BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 2 tygodni temu #872048 przez anjaa18
Hej dziewczyny, za rada pediatry gdy jest wilgoc deszcz lub silnuejszy wiatr narazie nie wychodzimy
Aneteczka moj byl na bebilonie comfort na kolki i zaparcia ale zmienilismy na zwykly bebilon i sa 2 kupki dziennie koloru zolto pomaranczowego srednio rzadkie nmoim zdaniem sa ok z tego co piszesz to u Was tez sa ok, a na comfort byly raz na 3 dni wiec zmiana wyszla na lepsze a cena i wieksze opakowania na plus;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872055 przez Elmirka85
my wychodzimy w każdą pogodę na spacer. jak jest ładnie to 2-3 godzinki spacerujemy a jak brzydko to tak do godzinki. trzeba hartować dzieciaczki..haha. mnie położna mówiła że jak jest wietrznie to choć na 20 minut powinno się wyjść bo dziecko w wózku jest tak pozasłaniane że mu tam nie wieje. Ja z Aleksem wychodziłam zawsze , miałam zasadę od lekarza że do -10stopni żeby wychodzić i w ogóle mi nie chorował

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872101 przez Lysy
Cześć,

U nas też dziś pada, ale już byłyśmy chwilę na zewnątrz bo musiałam odprowadzić starszą córkę do przedszkola. My również wychodzimy codziennie.

We wtorek byłyśmy na kontroli bioderek. Bioderka dobrze ale niestety mamy przykurcz stóp. Dostałyśmy skierowanie na rehabilitację. Na początek 10 zabiegów, potem kontrola i ewentualnie kolejne zabiegi. Niestety, mimo że na skierowaniu mamy napisane "PILNE!!!!" w tym roku już nie dostaniemy się z NFZ. Jeden zabieg prywatnie kosztuje od 75 zł do 95 zł. Zaczynamy po świętach.

Wczoraj Oleńka skończyła 6 tygodni i byłyśmy na szczepieniu. Niestety nie została zaszczepiona, bo ma katar ale TYLKO W NOCY. Pani doktor kazała ją obserwować ale najprawdopodobniej ten katar jest wynikiem refluksu - w nocy jest tylko w pozycji poziomej, pokarm wraca i nosek się chce oczyścić. Mała waży już 5230 g i ma 61 cm. Oleńka ma straszne kolki, stosowałyśmy już delicol ale nie pomógł i przeszłyśmy na sab simplex po którym Mała ma straszne biegunki - leci z niej żółta woda (a nie taka jajecznica jak zwykle). Pani doktor stwierdziła, że nie toleruje tego leku a raczej składnika który jest w tych lekach (sab simplex, espumisan itp). Tak więc musimy sobie radzić z kolkami.

Uciekam sprzątać.

Miłego dnia,
Asia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872113 przez Edi28
Witam się i ja :)
Hania się przestawiła i już od 6 szaleje :( teraz ją położyłam spać więc mam czas troszkę ogarnąć siebie :D a potem mieszkanie :)
My też staramy się wychodzić codziennie, musi być naprawdę nieciekawa pogoda, żebyśmy zostały w domu :)
Aisod lekarka kazała mi na razie zrezygnować z mleka, ale nie z jego przetworów, i jajek, choć ona uważa, że Hania przechodzi jakąś infekcję w bardzo delikatny sposób, cielęciny i wołowiny nie jadam, tak naprawdę to moje menu obiadowe to pulpeciki z indyka, pierś z indyka i ryba wszystko robione na parze, a i kurczak gotowany z rosołu (szczerze to już patrzeć na to nie mogę :P )
Magda biogaie podajemy, jesteśmy już w połowie drugiej buteleczki, pediatra zaleciła nam na pierwszej wizycie :)
Aisod, Magda podziwiam, że na tyle osób miałyście/będziecie mieć chrzciny i robicie je w domu :)niezłe wyzwanie logistyczne :)
My planujemy zrobić w lokalu, tylko mamy problem z ustaleniem gdzie, czy w moim mieście rodzinnym, czy u męża, czy w Toruniu :)
Lysy skoro nie możesz podawać leków na bazie simeticonu, może spróbuj esputicon, te krople zawierają inną substancję czynną (dimeticon) może coś pomoże na kolki Małej :) a jak się objawia przykurcz stóp? U nas na bioderkach lekarz nie oglądał stópek :( ah te NFZ nie wiem na co te nasze składki idą, skoro wszędzie trzeba chodzić prywatnie :(
Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872200 przez Magda28
Witam z rana :lol:

Issska ja kąpałam cały czas w Oilatum,teraz zaczełam ją kąpać w Nivea też ma super nawilżona skóre.A na buzce to stale jej jakieś krostki wychodzą,teraz to az chropowatą buzke ma myślałam ze to skaza białkową,ale pani doktor powiedziała ze mam zmienić mleko na Nan HA (a byliśmy na zwykłym NAN) .Od wczoraj smaruję jej Emolium i już widzę poprawe :) Dobrze bo jak by jej nie przeszło to mam receptę na maść ze sterydami :dry:

Edi moja też tak wstaje czasami o 6.00 ale chwile powarjuje i śpimy do 9-10 :lol:
I trzeci wieczór gdzie mala sama zasypia po kąpieli w łóżeczku :lol:

Moja też robi kupki jedną dziennie,ale rzadkie i trochę ciemne :dry: niekiedy normalne żółte lekko gęste.Ale pani doktor powiedziała ze po mleku Nan takie są i ma się nie przejmować skoro nie ma wzdęć,puszcza bączki i nie boli brzuszek.

Edi ja też mam taką dietę i też mam już dosć,ale staram się od tygodnia więcej jeść różnych rzeczy jak na razie nic małej nie jest :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872203 przez Aneteczka
My nie wychodzimybodbdwoch dni, ale to dlatego ze mamy dzis badanie sluchu abr i dziecko musi byc absolutnie zdrowe. A druga rzecz jest taka, ze we wtorek prsegrzalam Maksia na spacerze i obsypalo go calego. Brzuszek, glowka, nozki. Kapie go w krochmalu, zwiewnie ubieram i wysypka blednie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872261 przez zubi
Mamy możecie mi podpowiedzieć jak dbacie o butelki, wyparzacie w garnku czy specjalnym sterylizatorze - może jakiś polecicie?

U nas zaczęły się problemy z karmieniem, mała nie dojada ( mleka w cyckach brak) a mieszanki nie chce ( mam Bebilon 1).

Odciągam sobie pokarm ręcznie aby pobudzić laktację i dlatego muszę zaciągnąć informacji o dbaniu o butelki.

Pozdrawiam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #872262 przez zubi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872282 przez andzia90
Witam u nas dzisiaj ciągle pada wiec ze spaceru nici a miałam do pracy jechać papiery podpisać i odebrać i lipa.
Zubi- mam ten sam problem co ty z laktacja, ale na szczęście mały je butle spokojnie i zmieniłam mu mleko no Hipp :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872287 przez Sarenka
Aneteczka - ja karmię ENFAMIL 1, kupka jest raz na dobę, na ogół po 6 karmieniu i jest to taka jajeczniczka. Naprawdę jestem zadowolona z tego mleka.
Zubi - ja po prostu po karmieniu myję butelkę i w miseczce szklanej zalewam wrzątkiem i tak zostawiam do następnego karmienia. Nic nie wydziwiam...
Jeśli chodzi o spacery - to wychodzimy codziennie, chyba że pada. A tak to niezależnie od pogody spacerujemy. Właśnie czekam na Męża i zaraz się wybieramy na dworek. No i może w końcu poszukam tego leżaczka do kąpieli
Dziś doszedł mi pas poporodowy. Od dziś noszę. Ciekawe czy pomoże, bo już mam dość tego flaka :(
Dziś też zainstalowaliśmy karuzelę nad łóżeczko. Własnie Mała leży, obserwuje i śmieje się do kręcących się misiów... A wczoraj po dłuższej przerwie położyłam Ją na macie edukacyjnej i była bardzo zainteresowana zabawkami...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872289 przez Magda28
Zubi ja wyparzam normalnie w garnku.Szkoda,że pokarm Ci się kończy,pobaw się laktatorem może wróci Ci laktacja :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872294 przez zubi
Mam butelkę Lovi na ulotce pisze aby nie gotować, wiec tak ja wy ją po prostu wrzucam do wrzątku w miseczce na 5 min, a potem odkładam do wyschnięcia.

Trochę się załamałam tym że pokarmu dla małej nie starcza. Ratuję laktacje mam nadzieje że się uda, po ściągnięciu pokarmu ręcznie piersi wypełniają się ładnie i mała się najada na początku przez pierwsze 12 h, a potem zaczyna brakować.

Edi czy wiesz może jak działa ta poradnia, czy można samemu tam zadzwonić i się umówić czy trzeba mieć jakieś skierowanie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872341 przez Edi28
ZUBI wydaje mi się ze wystarczy zadzwonić do tej poradni i się umówić nie potrzeba skierowania ;-) może spróbuj pić herbatki na laktację ja pije i wydaje mi się ze działają próbowałam z hippa herbapolu i takie z rossmana i te ostatnie na mnie najlepiej działają naprawdę piersi szybciej przybierają :-)
MAGDA ja też chciałam zacząć wprowadzać więcej rzeczy do jadłospisu ale przez te kupki Hani wolę nie ryzykować, poczekam jeszcze :-)
SARENKA jak musiałam dokarmiać Hanię to tez używałam enfamil u nas w szpitalu go używają i Hania nie miała żadnych kłopotów po nim :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872346 przez Edi28
A i jeszcze co do karmienia piersią jeżeli laktacja się ustabilizowała to piersi nie będą już twarde mogą być miękkie i można odnieść wrażenie ze są puste ale pokarm w nich jest po prostu popyt i podaż się zrównały :-) może ZUBI u Ciebie jest taka sytuacja?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #872452 przez zubi
U mnie podobnie jak u andzi mała coraz częściej sięgała w ostatnim czasie po cyca, nawet co 1 h i kończyła jedzenie płaczem ( stąd myśl że się nie najada).

Kupiłam te herbatkę z rosmanna i będę testować, tak łatwo się nie poddam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl