BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

9 lata 11 miesiąc temu #877215 przez Magda28
Witam wieczorową porą :laugh: Moje dzieciątko już śpiocha :)

Kasiek ale miałaś przygodę,dobrze ze zdążyliście do lekarza i jak cudnie Igorek wygląda podobało mu się?

Andzia kawał chłopa z Twojego Maciusia :) moja miesiąc temu ważyła 5300 teraz,za tydzień idziemy na kolejne szczepienie więc dowiem się ile moja niunia waży :)

Dziewczyny ja dziś pon kąpaniu małej na zawał bym zeszła :( jeszcze się trzęsę...jak małej dawałam witaminkę jak co dzień po kąpieli,po jej opróżnieniu ta kapsułka wleciała do buzki :( i juz jej nie wyjełam, mała lekko się zadławiła i ją połkneła :( popiła mlekiem...a jak by mi się zaczeła dusić,albo wleciała w nie tą dziurkę :( masakra jaka ja jestem nie odpowiedzialna :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877219 przez anjaa18
Magda28 co do kapsulek mi polozna opowiadala jak sie dziecko tak zakrztusilo i poradzila zeby na lyzeczke dawac i tak robie i i tak czasem mi sie z rak wyslizguje, dobrze ze tak sie to skonczylo u Ciebie;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #877232 przez kasiek21
Igorek ze spacerowki zadowolony ma maxa :) jechal sobie ogladal :) oczywiscie maly nie siedzial, tylko caly czas lezal, a spacerowka opuszczona ale nie ma maxa, ciut podniesiona, akurat tak zeby cokolwiek widzial ale nie obciazal kregoslupa :) wsobodnie fikal sobie nozkami, jest naprawde super :)

no i jeszcze filmik, jak Igor zjada marchewe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877234 przez kasiek21
magda
z kapsulka wspolczuje :* ale kochana nie jestes nieodpoiedzialna, ja tez na poczatku podawalam malemu witamine D w kapsulkach, dopiro potem jak kupilam te w butelce to zaczelam podawac lyzeczka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877249 przez Marudka
hej Mamuski :)
my ciagle zabiegane, rehabilitujemy się 2 razy w tygodniu bo Mania ma napięcie mieśniowe, ale to nie związane z jej przejsciami.
A tak to ciagle coś.
Juz jest taka fajna kontaktowa gada usmiecha się.
kupki sie juz poprawiły jest juz codziennie lub co 2dzien.
jutro znow idziemy na spotkanie z chustowymi mamami:)

Moja mała chyba za mało przybiera na wadze w tydzien 150g to chyba malo, kurcze bardzo mi ulewa po karmieniu i tak dlugo ją odbijam i trzymam w pionie a i tak jej sie potrafi ulac nawet po prawie godzinie:(
Jeść tez za bardzo nie chce, niby je co 2h ale possa max 10 min i nie chce:(

Za to bardzo ładnie mi spi jak kłade ją o 20 to wstaje dopiero ok5, pożniej co 2h do 9.
Co do zawijania do spania w pieluche pytałam rehabilitantki odnośnie tego ze niby do 3 miesiąca, powiedziała, że niby tak ale jeżeli dziecko się samo wybudza machaniem rąk to można zawijac tylko na noc dopóki sie nie uspokoi, ale nie przy każdej drzemce, ja dalej zawijam i dziecko usypia mi bez smoka.

Marysia bardzo wrazliwa na to co jem nabiał musiałam całkowicie wyeliminowac jak tylko cos zjem to zaraz wysypka i po czekoladzie tez :( zjadłam pare kawałków ciasta specjalnie bez jajek,mleka,masla z odrobiną kakao i dostała wysypki :(

masakra mam ciaglego głoda:P
cos mialam wam jeszcze napisac ale juz nie Pamiętam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #877256 przez zubi
witam się i ja późną wieczorową porą :)

Jak wiecie miałyśmy dziś szczepienie 5 w 1, żółtaczka i pneumo ( rota doustnie) bałam się bo Natka to płaczliwy dzieciaczek głośnym płaczek okazujący swój dyskomfort, więc myślałam że szczepienie będzie horrorem a tu miła niespodzianka - mała była bardzo grzeczna podczas badań ( waży już 5650), rota wysmukała z aplikatora co chwilę wysyłając uśmiechy do pielęgniarki, a przy zastrzykach dzielnie się trzymała ( a potem jak już się rozpłakała to szybciutko dała się mi uspokoić). Szczepienie było rano- na chwilę obecną mała śpi słodko w łóżeczku, nie gorączkuje więc jestem zadowolona :).

Śmiać mi się chce bo już drugi raz usłyszałam że mała jest ładnie opalona, a to nie opalenizna a ciemna karnacja którą mała odziedziczyła po tacie i jego rodzinie ( zawsze chciałam mieć taką karnację bo ja to blada zawsze jestem i słabo mnie bierze słońce więc się cieszę z tego genetycznego dziedzictwa małej :)

marudka moja też krótko przy piersi 10 min to max, więc tym bym się nie martwiła ale fakt u nas to przybiera ok 250-300 g na tydzień ( więc jest różnica), rzadko się jej ulewa ale bywały takie momenty i też wtedy było to do 1 h po posiłku. U nas jak mała zaczęła w nocy budzić się tylko 1-2 razy przybieranie na wadze też się zmniejszyło.

magda oj strachu się najadłaś, ja też wyciskam kapsułkę D+K w jednym, muszę teraz bardziej uważać, dobrze że u was tylko tak się skończyło.

andzia Maciek rzeczywiście już ładnie trzyma pozycję, zuch chłopak ;)

Już nie pamiętam co miałam jeszcze napisać, a i tak się rozpisałam - przespanej i spokojnej nocki życzę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877270 przez Aneteczka
Dzis Maksiu wyjatkowa MAruda, na dziaselku ma biala plamke i nie wiem czy to nie poczatek zabkia. Pojecia nie mam jak dlygo wychodza pierwsze zabki, ale slini sie bardzi i pakuje wszystko do buzi, glownie piatki <prawie cala miesci> sliniak, kaftanik czy pieluszke. Co mu wpadnie w dlon. Gryzak ni bardzo.

W ogole to jestem zazdrosna bo jak zobaczy meza to az piszczy z radosci, guga i smieje sie z ozorkiem na wierzchu, ja mu sie chyba przyjadlam poki co :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877276 przez Asia09
Zubi fajnie ze juz jestescie po szczepieniu. My jeszcze przed i chyba wybiore podstawowa wersje wiec 3 kłucia...Juz na sama myśl robi mi sie słabo.

Magda - dobrze ze wszystko dobrze sie skonczylo. Ja tez Olce daje D+K w kapsułce i przeszla mi kiedys przez myls taka sytuacja. Kazdemu moze sie zdazyc.

Andzia - Jestem pełna podziwu jak Macius trzyma pozycje! Super facet! :)

Marudka - wspołczuje diety ale wiesz ze nie ma tego złego... Nie musisz biegac po lasach, zeby cos zrzucic;)

Asia - dzieki za podpowiedz. Odpisalam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877489 przez Edi28
Cześć Kochane :-)
My z Hania na spacerku :-) korzystamy z ładnej pogody ;-)
MARUDKA moja też przybiera 150 na tydzień i jest wszystko w porządku moja pediatra mówi ze dobrze przybiera :-) te ramy przybierania są bardzo szerokie od 120-350 tygodniowo wiec nasze dziewczyny się mieszczą w normie :-)
MAGDA współczuję przygody z witamina najważniejsze że wszystko dobrze się skończyło ;-)
Pisze z tel wiec juz nie pamiętam co tam jeszcze. Odezwę się później ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877505 przez Magda28
Cześć Mausie :laugh:

My też wybraliśmy szczepienie tą podstawową wersję 3 klucia.Pierwsze szczepienie to mała tak płakała,że sama miałem łezki w oczach,ale szybko się pózniej uspokoiła.Gorzej było po południu bo małej w śpiku się przypomniało i ryczała z 2h.Za tydz kolejne szczepienie ciekawe jak będzie :dry:

My też dzis na spacerku :) cieplutko ze ho ho :lol: kurczę ja już sama nie wiem jak ubierać małą?

A w rosmanie jest promocja pieluch pampers z kartą rabatową Rossssnę 92szt za 37zl. :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877544 przez Marudka
Edi to mnie uspokoilas bo myslałam ze cos nie tak z tym przybieraniem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877614 przez aisod
Hej Mamuśki!
U nas wszystko w porządku. Mała rośnie, jak na drożdżach, bo na wadze domowej już około 7 kilo pokazuje :P Michał dalej zakochany w siostrze i jak sie go ktoś pyta czy może Kingę zabrać to od razu krzyczy, że nie, bo Kinga jest jego :D

Miłego długiego weekendu życzę Wszystkim! Buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877635 przez zubi
Hej mamuśki.

U nas szczepienie przeszło bez powikłań ( trochę tem. wzrosła do 37 stopni- ale wystarczył okład zimnej szmatki na głowę).

Teraz mała leży na swojej macie i krzyczy zadowolona oraz uśmiecha się do swojego odbicia w lusterku ( przesłodki widok).

Asia09 powodzenia na szczepieniach :)

aisod dobrze ze u was wszystko ok, odzywaj się częściej :)

magda my skorzystaliśmy z tej promocji jeszcze przed świętami, teraz po 5.05 w Lidlu przymierzamy się do kupna pieluszek 3 i 4 ( będą tanio). Donaszamy już pozostałe nam 2 i zaczynamy z 3.

Miłego i wbrew prognozą słonecznego weekendu życzę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877671 przez aska27
dzien dobry :)

Mam pytanie do dziewczyn karmiących piersią, podajecie wit D?

I pytanie do wszystkich ile ważą i mierzą Wasze Skarby?


Ja dziś w domku, maż w pracy.. oj taki weekend ;)

W sumie powiem Wam,że mam mega nerwy, chcemy kupić dom,ale jest tylu chętnych :dry: Bardzo bym chciała mieć już wreszcie "nasz kąt".

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877679 przez Edi28
Hej Kobietki chciałam życzyć miłego weekendu :-) Oby pogoda nie była tak zła jak zapowiadają :-)
Asia ja karmię tylko piersią i podaje witaminę D+K takie mamy zalecenia ze szpitala :-)
AISOD fajnie ze u was wszystko dobrze a jak chrzciny? Zaglądaj częściej :-)
ZUBI dobrze ze Natalka zniosła szczepienie bez powikłań :-)
MAGDA dzięki za Info o pieluszka aż skorzystam z okazji choć zazwyczaj kupuje dady ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl