BezpiecznaCiaza112023

Majówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #855933 przez sela
Juz nie długo wszystko sie okaze i bedziemy sobie opowiadac jak kazda przezyła:)I zdjecia maluszkow bedziemy wklejac.Mnie teraz czeka przeprowadzka troche sie jej obawiam bo ciaza zaawansowana no i siły tak juz nie mam a tych gratów troche mamy.Mam nadzieje ze szybko pujdzie





Co do tego znieczulenia to tez sma nie wiemna dzien dzisiejszy mówie nie ale moze tak bedzie bolec ze bede tam krzyczec dawajcie mi tu szybko zastrzyk hahaha

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #855942 przez patka89
Cześć
Sela prosiłaś,abym napisała po wizycie u lekarza jak tam z wynikami i co ze szpitalem.
A więc na całe szczęście nie muszę iść do szpitala,Leukocyty w moczu na tyle spadły,że jest już oki:) kamień spadł mi z serca wtedy :D
Ogólnie wyniki dobre u dzidzi też wszystko oki,także wróciłam zadowolona do domu,wczoraj już nie napisałam bo byłam tak zmęczona,że padłam od razu :)


Paradise1982 tutaj uzupełnienie do tabeltki bo widazę,ze też jestem :D

Rocznik mój to;1989
Mieszkam we Wrocławiu
termin mam na 2 maja
ciąża pierwsza
imię córki to Laura :)

Ps; co do prania ciuszków, Ja szykuję się dopiero z tym na następny tydzień
ale tyle tego,że aż się boje zaczynać :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #856041 przez moniaW
dzień dobry :)
czy u was za oknem też jest biało? u mnie ciągle sypie śnieg :( a jeszcze dwa dni temu opalałam się na ławce w ogrodzie...w żadną zimową kurtkę już się nie mieszczę więc jestem uwięziona w domu :dry:

Olgos ja też mam minusową grupę krwi i dostałam skierowane na badanie Coombsa, na szczęście wynik wyszedł ujemny i zastrzyk z immunoglobuliną dostanę dopiero po porodzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #856043 przez oleczka331
olgosamigos- musialabys poczytac o tym z tego co mi wiadomo glownie chodzi o to ze jezeli ojciec mialby plus i dziecko odziedziczy po nim grupe krwi a tego nie wiemy(nie znam grupy krwi mojego meza chcialam zrobic ale lekarka powiedziala ze i tak bym dostala zastrzyk) no wiec dalej wtedy twoj organizm uznaje dziecko jako intruza w przypadku przenikniecia krwi dziecka do matki jak np. grype masz lub inna bakterie i zaczyna produkowac przeciwciala.Podobno ten zastrzyk pomaga w drugiej ciazy bo tam jest yzyko.Niestety niejestem specjalista wiec warto gdzies doczytac lub popytac.Drugi mam dostac po porodzie do 72godz jesli faktycznie sie okaze ta grupa krwi dodatnia u dziecka.
Z tego co rowniez czytalam ten zastrzyk jest dosc drogi wiec w Polsce staraja sie za bardzo go nie dawac.Z reszta ja bylam spanikowana bo pojechalam sama a strasznie boje sie zastrzykow i prosilam czy moge przyjechac z mezem nastepnego dnia lekarka powiedziala ze zastrzyk juz nabity a jest drogi, wiec nie bylo wyjscia. :dry: ale spokojnie nie bolalo nic.

U ciebie maz ma minus wiec moze dlatego nie ma potrzeby.Tutaj w niemczech daja podobno kazdej z minus moze dlatego ze tutaj to juz jest tyle ludzi turasow murzynow i innych i moze chca miec zabezpieczenie w razie czego gdyby ojcem dziecka okazal sie inny czlowiek niz wskazany przez matkę no czasem i tak bywa taka byla imprezka!!! haha

No nic niewiem jak u was ale u mnie proponują oddanie krwi pępowinowej do banku ale z tego co czytalam to chyba na dzien dzisiejszy naciaganie ale kto wie co bedzie potem...

Patka89 pranie ciuszkow rozwieszanie prasowanie ukladanie sama przyjemnosc tylko kochana nie wszystko na raz bo inaczej naprawde mozna paść :woohoo:

czy odcinancie metki? jeszcze tego nie zrobilam bo niewiem wlasnie jak pozniej z rozmiarem.Ale przeciez nawet mnie one drażnią co dopiero taka delikatna skorkę.Macie jakis pomysl?

Duzo kopniaczków niedzelnych :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #856120 przez patka89
Przyjemnośc to to pewnie jest,te ciuszki są takie fajne.
Aż chciałoby się mieć tą dzidzie już i móc jej je ubrać :D
Co do metek to nie wiem bo jak je wszystkie po odcinasz to skąd będziesz wiedziała jaki to rozmiar:(
A dzidzia raczej do cierpliwych nie należy i nie pozwoli,żeby mamusia sprawdziła,który ciuch pasuje.Ale rodzą się i grzeczne dzieci :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #856314 przez oleczka331
cos malo aktywne te mamuski na tym forum:)
a ja mam kilka jeszcze pytan to moze ktos sie wypowie :)

dziewczyny czy kupujecie lub juz kupiliscie podgrzewacz?
czy raczej bedziecie w razie czego korzystac z termosu?

no i pytanie o laktator reczny czy lepszy elektryczny?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #856319 przez Uśmiechnięta86
Hejka dziewczyny:D

Choroba powoli odpuszcza:D Został tylko katar i załzawione oczka więc idę do pracy jutro:P
Pracholik ze mnie -wiem...

Do męża przysli koledzy ...ehhehe wyszłam do pokoju obok poleżeć.
Może chamsko to wyszło ale mam swoje prawa teraz więc zrozumieli:P

Dziękuje że mnie uspokoiłyście.
Faktycznie synek miał dwa dni spokojniejsze.
Teraz skacze po brzuchu jak szalony:P I jestem od razu spokojniejsza.

monia- w Krakowie zimno, Pada deszcz, i straszliwie wieje! Śniegu już dawno nie ma -mamy wiosnę brzydką...jakby:P Ja kurtkę pożyczyłam od siostry i tylko ciągle po większe przychodzę do rodzinki :P Zawsze w rodzinie ktoś większy jest:P

patka- ja zamierzam wyprać i wyprasować narazie tylko jednego pajaca , dwa bodziaki i kaftanik ze spodenkami...
tetrówki mam poprane i flanelki -tak do torby na wszelki wypadek tylko przygotuję po jednej sztuce . Smoczek też mam wyparzony. Ale masz rację to przyjemność WIELKA:D Bo jak sobie patrzę na te ciuszki i myślę że juz niedługo ubiorę w nie mojego syneczka to się łęzka szczęścia w oku kręci. Nie mam w sobie lęku bo z natury jestem niepoprawną optymistką:D Czekam na to spotkanie z synkiem nawet jeśli będę musiała cierpieć jak nigdy w życiu. Na tą przyjemność prania i prasowania też czekam:P i na L4 też :D 18 kwietnia zacznę urlopować.

Metki z ubranek i pieluszek obciełam, rozmiary już na oko rozpoznaje:D

Olgos, sela- ja byłam przy porodzie siostry (fizjologiczny szybciutki i bez znieczulenia) pamiętam jak bardzo sie męczyła , i jestem pewna że igiełki w plecki nie poczujemy!!! To nie ten poziom bólu! Igiełka w plecki to przyjemność przy skurczu. Poród to cierpienie ...jeśli tylko będzie się dało napewno z epidurala(zzo) skorzystam.
Ale nie ma co panikować kochane -Damy radę ! Będziemy dzielne!!! Trzeba w ten dzień nie myśleć o sobie tylko o maleństwie ....
Ze znieczuleniem czy bez musimy sobie poradzić:P Dla naszych pociech damy z siebie wszystko:D O sobie nawet nie myślę...Ja to się tylko martwię o maleństwo... Ono będzie musiało przez taką małą dziurkę przejść ...nie będzie wiedziało co się dzieje. Bidulek malutki będzie musiał nabrać powietrza i dac rady zarazkom . Tylko o nim myślę jak słyszę słowo poród.
Oczywiście.. czytam jak oddychać i ćwiczę oddychanie zgodnie z internetowymi radami... Chcę pomóc sobie i maleństwu jak tylko będzie się dało uczę męża co ma mi mówić w trakcie porodu. Chcę aby wydawał mi polecenia typu: na piłce siądż, spróbuj tego ..czy tamtego. Oddychaj tak i tak... Bo ja napewno skupię się tylko na bólu i nie wiele będę myśleć..a on z wiedzą w głowie zdobytą w szkole rodzenia i znajomością technik rozładowywania bólu i przyspieszania porodu napewno mi pomoże:P
A przynajmniej taki jest plan hehhe

Ciekawa jestem czy ten plan na coś się przyda:P hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #856322 przez Uśmiechnięta86
Oleczka- laktator tylko elektryczny:D ręczny to ponoć udręka i szybko rzuca się go w kąt.
Ja i laktator i podgryewacz kupię po porodzie na allegro:P
Zastanawiam się też nad matą monitorująca oddech ciągle..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #856336 przez sela
patka89-Bardzo sie ciesze ze juz wszystko ok ;*

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #856474 przez Gosia27

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #856534 przez mowmimama
Cześć:)

OlgosAmigos spokojnie nie ma co się martwić, na pewno z wagą wszystko w porządku, każdy maluszek jest inny :) a poza tym lekarz by na pewno coś powiedział, jakby była za niska waga:)ja chyba też niedługo zacznę prać ubranaka, żeby nie zostawiać sobie tego na ostatnią chwilę:)

malec_mja się boje że też będzie za duży;p ale lekarz poki co mowi że jest normalny ;p

ja też pewnie będę chciała znieczulenie...i póki co staram się nie myśleć o bólach ;p

Gosiatrzymam mocno kciuki za Twoją córeczkę !!

jak minął weekend?:) u nas pogoda też płata figle...na szczęście wczoraj po obiedzie wyszło słoneczko i pojechaliśmy nad morze, na spacer:) u mnie w pracy zapowiada się kolejny spokojny tydzień, bo dyrektor jednak na zwolnieniu do końca tygodnia. A później tylko tydzień i koniec stażu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #856541 przez nesia84
Witajcie dziewczyny,
Weekend szybko minął. W dalszym ciągu sprzątam, ale idzie mi to bardzo wolno, bo brzuszek czesto się spina:( Dziewczyny dostałam jedną z najgorszych możliwych rzeczy, aż wstyd o tym pisać,nie wiem czy to tylko mi się przydarzyło czy którejś w was też, żylaki w okolicy odbytu, to jakaś masakra!! Dla mnie to najgorsza rzecz pod słońcem :angry:
Ciuszki będę prać gdzieś za miesiąc i łózeczko też przygotuję gdzieś w tym okresie,ponieważ termin mam koncem maja. Postanowiłam, też że w maju już tylko odpoczywam i mam nadzieję że wszystko pojdzie zgodnie z planem :)
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #856579 przez nati.olsztyn

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Kochane, my ogarniamy się po powrocie do domku.:-)

Ktoras z Was pisała o laktatorze. Ja miałam przy Dawidzie ręczny Tommee Tippee i byłam z niego bardzo zadowolona. Zdecydowanie polecam. Myślę że jeśli nie karmi się wyłącznie sciaganym mlekiem to ręczny laktator naprawdę wystarczy.:-) ale to tylko moje zdanie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #856587 przez karla2102
witajcie przeszło mi już te paskudne choróbsko;))) aby kaszelek został.....
Gosia trzymam kciuki za was kochana;)))
Uśmiechnięta ja tez czuje się lepiej, dzisiaj wstałam z łóżka...
Ja kochane moje metek odrywać chyba nie będę, a za pranie i prasowanie biorę się na koniec miesiąca łącznie z pakowaniem torby do szpitala...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #856601 przez sela
gaworzenieTo normala sprawa z tymi żylakami współczuje ci bardzo

Co to wekendu to u nas tragedja lało lało i jeszcze raz lało,strasznie sie wynudzilismy a dzisiaj dalszy ciag brzydkiej pogody.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl