BezpiecznaCiaza112023

Mamusie pazdziernik 2014

10 lata 1 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #865669 przez julka
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #865848 przez marzenap
Cześć dziewczynki :kiss: :kiss: :kiss:
ale tu cicho dzisiaj :laugh: :laugh: pewnie wszystkie korzystaja z pieknej pogody
ja tez juz rosołek zjadłam i idziemy z młodym do babci :laugh: :laugh: niestety mój M.w -pracy do 19:00 wiec działamy sami :laugh: :laugh:
miłej niedzieli mamusie :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #865862 przez srenka_918
Witam ;)
Jak dla mnie 300zł to majątek ;) A usunąć bym i tak nie mogła, bo NIE... ;)

U nas pogoda śliczna, że zastanawiam się nad wypadem nad Morze ;) albo chociaż jezioro ;)
Jak jeszcze nie było Pawełka a była taka niedziela jak dziś to zawsze jeździliśmy nad jezioro lub rzekę, ognisko, kiełbaski i happy and ;)

Zobaczymy jak dziś nam się dzień ułoży ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #865912 przez Marza
Wlasnie wrocilam z lazienki i mam pomaranczowe plamy na bieliznie. Jestem przerazona. Co to moze znaczyc? Co mam robic? Doradzcie :'(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu - 8 lata 11 miesiąc temu #865918 przez Aneta_78
..

...nieustająca awaria suwaczka ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #865920 przez Marza
Ja tez jestem panikara w tej kwestii. Zalezy mi na tej dzidzi... Bardzo sie boje. Myslisz ze o tej porze mavto jeszcze sens?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #865922 przez pauletta
Lepiej jechac.

Boze ile trzeba sie ostresowac :-[

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu - 8 lata 11 miesiąc temu #865927 przez Aneta_78
..

...nieustająca awaria suwaczka ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #865933 przez Marza
No nie boli. Ale cala sie trzese ze strachu. Juz jestesmy w drodze. Nie bede tego bagatelizowala. Tu chodzi o moke malenstwo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #865955 przez srenka_918
Marza dobrze zrobiłaś, że jechałaś trzymam kciuki żeby wszystko było w porządku ;*

Co do tego że w badaniach genetycznych wyszedł z. Dowwna a dziecko urodziło się zdrowe, to byłam z taką mamą na sali poporodowej!!! Miała 37 lat, trzecie dziecko, chłopaki jej były już właściwie dorosłe! Jeden 17 drugi 18 lat. Jej mąż 50 lat ;) Przypadek fajny ;) Ale nie o tym... Dostała skierowania na badania genetyczne. Na USG wyszło, że ma na 80% chore dziecko w sobie... PAPPA to samo... Lekarze namawiali do aborcji, ona i jej mąż nawet to rozważali... Jak mówiła, bała się że długo nie pożyją i zostawią chłopaków z chorym dzieckiem... Ale to bracia stanęli w obronie dziecka. Mały dostał 10/10 pkt Agpar, wszystko było z nim ok, był śliczny, miał ciemną karnację ;) Rodzina się nad nim zachwycała i cieszyli się że nie zrobili najgorszego

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu - 10 lata 4 tygodni temu #865963 przez agniesia1604
Wystarczy wejść na forum o przeziernosci karkowej gdzie piszą matki gdzie ryzyko miały 1:2 ( 1 z dwóch kobiet urodzi chore dziecko z zespołem Downa! ) ... i a urodziły zdrowe dzieci! ...


Nie no to się odezwę
Ja również bym nie podjęła się wychowania chorego dziecka i szanuję tą decyzję....ale skoro USG wyszło w porzadku to po co robić sobie krzywdę.
Objaśnie jaką krzywdę...
wystarczy że było się przeziębionym, ma sie zły progersteron, bierze sie leki... to wpływa na wynik testu pappa.
No więc opiszę swój przypadek.....

USG idealne : ryzyko 1:3000 zespołu Downa ( to znaczy ze jestem 1 na 3000 kobiet która moze urodzić chore dziecko !!!! )
Zrobiłam test PAPPA .... (paliłam do 8 tygodnia ciąży, byłam przeziębiona !!)... nikt mnie wtedy nie poinformowałam ze wyniki mogą się różnić...
Przyszły wyniki testu PAPPA i nagle co ???????????
wynik 1:37 ( czyli jestem 1 na 37 kobiet która urodzi chore dziecko z Zespołem Downa ...)
przestraszyłam się jak diabli .... Jako że amniopunkcja należy sie każdej kobiecie gdzie ryzyko wynosi 1:250 to jako ze byłam w tym bardzo wysokim ryzyku podjęłam się AMNIOPUNKCJI!!!

I co ? Wynik amniopunkcji NEGATYWNY ... czyli moje dziecko było zdrowe!!!!!

Niestety amniopunkcja niesie za sobą skutki o których lekarze informują przed samym zabiegiem... aż 1% to zakażenie wewnątrzmaciczne (konczy się śmiercią), 0,5% obumarcie płodu, i innych 10 pozycji które w sumie jakby to zliczyć to aż 10% kończy sie tragicznie ....

Niestety mój Karolek odszedł jako zdrowy chłopiec ale ta amniopunkcja przyniosła zakażenie wewnątrzmaciczne:((((


Ja decydowałam się przy drugiej ciąży jesli wyjdzie zły wynik PAPPA to nie pójdę na amniopunkcję.
W drugiej ciąży 1:5000 ryzyko zespołu downa z USG , z PAPPa (refundowany) 1:500 (cos koło tego) ... z informacją że niskie PAPPa moze być wynikiem odklejania się łożyska ... i aś w strachu .... i tak cała ciąże kontrolowałam te łożysko... (przypominałam się lekarzowi aby zwracał uwagę czy się odkleja , czy sie szybciej starzeje... i td )


Teraz przy 3 ciąy zrobię badania USG i pewnie PAPPĘ ( o ile bedzie refundowana ) ale jesli takie wyjdzie ryzyko po pappa to nie zdecyduję się juz na amniopunkcję...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #865978 przez pauletta
My nie robimy tych badan wlasnie z rego powodu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #866031 przez Marza
Dziewczyny wszystko okej. Dzidzi bije sslerduszko. W srodku jestem czysta. Nie ma krwawienia. Ale musze min 3 dni lezec na obserwacji. Mimo to ciesze sie ze pojechalam i sie juz nie denerwuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu - 8 lata 11 miesiąc temu #866035 przez Aneta_78
..

...nieustająca awaria suwaczka ;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 tygodni temu #866051 przez motylek05
Witam :)
Marza : dobrze że pojechalas , bo tak byś się denerwowala tylko ...

Aneta :a ile to twoje dziecię ma lat ? Oklady ,nurofen naprzemiennie z paracetamolem :) i pizamka cienki kocyk żeby. Ciepło mogło uciekać z ciała .., ewentualnie kąpiel w wodzie o stopień chlodniejszej od ciałka ..

Mój Aniołek 11tydz [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl