BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

9 lata 11 miesiąc temu #877901 przez kasiek21
andzia
a wiesz że na taka ilość wody to powinno być więcej miarek? na 120 sa 4 miarki 150 5 a już 160-6. przygotowując mu takie "mleko" pozbawiasz go tego wszystkiego cennego co te mleko w sobie ma, jest mniej syte i w ogóle nie pełnowartosciowe, po to jest na opakowaniu ile miarek na ile wody by tego przestrzegać...

my dajemy normalną wodę z kranu... oczywiście przegotowana...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877903 przez anjaa18
Kasiek zgadzam się z Tobą, ważne jest to żeby dokładnie odmierzać tyle miarek ile jest napisane na opakowaniu na dana ilość wody , jeśli daje się mniej lub więcej to już te witaminy itp nie są dobrze przyswajalne!Później są sytuacje, że po mm dzieci maja problemy np z brzuszkiem bo są i takie matki które twierdzą, że jak wsypią więcej mleka to będzie treściwsze jedzenie bez komentarza:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877904 przez andzia90
Tak wiem ze powinnam mu więcej dawać miarek... ale nie wiem czemu tego nie robię hmmm no nic od dziś zacznę mu dawać tak jak pisze na opakowaniu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877906 przez Magda28
Ja już więcej daję MM bo pomału kończy mi się pokarm ehh szkoda raczej w jednej piersi to wcale prawie nie mam :dry: piję herbatki i nic!!!

Czy wasze dzieciaczki mają śpiący dzień?moja cały dzień spi,a na dworze szaro,buro,ponuro i na dodatek cały dzien leje :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877962 przez Sarenka
No wlasnie moja Mala zjada 120ml,ale widze ze to juz dla niej malo. To taka glodzilla. Akurat mam wizyte za 1,5tyg u pediatry i Ona okresli czy zwiekszac czy nie. Boje sie by nie przegiac,ze moze to za duzo. Tym bardziej ze Ona taka drobniutka,malutka. Ma teraz moze z 4,5 kg.
A jeslichodzi o wode to daje najzwyklejsza,przegotowana z kranu. Nie kombinuje,niech sie uczy zycia,bo potem bedzie miec problem z tolerowaniem nowych pokarmow itd. Naturalne warunki sa ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877990 przez Edi28
Hej Kobietki :)
u nas brzydko, zimno i pochmurnie, aż z domu się nie chce wychodzić :(
Kasiu jejku ząbki tak szybko :) oby Igorek zniósł to bezboleśnie :)
Co do wagi Hani nie wiem ile teraz waży, podejrzewam, że z 6 kg :D we wtorek mamy szczepienie, to będzie ważenie i mierzenie :) zobaczymy :)
Sarenko ja co prawda nie karmię mm, ale wydaje mi się, że te ilości są podawane tak orientacyjnie, może spróbuj przeliczyć ile mała powinna zjadać na jeden posiłek: waga dziecka razy 140, wynik podziel przez liczbę karmień i otrzymasz ile ml powinna mała zjadać na porcję, oczywiście tak orientacyjnie np. u mnie mała jak ją ważyliśmy ostatnio miała 5,5 więc 5,5*140/7 to wychodzi na porcję tak około 120ml :) tyle że tak naprawdę nie wiem ile ona z piersi zje, ale laktatorem ściągam 100 więc myślę, że wyciągnie więcej więc tą porcję 120 zjada :)
Asia moja leży zawsze płasko, nie używamy poduszki ani w łóżeczku ani w wózku :) podobno tak jest najlepiej dla maluszka :)
Magda faktycznie jaka różnica między maluszkami :) Ah te nasze Skarby jak rosną pięknie ;D szkoda z tym pokarmem, ale może jeszcze coś tam się uda pokarmić :)
A co do wody jak nam się zdarzało dokarmiać małą na początku to dawaliśmy wodę zwykłą z kranu :)
Pochwalę się w środę miałam wychodne, byłam z koleżankami na lodach i kawie :) wróciłam do domu po 21 :D normalnie święto :) mąż dzielnie się spisał :) nakarmił Hanię, zrobił jej wieczorną toaletę i uśpił :)
Miłego dnia Kobietki pomimo pogody :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877992 przez kasiek21
dzien dobry :)

edi
u nas te wyliczenia Twoje sie nie sprawdzaja ;p maly wazy 6,390 i zjada 6 posilkow na dobe i wychodzi ze niby na porcjie 149,1 a zjada ledwo 120 :D moze taki nie jadek po prostu, aczkolwiek bardzo ladnie przybiera na wadze tak wiec sie nie martwie. kaszki tylko wieczorem zjada 160 :D bo tylko tyle jestem w stanie zrobic w butelce, jutro koniecznie musze kupic ieksza taka zwyczajna tylko do kaszki.

nie uwierzycie ale moj syn przeszedl dzis samego siebie :D nie dosc ze lezal na brzuszku w lozeczku prawie 20 minut i nie marudzil :d kombinowal jakby tu sie przekrecic i zlapac smoczka :D a chwile po tym przewrcilam go na plecki i poszlam odkurzać a on zasnal :D przy wlaczonej wirujacej pralce, przy wyjacym odkurzaczu i bez smoczka u siebie w lozeczku ! jej alez jestem z niego dumna !!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877996 przez Marudka
Kasia Ty juz kaszki podajesz? tak szybko?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #877999 przez kasiek21
tak :) a na co mam czekac ? doktor pozwolila sa od 4 miesiace a Igor lada dzien skonczy 4... nie tylko kaszki dostaje, w poludnie dostaje jeszcze warzywka. dzis mloda marchewka z ziemniaczkiem :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #878001 przez anjaa18
Witajcie:)
Mój pije około 130 6 razy, czasem więcej a czasem zostawia trochę, będzie już ważył 6kg tak myślę:) Wracając do wody, na początku dawałam z kranu ale jak zobaczyłam ile kamienia się osadza i zostaje w tej wodzie to mi się odechciało, żeby tak małe dziecko piło tą wodę, przesada nie przesada, ale nie zaszkodzi kupić wodę a takich pieniędzy też mi nie szkoda!
Kasiek faktycznie super, dzieci to tak czasem mają, wydaje się nam że za głośno jest a one słodko śpią:)
Któraś z Was pytała o poduszkę:) Wiadomo, że nie daje się poduszek takim maluchom, ale doświadczona mama i opinia pediatry mnie skłoniła i kupiłam poduszkę Clevamama, zapobiega odkształcaniu się główki, jest przewiewna i ma pamięć kształtu :) tylko musiałam ją zamówić z UK :) mamy taką www.amazon.co.uk/Clevamama-7201-Clevafoa...Pillow/dp/B001O83F7C

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #878004 przez Magda28
Witam :)
Edi zazdroszczę wychodnego ja mogę tylko pomarzyć :dry: mąż pracuję od rana do póznych godzin wieczornych...no ale cóż ktoś musi pracować :lol:

Kasiek to spryciarz mały :lol: moja najczęściej właśnie zasypia w gościach jak wszyscy głośno gadają :) Jak Igorkowi nie zaszkodzi to pewnie niech uczy się jeść :) Zresztą zaraz będzie mieć 4msc.

Anja ja też od samego początku kupuje wodę,u nas jest strasznie chlorowana i ten kamień straszny się robi.

Martula wczoraj cały dzień przespała i 20.00 kąpiel i dalej poszła spać.o 2.00 jedzonko i śpi dalej do 6.00 aż się zerwałam z łóżka bo mała ani się nie wierciła ani nie szukała smoka przeważnie tak robiła około 4.00.A ona smacznie spała,wziełam ją do siebie do łóżka i tak spałyśmy do 8.00 jeszcze by spała,ale musiałam ją przebrać bo aż pampek przeciekł :laugh: o 10.00 sama w łóżeczku zasneła i dalej śpi :lol: Chyba przez pogodę taka senna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #878020 przez aska27
Magda28 napisał:

Ja już więcej daję MM bo pomału kończy mi się pokarm ehh szkoda raczej w jednej piersi to wcale prawie nie mam :dry: piję herbatki i nic!!!

Czy wasze dzieciaczki mają śpiący dzień?moja cały dzień spi,a na dworze szaro,buro,ponuro i na dodatek cały dzien leje :dry:


Madziu mleczko robiłam z wody zwykłej,przegotowanej :)
Szkoda,ze pokarm zanika,też się tego boję,ciekawe dlaczego tak się dzieje?!

Co do spania,to całe dnie nie, Mikołaj jej nie pozwoli hehe A jak noce u Was?


oj, Sara woła, to sobie popisałam :) zajrzę później :kiss: :blink: Miłego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #878026 przez Sarenka
Jeśli chodzi o wodę, to my mamy filtr brita, a więc i my korzystamy z wody niezakamienionej.
Edi z tych obliczeń to wychodzi, ze moja Mala powinna jesc ok 100ml na karmienie. A ja widze,ze dla Niej 150ml malo... Na szczescie 13 maa jestesmy u pediatry i wszystko powie i bedziemy wiedziec co robic, ile dawac...
Aaaa! Zakupilam ten stojak do kapieli wyłozony materialem frotte niestety w Naszym przypadku sie nie sprawdzil. W wanience zrobilo sie za ciasno, Mala bardzo lubi sie chlapac i Jej przeszkadzało, a poza tym brakowalo Nam kontroli, bo Ona naprawde sie chlapie. i po raz pierwszy w kapieli zaczela plakac. szkoda.... dobrze ze to nie był majatek....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #878045 przez Magda28
Normalnie chyba podmienili mi dziecko :lol: dosyć,że od dwóch dni Martula śpi łanie w dzień to jeszcze bez lulania :lol: wczoraj koleżanka mi powiedziała żebym pieluszkę jej dawała do przytulania(mała uwielbia się przytulać) no i kładę ją na boczek pieluszka,smok i już spi :ohmy: Albo na 3 miesiące jej się coś poprzestawiało :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #878077 przez Aneteczka
Sarenka gdy nasze dziweci mialy np. 2 tygodnie, to karmilas je z przedzialki 1 miesiac, czyli analogicznie jesli dziecko ma 2 miesiace i kilka dni to wchodzi sie juz w 3.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl