość nie zaszkodzi, ale wiadomo nie nadużywam tego, 1-2 razy w tygodniu po takiej szklaneczce piję :)
Aisod na pewno sobie świetnie poradzisz :) ale faktycznie dużo osób zapraszacie :) robicie w lokalu czy w domu?
Miłego dzionka, choć w Toruniu pochmurno i niezachęcająco do niczego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871600 przez Magda28
Witam Mamuski :lol: Ale się rozpisałyście...wreszcie forum ruszyło :)
Muszę poczytać co u Was :)

Ja dziś byłam z małą w ośrodku bo straszną cerę ma szorstką.Wchodzę do przychodni a tam tyle dzieci ze szok jeszcze wszystkie chore,no ale cóż zarejestrowałam mała i poszłam poczekać do innego pomieszczenia żeby nie siedzieć z tymi dziećmi chorymi.I jeszcze jakaś franca wepchła się przede mną ,normalnie się ścigała :angry: Ale pani doktor wyszła z gabinetu i poprosiła mnie z małym dzieckiem :lol: Okazało się że Pani z rejestracji poszła powiedzieć żebym weszła bez kolejki.Tak więc unikneliśmy stania 2 godz. w kolejce :silly:

Małej kazała smarowac kremem emolium,chyba ją ta buzka swędziała bo cala się podrapała :dry:

Dziewczyny a czy wasze dzieciaczki pakują piąstkę do bużki?,moja cały czas i ślini się.Przewraca się z boczku na plecki i wygina się jak pałąg :blink:
A ostatnie dwa wieczory po kąpaniu mała sama zasypia w łóżeczku :lol: i dziś rano też przy karuzeli zasneła ,normalnie przełom :lol:

Chrzciny mieliśmy 22.03 dobrze że już po jest!!!

Dobra cofam się pare postów wstecz poczytać :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871602 przez aisod
Edi właśnie w domu... co mnie trochę przeraża no ale wyjścia nie ma :P Goście to tylko najbliższa rodzina, trochę nas dużo :)

Z tymi zielonymi kupkami to nie ciekawie... a masz jakąś diete wprowadzoną? Możesz spróbować zrezygnować z produktów mlecznych(cielęcina i wołowina też, jeśli je jesz... bo to najczęściej powoduje zielone kupy.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871622 przez Magda28
Edi biedna Hania meczy się bidulka.Oby jej pomogły te kropelki :kiss: My bylismy prywatnie u pediatry i tez nam zapisał kropelki piobrotyczne BioGaja.Kupka jest codziennie :) dzis nawet sie pytałam Pani doktor bo mala robi rzadkie i ciemne,mówi ze sa ok skoro dokarmiam mm.

asiod my też mielismy w domu na 15 osób,nie dała bym rady gdyby mi siostra nie pomogła :)

Sarenka cudnie wygladacie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871629 przez zubi
Dziewczyny moja mała śpi i tak od paru dni zasypia mi o 9:00- 11:00 na ok 1 h w wózku, a potem ok 13:00- 16:00 też przesypia ( oczywiście z wybudzeniem na pana Cynia :) wiec nawet mogę w dzień coś porobić.

Wczoraj zaczęliśmy akcję "Natalia wraca do łóżeczka". I na razie efekty widać, mała w łóżeczku przespała wczorajszy wieczór, a dziś leżała wpatrują się w karuzelę. Może w końcu łóżeczko przestało w dupkę parzyć :)

Edi szkoda maleństwa, mam nadzieję że uporacie się z tym :)

Aisod trochę dużo gości jak na domówkę, ale dasz radę :), my organizujemy w lokalu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #871887 przez issska1986
Witam,

Aisod 24 osoby są u mojego męża na Wigilii, on ma sporo rodzeństwa, każdy jedno lub dwójkę dzieci wiec sobie wyobraź chrzciny na minimum 40 osób :S wiec my pewnie w lokalu ale to w sierpniu więc jeszcze mam czas....

Karmi ma do 0,5 % alkoholu -ja już raz piłam, ale nie dla laktacji B) B) B)

Biogaja nam tez przepisała, ale nie było i dała Dicoflor-jest tańszy i ok :blink:

Zubi często dzieci na początku nie chcą spać w łóżeczku bo bardzo potrzebują bliskości rodziców i poczucia bezpieczeństwa... może już jej minął ten okres i po prostu teraz jest gotowa spać sama :side:

Deta jak znajdziesz kiece zapodaj linka ;)

Magda może kąp ją tez w Emolium, moja ma delikatną skórkę i od 1 d.ż ja kąpię w Emolium....


Zubi
nie pamiętam czy to Ty się domagałaś fotek z sesji , już mam więc wrzucę ze dwie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871888 przez Marudka
hej mamuski
my dzis cięzki dzien - szczepienie. 4 kłucia i rota doustnie, młoda tak płakała w domu prawie 3h ale wkoncu usneła o swojej stałej porze zawinełam ja w pieluche i rożek i przed 20 poszła spac i cisza.
Ale masakra tak płakała az mnie teraz z nerwow głowa mega boli.

Mania waży 4850g (ur.3350) co do skazy dał nam maść cholesterowowa zobaczymy czy cos pomoze.Co do kupek lekarz powiedzial ze co tydzien i to jeszcze wspomagane czopkiem to za rzadko - mam dawac probiotyk,debridat i patrzec na efekty, tyle ze ona nie ma zadnych wzdęć.

my chrzciny robimy na 40osob :P jeszcze nie mamy daty chcemy maj-czerwiec.
Chrzciny organizuje i w ramach prezentu organizuje nam mama niemęża na stołówce szkolnej w której jest kierowniczką wiec nie bedzie zmotki z cała organizacja i goścmi w domu :)

w niedziele pierwszy raz zostawie Manie 10tyg z Babcia ( moja mama) bo idziemy na mecz żużlowy (ok.3h) ciekawe czy dam rade ją zostawic:)

ide spac bo normalnie tak mnie głowa boli, a nie chce brac nic przeciwbólowego.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871894 przez issska1986
Eh nie mogę wstawić, coś im się nie podoba :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871900 przez Aneteczka
Mam pytanie do mam karmiacych mm

Czy podaje ktoras dziecku Bebilon? Chodzi mi o to, ze dawalam Maksiowi Nan, dopoki jadl moje mleko i dokarmiany byl butla nie bylo problemu, potem zaczely sie kolki itp. Kupki robil zielono-zolte, takie dosyc geste i strasznie sie przy tym meczyl. OStatnio kiepsko przybral na wadze i zmienilam mu mleko na bebilon. I tu mam pytanie jakie kupki po tym mleku robia wasze pociechy.Maks teraz kupke robi nawet nie wiem kiedy, przy okazji baczkow. Ale kolor jest zolto-pomaranczowy i zdecydowanie rzadszej konsystencji niz po nan. Nie wylewa sie z pieluszkii robi jedna dziennie. Nie wiem czy taka jest normalna. Biegunka chyba to nie jest, brzuszek go nie boli jest pogodny i wesoly. Po nanie slyszalam ze sa takie zielonkawe, a po bebilonie pojecia nie mam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #872039 przez issska1986
witam,

dziewczyny, wychodzicie w taka pogodę jak dziś z maluchami? bo nam przelotne deszcze nie groźne :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl