BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2014

9 lata 8 miesiąc temu #921175 przez asienka87
No i jesteśmy po szczepieniu :) kupiliśmy tą skojarzoną 5 w 1 i Kacperek miał dwa kłucia zamiast 3... biedaczek tak strasznie płakał.. wręcz wrzeszczal.. a ja miałam go na kolankach i normalnie chciało mi sie płakać :( matki tak mają ?
waga 6 kg, długosc 64 cm :) dlatego dziś juz założyłam ubranko na 68 cm :P a mój Skarb ma dopiero 1,5miesiaca :)
co do uczulenia na buzi, to niby pediatra powiedziała, ze to nie skaza... ze to "z powietrza" ... z powietrza? no jakoś nie jestem przekonana... kazała smarować emoliantem.. powiedziałam, ze ulewa, ze często płacze, ze ma problemy z kupkami itp to powiedziała, ze cały czas sie rozwija i przepisała kropelki na jelitka decoflor...
będę smarować buzie tym kremem, ale chyba i tak zrezygnuje z nabiałów... bo jakoś mi to nie wyglada na wysypkę "z powietrza"...
za dwa tygodnie szczepienie przeciw rotawirusom i pneumokokom..
po dzisiejszym szczepieniu póki co dobrze, maly dużo spi, troszke płacze, ale ogólnie jest znośnie.. mam nadzieje, ze tak zostanie do konca dnia i nie bedzie żadnej gorączki...

Aggi z US trzeba zaświadczenie o dochodach za 2012 r.... ale takie zaświadczenie otrzymuje sie "od ręki" :) zresztą w zusie też :) póki co nie dam rady zrobić małemu zdjecia, bo tak śpi, ze nie widać :)
śliczny Maksiu :) spacerek sie uidał ?


Natalia ja tez odciągam mleczko przed pójściem spać, ale i tak w nocy raz musze wstać i odciagnąć, bo inaczej piersi sa ciezkie i twarde...
co do pobudek, to tez raz obudziłam małego bo sie martwiłam... a położna na to, zeby absolutnie nie budzić... ważne , zeby w dzien maly jadł co ok 3 godz, ale w nocy jak śpi , to ma sobie spać :)

Maniula ohh, bidulko, zyczę, aby w końcu ruszyło i zeby Ewcia chciala pojawić sie na świecie :)

Missyy śliczna ta Twoja maruda :) co do spacerow, to u mnie podobnie... ostatnio kilka razy po 15 min i trzeba było wracać bo był taki wrzask,z e szok... a mały był najedzony, pampers zmieniony wiec o co kaman?

Ann no własnie mój tez ostatnio nie chce być spokojny na spacerach... wcześniej było lepiej, a ostatnio cos mu sie dzieje... i jak tylko wyjdziemy to jest wrzask ;/

Kakadu co do tego płaczu to racja :) tez to zauwazyłam :) jak maż sie nim zajmuje, a mały wrzeszczy w niebogłosy, to on sie denerwuje i nie moze go uspokoić... a ja go biorę na ręce, łagodnie do niego mówie, przytulam i bujam i mały sie uspokaja :) mąż nie moze sie nadziwić i zawsze mówi, ze mamusia , to mamusia :)
o jakich szczepionkach mówisz, ze takie różnice w cenie ?
u nas 5 w 1 - 119 zł, pneumokoki- 265 zł, a rotawirusy - 271 zl...

Wiki u nas mozna miec swoja szczepionke... my akurat tą 5w1 kupiliśmy w przychodni... mielismy też na pneumokoki, ale pediatra poradziła, aby za 2 tyg zaszczepic, wiec zostawilismy ja do przechowania...
u nas tez, odpukać, kacperek dobrze zniósl szczepienie.. tzna podczas kłucia był wrzask okropny, aż serce mi sie krajało :( ale w samochodzie już zasnął, a jak wrócilismy to od razu poszedł lulu, obudził sie po 3 godz, zjadl i znów śpi... gorączki nie ma, miejsca kłucia tez w porządku... wiec mam nadzieje, ze obejdzie sie bez zbędnych dolegliwosci :)
Twój synek tez ma juz piękną wagę :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #921220 przez Inna607
wiki prawdopodobnie plany jest taki że mąż przyjedzie w pazdzierniku na chrzest i wracamy po chrzcinach razem do Irlandii
Szczerze mam tak dosyć tego państwa i tych praw że odliczam dni.
Lekarz widział i powiedział żeby to położna zobaczyła i stwierdzi czy do chirurga czy nie

Dziewczyny mała wieczorem nie chce spać pada kolo północy i już trzecią noc z rzedu spi bez przerwy do szostej rano :)

asienka jak cenowo wyszly te szczepienia ?

dobranoc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921224 przez asienka87
Inna pisałam wlaśnie kakadu, że u nas w przychodni skojarzona 5w1- 119 zł, za pneumokoki 1 dawka płaciłam 265 zl, a na rotawirusy na razie pytałam w jednej aptece to 271 zl dawka.... z tym, ze na rota sa chyba w sumie 2 dawki, a na pneumokoki 4 dawki...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921423 przez kakadu
asienka87 z tego co wiem to rożnice w szczepieniach platnych 100 % są bardzo duze i zalezy od apteki, sprawdze u siebie na jutro w tej najtanszej i dam znać..
Pozdrawiam serdecznie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921490 przez aggi
dzien dobry
dobra noc za nami spałam łącznie 7h :)
więc mamcia wyspana, dziecię trochę pomarudziło ale jeszcze śpi :)


kakadu sposób super takie budzenie najpierw jeden potem następny hehehe :) ważne że sposób znalazłaś :)

Ann daj przepis na rybę z ryżem i marchewką :woohoo: bo ja już nie wiem co sobie gotować tak by inni też w domu zjedli :blink: no no on już ręce do buzi wkłada, wymachuje nimi... piąstki to tylko przy jedzeniu i to też nie zawsze :)

Wiki o no to kawał chlopa z Bartusia jak 5500 :D a powiedz mi jak to zaczerwienienie wygląda? bo u nas pupka lekko czerwona pod pampersem ale odparzeń nie ma. U nas 20 gości będzie właśnie jestem na etapie zamawiania jakiegoś cateringu bo powiedziałam mężowi że nie mam zamiaru przy garach stać

asienka to wystarczy mieć PIT 11 czy coś no nie? bo tam o dochodach wszystko wypisane jest :) spacer udany co prawda 1h bo chłodno, co prawda pięknie spał.....ale cwaniak pod domem się obudził nooo... ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921535 przez nataliaa87
Dzień dobry:)

My już po ważeniu. Młody szaleje normalnie..230 g w tydzień :woohoo: Zastanawiam się skąd tylko kalorii w moim pokarmie skoro ja mało co jem..Na nic nie mam ochoty i w ogóle o tym zapominam.
A tak poza tym, to wszystko dobrze :)

Kakadu to ja czekam na informacje odnośnie szczepionki. W razie czego wybiorę się do Twojej najtańszej apteki :) Mam jeszcze 3 tygodnie na zastanowienie się nad rotawirusami.

Aggi o tym wyedukowaniu pisałam do Maniuli :)

Maniula widzę, że Ewunia dołączyła do grona sierpniowych uparciuchów :)

Gąska jak tam u Ciebie? Jak się czujesz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #921551 przez marsi
Witam po dłuższej nieobecności. Nas odpukać problemy brzuszkowe omijają szerokim łukiem. Wspolczuje tym mamuśka i maluszka które sie z tym borykają. Mojej siostry maly mial kolki, nie raz widzialam jak się męczył i płakał a ona z nim :( z kupką też nie mamy problemów, Antoś raczy nas nią przy każdym karmieniu hehe :) nocki tez spoko maly standardowo zasypia okolo 20. Pierwsze karmienie o 23-24, pozniej 3-4 i pobudka o 5-6. Czasami zdążają sie drzemki nawet po 5-6 godzin. Wiec rewelka. Ale zeby nie bylo tak kolorowo i pięknie pojawiła sie nam sucha wysypka na buźce. Taka kaszka. Obawiam sie ze to ta słynna skaza białkowa :( puki co trochę ograniczyłam nabiał. Ale szczerze jadłam dotąd dość male ilości i nic nie wychodziło aż tu nagle wyszlo, dziwne co? Raz dwa dni z rzędu zjadlam jajko gotowane to moze od tego co? Dodam że wcześniej nie jadłam.
W piątek czeka nas pierwsze szczepienie. My wybraliśmy 6w1. Bo UWAGA!!! Słuchajcie slyszalam ze producent 5w1 ma problemy prawne i zawiesił produkcje. Wiec pielęgniarki sugerują by wybierac te bezplatne lub 6w1, bo tych 5w1 moze zabraknąć ba kolejne dawki a w szczepieniu musi byc kontynuacja tych samych. Kolezanka pracuje w farmacji, tzn. Sprzedaje leki do aptek i potwierdza to info. Dodatkowo do pierwszego szczepienia dobraliśmy rota. A po pól roku jeszcze zaszczepimy na meningo i pneumokoki. A wy jak szczepicie?
Dzisiaj bylam na kontroli u gin, macica sie obkurczyła, oficjalnie okres pologu zakonczony. Przyzwolenie na powrot do nocnych figli jest jupi. A na kolejnego bobaska juz po roku. No i na ćwiczenia z zezwolenie. Wiec od przyszłego czwartku godz. 19 ruszam na zumbe. No i nie obędzie się bez malych codziennych ćwiczeń w domku, po okolo 20 - 30min.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921566 przez aggi
natalia no ładnie przybiera :) Ja za to ciągle w słodyczach siedzę, normalnie mam ochotę się zlinczować za to :evil: choć waga ciągle taka sama. Chyba wszystko idzie w mleku do Maksa. A on już też całkiem ciężki. Ciekawe ile waży :D też tak właśnie myślałam że o MAniuli pisałaś tylko napisałaś 'aggi' hehehe :)

marsi :kiss: masz rację odstaw na parę dni nabiał i zobaczysz czy zejdzie :) Mój ma kilka krostek na buźce ale myślę że to albo potówki albo hormony. Ja szczepię tylko te obowiązkowe. Fajnie że masz zielone światło na łóżkowe wariacje :D Mnie jakoś ta wizja przeraża, boję się :D prawie jak pierwszy raz :P A mój mąż się doczekać już nie umie a ja jakoś.... nie bardzo :pinch:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921589 przez nataliaa87
Aggi napisałam: "Aggi dobrze prawi" :D W sensie, że zgadzam sie z tym co piszesz o Maniuli :)
Co do słodyczy, to mnie też strasznie ciągnie, ale na razie ograniczam się do jednych ciastek maślanych. No i nie powiem pojadłam ostatnio sernika, bo teściowa blaszkę przywiozła ukochanej synowej :D

Marsi mój mały też ma kaszkę własnie. Głownie na nosku i czółku. Ale i lekarka i położna mówi, że to nie alergia, tylko jakieś prosówki, ew. potówki. I tak jak Aggi pisze, to też może być od hormonów. Co do szczepień, to dobrze, że piszesz o tych 5w1, bo ja właśnie tymi miałam szczepić. Zobaczymy czy coś się zmieni w tek kwestii. Ja też raczej zaszczepię na rotawirusy za 3 tygodnie, a potem będę myśleć czy coś jeszcze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921591 przez aggi
natalia ahaaaaaaaaaaaa w tym sensie :D hehehe tośmy się dogadały, o :blush: ja ciasta, ciastka, wafelki, herbatniki, cukierki wszyyyyyyyystko wciągam, aż się sama siebie boję czasem :pinch: :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921607 przez Wiki
Dzień dobry :)

Ja dziś byłam w instytucie na lapisowaniu z Bartusiem Pani dr mówiła że bardzo ładnie już wygląda pępuszek ale jeszcze w piątek jedziemy. Sama byłam i to godzinna jazda w korkach rano i strasznie się bałam że jak mały zacznie płakać to nic na to nie poradzę ale jakoś w obie str przespał :) także samochodem sama mogę jeździć przebudzeniem :)
Patrzyłam dziś zaproszenia na chrzest na allegro Powiem Wam że spory wybór tego jest i niektóre naprawdę piękne :)

Marsi- Kurcze to z tą szczepionka 5w1 nie ciekawie Dobrze że wczoraj wzięłam 6w1. Powiedz czy na tej wizycie kontrolnej to lekarz stwierdził że macica się obkurczyła na podstawie badania usg czy też zwykłego na fotelu? Bo idę w nast tyg i tak się właśnie zastanawiam.

Aggi- to zapalenie to po jednej str mały ma taki kawałek czerwonej skóry i jeszcze czerwone krostki Wszystko z jednej str.
My chrzest robimy w restauracji bo w domu nie bardzo mam warunki na tyle gości Jak się dowiadywaliśmy to 130 zł od osoby Robiliśmy tam komunię starszego i jedzenie jest bardzo smaczne i dużo tego jest i można siedzieć ile się chce. A jakie ceny są cateringu od osoby u Was ?

Natalia- To pięknie Szymuś przybiera na wadze :)

Gąska- co u Was ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921619 przez marsi
Wiki dzielna mama z ciebie, sama autkiem z maluchem, pełen podziw. Ja to bym sie bala ze nagle sie rozpłacze i to mnie zdekoncentruje. Co to jest lapisowanie, nie slyszalam o tym?
Jeśli chodzi o badanie to najpierw badal mnie na fotelu przy pomocy wziernika, ogladal stan szyjki. A pozniej usg na podstawie którego stwierdzil ze macica sie ladnie obkurczyła, nic w niej nie zalega i szycie na niej jest w porządku.
A jeśli chodzi o chrzest to my robimy 14 września. Zapraszamy 15 osób i robimy w restauracji. Koszt za osobę to 35zl, ale ciasta i tort we własnym zakresie.
Natalia mam nadzieje ze ta kaszka tak jak piszesz to hormony. Bo jak pomysle o skazie to aż sie boje.
aggi ja mimo ze mialam cesarkę również boje sie tego pierwszego razu po. Tylko nie wiem dlaczego hehe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #921632 przez MAniula
Hej, czy ja się dziś meldowałam? No w każdym razie 2w1.

Zaczynam się nastawiać psychicznie na wywoływanie porodu choć może mnie moja macica z szyjką mile zaskoczą ;)

Ann zgadzam się z tobą i taki plan mam, żeby dopiero w poniedzialek pojsc do szpitala zwlaszcza ze w weekend to pewnie nic nie zaczna.

Wczoraj kupiłam dla Ewki takiego biało czerwono czarnego misia bo się naczytałam, że w tych kolorach dzieci widzą;) a tak naprawdę to sobie humor poprawiłam ;)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu #921647 przez Izi
Maniula- mamy takiego samego Misia, Olka bardzo go lubi i wszędzie ten pirat nam towarzyszy. To prawda jeśli chodzi o kolory, najlepszy jest czarny i biały, dziecko widzi takie kontrastowe barwy. Oleńka ma też książeczkę kontrastową i takie klocki pluszowe czarno-białe, gdy leży w łóżeczku uważnie się im przygląda, do 3 miesiąca takie zabawki to fajna sprawa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 8 miesiąc temu - 9 lata 8 miesiąc temu #921660 przez Wiki
Marsi- to lapisowanie to nic takiego poprostu na patyczek idzie taka maść która bardzo brudzi i trochę wypalająco działa dlatego robią to w warunkach szpitalnych. Bartusia to nie boli Dziś np przespał całe to smarowanie :)

A jeśli chodzi o te sprawy to mój mąż już nie wytrzymał :) ale to było z tydzień temu i u mnie jeszcze chyba się tak super nie obkurczyło bo była blokada ( ogólnie ból jakbym coś tam w środku miała)

Maniula- Super ten miś i powiem Ci że na mojego synka te kolory działają :) mam bluzkę do chodzenia po domu w czarno biało czerwone paski i jak go biorę do jedzenia to najpierw się bardzo przygląda tej bluzce Jest nią naprawdę żywo zainteresowany :) Mam jeszcze koszule do karmienia w biało czerwone paski i też bardzo go ciekawi :) Także coś w tym jest :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl