BezpiecznaCiaza112023

Lipcówki 2014

10 lata 2 miesiąc temu #855156 przez malgorzatawalak
Margo trzymaj sie !!! Oboje sie trzymajcie !!
Szczerze mowiac kazda ciaza jest inna i trzeba brac na to poprawke :laugh: ja chyba tez powinnam wstawic swoj wiosenny brzuszek choc mi sie wydaje ze wasze brzuszki sa duzo wieksze niz moj :)
Tak sobie mysle ze powinnam niebawem udac sie na zakupy albo zaczac zamawiac przez internet bo jakby mnie tez sieklo to masakra !!! Wtedy juz nic nie zrobie :(
Tak bym juz chciala miec lozeczko i wszystko inne ale jakos tak zwlekam ale widze ze juz najwyzszy czas na zakupy :laugh:
Ach dziewczyny bym zapomniala 26-27 kwietnia w port lodz odbedzie sie akcja - szczesliwa mama, szczesliwe dziecko :) ktora jest z lodzkiego moze sie wybrac... Mozna sobie zrobic darmowe badania usg, poznac fajne produkty dla dziecka i matki, wygrac rozne rzeczy... :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #855170 przez Cania
gdyby ktoś slyszal o podobnych akcjach w malopolsce, to dajcie znac, bo brzmi niezle :D

malgorzatawalak ja to tak podobnie jak Ty, niewiele jeszcze mam... i chyba pora najwyzsza wybrać się na zakupy :) Poki co dziś mam dzień na porządki: wyrzucam wszystko z komody i tam robie miejsce na rzeczy dla malej :)

Dzis unikam slonca, bo na wczorajszym leżakowaniu zlapalo mnie slonce na twarzy, jestem czerwona heh. a nie siedziałam długo! ale slyszalam, ze w ciąży tak może być, ze slonce szybciej lapie.

Powiedzcie mi, doswiadczylyscie dziwnego zjawiska, ze nie pasuja na Was buty, choć nogi nie wydaja się spuchnięte? Kurcze gdzies się naczytałam ze relaksyna powoduje, ze m. in. stopy mogą zmienić swój rozmiar. Na początku wydalo mi się to dosyć nieprawdopodobne az do momentu, gdy wyciagnelam wiosenne balerinki... I poszlam do sklepu kupic nowe. Zazwyczaj nosze 38, 39. a kupilam tym razem 40. Chcialam ubrać tez trampole które kupiłam w poprzednie wakacje, ale musze zapomnieć, za nic noga nie wejdzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #855187 przez elmirka_20
Cania, śliczny brzuszek :)

Heh, wszystkie nasze brzuszki są cudowne :) Taki urok ciąży :)

Też wlaśnie czytałam o puchnięciu stóp i potrzebie kupowania nowych butów... Nie za bardzo mi to pasi, ale ja na razie wciąż chodzę w kozakach i póki co nawet nie będę wyciągać innych (aż się boję co to będzie :) ).

Ja dzisiaj zakupiłam pościele: do wózka i do łóżeczka (pościele + poszewki - na razie po 2 sztuki poszewek, bo jak będzie potrzeba mieć więcej, to dokupię a że zakupy przez internet to chcę najpierw też zobaczyć czy faktycznie dobrej jakości). Kupiłam też materac kokos-pianka-gryka. W domu dzidzia musi spać wygodnie :)
Podam linka do sprzedawcy z allegro - może i Wam się coś spodoba :)
allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=3228587&id=11763

P.S. Bardzo ładny ten wózek kilka stron wcześniej :) I łóżeczko też ładne - widziałam też z misiami zamiast żyrafek :) Oj, są piękne rzeczy dla maluszków.... Jesli uda nam się dostać większe mieszkanie, to na pewno też przerzuce się na drewniane a turystyczne ogranicze do wyjazdów. Nie ma porównania między drewnianymi a turystycznymi :) Ale każde ma swoje funkcje i dobre strony :)

Wiecie co... Ale mam dzisiaj labę - wczoraj ugotwałam wielki gar szczawiówki (zachciało mi się kwasnego) i cały wok spagetti więc dzisiaj mam tylko do odgrzania i nie muszę stać w garach :) Ale za to zmieniam pościel, odkurzę, pomyję podłogi - żebyśmy mogli jutro gdzieś niedaleko wyskoczyć :) Będę się grzebać do 15.00 żeby się nie przemęczyć bo mój dzidziuś zaczyna kopać jak tylko próbuję się schylić czy wykażę choć trochę wysiłku, więc chyba mnie ostrzega żeby nie przegiąć czasem :)

Miłego dnia Kobietki, trzymajcie się cieplutko wszystkie i niech się żadnej dzieciaczki nie spieszą na ten świat zbyt szybko! Mają jeszcze czas ... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #855214 przez malgorzatawalak
Dziewczyny wlasnie zajrzalam na ta strone z allegro co podala elmirka i sie wlasnie zastanawiam co wybrac...jesli chodzi o posciel to bardzo duzy wybor :laugh: ale ja nadal nie wiem czy oewne rzeczy mi sie wogole przydadza... Baldachim odpada juz sie nad nim zastanawialam i chyba wole bez ale na przyklad ten przybornik na lozeczko... Jak rozgladalam sie po sklepach w okolicy to zestaw koldra plus poduszka plus baldachim z kokarda plus do tego poszewki na koldre i poduszke kosztowalo od 120 do 150 zlotych a tu za 170 zlotych 11 elementow tylko mowie nie wiem czy te niektore rzeczy sie przydadza ;)
Ktoras z was kupuje sobie rogal do karmienia? Ja planuje kupic bo slyszalam ze to bardzo ulatwia sprawe z karmieniem :)
Zastanawiam sie tez nadal czy uzywac pieluch tetrowych czy jednorazowych...slyszalam ze wcale tetrowe nie sa takie dobre...moja kolezanka bardzo zachwalala sobie pieluchy tetrowe ale przeczytalam gdzies artykul poswiecony samym pieluszkom i bylo w nim napisane ze pieluchy tetrowe nie przepuszczaja wilgoci wiec czesto ciecz zostaje na skorze dziecka co powoduje wieksze odparzenia...nie wiem co o tym myslec...

Czasem tak mysle ze to wcale nie jest takie latwe... W ciazy non stop myslisz czy dziecku niczego nie brakuje czy rozwija sie prawidlowo, chuchasz i dmuchasz na siebie a potem co kupic by bylo dobre i prawidlowo wplywalo na rozwoj naszego malenstwa ...a odnosze wrazenie ze ze wzgledu na to ze mam zdecydowanie wiecej czasu niz moj maz - ja nie pracuje a on pracuje po 12 godzin dziennie - to tylko ja sie przejmuje co jest dobre a co lepsze ... :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #855220 przez marzena25
malgorzatawalak doszłam do tego samego wniosku już bardzo dawno temu ;) , wydaje mi się, że nasi mężczyźni myślą że my lepiej się na tym znamy i same instynktownie będziemy wiedzieć co będzie dobre dla dziecka, mój stale powtarza tylko że siedzę w necie i ciągle czytam więc ja mu mówię że ja muszę wiedzieć wszystko począwszy od kremu na poparzenia a na kolorze kupy skończywszy a oni mysla tylko że dziecko to trzeba nakarmić wykapać i położyć spać proste! oczywiście tylko podstawowe pytanie brzmi jak to zrobić żeby było dobrze i zgodnie z zaleceniami itd.

[link=http://www.suwaczki.com/] [/link]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #855230 przez Ewa1001
Witajcie :)
Marzena nie liczę jeszcze ruchów. Mój maluch jest chyba bardzo kapryśny. Wczoraj na przykład bardzo mało się ruszał a dzisiaj od rana prawie cały czas mnie podkopuje.
My zakupiliśmy mebelki niby dziecięce ale wybraliśmy uniwersalne kolory:biel i naturalne drewno. Zakupiliśmy szafę, komodę i regał z szufladami i półkami. Widziałam jeszcze w IKEI fajne przewijaki takie do postawienia koło łóżeczka dziecka z wieloma półkami. Chyba się na niego zdecyduję.
Margo trzymaj się :kiss:

Ja też muszę w końcu wybrać się na zakupy. Jeszcze nic nie mam oprócz mebelek i łóżeczka, które dostaliśmy po bratanku męża.
Co do sprzątania to ja też już poodkurzałam i pomyłam podłogi, żeby jutro mieć już z głowy.

Cania, śliczny brzuszek. Ja nie mam takiego dużego. Trochę mi ostatnio podrósł , ale nie jest taki ładny jak wasze. Ostatnio kiedy byłam robić krzywą cukrową spotkałam koleżankę, która pracuje w laboratorium. Jak mnie zobaczyła to była zdziwiona , że to już 24 tydzień bo nic nie widać...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #855249 przez elmirka_20
malgorzatawalak - też mam te same wątpliwości. Jak podotykałam pieluszki tetrowe w sklepach, to zaczęłam się zastanawiać czy po praniu one przestaną być takie szorstie i będą wchłaniały ciecz. Dlatego wciąz ich nie zakupiłam. Ale znalazłam rozwiązanie:
allegro.pl/listing/listing.php?string=mi...uszki+&search_scope=
Są to pieluszki z wkładami z mikrofibry na przykład, więc nie ma mowy by były szorstkie a są również w bardzo konkurencyjnej cenie w stosunku do innych pieluszek wielorazowych, które kosztują ok 65 zł za sztukę (te, które sa z linka są firmy Mila). W dodatku rosną razem z dzieckiem :) Ja kupię na początek ze dwie sztuki tych pieluszek + z 5 wkładów, żeby na początek wypróbować czy w ogóle pieluszki inne niż pampersopodobne będą zdawały egzamin u mojego dziecka i mnie (czy mi starczy cierpliwości :) ).
Jak sie wejdzie na przedmioty użytkownika to on sprzedaje też dwa rodzaje wkładów do tych pieluszek (mikrofibra i coś tam jeszcze).

Co do rogala do karmienia, to ja chcę kupić, ale nie ten duzy co ma babeczka z linka z poscielą, tylko taki mniejszy np.
allegro.pl/rewelacja-idealna-do-karmieni...gal-i4011574542.html
Ten sprzedawca ma też inne uzyteczne rzeczy które zakupię jak np. majtki poporodowe, 160 szt. woreczkow na pieluszki za jedyne 4,10 zł, ma tańsze gryzaki, szczotki do mycia butelek i mnóstwo innych rzeczy. Zrobię u niej duże zakupy :) Ale to już nie w tym miesiącu bo w tym na razie starczy... :)

Tak, mój mąż też myślał, że dziecko w dom, to potem się wszystko kupi.. "Z czasem..." A jak mu napisałam czarno na białym na kartce co potrzeba i jaki to koszt (i nie pisałam ani o gaciach poporodowych dla mnie, ani o pierdołkach typu szczotki do mycia butelek, pieluszki, ciuszki, kosmetyki i mnóstwo innych), to zrobił oczy wielkie na pół twarzy i powiedział, że mam kupić co uważam za potrzebne. On normalnie w szoku byl biedaczek :) Ale już przynajmniej trochę uświadomiony ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #855263 przez Cania
Dziewczyny, tez ostatnio swojego meza uswiadamialam ze to nie takie proste :D on myslal ze kupiy wszystko tak pod koniec czerwca, czyli wlasciwie przed samym porodem. To go uswiadomilam, ze jeśli malutka zdecyduje się na wyjście wcześniej, to dostanie liste i sam pojedzie na zakupy i będzie musial wybrać najlepiej. To go przekonalo do współpracy :P Ale mezczyzni najwyraźniej tak maja... tyczy się to w tym samym stopniu przygotowan do slubu jak i do przyjścia na swiat dziecka :D ze niby my kobiety mamy to w naturze i to lubimy, wiec pytam: gdzie jest napisane ze kobiety lubia wycierać dziecięce pupy i fascynują się kolorem i konsystencja kupy? :D :P choć na wieczor i tak wygląda to tak, ze ja czytam 'instrukcje obsługi bobasa' a on 'poradnik inżyniera elektryka' heh :P :)

Ewa1001 brzuszki sa rozne, jedne mniejsze inne większe, ale najważniejsze jeśli maluszek dobrze się rozwija :) a do 9 miesięcy jeszcze kawalek, wiec brzuszek będzie tylko większy!

zrobiłam sobie przerwę w sprzątaniu i zajelam się obiadem, dzis zaszalałam: pstrag z pieca w ziolach i cytrynie z masłem czosnkowym, do tego salatka po grecku :D :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #855301 przez elmirka_20
Oj, trochę się machnęłam - od tej babeczki jeszcze kupię kilka rzeczy;
allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=20227543

Kobietki, a możecie polecić jakąś książkę kucharską, jak gotować dla małego dziecka?
Kiedyś w Empiku były takie pozycje jak przygotowywać posiłki dla niemowląt - pierwsze zupki, itp. a może znacie jakąś godną polecenia?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #855304 przez Cania
niestety, Elmirka_20... nic mi nie przychodzi do glowy. ja na razie czytam książki o pielęgnacji niemowlaka. Na pierwsze stale jedzenie przyjdzie czas po 4-6 miesiącach, dlatego jeszcze się tematem nie interesowałam :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #855316 przez Magdalen
allegro.pl/aspirator-elektryczny-do-nosa...nia-i4023230368.html
Faajne to ;D pomysle nad zakupieniem tego ;D
Wrzucajcie wrzucajcie wiecej tych stronech to mi sie mozg zlasuje... eh ;D nie moge sie oderwac siedze i buszuje i wyszukuje co lepsze ;D a sprzatanie mnie czela i obiad ;D pa ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #855334 przez gabi28
Mam prośbę,potrzebuję listę wyprawkową,ma któraś z was?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #855345 przez Agnilla
Gabi, wysle Ci na fb, jak sie ladnie do mnie usmiechniesz ;)
ginek przelozony na 17:30 wiec leze dalej ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #855355 przez gabi28
Agni uśmiechnąć się mogę,jutro będę robiła torcik więc jeden duży kawałek będzie dla Ciebie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 2 miesiąc temu #855362 przez agnieszka89
Super ze napisalyscie o port lodz autem mam nawet nie 10 min wiec napewno sie wybiore Nawet jak zqky już cale zrobie to pojade :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl