BezpiecznaCiaza112023

Mamusie pazdziernik 2014

10 lata 3 tygodni temu #869952 przez aneczka25
agniesia1604 no mi lekarz przepisał no-spę gdyby mnie brzuch pobolewał to mam ją doraźnie wziąć.nie masz plamień?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #870066 przez agniesia1604
Bol brzucha przeszedl. Za to caly czas mnie teraz ciagnie-kluje w lewej czesci podbrzusza ale chyba to normalne.

Ech od 2 tygodni mam afty co moge na nie stosowac? Uzywalam 2 sachol ale gdzies czytalam ze nie powinno sie go uzywac bo ma alkohol.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu - 9 lata 3 miesiąc temu #870078 przez julka
.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #870153 przez nelka
Witajcie! Ostatnio czuję się fatalnie i fizycznie i psychicznie. Ciągle boli mnie głowa, znowu się przeziębiłam i ogólnie jestem pozbawiona sił... Szkoda gadać trzeba to przeczekać.

Mam pytanko czy ktos jeszcze ma podwyższone TSH? Nigdy wczesniej nie miałam badanego hormonu tarczycy nawet w pierwszej ciąży więc nie wiem czy ten hormon mam w normie. Teraz okazało się że jak na ciążę mam podwyższe TSH 3,64.

Jutro idę na usg prenatalne bo ostatnio dzidzia była troszkę za mała. Naszczęście krwiaka nie było widać więc wszystko wskazuje na to że się wchłonał:-D za to teraz martwi mnie podwyższone TSH, jak nie urok to s....

Jestem zdziwona że lekarze już wam podają płeć dziecka! Narządy płuciowe są często "opuchnięte" i zdarza się że chłopca można pomylić z dziewczynką;-)

Miłego dnia!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #870489 przez malvi
Hej dziewczyny :kiss:

Powiedzcie mi bierzecie może jakieś witaminy dla kobiet w ciąży? ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #870494 przez iwciaaa
malvi ja biorę Femibion natal 1 chociaż już od piątku zacznę brać 2 :)
dziewczyny widziałam dzisiaj swoje maleństko :kiss: kochane 5,1cm ,byłam u gin ponieważ niepokoiły mnie straszne bóle brzucha, czasami aż nie mogłam się wyprostować, ale lekarz po wizycie powiedział,że to normalne ciążowe bóle ewentualnie doraźnie mogę no spe zażyć i dodatkowo magnez :)
za tydzień mam prenatalne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu - 10 lata 3 tygodni temu #870503 przez Ania86
Witam nowe mamusie:)

Sobota i niedziela minęły nie wiadomo kiedy:/ U nas w sobotę trochę popracowaliśmy na działce,chyba się przemęczyłam bo wieczorem pobolewał mnie brzuch ale już ok. Wczoraj cały dzień padało :/

Nelka, też jutro mam usg prenatalne uwaga o godzinie 21:00 nie lubię tak późno bo cały dzień się denerwuję, mam nadzieję że wszystko będzie w porządku i lekarz powie mi co nieco;) Myślałam że M pójdzie ze mną a tu kurcze musi iść na popołudniu do pracy, a tak chciał iść :) Ostatnio też pobolewa mnie głowa, ale tłumacze to sobie tym że mąż cały czas przeziębiony ma taki katar że cały czas smarka i kaszle koło mnie:/

Iwciaa, super że z dzidzią wszytsko w porządku :) Ja też już zaczynam brać Femibion natal 2.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #870532 przez aneczka25
nelka ja mam podwyższone-pisałam stronę wcześniej. Ale powtórzyłam badania zrobiłam też badania dokładniejsz(FT4 i anty-TPO) i wszystko jest w porządku.Także proponuję powtórzyć.
A ogólnie podwyższone TSH świadczy o niedoczynności tarczycy.Proponuję iść z tym do swojego internisty-będzie kazał ci zrobić FT3 i FT4 i na podstawie tego przepisze tabletki.Nie lekceważ tego.Im szybciej tym lepiej

malvi ja biorę na zmianę kwas foliowy jednego dnia a innego jakiś zestaw witamin też z kwasem.

Ania86 o 21??? Dziwna godzina ;)

Ja dzisiaj też poszalałam ze sprzątaniem....ale czujemy się wyjątkowo dobrze :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #870542 przez munkki
hej, ja mialam zdiagnozowana niedoczynnosc tarczycy, ale to przed ciaza. Biore Euthyrox50, teraz wyniki mam w normie i jestem pod opieka endokrynologa. Tablety biore caly czas;) a jezeli chodzi o witaminy to pregne plus.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #870627 przez nelka
Mój iekolog właśnie też przepisał mi euthyrox n25, robiłam dzisiaj TSH i mam 1,56 więc zobaczymy jutro czy nadal powie żeby je brać. Nie miałam problemu rzed ciążą z niedoczynnościa tarczycy albo nie wiedziałam o tym. O ile się nie mylę to w ciąży TSH nie powinno przekraczać 2,32 więc jestem już spokojniejsza.

Ania ja mam wizytę na g.14 i właśnie liczę że mąż ze mną pójdzie o ile nie będzie miał w pracy żadnego wyjazdu to zdarzy:-D niby z tymi bólami głowy to dosyć normalne w ciąży, w pierwszej też tak miałam ale teraz to mam wrażenie że ten ból jest dużo bardziej dokuczliwy, choć może dlatego że mam mniej czasu na odpoczynek;-)

Pogoda ma się popsuć więc póki co dzisiaj korzystałyśmy i pół dnia spędziłyśmy na dworze:-D mieszkamy w takim małym bloku w którym jest masa dzieciaków w podobnym wieku jak moja Zosia więc jak jest taka ładna pogoda i wszystkie się na dwór wysypia to mamy wesoło:-D a co roku przybywa nowych małych lokatorów, w tym pojawi się 4;-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871131 przez Ania86
Kochane co tu taka cisza? Wchodzę i jestem w szoku :) Pewnie korzystacie z pogody, ja mam cykora :dry:
Aneczka25 tak na 21 wiem że dziwna godzina, ale zależało mi żeby dostać się do tego lekarza bo go chwalą i tylko taki był wolny termin. Za bardzo mi on nie psuje bo mam problem żeby się dostać, mąż z samochodem w pracy, ale jakoś dam radę.

Nelka, czekamy na wieści jak tam u Ciebie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871135 przez srenka_918
Witam ;) Jakiś czas mnie nie było ;) Ale jestem na bieżąco ;) Podczytuję kiedy tylko mogę, ale napisać czasu brak...
Korzystam z pięknej pogody i uskuteczniam prace w ogrodzie, powolutku żeby się nie przemęczać ale pierwsze efekty widać ;)

Mam do Was pytanie... Ile już "przytyłyście"? Mi przez ostatni tydzień tak brzuch strzelił, że na 5 miesiąc wyglądam... I waga... 3kg więcej... Muszę dodać że miałam nadwagę ( nie zdążyłam zgubić 8kg z ostatniej ciąży) i nie powinnam tyle przybrać jeszcze...
Uważam na to co jem, staram się jeść zdrowo (czasem zachciewajki mam dziwne, np hamburger, ale główne posiłki głównie warzywa i chude mięsko)... Porcji też nie jem za dużych... Bo ani mi nie wchodzi dużo na raz... Chyba mam ciążową tendencję do tycia albo co...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871145 przez Caroina
Witajcie :)

Fakt, też byłam zdziwiona, że tak mało wpisów. Z resztą sama długo się nie odzywałam. To ze względu na okropne migreny jakie mnie męczą dzień w dzień :( Dziś też mnie męczy więc nie rozpisuje się bo nie mam sił.

Srenka z tą wagą to się nie przejmuj. w 1 trym podobno w normie jest przybranie do 4kg.

Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871186 przez aika
witajcie

ja dziś po badaniu prenatalnym wszystko z dzidzią w porządku . Ma już 6,4cm.
Będzie synuś. :laugh: :laugh: :laugh:
Moje przeczucia się potwierdziły, a tatuś dumy jak paw.

Mi się do tej pory przytyło 1 kg. na szczęście , nie chciałabym w ciąży wyglądać jak wieloryb,
ale czytałam ze 3-4 kg w I trym, to norma

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 3 tygodni temu #871218 przez nelka
Dzidzia rozwija się prawidłowo:-D M wyszedł z pracy wcześniej i razem pojechaliśmy! Było widać jak bije serduszko i dzidzia pomachała nam rączka :laugh: ma 6,6cm., nadal mam prać te tabletki na niedoczynność tarczycy i będę je brać pewnie do końca ciąży ale duphaston mogę już odstawić!

Ja właściwie też przytyłam narazie tylko 1kg.

A oto moja pociecha:-D
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl