BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

9 lata 6 miesiąc temu #934578 przez MarzenaBZ
Czy ja zawsze musze trafic na zatwardzenie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934579 przez MarzenaBZ
Przychodzi baba do lekarza i od razu wchodzi mu pod biurko. Na co lekarz:
-Dlugo Pani nie pociagnie,zaraz wychodze!

:woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934580 przez MarzenaBZ
:side:
Wlsnie sobie przypomnialam ze mialam nadrobic kawaly zeby popychac nimi posty!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934595 przez martyska
Hejka :-)

Elmirka prawda !!! Normalnie Elmirka na prezydenta B)

Ja mojego męża trochę wychowałam bo zawsze w domu miał wszystko uprane uprasowane ugotowane itp przez mamusie ale ja mowie kurde nie dam się i mój mąż zawsze ze mną sprząta dzielimy się on np łazienki nie ruszy to ja mowie ok ja łazienka ty kuchnia i śmieci i tak jest nie burzy się a jedzenie to robi częściej mi niż ja jemu :woohoo:

Marzena no też coś jak można tak powiedzieć szkoda słów :angry:

A co do ciężkich chwil z maluszkiem też miałam ...

Dzisiaj mam trochę roboty bo jutro chrzciny a w domu robimy
Podziękowania: elmirka_20

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934604 przez wiolcia1004
Elmirka bardzo mi przykro to jest cios tymbardziej ze czekali na to dzieciatko sama wiem co teraz czuja bo przeszlam przez to samo bardzo dobrze ze sie odezwalas do nich napewno potrzebuja slowa otuchy zawsze jakos rażniej jak sie wie ze ma sie wokol siebie bliskich ktorzy szczerze i dobrze zycza a nie tylko udaja ze wspolczuja. Teraz bedzie im ciezko sie pozbierac ale czas leczy rany.
Podziękowania: elmirka_20

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu - 9 lata 5 miesiąc temu #934664 przez Ali

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934729 przez Ewa1001
Cześć :)
Elmirka, naprawdę współczuje Twojemu bratu i bratowej. Dopiero teraz jak jesteśmy matkami możemy zrozumieć ten ból...

Zgadzam się z wami co do stereotypu matki polki. Ja nie tak wyobrażałam sobie macierzyństwo... ubrana w wiecznie brudne dresy (synkowi bardzo się ulewa i co bym nie ubrała zaraz jest urzygane przez Olka;p), nieuczesana, niepomalawoana i głodna... No ale miłość do dziecka i przywiązanie dziecka do mnie rekompensuje mi wszystkie niedogodności... :)

Mój mąż też został wychowany przez matkę polkę... Wyprane ugotowane posprzątane i wszystko podstawione pod nosek. Ale dla mnie taki nie jest. Baaardzo mi pomaga. Niestety dużo pracuje i jego pomoc ogranicza się tylko do weekendow... ale mi to wystarczy bo wiem, że mąż mnie kocha i tyle ile jest w stanie tyle mi pomoże.

Mój mały dostał na brzuchu takie czerwone suche plamy. Dzisiaj wezwaliśmy do domu lekarza bo przeszły też na rączki. Lekarz stwierdził, że to atopoze zapalenie skóry. Przepisał jakieś maści z antybiotykiem. Mam nadzieję, że szybko pomogą i nie uczulą synka :(

Dzisiaj Oluś zjadł jedną łyżeczkę marchewki. Jak narazie jest OK, nie ma żadnych niepokojących objawów... Myślałam, że negatywnie zareaguje na ten smak, bo np jak podaję mu espumisan o smaku bananowym to bardzo się krzywi i wypluwa go. Jednak marchewkę wcinał baaaardzo apetycznie, a jak skończyłam i wzięłam go na ręce, żeby podać dalej mleko to żałośnie się rozpłakał... :) Jutro znowu podam tylko łyżeczkę i z utęsknieniem czekam na kupę, mam nadzieję, że nie będzie miał z nią problemów.

PS. Mój mały coś niespokojnie śpi, rzuca się po łóżeczki i co jakiś czas kwili przez sen... ehhh coś mi się wydaje , że idą mu zęby bo czuję takie coś ostre jak przejeżdżam mu po dolnych dziąsłach. Nocka zapowiada się nieciekawie :(
DOBRANOC.

AAAA i też byłam za grupą zamkniętą na fb ale chyba jednak wolę pisać tutaj... mogę jakoś bardziej się uzewnętrznić ;p
Podziękowania: elmirka_20

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934750 przez magduska
ewa1001 a jakim mlekiem karmis Olusia, przy Atopowym zapaleniu skory wiem,ze zmienia sie mleko na hipoalergiczne,Ja uzywam Bebilon HA 1 i kaszki chyba podaje sie ryzowe,ale nie bede cie wprowadzac w blad, bo moja Pani doktor jeszcze nie wspominala nic o kaszkach,deserkach, w sumie Fabian jeszcze nie ma 4 miesiecy i moze dlatego,ale zapytam sie teraz na wizycie w listopadzie :) Co do ulewania, to tez zmieniaja mleko,a Ja daje malemu priobiotyk BioGaje i po tym przestalo sie ulewac, stosujemy juz druga buteleczke :) Ale niech inne dziewczyny sie wypowiedza. Milego dnia mamuski

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934755 przez gabi28
Dzień dobry kobietki :)

dzisiaj Olek pospał do 7ej,chociaz od 6 już w naszym łóżku. To i tak dobrze,bo wczoraj rano obudzil się o 5.20 i już było po naszym spaniu.
ale co za wieczór mieliśmy wczoraj... masakra. Niby zasnął o 19.30 ale o 20 już oczy wielkie i on spać nie będzie.. przyczyną było to,że kupki nie mógł zrobić. chyba za dużo tej kaszki było wczoraj w ciągu dnia. Niestety musiliśmy mu pomóc z tą kupką.. i w ruch poszedł termometr... i udało się..
postanowiliśmy,że narazie rezygnujemy z kaszki mleczno -ryzowej. tylko w przypadku gdy nie będzie chciał pić mleka to dodamy mu kaszki ryżowej(jedna miarka) do mleka.. bo on jak czuje jakiś inny smak to chce jeść..a samego mleka nie.

EWa my też jesteśmy już po pierwszych łyżeczkach marchewki.. kupujesz czy robisz sama? bo ja robię.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934808 przez iza1988
Hey Dziewczyny, moj Oskarek od 3dni ma straszne kolki, czy moglybyscie poradzic mi jak moge mu pomoc? Uzywalyscie jakis kropelek itp? Dodam, ze we wtorek konczy 8tyg.
Mam jeszcze jedno pytanie do Mam, ktore karmia swoje Skarby mm, Oskar ma skaze bialkowa i podaje Mu Nutramigen 1, ale inny pediatra zasugerowal mi zmiane na Nutramigen LGG, czy on jest rzeczywiscie lepszy?
Bardzo dziekuje za pomoc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934819 przez malgorzatawalak
Iza nam położna poleciła esputicon choć tu dziewczyny tez stosują espumisan :) moja znajoma dawała biogaje :) życze cierpliwości do kolek :)
Podziękowania: iza1988

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934827 przez hansel
iza, na kolki polecam duzo cierpliwości, mój synek ma do tej pory od czasu do czasu, a ma juz 13 tydzien. stosujemy Sab simplex, wczesniej tez espumisan. dobre są masaże i generalnie dużo mu pomoc nie można :-(
Podziękowania: iza1988

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934871 przez elmirka_20
Iza, ja nie jestem specem w temacie kolek, bo mój synek miał ją max 5x, ale jak już miał to bardzo pomagał mu "rowerek" nóżkami także dla nas to nie były całe godziny przepłakane.... Kładłam go opartego lekko o rogala do karmienia, bo jak leżał całkiem płasko, to darł się jeszcze bardziej. Jak już leżał oparty na rogalu, robiłam rowerek, uśmiechałam się i zagadywałam i szybko dołączał się do "rozmowy", skupiał uwagę na mnie a nie na brzuszku. Raz nawet mi zasnął podczas tego "rowerkowania" :) Wystarczało do 15 minut takiego rowerka i była kupa niemal z odrzutem od kanapy! ;)

Mamusie tutaj stosowały też leżaczek z wibracjami. Posadzić smyka, włączyć wibracje i do pół godzinki było po kłopocie :) Zawsze warto spróbować :)

Acha, jeszcze delikatne gmeranie termometrem w pupce - sama końcówką. Albo są też takie w aptece ... na "k" ... Nie pamiętam... W każdym razie takie małe cuś zamiast termometra do odgazowania maluszka i też kupki często po tym są murowane.

Na mm kompletnie się nie znam, wciąż karmię piersią.

Wchodziłam dzisiaj na fc, wczoraj zresztą też. O niebo było lepiej ;) Pewnie same widziałyście :) No, nerw i obawy niedoczytywania przeszły :)
Ale i tak mi tu dobrze :)

Misiana, Marzenka, nie wydaje mi się, by zrobiły się jakieś dwa obozy między nami... Za bardzo jesteśmy zżyte i za wiele nas łączy, zbyt wiele przeszłyśmy razem, by tak po prostu gdzieś zaniknąć na dobre..... Jak nie jedna forma kontaktu to druga - ale zawsze jakąś my- mamusie - wybierzemy i nikogo samego nie zostawimy czy tu czy tam : )

I forum i fc mają swoje zalety jak i wady.
Forum to już nie jest zwykłe forum tylko nasza historia ;) To już sentyment, ciepłe uczucia z nim związane a to wszystko przez i dzięki wszystkim mamusiom ;) Nie musiałyśmy pisać żadnych regulaminów, by się wzajemnie szanować, nie obrażać, a i los był łaskawy, że tyle z nas - tych normalnych i zakręconych pozytywnie - spotkało się własnie tu ... ;)
Ja nawet skrywam w sercu taka cichą nadzieję, że kiedyś, jak dzieci będą nieco większe, spotkamy się w jednym miejscu gdzieś na tym świecie, w Polsce, ale już na żywo a nie siedząc przed komputerem.... Wiem, że zebranie tylu osób w jednym czasie graniczy z cudem, ale jeden już się stał skoro się tu wszystkie spotkałyśmy, prawda? My wszystkie, które tak się lubimy :) [Bo się lubimy, prawda? :) Czy tylko ja się łudzę.... :) ].

Ale jutro będą jajca... Jakbyście mnie zobaczyły, to byście się uśmiały.... :) Jutro wreszcie biorę owcę-maskotkę (nieco większa jest od Tomka) i będę ćwiczyć chustonoszenie ;) ha ha ha! :) Z mega bydlęciem - owcą :) Ale sobie wymyśliłam :) Bo wolę na czymś zamiast na Tomku i go niepotrzebnie zrazić w przedbiegu ... A że lalek nie mam, z gabarytów bliskich Tomkowi mam tylko wielką owcę, którą dostałam w prezencie od cioci i wujka jak wrócili z Zakopanego, to będę ćwiczyć właśnie na niej :) Jak mi się uda to cyknę focię :)
A już w piątek będę z Tomkiem na warsztatach z chustonoszenia ;) Nie mogę się doczekać ;)

Dobrze, uciekam spać i zajrzę do Tomcia bo niby śpi, ale coś pokwikuje ?!?! ...

Dobranoc Mamusie! ;) Słodkich snów i spokojnej nocki dla Was i szkrabków! ;) ;***
Podziękowania: iza1988

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934904 przez Lyanka
Cześć dziewczyny :)
Chyba się nam juz trochę unormowało na fb...ale wiadomo, sentyment do forum jest i będzie :)
Synuś spożywa sniadanko, a ja korzystającz z wolnych dwóch rąk (karmię synka z reguły na leżąco) mam możliwość coś napisać.
Iza, ja potwierdzam to co napisały dziewczyny o sposobach na kolki...dodatkowo ja jeszcze stosowałam suszarkę. Nagrzewałam delikatnie ciepłym powietrzem brzuszek synka i później juz sam dźwięk wystarczał. Spróbujcie,może i u ciebie poskutkuje.
Podziękowania: iza1988

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 6 miesiąc temu #934928 przez meniado
Dzień dobry mamusie i tu:)
Iza a od kiedy ma ten nutramigen? U mnie mała zanim zaczęłam jej dawać nutramigen to darła się w niebogłosy też myślałam że to kolki - nic nie pomagało, jeszcze względnie espumisan - a próbowałam wszystkiego - "cudownego" sab simplex, boboticu itp - po tym było jeszcze gorzej. Po 2 tygodniach od podawania nutramigenu wszystko ustało - też wcześniej espumisan dawałam do każdego karmienia tak jak piszą w ulotce - a potem zaczęlam dawać dopeiro jak widziałam że boli ją brzuszek i pomaga dosłownie w 3 min.
A co do LGG - to powiem Ci że on jest wzbogacony dodatkowo kwasami DHA i jest 2 razy droższy - na receptę 29,90 - ja bym się bała zmieniać a poza tym jak mala miała pepti własnie z tymi kwasami to też się okropnie darła. Pewnie faktycznie ma lepsze działanie - chociaż do końca to nie wiadomo czy to nie jest bicie kasy - jak małemu odpowiada zwykły to bym nie kombinowała ze zmianą - nie powinno się dziecku tak zmieniać mleka.
Podziękowania: iza1988

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl