BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 2 tygodni temu #870894 przez Sarenka
Witam Mamusie.
U Nas piękna pogoda. Słonko świeci i już jest 20°C, a ma być 22. Wybieramy się do teściow. Natalka spędzi pół dnia na dworku. A my pojedziemy na zakupy z wstępną myslą o świętach. Póki co czekamy aż Mąż sie obudzi po nocce.
Wola - niezła kobietka z Twojej Córci. Moja waży teraz ok 4kg :) Jest kruszynką, ale myślę, ze nadrobi i jeszcze będzie kluseczką:) Już widzę jakie ma udka :)
Co do stałego planu dnia - to jedyne stałe to są godziny spania nocnego Córki - a więc zasypia ok 24 a budzi się o 9. Potem za dnia śpi kiedy jej pasuje, ale zawsze śpi na spacerze. Tylko wózkiem przejedziemy przez prog mieszkania i sen. W pozostałych sprawach nie ma regularności, co wynika zapewne z tego, ze Mąż ma system pracy zmianowej i od tego zależy często kiedy idziemy na spacer, kiedy kąpiemy itd.
Andzia - może spróbuj najpierw zważyć Maciusia by przekonać się w jakim tempie przybiera na wadze. Wiadomo jedno dokarmianie na dobę to nie problem, ale zeby sie potem nie przyzwyczaił i nie przerzucił na mm. bo jednak mleko matki ma więcej zalet. Mówię Ci to jako Matka karmiąca mm, która żaluje, że nie karmi piersią. Do dziś przystawiam Małą, coś tam pije, ale to jest nic. Wierzę tylko, ze w tej niewielkiej ilości tez dostaje coś dobrego.
Ale jakby co to karmię mlekiem ENFAMIL i jest super. To samo mleko było w szpitalu. Pediatra mówiła, że jest najbardziej zbliżone do mleka matki. tego co się orientuję mleka modyf nie miesza się z mlekiem matki (po odciągnięciu w butelce), bo chyba o tym mówisz? tylko karmi się osobno. A właśnie a może ściagnij mleko i zobacz ile go jest? czy mniej niż wcześniej bywało? możliwe też że Maciuś potrzebuje więcej, bo jest większy itd, ale im częściej bedziesz przystawiać przy jego potrzebie tym więcej bedzie mleka. Trzeba pobudzać laktację...
a co do języczka to wypowiem się zdjęciem :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #870961 przez Elmirka85
dzięki za odpowiedzi o języczku:-)
ja byłam na długim spacerze i wstąpiłam na chwilkę z małą do galerii- pierwszy raz bo jakoś się boję o nią ale tak na szybko. kupiłam sobie torebkę i buty:-) no i wkładki laktacyjne. pogoda super 22 stopnie zero wiatru.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #871061 przez issska1986
Moja czasem pokaże jęzorek ale nie za często... :side:

Sarenka ale malutka podobna do Ciebie :woohoo:

wola no Lenka mała pyzunia, ale spoko, moja tez niczego sobie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #871076 przez andzia90
Sarenka- przystawiam go kiedy tylko chce i ile chce, mleka nie mam więcej ciągle tyle samo, jak odciągnę to jest marnie ;/ w nocy jak bym nie karmiła piersią jedna wyjdzie 60 a to jest mało jak dla niego. Oczywiście nie zrezygnuje z karmienia piersią tylko nie chce aby się on męczył i głodny był. Na wadze przybiera ponoć prawidłowo..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #871113 przez Marudka
hej mamuski :)moje dziecko od paru dni spi od 20 do 4.30 :) troche pociagnie cyca i spi do 7.30-8 :)

co do kąpania moja lubi , tylko jak glowa to zaczyna marudzic.
Na noc zawijam ją w tetre zeby rękami nie machala i w rozek - rehabilitantka mi tak poleciła zeby dziecko sie wyciszało.

co do kołyskanek i bajek puszczam jej codziennie, wsadzam w bujak i puszczam, ale woli kołysanki niż bajki :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #871204 przez Deta1987
Hej dziewczyny
my dzis bylismy na usg bioderek i wszystko w porzadku mam do 6miesiaca szeroko pieluszkowac i stopki jeszcze mocniej masowac bo jeszcze uklada Kubus do srodka ale tak jest oki
dzis rowniez obraczki z moim M wybieralismy i na 25kwietnia beda gotowe ale sie ciesze :-)tak tez czesc zaproszen i zawiadomien wyslalismy a reszte do rak wlasnych damy :-)
jiz nie moge sie doczekac tego naszego wielkiego dnia :-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #871206 przez Marudka
byłam dzis wkoncu na wizycie u ginekologa i dostałam tabl.anty fajna cena 39zl na 3miesiące :)

ja tez chciałam wziać slub razem z chrzcinami małej ale mój niemąż uznał ze nam się to nie opłaca :P materialista :P
musimy sie wkoncu wybrac do księdza bo chcemy tak maj czerwiec chrzciny

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #871214 przez Marudka
a mamuski mam jeszcze pytanie do tych na cycu. Jak czesto wasze pociechy robią kupkę? bo moja raz na tydzien i to od 2 tyg wspomagam ja czopkiem dobrze się nie rozpusci i juz pielucha pelna ze trzeba pod kranem tyłek myc :P polozna powiedziala ze jak puszcza gazy to wsio ok, ale jakos tak dziwnie tyle czasu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #871223 przez wola82
Marudka Lena robi tak 3-5 na dobe ale czasami tylko i jedna zrobi ale to zadko.
Ale co do kup to temat rzeka i to sie unormuje, wazne ze baczki puszcza.
Deta to czeka Cie wspanialy czas, a sukienke jaka bedziesz miec jesli mozesz napisac :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #871226 przez Asia09
Marudka moja Ola jak na razie robi 1-2 kupki dziennie, ale to i tak juz super w porownaniu do poczatku;-) Ale w Waszym przypadku to ok, jak to mowia wszystko idzie Lence w zysk:-)

A jeszcze odnosnie tabletek - dostalas takie ok przy karmieniu tak? Cena super.
Ja ide do gin. w czwartek i tez popytam co i jak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #871240 przez Marudka
tak one maja jeden rodzaj hormonu estrogenu - dezogesterol. nazywaja sie Ovulan 84tabl na 3 miesiace 39zl bo bierze się ciągiem bez przerwy, to są typowe przy karmieniu piersia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #871268 przez Elmirka85
Marudka moja Wiktoria ma problemy z robieniem kupki. od jakiś 3 tygodni nie mogła robić i co drugi dzień tak płakała prężyła się że mi pediatra zezwoliła dawać co 2 dzień czopek glicerynowy. powiedziała że kupa może być nawet raz na tydzień o ile nie ma przy tym dolegliwości a moją bolał brzuszek. Dawałam jej co 2 dzien pół tego małego czopka glicerynowego 1g. a dziś sukces, w końcu zrobiła sama kupkę :laugh:

mam pytanie, jak u Was z seksem po porodzie?? bo ja tydzień temu skończyłam połóg, wczoraj byłam u ginekologa no i mój się domaga.. bo my jeszcze nie....haha Na razie mam średnią ochotę ale może się rozkręci :laugh: :laugh: :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu #871301 przez wola82
Dzien dobry
Mysmy wstaly po calej przespanej nocy :laugh: i mam nadzieje ze tak zawsze bedzie :blink:

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #871344 przez issska1986
Bry :)

No Marudka spoko cena :)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Moja robi dużo kupek, tak jak Lenka Woli, czasem może nawet i więcej niż 5 zależy :) ale mi położna też powiedziała,ze rożnie dzieci mają, raz na tydzień tez robią, zależy od dzidzi, moja np strasznie stęka jak by miała zatwardzenie a ma rzadką kupę ... po prostu jelitka muszą się lepiej wykształcić, cały układ pokarmowo-trawienny w zasadzie :) jeszcze niedawno odżywiały się przez pępowinkę i nie używały tych narządów :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 tygodni temu - 10 lata 2 tygodni temu #871364 przez zubi
Hej dziewczyny, widzę że u wszystkich same dobre wiadomości :)

deta
aż mi się przypomniało jak to my załatwialiśmy sprawy z weselem, a już 3,5 roku minęło.

marudka chrzest ze ślubem to chyba tańsze rozwiązanie niż oddzielnie?
Z racji tego że zaczęłam się martwic czy moja mała się najada to poczytałam o tym i dziecko karmione piersią które się najada powinno zrobić kupkę 5 razy dziennie ( ale z tego co piszą dziewczyny, u nich jest różnie) u nas kupka ok 3-4 razy dziennie- w nocy.

Ja na twoim miejscu zaciągnęłabym rady specjalisty.

Dziewczyny wczoraj czytałam ze na laktację dobre jest PIWO !!! karmi karmelowe - nie wiem jak was ale mnie jakoś dziwnie byłoby karmiąc piersią spożywać alkohol ( rozumiem łyk winka, ale całe piwo?) co wy o tym sadzicie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl