BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Luty 2014 !

9 lata 11 miesiąc temu #879671 przez Aneteczka
Asia bardzo dziekuje Ci za pocieszenie :) nie jestem sama. Tylko poprostu zle sie czuje jak idziemy do lekarza i musze sie tlumaczyc ze on tak drobny. Pocieszam sie, ze od poniedzialku zupki i moze tez bedzie jadl wiecej, bo mleko niechetnie pije ok 90-110 na porcje, raz dziennie 140. A od czwartku daje mu na noc kaszke ryzowa do mleka o smaku bananowym to wczoraj wsunal 200ml. Moze inne potrawy beda mu smakowac. Poki co daje mu raz te kaszke, od poniedzialku zupke a w srode ide prywatnie i zapytam czy moglabym mu dawac dwa razy dziennie kaszke. Nie chce sama tej decyzji podejmowac, bo boje sie zeby to nie bylo za duze ociazenie trawienne dla jego zoladka.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879703 przez Asia09
b]Tweety[/b] - nie bardzo rozumiam czy pytasz czy przez to ze Nikolka je bardzo wolno i niewiele ida jej zęby?czy że sie ślini? Ja nie widze związku.Faktycznie 60 to nie duzo zwlaszcza jak tu dziewczyny pisza ze ich dzieciaczki zjadaje ok 120 ale to tez zależy jak często je.

A jestes pewna ze ida jej ząbki? Teraz chyba każdy z naszych maluchów namiętnie pakuje raczki do buzi i ślini sie, ale to nie oznacza ze idą im zęby. To raczej sposób na nude. Jeszcze troche i bedą wkładac stópki do buzi...kolejna wyuczona sztuczka :)

A ulewanie z grudkami to juz przetrawione mleko. Tez sie nie przejmuj za bardzo chyba ze naprawde duzo jej sie ulewa. A moze po prostu trzeba jej zmienic mleko?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879704 przez Deta1987
hej dziewczny ja tak na szybko bo na panieński ide ogolnie czas leci i tyle spraw mam do załatwienia , malutki rośnie jak na drożdzach oto jego najświeższe zdjecie:) jutro postatam sie do Was napisac:)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879716 przez zubi
Witam dziewczyny:)

Mam pytanie do mam owijających dzieciaczki na noc Edi i Marudka nie pamiętam czy ktoś jeszcze. czy wasze dzieciaczki nie mają problemu ze snem w dzień jak nie są owinięte.

Dziewczyny ile śpią wasze pociechy w ciągu dni ( ilość drzemek i ich czas), chciałabym się zorientować.

Pozdrawiam,

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879719 przez tweety1992
Idą bo widać przebijające się zęby. Mleko było zmienione i te jej pasuje po innych kolki ma. Nie ulewa dużo za to często ale to chyba przez jej nadmierną ruchliwość.

Zubi moja w dzień prawie wgl nie śpi. A jak śpi to 5-15 min ... max co zaśnie to na godzinę ale to rzadkość

My już Niki nie owijamy teraz sama zasypia już

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #879720 przez anjaa18
Hej mamusie, u nas chyba jakis kryzys z jedzeniem, kiedys jadl 120 czadem 150 a od kilku dni zje 90 i dosyc najgorzej rano i po kapieli. Moze to chwilowe hmm ale za to spi ran ponad godzinke w poludnie nawet 3 godzinki a pozniej to juz roznie bywa, kiedys to tak jak u Tweety spal po 15min.
Siedziny sobie na grillu teraz tzn maz na ogrodzie a ja z malym spiacym w wózku przy otwartych dzwiach balkonowych;)
Deta ale słodycz :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879741 przez issska1986
tweety1992 napisał:

Laski potrzebuje pomocy/rady. Nikoli zaczynaja sie dolne jedynki pokazywac/wychodzic strasznie sie slini. czy jej nie jedzenie moze byc tym spowodowane ? ona mi je max za jednym razem 60 ml ... jest krzykliwa i jedna porcje 120 ml potrzafi jesc godzine :/ na dodatek od wczoraj cos jej sie ulewa taka jakby woda z baialymi kuleckami. Nie wiem co to jest bo normalnie sie smieje wierci kopie guga goraczki nie ma. O co moze chodzic ?


Tweety może nie mieć apetytu przez ząbkowanie,moja koleżanka ma dwa m-ce starszą córkę i też jej mniej jadła,a butelkę to jadła na raty w różnych pozycjach się ustawiała zeby mała tylko zjadła...
No te grudki to jak Asia napisała, taka serwatka, już nadtrawione mleczko, mojej małej też czasem się tak uleje taką wodą...

Aneteczka moja mała jak miala 7 tygodni to ważyła 5 kg. Ciekawe ile teraz... we wtorek skończy 3 tygodnie , tfu miesiące :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #879747 przez issska1986
Deta słodziak mały :cheer:
A tu moja śmieszka ;)
Uwaga: Spoiler! [ Kliknij, aby rozwinąć ]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879754 przez kasiek21
igor w ciągu dnia śpi ładnie. w nocy zresztą też. ważniaj zasnął ok 19.30 spał do 4 zjadł spał do 8 o 8 butla i spał od 10 do 13.30 potem zasnął ok 15 pospal godzinke i po 17 pospal z godzinke. no i teraz właśnie wykapany właśnie zasypia.ja nie zawiłajam w ogóle, wcześniej tylko usypialam na rękach albo w wózku, a od jakiegoś czasu mały zasypia sam w swoim łożeczku :-) ale nie zaśnie bez pieluchy, swojego ulubionego misia i smoczka. tak więc osiołka z kubusia puchatka zabieramy ze sobą wszędzie, nawet jak idziemy na spacer.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879758 przez Marudka
hej mamuski:)
co do zawijania ja co 2 dzien zawijak na noc,dzis na przyklad spi w śpiworku z rączkami na wierzchu i tak usneła sama bez problemu.zaczełam ja kłasc w spiworku bo strasznie kopie i ciagle lezy bez koldry a jednak jeszcze nie jest tak ciepło.
w dzien jak spi to głownie w tym bujaku, czasem usypia u mnie na rękach i ja powoli odkładam ale wtedy nie spi dłuzej niz pol h a w bujaku jak on sie buja bajki leca to i z 3h moze spac.
No i tak ja nauczylam ze musi cos grac kołysanka bajka a nawet i radio, ale musi grac:)

ja cały czas tylko na cycu, nie chce jej jeszcze obciązać zoładka kaszkami itp cudami. sprobuje w 4-5miesiacu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879759 przez Marudka
i tez sie nauczyla ze dookola buzki musi miec pieluche obłożona :) robilam tak zeby jej moniu nie wypadał jak usypiała i sie przyzyczaila jak jej buzke owine pielucha to od razu senna :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879760 przez Asia09
Deta,Issska - super dzieciaczki! :)

Ja tez zawijam Olke tylko od czasu do czasu. Jak widze ze nie moze zasnac to zawijam.
W ciągu dnia spi dosc dużo a zwlaszcza jak juz teraz jest cieplo to ciagle jest na zewnatrz i spi po 3-4 godziny z przerwami na jedzenie.

Marudka ja tez chcialabym karmic najlepiej tak do pól roku. Zobaczymy na ile starczy mi pokarmu. Zosie karmilam 5 m-cy a moglabym dluzej, ale wrocilam do pracy wiec przeszłyśmy na butle. Teraz mam luzik od pracy wiec moze dociągniemy do wakacji :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879777 przez Ewo84
Witam!
Młoda je co trzy godziny tj. 7,10,13,16,19,22,3 i znów 7 rano. Na raz zjada od 80 do 110 ml. Przepajam ją herbatką rumiankową a od poniedziałku wprowadzać będę soki po łyżeczce dziennie przez 3-4 dni a potem po 10 ml. Lekarka kazała podawać młodej zupki i deserki dwa tygodnie przed skończonym 4 miesiącem, czyli od 1 czerwca.
Śpi od 22 do 3-3.30 jedzonko i potem do 7. Po każdym karmieniu śpi ok. 30- 40 min, a na spacerze nawet 2 godz. Z racji niskiego przyrostu wagi muszę karmić ją regularnie.
Tośka w nocy śpi w bodach- krótki rękaw i pajac, przykryta kołderką.
Mój ruchliwiec sam siada, ciągnie głowę do klatki piersiowej i siedzi wpół zgięta.Czasem jak ma chęci to się przekręca z plecków na brzuch.
Byłam 3 tygodnie u mamy, po powrocie do domu teściowie stwierdzili że Tośka wydoroślała, więcej gaworzy, dłużej skupia uwagę na zabawce no i uzależniła się od tv:) Dziś oglądała eurowizję:)
Idę lulu, dziś samotna noc mąż w pracy:(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879790 przez andzia90
Hej dziewczyny mam pytanie ile raz w ciągu nocy jedzą wasze maluchy mm i jaka porcję?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 11 miesiąc temu #879795 przez zubi
Jeszce jedno pytanie, o której kładziecie spać dzieciaczki?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl