BezpiecznaCiaza112023

Majówki 2014

10 lata 1 miesiąc temu #858323 przez sela
oleczkaale super juz jestes przygotowana na przyjscie małej:)
paradisewuzek swietny bardzo mi sie podoba bo nie jest jakis strasznie nowoczesny jak to teraz te wuzki sa kolor tez fajny :)

Ja dzisiaj gotuje zupke czerwony barszczyk,jeszcze tylko niecałe 2 tygodnie w tym mieszkaniu i juz nas nie ma nie moge sie doczekac :) W piatekjade do szpitala jestem umówiona z połozna zobaczymy jaka jest i co ciekawego mi powie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858325 przez sela
uśmiechnieta neutrofile tez miała za duzo a powiec mi ile masz??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858333 przez oleczka331
Sela- zobaczysz jak Tobie tez pojdzie szybko bo te rzeczy fajnie sie pierze i sa takie slodkie ale nie nie nie jeszcze nie jestem gotowa polowa tej szafy to wyposazenie lozeczka i kocyki.Bo jeszcze łóżeczka nie mam dopiero na poczatku kwietnia kupie no i czekam na wozek musze zakupic tez podstawowe leki i kilka rzeczy do szpitala.Takze jeszcze troszke.nie mam tez przewijaka.Ale dziekuje. zycze Tobie tyle samo radosci.heheh do pralki tyle tego wchodzi ze masakra.Bo to wszystko takie tyci tyci.Prasujesz i konca nie widac :laugh:

danusia87 wyslalam maila chyba bede uwieziona w domu przez tego kuriera jutro badanie mam nadzieje ze nie postanowi wybrac sie do mnie w tych godzinach ;)
Paradise1982 zmeczenie oczywiscie w glowie mam tyle siły na harce bieganie i wszytsko moglabym latac i gory przenosic.Ale jak tylko wyjde na powietrze pol godziny moge spacerowac a potem to juz ciagnie brzucho.W Niemczech hmm jest ok nie brakuje kasy a to wazne ale brakuje znajomych z tad dosc czesto goszcze na tym forum.Moze z wozkiem bedzie inaczej i pozna sie kogos bo narazie czuje sie tu samotna :dry: ale to tez dlatego ze mieszkam na koncu miasta.W kazdym razie nie narzekam.Czy chce tu zostac? kiedys mowilam nie tylko wtedy gduy bede miala tu dziecko bo wtedy zostane dla niego bo bedzie mu lzej niz w naszym kraju.Lepszy start lepsze perspektywy.No i poki co jestem jezeli bedzie zle zawsze moge wrocic.

kto wie jak ten suwaczek na stale zrobic? to mozliwe?

zapomnialam dodac ze poki co czuje sie dzis dobrze oby nocka byla spokojna a bedzie milusio.Mała kopie ale tak fajnie czuje ją a tatuśko gada z brzuchem.hahah
Malo tego w zwiazku z tym ze moje najmniejsze kupione ubranko jest ze obrazkiem zyrafy-mowi do niej giraffe strasznie mnie to bawi:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858358 przez meggi27
Tak, już wiemy, że to będzie chłopiec, przeczucie mnie myliło, bo od początku czułam, że to dziewczynka :), najprawdopodobniej Ignacy, choć mój mąż wymyślił Kazimierza, ale i tak nazywam go Ignaś, a mąż coraz mniej się sprzeciwia :)
Mój termin to 23 maj. Ciąże przechodzę bez większych problemów. Na ogół dobrze się czuję, po za taką pogodą jak dziś.
Co do wózka, to zamówiłam ten co pisałam mamas&papas, boję się, że ma trochę małą gondole, ale w końcu głównie w wakacje będzie w niej jeździł. W przyszłym tygodniu ma mi przyjść, ale już się nie mogę doczekać.
Jestem właśnie na etapie wybierania pościeli, ale szczerze mówiąc jak mi się już coś podoba to kosztuje sporo. Jakie pościele proponujecie?

Pozdrawiam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858457 przez agnieszka_23
Witajcie ;)

odpisuję Wam na ostatnie 12 stron, ale w skrócie :laugh:

pisałyście o rozstępach.. też je mam, ale miałam już wcześniej. Bezpośrednio przed zajściem w ciążę schudłam jakoś 13-14 kg. Jak byłam takim wielorybkiem to się porobiły.. Teraz jestem wagowo + 7,5 kg więc i tak ważę mniej niż przed ciążą a jednak mam kilka nowych...

witam nowe mamusie :kiss:

Olgos- ja ubranka mam już w szafce wyprane i wyprasowane ;)wózka nie mam jeszcze, ale będę prała ten materiał z środka.

co do laktatora to jeśli regularnie się korzysta to lepszy elektryczny, tylko czy któraś teraz przewidzi czy będzie jej potrzebny? Ja kupię po porodzie i z polecenia, nie taki co ma jakby "gruszkę" do ściskania, tylko plastikowy uchwyt przy butelce.. jest ponoć milion razy lepszy. Podgrzewacza nie planuję kupować.

Gosiu- zdrówka dla malutkiej.. Jak ona się teraz czuje?

Mamma Mia- ja się zastanawiam też nad tym tako albo innym.. albo baby heaven line albo laret. Ten Laret niby tańszy, ale różnica nie duża w cenie.. musimy pomyśleć;)

Meggi- pościele kupiłam takie:
sklepmati.pl/3891-9321-thickbox/klups-3-...30-drukowana-c-3.jpg - za 5 el zapłaciłam 91 zł

www.slonikpat.pl/wp-content/uploads/2014...ciel_Ceba-Baby_1.jpg 3 el za 60 zł

jakościowo są fajne więc polecam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858469 przez karla2102
witajcie ja po wizycie, maluszek ma się dobrze wazy już 1764g, a ja po tej chorobie nabawiłam się skurczy od kaszlu lekarka powiedziała ze mi się pobudziło wszystko i teraz mam brać luteinę i nospę forte na wyciszenie.... A na zgagę przepisała mi gaviscon i powiem wam ze chyba działa;))) także kogo meczy zgaga może sobie kupić to jest takie mleczko mietowe 4 razy na dobę po jedzeniu się bierze..
oleczka co do suwaczka to musisz skopiowac link i wkleic tam gdzie masz podpis w ustawieniach profilu i gotowe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858491 przez marcynia
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858494 przez marcynia
Karla- dobrze ze jest ok wszystko ;) a ten gavison nie kupie bez recepty? Czy to wlasnie to mleczko jrst? :p
Meggii- co do poscieli to ja akurat jeden komplet dostalam a drugi kolezwnka mi nowa sprzedaje prawie za nic. Ale sa polskie firmy bawelniane super jakosc. Allegro tam jest tego pelno.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858497 przez OlgosAmigos
meggi27- 23? :cheer: to tak jak ja ;) i podobnie jak Ty też mnie przeczucie zmyliło...byłam przekonana ze chłopiec będzie, a tu psikus! :lol: może jeszcze jesteś z Warszawy i się na porodówce spotkamy...? :silly:

oleczka- piękny kącik!może i ja pomyślę o czymś na ścianę :unsure:

mowmimama- no raczej sobie odpuścimy to morze :( od jutra leżę o opalam się na moim dwu metrowym balkonie :lol: mi też właśnie brzuch faluje :laugh:

Paradise- nie umiem tu zdjęć wstawiać :dry: ale mogę link z allegro :blink: allegro.pl/fyn-jedo-memo-2014-sklep-dude...isy-i4044671670.html kolor 264 a tej Twój bardzo fajny :) taki bardziej nowoczesny...

marcynia- a cóż to za cudo? :)

widzę, że muszę się sprężyć z tymi ubrankami bo jakoś w tyle zostałam ;) jutro wstawiam pierwsze pranie :laugh: moje skurcze jakby mijają...niby są cały czas, ale już takie, że tylko po twardym brzuchu się orientuję, tylko niektóre jeszcze bolesne...ale dużo mniej ich jest...taką mam chęć po ciucholandach jutro pochodzić, ale u mnie to aby jeden znalazłam w okolicy i mały taki :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu - 10 lata 1 miesiąc temu #858501 przez marcynia
Olgos- to pierwsza fura mojego syna xd camarelo
A co do ciucholandow u mnie jest wybor ;) hehe
Sela- tak teraz mysle o tym barszczu....mmmm

Gosia- mam nadzieje że Zojka tryska juz zdrowiem.

Usmiechnieta- neutrofile w 3 trymestrze to norma ze sa powiekszone. Ja tez mam... ale wiadomo ze kazdy inaczej ma to przypisane. I krwinki biwle tez mam powiekszone... naczytalam sie jakis strasznych rzeczy o tym... masakra

Jjutro ide na wizyte na 15.30 pozniej na imieniny a ttam bigosik, rybka po grecku, flaczki mmmm ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858519 przez karla2102
Marcynia kupisz ten gaviscon bez problemu bez recepty i jest nie drogi ok. 15zl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858525 przez oleczka331
Witam
marcynia mamy duzo wspolnego a mianowicie tez juz czekam na sevilla camarello
a druga sprawa jutro tez wizyta i tez na 15.30
daj znac jak u was tam poszlo? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858571 przez marcynia
Karla- dzieki ;)
Oleczka- o prosze ;) a jaki kolor twojej sevilli. Moj trn jasnieszy zzary to chyba 14tka jak sie nie myle.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858601 przez Mamma Mia!
Ja już po wizycie u mojego lekarza prowadzącego. Na szczęście z leukocytami tragedii nie ma, jakieś lekkie zakażenie się wdało, dostałam leki, za 2 tygodnie mam ponowić badanie i w pierwszym tygodniu kwietnia już ostatnia wizyta przed porodem (poza szpitalem) u mojego lekarza, aaaaa! :huh:

Mam dylemat jednak, mój lekarz pracuję w jednym ze szpitali (o czym wcześniej nie wiedziałam) i przyjmuje porody, ale nie jest to szpital, który wcześniej sobie zaplanowałam. W tamtym już wstępnie mam umówioną położną, będziemy tam teraz na szkole rodzenia...Mój lekarz już założył, że będę rodziła tam gdzie on pracuje. Nie mówiłam nic, bo nie chciałam pochopnie podejmować decyzji...ale teraz mam dylemat.
Jak myślicie???? :ohmy: :unsure: Lubię mieć wszystko poukładane, zorganizowane a tu wszystko się pomiesza...no i umówić się teraz, na niecałe półtora miesiąca przed porodem z położną w tym drugim szpitalu może być problem, ale z drugiej strony czy faktycznie jest to niezbędne? Czy nie najważniejsze to mieć lekarza, który dobrze zna moją ciążę? Help! :blink:

Oleczka - super szafa! :laugh: Te skurcze nocne to faktycznie mogły Cię przerazić, ale widać organizm pełną parą przygotowuje się na godzinę "0" ;) Ciężko mi sobie to wyobrazić, bo moje jak dotąd nie były aż tak mocne...bolało ale normalnie mogłam wszystko robić. A pomysł z oblaniem męża zimną wodą dobbry :blink: choć nie chciałabym być w jego skórze wtedy :laugh:

mowmimama - podziwiam, że jeszcze dajesz radę w pracy wysiedzieć. Ja pracowałam do 7ego miesiąca i już wtedy było ciężko, dłużej już bym nie mogła. Na początku miałam plan pracować do końca, ale w miarę wzrostu brzucha, problemów ze snem w nocy...szybko zmieniałam zdanie ;) Dobrze, że u Ciebie jeszcze tylko półtora tygodnia, a później wypoczywaj! :laugh:

Beaciaa - u mnie też coraz częściej takie sny się pojawiają ;) Nie ma co się martwić, na pewno będzie wszystko ok! :)

Paradise1982 - ja też odczuwam narastające zmęczenie. U mnie dodatkowo dochodzą problemy ze snem w nocy (tak od polowy ciąży) i jak wstaje rano (7-8), zjem śniadanie, chwile coś porobię i....idę spać. :blink:

agnieszka_23 - jasne, pomyślcie nad wózkiem. Ja jak na razie jestem zadowolona z Tako Laret, łatwy w "obsłudze", dość mały po złożeniu i ma duuuże kółka co u mnie jest koniecznością bo tereny dookoła to głównie lasy i piaszczyste drogi. My wybraliśmy opcję 3w1. A i jeszcze jedno...Laret ma suuper torbę dla mamy :woohoo: Wiem, wiem...szczegół mało istotny ale to tak jako dodatkowy plusik można dodać :laugh:

marcynia - super wózek!! :)

OlgosAmigos - ja też jeszcze prania ubranek i rzeczy Małej nie zrobiłam ;) Może w tym tygodniu się zmobilizuje albo w następnym? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 1 miesiąc temu #858611 przez danusia87
Mama Mia widzę że Ty jak i ja spac nie mozesz od wczesnych godzin ;) nie wiem co bym zrobila na twoim miejscu ale skoro twój lekarz prowadzący pracuje w jednym ze szpitali warto byloby spytac czy istnieje jeszcze możliwość aby tam rodzic jesli tak to jak najbardziej w koncu on zna przebieg ciazy od początku ;) a swoja drogą dlaczego w PL potrzebna jest polozna po porodzie? U nas ogranicza sie to do porodu i pobuytu w klinice owszem można zamówić sobie położna do aby wpadala do domu ale ja tego nie robilam przy 1 dziecku i teraz w sumie tez nie tylko zastanawia mnie co taka polozna ma na celu ?

Marcyniu bardzo ładny wozek czyżby Tako? Tez mam tako tyle ze brazowy warrior jumper x, po pierwszej córci jest niezawodny ma swietnie skrętne koła i można prowadzic jednym paluszkiem tak glaadko jezdzi nawet w zime bedziesz zadowolona ja bylam...jedyny minus to to ze jest strasznie ciężki. ... (mój)

Karla ciesze sie ze u Was wszystko ok ;) ja tez teraz zaczynam kaszlec i tak strasznie bola mnie wiezadla macicy !!! Musze sie opamietac zażywam juz tantum verde do psikania a na moj katar (najprawdopodobniej alergiczny) pomagają tylko Otriviny 2xdzoennie rano po porannej toalecie i wieczorem przed pójściem spać. ..bo inaczej tragedia dusze sie ciagle...

oleczka marcynia czekam na wieści z wizyt Kochane :*


Jakie plany na dzis Mamusie? U nas ma być ponad 20' dzisiaj wiec na 100% wybiore sie z moja Olivia nakarmic łabędzie na naszym osiedlowym jeziorze wrzuce potem fotke jak bedzie co pokazac hehehe
Wiecie co tak szczerze mówiąc to nie pamiętam czego potrzeba mi do domu z kosmetyków dla dzidziusia tzn. Mam sudocrem 0, 5l z Anglii siostra mi ptzyslala, duzy Bepanten, aspirator, gaziki wyjalowione, kosmetyki do kompieli i po kompieli z Hippa, pampersy podklady nozyczki do paznokci i tak naprawdę nie wiem co jeszcze. ..a moze mam wzystko? Soli fizjologicznej nigdy nie używałam a sol morska do noska mam...hmmm musze jeszze pomyśleć. ..



Mama Aniołka Hannah [*] 3czerwiec 2013

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl