BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

9 lata 11 miesiąc temu #879055 przez Asia09
Asia , Issska - śliczke dzieciaczki. Ja cały czas poluje zeby zrobic zdjecie Oli jak sie usmiecha ale jak tylko zobaczy aparat wtedy nici z zabawiania bo sprzęt ważniejszy i nie spuszcza go z oka ;)

Asia - gratuluje zakupu. My tez mieszkamy w swoim domku, ale czasem zazdroszcze posiadaczom mieszkan, bo przy domu wiecznie cos jest do zrobienia i oczywiscie skarbonka bez dna ;) Ale trudno nie przyznac ze co swoje to swoje...No i przy dzieciach ogród super sprawa.

Magda - fajna praca. Podejrzewam ze trzeba sie narobic, ale efekty na pewno dają satysfakcje. W tym roku doczekalam sie prześlicznych tulipanow w moim ogródku i sama nie mogłam sie nimi nazachwycac :)

Andzia - szkoda ze nie wypalilo z mieszkaniam, ale podejrzewam że jak zaklimatyzujecie sie w Irlandii nie bedziesz żałowac że tak sie stało.

Tweety - fajnie że sie odezwalas - kiedys wiodłas tutaj prym. Nikolka super dziewczynka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879074 przez Magda28
Issska,Aska śliczne dzieciaczki rosną jak na drożdżach :lol: A Sara jak super z kciukiem spi ;)

Asia tak praca naprawdę ciężka,ale jak widzę te kwiaty i jest kolorowo to aż chce się pracować.Małą nawet wziełam na ręce i poszłyśmy do szklarni to tak się rozglądała że szok :laugh: a jak ją włożyłam do wózka to ryk :silly: W tym roku brakuje mi pracy tęskni mi się za nią,ale czasami teściowa zostaje z małą a ja idę coś popracować :)

Miłej nocki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879076 przez Kasiasia
Witajcie mamusie
Jeśli miałybyście chwilkę i ochotę proszę wypełnijcie tą anonimową ankietę do mojej pracy dyplomowej www.ankietka.pl/ankieta/147462/wiedza-logo.html
Z góry dziękuje
Czerwcówka 2013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879133 przez tweety1992
Juz jestem kochaniutkie :) dzis bylysmy w bytomiu bo staramy sie o mieszka i. Ale z tego co widzialam to dużo osób tez się o nie stara :( ale za to dobra wiadomość ze malej idą dolne jedyneczki :D bardzo sie ciesze. Poza tym ta moja niunia coraz mniejszy krzykacz:) lubi w naszym lozku w dzien a w nocy w lozeczku. Kupilam jej lezaczek bujaczek ostatnio ale tak polowocznie go lubi. Próbujemy ja przyzwyczajać powoli.

karmimy sie hipp bio combiotic ale mala jak na swój wiek strasznie na raty je. 120 ml to rzadkość z reguly godz je ta porcje po 60/60 albo po 60-30-30.

piekniusie te Wasze maluszki :*** a jakie juz duzie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879184 przez Aneteczka
Witam sie i ja :)

Dziewczynki przesliczne i Twoje słodkie rodzeństwo Asia bije wszystko na głowę :)

Byliśmy dziś u lekarza. Maksiu nadal chudzina straszna prawie 4 miesiące a waży 5300. Znow morfologie miał robioną płakał tak straszliwie, ze az mi łzy sie do oczu cisnęły. Wyniki w porządku.

Dzis podałam mu na noc mleko z kaszką ryzowa bananową. Pierwszy łyk zdziwienie, po czym wciągnął 160 ml, gdzie mleka wypija między 100 a 140 (bardzo rzadko) i ta zaddowolona minka po posilku - bezcenna :)

Umowilam sie prywatnie do pediatry, może ona coś mi doradzi co z ta jego waga. Lekarze na kase chorych nie wykazuja checi by nam pomoc. "Prosze mu wiecej mleka dawac..." A ja przeciez nie oszczedzam, tyle tego wylewam, ze szok. A jak mu na sile popcham to go tylko na wymioty naciaga... Zobaczymy co w srode bedzie.

Na bioderkach bylismy, wszystko ok, ale jeszcze po 6 mesiacu na kontrole, bo nie ma tam w pełni wykształconych jeszcze jakis jader kostnych czy cos w tym stylu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879295 przez andzia90
Hej dziewczyny dzięki wielkie za wsparcie jesteście kochane :)

Dziś pogoda piękna za oknem wiec na pewno spacerek będzie zaliczony. Chce tez pojechać pooglądać sukienki i buty bo potrzebuje na chrzciny a koncepcje już mam :D
Moje dziecko nauczyło się w końcu co to jest smoczek i do czego on służy :D wcześniej wypluwał i nie chciał a teraz ciumka go do zaśnięcia :)
Maciuń potrafi zjeść flachy 150 naraz czasami zostawi 20ml. Mi niestety mleko w piersiach powoli zanika już mam go bardzo mało, może to i moja wina bo jak zobaczyłam ze się mm najada to odpuściłam sobie pobudzanie laktacji. Trochę źle się z tym czuje ze tak postąpiłam ale z drugiej strony dziecko miało chodzić głodne?

Dziś mamy mini urodzinki bo kończymy 3 miesiące :) ahh ale ten czas leci a tak nie dawno był jeszcze w brzuszku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879447 przez Sarenka
Sluchajcie,a ja mam Glodomora. Mojej Corce jeszczw nie zdazylo sie zostawic kropelki mleka w butelce. Teraz daje Jej juz 150ml,a Ona nadal nie jest w stanie wytrzymac 3 godz. Juz sie zaczynam martwic. Bo jak glodna to awantura straszna, uspokoic moze tylko butla,a przy niej taki blogi stan... Juz nie wiem czy to dla Niej za duzo czy za malo. Czy boli Ja brzuszek? Czekam na wizyte u pediatry we wtorek jak na zbawienie. Skonsultuje sie i zwaze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879452 przez zubi
Sarenka napisał:

Sluchajcie,a ja mam Glodomora. Mojej Corce jeszczw nie zdazylo sie zostawic kropelki mleka w butelce. Teraz daje Jej juz 150ml,a Ona nadal nie jest w stanie wytrzymac 3 godz. Juz sie zaczynam martwic. Bo jak glodna to awantura straszna, uspokoic moze tylko butla,a przy niej taki blogi stan... Juz nie wiem czy to dla Niej za duzo czy za malo. Czy boli Ja brzuszek? Czekam na wizyte u pediatry we wtorek jak na zbawienie. Skonsultuje sie i zwaze.


Sarenka a może ona ma teraz skok rozwojowy i dlatego taki głodomorek się zrobiła, tu masz linka do poczytania :)

tatapad.pl/dziecko/marudzi-i-nie-spi-moze-to-skok-rozwojowy/
forum.parenting.pl/noworodki-i-niemowlak...ozwojowe-1-rok-zycia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879463 przez Magda28
Witam Dziewczęta :laugh:

Andzia koniecznie się pochwal sukienką i resztą :) Też Cię pocieszę,że mleko mi już zanika,od tyg.to z prawej piersi już nie karmię bo pusto....w lewej mam jeszcze i karmię :)
Moja Marta też tylko smoka do spania,jak zaśnie zaraz wypluwa :P

Andzia,Sarenka no to głodomorki te wasze dzieciaczki :) Moja jak jej zrobię 120ml to jeszcze z 20ml zostawi,może dlatego że cyca też podjada w między czasie :)

Dziś byłyśmy na szczepieniu,nawet dobrze zniosła :P hmmm mała waży 6200g a 1,5 temu ważyła 5300g czyli przez ten czas przybrała 900g :dry: nie wiem czy to dużo czy też mało?lekarz niby mówi że może być!!!No ale urosła przez 1,5 msc.4 cm i ma już 64 :P

A i od wczoraj wieczora jesteśmy WOLNE OD SZELEK!!!co za ulga :lol: no małą pierwszą nockę miała bez szelek gdzie poszła spać o 21.30 a wstała o 7.00 z jedną pobudką na jedzonko :lol:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879480 przez issska1986
hej,

Zubi nom prawda ,ze podobno jest skok rozwojowy i dziecko się inaczej zachowuje...ale poczytam sobie to co załączyłaś :)

Madzia super,ze nie musicie juz się męczyc w szelkach... Martusia słodka różowa landryneczka :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879537 przez Asia09
Aneteczka - tak się zastanawiam czy waga Maksia jest faktycznie taka zla??? Moja Ola ma 3 miesiace i wazy 4.500 wiec podejrzewam ze za miesiac szalu nie bedzie.Ja szczerze mówiąc w ogole nie widze w tym problemu. Grunt że rosną a że wolno - moze po prostu mają taka przemiane...

Andzia - koniecznie pochwal sie kreacja, bo sama szukam inspiracji wiec moze mnie natchniesz ;)

Co do jedzenia maluchów to z moją Olka tez roznie bywa. Jak jestesmy w domu to je co 2 godziny a jak np jestesmy na zakupach lub cos zalatwiamy i jest w foteliku samochodowym to spokojnie 4 godziny wytrzymuje. Dzis pobiła rekord - 5,5 godziny spania bez jedzenia podczas naszych wojaży...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879542 przez andzia90
Dziewczyny niestety nic nie kupiłam :( mierzyłam tyle sukienek i w każdej było coś nie tak , jak nie moja oponka to znów wyglądam jak beza...(muszę zrzucić parę kg) ale były dwie fajne ale nie do końca mnie przekonały. Butów tez nie kupiłam bo trochę dużo sobie krzyczeli , ale spoko w poniedziałek znów pojadę porozglądać się za sukienka i butami :D ale w sumie jedne buty upatrzyłam jak nie znajdę żadnych to je kupie :)

Sarenka- a może zagęść jej mleko? ja tak Mackowi robię mama kupiła mi kleik kukurydziany bo widziała ze nawet na spacer wyjść nie możemy , on jest niby od 4 miesiąca ale nic się dziecku nie dzieje jak dasz łyżeczkę , ja daje 2 i przerwa miedzy jednym a następnym posiłkiem jest 4 godz.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879554 przez Sarenka
Andzua,dzieki za pomysl. Poczekam do wtorku i zapytam o to pediatre... Moze faktycznie vedzie to najlepsze rozwiazanie... A jak to zageszcza? W sensie mleko jest bardziej tresciwe,czy tez gestsze w konsystwncji? Trzeba smoczek z wiekszym otworem czy przeleci zwyklym?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879604 przez andzia90
Sarenka- zależy ile tego dasz, ja mu podaje 150 ml i dwie łyżeczki tego kleiku. Mleko jest bardziej zagęszczone niż normalnie. Smoczek ma z normalnym otworem wiec spokojnie przeleci :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879616 przez tweety1992
Laski potrzebuje pomocy/rady. Nikoli zaczynaja sie dolne jedynki pokazywac/wychodzic strasznie sie slini. czy jej nie jedzenie moze byc tym spowodowane ? ona mi je max za jednym razem 60 ml ... jest krzykliwa i jedna porcje 120 ml potrzafi jesc godzine :/ na dodatek od wczoraj cos jej sie ulewa taka jakby woda z baialymi kuleckami. Nie wiem co to jest bo normalnie sie smieje wierci kopie guga goraczki nie ma. O co moze chodzic ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl