BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

10 lata 1 dzień temu - 10 lata 1 dzień temu #875315 przez Aneteczka

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 dzień temu #875340 przez andzia90
Hej dziewczyny :)
Ależ tu cicho na forum... trzeba je rozkręcić :D zaczynając od początku jak tam po świętach??bo my wróciliśmy we wtorek od teściów. Było bardzo fajnie ja miałam chwile dla siebie a dziadkowie bawili małego. Był grzeczny nawet ale nie chciał mi tam za bardzo spać może przez to górskie powietrze a poza tym taka wysypkę na buzi chwycił ze nie wiadomo od czego a jak tylko przyjechaliśmy do krk po wysypce ani śladu. Jak się maciek budził w nocy 2 razy tak teraz nawet do 4 się budzi trochę mu się poprzestawiało ehh :(
Co do chrzcin mieliśmy robić 25 maja ale przełożyliśmy na 8 czerwca :) z tego powodu ze w maju będziemy robić remont mieszkania :) aaa nie chwaliłam się wam dziewczyny kupujemy z mężem mieszkanie :) teraz tylko czekamy na decyzje z banku i będziemy działać :) Chrzciny będziemy robić w hotelu u mojego wujka wiec trochę po kosztach będzie , bo w mieszkaniu nie ma jak a u nas będzie ok 25 osób.

Co do ubierania na taka pogodę to ubieram tak : body długi rękaw , cieniutka bluzę , spodnie , skarpetki, buciki i czapeczka w razie co mam jeszcze cieniutki kocyk :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 dzień temu #875352 przez zubi
Edi28 napisał:

Część Mamusie :)
faktycznie nasze forum znów zaczęło przymierać, musimy się wziąć w garść i je rozkręcić na nowo :)
Asiu życzę zdrówka dla całej rodziny, oby choróbska dały wam spokój :) czekamy na zdjęcia z chrzcin :)
Zubi fajnie że wyjazd się udał :) ja otulam Hanię z rączkami wzdłuż ciała :) i też stosuję to tylko na nocne spanie, w dzień śpi z łapkami w górze, choć czasami się wybudza, bo nimi macha, ja planuję ją otulać, dopóki te ruchy rąk nie będą w pełni świadome i skoordynowane, bo też nie bardzo rozumiem zalecenie do 3 miesiąca i nie wiem czy do momentu rozpoczęcia czy zakończenia :)
Magda, oby ortopeda zaskoczył Cię pozytywnym informacjami :) fajnie że sprawę z becikowym masz już załatwioną :) My zaczęliśmy zbierać te papiery, matko ile tego, czekamy na zaświadczenie o dochodach :)

My załatwiliśmy już sprawę chrzestnych, chrzciny zrobimy w lipcu :) niestety w czerwcu jest tylko jeden termin na samym początku, a moja teściowa i szwagierka, a zarazem chrzestna mają wtedy największe zamieszanie w szkole więc przełożymy na lipiec :) W ogóle Hania miała kilka nocy, że było tylko jedno karmienie i już zaczęłam się cieszyć, że jej się zaczęło wszystko normować, ale niestety nastąpił powrót i znów 2-3 karmienia w nocy...
A dziś wybieram się z Hanią do pracy, pochwalę się moim cudem :) i przy okazji wezmę pieczątki do wniosku o żłobek :)

A pytanko jak ubieracie maluchy na spacery?

Miłego dnia kobietki :) odzywajmy się częściej :)


Edi o co chodzi z tym żłobkiem, już skladacie papiery? A kozystasz z rocznego czy 0,5 roku? Który żłobek wybraliście?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 dzień temu #875362 przez Edi28
ZUBI mam roczny urlop ale byśmy chcieli do państwowego ze względu na koszty :-) składamy do wszystkich i będę mocno trzymać kciuki by się udało ale może być ciężko moja kuzynka tu w Toruniu składała dwa lata temu zaraz jak jej synek się urodził i sie nie dostał bo juz miejsce nie było na kolejny rok :-( i jest w prywatnym żłobku. Podobno trzeba z rocznym wyprzedzeniem składać i nie wiem czy nie za późno się za to biorę... dziś wzięłam pieczątki od siebie z pracy jutro weźmie mąż i lecę składać ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 dzień temu #875397 przez Magda28
Aneteczka zdrówka życzę :) i jaki śliczny kawaler :laugh:

Andzia powodzenia z mieszkaniem :)

Ja też ubieram jak Andzia tylko pod spodnie jeszcze rajstopki bo na nie ma te nieszczęsne szelki :dry:

Wróciliśmy właśnie od lekarza bioderka już są jak się nalezy :lol: dla utrwalenia jeszcze dwa tyg mamy nosić szelki :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 dzień temu #875419 przez Asia09
Witam sie i ja,
Świeta minęły całkiem milutko, troszke u teściow, troszke u rodzicow.Oleńka wynoszona przez wszystkie babcie, ciocie i kuzynki.

A tak poza tym:
Teraz w takie pogodne dni jestesmy cały czas na dworze wiec Olusia spi jak susełek.
A no i kupki mamy teraz rowno co 3 dni.
Jeszcze nie byłyśmy do szczepienia bo musimy odczekac po ospie Zosi gdyby nie daj boze i Ola cos złąpała tak wiec pierwsze szczepienie bedziemy miec po 3 m-cu...

Tez jestesmy w trakcie załatwiania becikowego, wczoraj dostalismy poczta zaswiadczenia z ZUS.

Widze że nie tylko mojej Oleńce poprzestawiało sie nocne wstawanie. Do tej pory wstawała raz ok 4,30 a od dwoch dni znowu wstajemy z 3 razy. Chyba znowu jakis skok.

Asia - duzo zdrówka życze dla czałej rodzinki.
Aneteczka - ale masz ślicznego kawalera! :)
Magda - super z bioderkami - w koncu Martusie odetchnie pełna piersia ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 dzień temu #875453 przez Deta1987
Hej dziewczyny niewiem czy tylko ja cos z tym forum mam nie tak? Ostatnio wstawilam zdjecie Kubusia i do was pisalam ale jus tego na forum nie ma tak jak i wiekszosci wiadomosci

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 dzień temu #875486 przez Sarenka
Melduję się dziewczyny. Miałam przerwę na forum, bo coś się pokasowały posty i nie moglam wejść na strone przez telefon. A poza tym wiadomo święta...
W święta mieliśmy wesele. Natalka była grzeczna i oczywiście jako najmlodszy gość na weselu zrobiła furorę:)
Pogoda cudna, dużo spędzamy czasu na dworku. Ja ubieram w body i rajstopki, czasem na to sukieneczka. Wiadomo czapeczka. A dla regulacji temperatury - kocyk. Ale już widzę, że Młoda jest zimnolubna po mnie.
Aneteczka - świetny kawaler, przystojniak. Fajnie można chłopczyka ubrać do chrztu.
Magda - jak dobrze, ze zrzucacie już powoli szelki. Ja jeszcze miałam zakładać na noc, a dokładnie na pół nocy, ale muszę przyznać, ze już praktycznie wcale tego nie robię...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 10 godzin temu #875898 przez wola82
Dobry wieczor.
Cos sie dzieje z tym forum posty znikaja...
tak szybko poczytalam wasze posty, duzo zdrowka dla chorowitkow.
Aneteczka ale masz przystojniaczka :kiss:
Mam pytanie w czym spia wasze dzieci w nocy?
Ja dzisiaj pierwszy raz zalozylam Lenie spiworek, grubosc srednia, a zalozone ma jeszcze body i pajacyk i wlasnie nie wiem czy te body sa potrzebne, czy moze wogole tylko zalozyc jej body z dlugim rekawem i spiworek.
Lukas nie chciala spac w spiworku, a Lenka w sumie dopiero zasnela i nie wiem czy to wlasnie nie przez spiworek.
Spokojnej nocki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #875955 przez zubi
wola82 napisał:

Dobry wieczor.
Cos sie dzieje z tym forum posty znikaja...
tak szybko poczytalam wasze posty, duzo zdrowka dla chorowitkow.
Aneteczka ale masz przystojniaczka :kiss:
Mam pytanie w czym spia wasze dzieci w nocy?
Ja dzisiaj pierwszy raz zalozylam Lenie spiworek, grubosc srednia, a zalozone ma jeszcze body i pajacyk i wlasnie nie wiem czy te body sa potrzebne, czy moze wogole tylko zalozyc jej body z dlugim rekawem i spiworek.
Lukas nie chciala spac w spiworku, a Lenka w sumie dopiero zasnela i nie wiem czy to wlasnie nie przez spiworek.
Spokojnej nocki.


Witam się w sobotni poranek :)

Wola nasza mała już od pewnego czasu śpi w samym pajacu, ale z racji że ją owijam to ściśle jest owinieta cienkim polarowym kocykiem i często jeszcze ją przykrywam drugim kocykiem ( a w domu mam średnią tem 24 stopnie). Mała nie ma zimnych ręczek, ale też nie jest spocona ( ciepła) po odwinięciu więc chyba jest jej dobrze.

magda mam nadzieję że wasz problem z bioderkami szybko sie zakończy i już teraz wszystko będzie ok :)

aneteczka i kasiek przystojnaki z tych waszych chłopaków, jak na nich patrzę to widać tę dwumiesięczną różnicę z moją małą ( ona jeszcze nie potrafi złapać stópki ręczką :P jak to już robi Igorek )

Nasza Natalia chyba nauczyła się że jak jest noc to śpimy, a w dzień drzemamy i teraz nie uwieżycie, mój wiszący na cycku co 2 h bobasek w nocy budzi się tylko raz góra 2 razy. Jak ją uśpimy ok. 20 to pierwsza pobudka 3:30-4:30 a nastepna 6:30-7:30 i wtedy już wstajemy. Mam nadzieję że przesawiło jej się tak na stałę.

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #875966 przez kasiek21
wola
Igor śpi w samych bodach na krótki rekaw. i nawet nie przykrywam niczym. i nawet śpimy przy minimalnie otwartym oknie bo inaczej wytrzymać się nie da. a mimo to Igor i tak jest cały cieplutki, a podczas karmienia nawet powiem że spocony... przykrywam go tylko wtedy kiedy ja sama obudze się w nocy bo jest mi chłodno. wychodzę z założenia że skoro mi jest gorąco i śpię w samej koszulce i bez kołdry a i tak budze się w nocy bo jest mi gorąco no to domyślam się że mu też jest gorąco... tym bardziej że za każdym razem jak wstaje no to sprawdzam mu czy nie ma zimnych nóżek, raczek no i kark. a jak go przykryje to i tak za nim odejdę od łożeczka to już jest rozkopany... na dwór też nie zakładam ani kombinezonu ani kocyka... body na długi rekaw, dresiki i skarpetki. do tego w pogotowi mamy korteczke wiatrówkę :-) w ciągu dni w domu mlody też jest w samych bodach. wolę żeby było mu trochę zimno niż miałoby być mu za gorąco...

moje słońce dzisiaj jakieś marudne... małe je i krzyczy na wszystko... ale nie nie pokoi mnie to jego zachowanie. taka pogoda. bo za oknem jakoś tak szaro buro i popaduje deszcz....

a to mój "księżyc w pełni " z najlepszą zabawka :-D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876061 przez aska27
Aneteczka wooow,jaki Maksiu elegancki! Super! :)

Ewo najważniejsze,że już jest ok :) a z tym karmieniem piersią podajesz też w dzien mleczko z piersi czy tylko w nocy?
Co do becikowego to szkoda słów, chociaz ja juz mam komplet dokumentów,ale się nachodziłam, szok.

Zubi super,ze podróż była ok i że Natalka ładnie ją znisla :)
a smoczka zazdroszczę, moja Sara nie chce, Mikołaj też nie.. echh,a ja uwielbiam bobasy ze smoczkami :blink: Sara umila sobie paluszkiem!

Magda trzymam kciuki,żeby szelek już nie było :blink: pora się z nimi pożegnać!
oj, drugiego tysiaczka zazdroszczę! oj,przydałby się :)

Edi moze to taki kryzys mały z tym karmieniem, dzieci nasze rosną.. jżza chwilę być moze znów będzie jedno nocne karmienie,albo Hania zacznie przesypiać noc :blink:
U nas dwa karmienia o 23,o 2.30 no i pobudka rano ok 5-6 :)

andzia ooo gratuluję! Nam też się marzy, przymierzamy się do kupna domku,lada dzien będzie wiadomo. Nie ma to jak na swoim!


Asiu oj fajnie masz,ze Olka tak pozwala się nosić, Sara tylko na chwileczkę,a tak woła do mnie,ale co tam, uwielbiam ją przytulać hehe czasem tylko Mikołaj też się domaga :)

Wola moja Sara śpi w bodach i śpiochach, otulam ją kocykiem, kładę ja też na rożku,ale nie zapinam,a to dla tego,ze łatwiej mi ja potem przełożyć w nocy do karmienia.

Kasiu Igorek jest cudny! :kiss:


A u nas nie najlepiej, mała kaszle, psika, lekarz osłuchał i jest ok, podobno kaszelek ma minąć lada chwila :dry: ale biedulka BARDZO się męczy!
Dzisiaj nasmarowałam ją gęsim smalcem! Noce sa fatalne, malutka sie nie wysypia przez to choróbsko :dry:
Chrzest Św.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876074 przez Sarenka
Co za dzień! Cały czas pada! W ogóle nie byłyśmy na spacerze! Ehhhh...
Dziewczyny - powiedzcie mi czy Wasze Maluchy trzymają już same główkę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876099 przez Aneteczka
Dziekujemy za komplementy :P

Ja Maksia na noc ubieram body na krotki rekaw i bawelniany pajac, przykrywam kolderka.\

Jesli chodzi o trzymanie glowki, to w miare trzyma ale nie moge mu zaufac na tyle by nosic go bez podtrzymywania, czasami odczyla sie do tylu. Teraz nosze go pionowo z pleckami na moim brzuchu wspartymi. Tak jest wg mnie bezpieczniej.

Ja mam inne pytanie. Moj Maksiu tego nie umie, a lekarka mowi ze juz 8 tygodniowe dzieci to potrafia. A mianowice jak malenstwo lezy na plecach i ciagniesz go za raczki to on powinien ciagnac glowke. U maksia niestety glowka nadal zostaje w tyle. Wasze maluszki tak potrafia?

I kolejna rzecza ktora mnie martwi, to Maksiu nie lapie grzechotek. Chywta kocyk, koszulke wyciaga smoczek z buzi i nim trzesie, butelka sie bawi jak go karmie, ale grzechotki go nie interesuja nie wyciaga do nich raczek. CZasem bezwiednie wlanie lapka w te zawieszone nad lezaczkiem. Jak jest u was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #876107 przez kasiek21
sarenka
mój trzyma głowę ładnie. często trzymam go bez podparcia no ale np mama i tak się na mnie drze żebym go trzymała chociaż za plecy...

aneteczka jeśli chodzi o podciaganie to mój bardzo ładnie dźwiga głowę nawet jak leży na płasko to podciaga głowę jakby chciał usiąść...
no i zabawki też sam trzyma. nawet ma swoje ulubionego pluszaka
a to kilka przykładów jak sam trzyma nie pokazuje tego żeby cię kochana stresmwac, pamiętaj że dzieci rozwijają się w różnym tepie. może po prostu akurat te zabawki go nie interesują?




a tu przykład że czasem zwyczajne przedmioty mogę służyć jako najlepsze zabawki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl