BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE 2009 :)

13 lata 1 tydzień temu #87138 przez _aga86_
Moja Julka jest z pazdziernika. Nie ma co porownywac dzieci, bo kazde rozwija sie w swoim tempie. Tez slyszalam o tym, ze jak dziecko przez dlugi okres czasu nic nie mowi to potem odrazu zdania uklada. Co do spania: Julka chodzi spac ok. 20stej, pierwsy raz budzi sie miedzy 5, a 6 i spi do 8, ale sa wyjatki, ze pospi do 7, albo do 9. W dzien przesypia godzine, albo dwie. A jak wstanie o 7mej to nawet 3h potrafi spac (ale rzadko to sie zdarza).
Raczku jaka juz duza ta Twoja coreczka!!!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu - 13 lata 1 tydzień temu #87139 przez Manga
Często się zdarza, że szczególnie chłopcy, którzy długo nie mówią, nagle (czasem nawet ok 3 r.ż) zaczynają gadać na całego - często nawet pełnymi zdaniami.

Przypuszczam, że Fifi choć nie mówi, to wszystko rozumie i pewnie świetnie się z Tobą komunikuje - i jak coś chce, to wiesz, o co mu chodzi.

Aleks chodzi spać między 19.30 a 20.00. Co jest super!
Wstaje po 6.00... A to już mi się mniej podoba!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #87291 przez kasiora
u mnie od 2 dni zaczely sie problemy ze spaniem :huh: gabriel nie chce wogole spac w dzien , niczym nie da sie go przekonac :angry: o godz 19 jest juz padniety i idzie spac, wstaje ok 7 moze chwile po, niby ok :) ale czy nie spi za malo ? ile godzin na dobe powinno spac dziecko juz prawie 2 letnie?

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #87317 przez Mirella
ha, dobre pytanie :D
nie wiem ile powinno, ale Klaudia więcej jak 12 godzin na dobę to nie przesypia.
ale w czwartek idziemy się szczepić to mogę zapytać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #87359 przez _aga86_
Uwazam, ze Gabriel miesci sie w normie :) Ale lepiej jak Mirella zapyta :) Julce wybil 12sty zabek- znowu bezobjawowo- odkryty podczas mycia zabkow :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #87361 przez Manga
Spytaj Mirella, też ciekawa jestem.
Chociaż cokolwiek odpowie lekarz, to i tak myślę, że przecież nie zmusi się dziecka do spania.
Choć może nie mam racji. Może po prostu wsadzić Gabriela do wózka i na spacerku odpłynie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #87372 przez Mirella
Wsadzić do wózka?
Jeżeli chodzi o Klaudię to nie ma szans, spacer polega na tym że wchodzi i wychodzi co chwila, żadna dalsza podróż nie jest możliwa, łatwiej ją na rowerku posadzić i pójść do sklepu :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu - 13 lata 1 tydzień temu #87375 przez _aga86_
Moja Julcia grzecznie siedzi w wozku :) Ma takie dni, ze probuje wymusic, zebym Ja wyjela, ale to sporadycznie. Gorzej jak Ja wyciagne z wozka i potem chce wlozyc Ja spowrotem- wtedy sie "awanturuje" i musze ja czyms zajac. Dzisiaj byla u mnie kolezanka z corka z maja2009 i jaka Ona scene zrobila jak A. chciala wlozyc ja do wozka- krzyczala jakby ja ze skory obdzierali :O Boje sie, ze niedlugo i mnie to czeka, bo jeszcze niedawno Wiki (corka mojej kolezanki) spokojnie siedziala w wozku...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #87376 przez Manga
U nas spacerki zazwyczaj na nóżkach.
Ale na wózek mam swój póki co skuteczny sposób - mówię, że ma szybko wsiadać bo idziemy szukać piesków. Po kilku metrach - Aleks śpi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #87379 przez _aga86_
He he... dobry sposob :) Ja jak ide do pobliskiego sklepu nie zabieram ze soba wozka. jak ide do parku Julka tez non stop jest na nozkach, ale wozek mam na wypadek, gdyby sie zmeczyla. A jak ide na wieksze zakupy wsadzam Julke do wozka, a jak wracamy wtedy wyciagam mala z wozka i idziemy za raczke (nawet sie nie wyrywa JESZCZE) Wczesniej mialam problem, bo niunia nie chciala chodzic za raczke, ale ktoregos pieknego dnia Jej sie odmienilo :D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #87391 przez kasiora
mirella spytaj bo mnie bardzo to ciekawi :) gabriel przesypia srednio ok. 12 godz.
i wlasnie do wozka , nie ma szans na uspanie w wozku w domu, a na spacerze on jest tak zajety ogladaniem ptaszkow i mowieniem wszystkim napotkanym ludzia HEJ (szwedzkie czesc) ze oka nie zmruzy :laugh:

dla innych jestes tylko dzieckiem a dla mnie jestes calym swiatem!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #87416 przez Madzia89862
w gazecie Twoje dziecko wyczytałam ,że dzieci powinny spać odpowiednio:

1mies-ok16-20godz,czyli5-7drzemek
2-3mies-ok.16godz,czyli 3-4drzemki
4-6mies-ok.14-16 godz,czyli 2-3drzemki
7-12mies ok 13godz. 1-2drzemki
2-3rok zycia-12-14godz.czyli 1 drzemka
4-5r.ż 10-12 godz czyli brak drzemki w ciagu dnia

"Nie przeciągaj dziennej drzemki,korci Cię,aby urwać dla siebie jeszcze dodatkowe pół godziny?Pamietaj,że ponadroczne dziecko już nie potrzebuje zbyt wiele snu w ciągu dnia.Za długie drzemki mogą nie tylko rozdrażnić malucha,ale też stać się przyczyną jego kłopotów z wieczornym zasypianiem" fragment artykulu z gazety mam dziecko


wczoraj pisalam ze zaraz ide polozyc Filipa spac bylo to cos kolo 13:30 zawsze tak chodzi spac,wyobrazcie sobie ze jednak nie chcial,nie dal sie przekonac a mimo to dotrwal do 20:30do kapieli choc co prawda jak juz go ubieralam oczu nie byl wstanie podniesc:)i zasnal praktycznie zanim wyszlismy z lazienki do jego pokoju:)a dzis rano wstal w tych godz,co zawsze,czyli o 7-40

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #87424 przez _aga86_
Ja nie moge Julki nie klasc w dzien. Ponad miesiac temu (jak odstawilam smoczka) jednego popoludnia Julka nie spala. Wyobrazcie sobie, ze przed 18sta kladla sie na podlodze i normalnie zasypiala. Wykapalam ja dalam kolacje- to ze zmeczenia prawie nic nie zjadla i nocka byla koszmarna, bo chyba z 3 razy mi sie obudzila- 2 razy wypila mleko po 180ml, gdzie zazwyczaj pije max.150, no i nad ranem spac juz nie chciala. Takze wiem, ze Julka potrzebuje tej popoludniowej drzemki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #87430 przez Madzia89862
no kazdy maluch jest inny nam tez sie pierwszy raz to zdarzylo wczoraj ze nie spal popoludniu ale w nocy pieknie spal mimo wszytsko

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

13 lata 1 tydzień temu #87445 przez sloneczko
Mrella Super watek, wreszcie na spokojnie mozna poczytac co u starszych dzieci na forum sie dzieje ;) no u doswiadoczonych mam, bo to jest tez wazne, nawet bardzo!

a zdjecia sa super, one sie tak bardzo zmienily, wszystkie po kolei tylko sciskac i calowac!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl