BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Czerwcowe 2015

9 lata 3 miesiąc temu #962835 przez AgusiaKRK
U mnie szkoła rodzenia od maja, tak mnie zapisali na podstawie terminu porodu, więc tak idę :) W szpitalu blisko mojego mieszkania, późnymi popołudniami, więc jakbym jeszcze nawet pracowała, to też zdążę (i mąż też, bo można przyjść razem). Cieszę się, że się więcej dowiem o ciąży, porodzie i pielęgnacji noworodka, cieszę się też na ćwiczenia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #962938 przez domi11033
Nadinchen pamietam jak mi doradzali wszyscy, żebym odpoczywała póki mogę. Szczerze myślałam że to takie gadanie, ale zobaczysz ile w tym prawdy. Ja też się nie mogę doczekać maleństwa, choć wiem że będę mega niewyspana i na nic nie będzie czasu. No chyba że drugi synek będzie grzeczniutki:) w co wątpię. Co do spania, to ja spię z moim 20 miesięczniakiem w jednym pokoju od początku, z tym że on w swoim łóżeczku i nie ma problemu. zastanawiam sie jak to pogodzę przy noworodku, ale szkoda mi starszaka przenosić do innego pokoju. Chyba jestem głupia......:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #962944 przez Aga1984
Domi nie głupia wiem o czym piszesz cieżko pózniej dziecko przemieść do innego pokoju no to wież zarówno dziecka jak i nasza.Ale radzę z doświadczenia zrobić to jak najprędzej póki drugiego nie ma na świecie bo pózniej jedno drugie bedzie budziło a po co...a poza tym im pózniej tym gorzej przenieść wiem jak było z naszym synkiem.Fajnie macie z ta szkoła ze zaraz zaczynacie ja w połowie kwietnia dopiero...no ale cóż czekam.Wciaz mam parcie na pomarańcze i pochłaniam je wieczorami 2, 3 sztuki.dzis rozmawiałam ze znajoma która tez tAk miała Jasła i jadła pomarańcze i od tego pod koniec ciąży miała nadkwasote i co za tym idzie okropna zgagę a pózniej jak sie dowiedziała od lekarzy prawdopodobnie dziecko miało alergie od cytrusów...hmmm i co mam zrezygnować z pomaranczek jak ja to przeżyje ....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #963011 przez agniesia1152
Wierzę wam na słowo i korzystam z czasu dla siebie bo później już go nie będę miała :) cóż na to poradzić każda z nas musi to przejść i przekonać się jak to jest :) taka nasza rola :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #963094 przez megis1
Hey :)
Wlasnie znalazlam to forum:)
Witam wszystkie mamusie:) u mnie 20 tc. termin na 20 czerwca:)
Pozdrawiam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #963102 przez Aga1984
Witamy Megis.Termin mamy bliski ja 21 czerwca.Znasz juz płeć swojego dziecka?Napisz cos o sobie...łatwiej bedzie pisać.a jesli chodzi o post ostatni to dobrze mowiaodpoczywaj dopóki możesz...to nie mit...wi ze chęć zobaczenia i poznania dziecka jest ogromna śle po urodzeniu zmęczenie jest duże...a jeszcze te które mamy w domu juz dzieci musimy zrobić tak aby nasze dzieci w domu nie odczuły ze sa z boku i na drugim planie ze nieakcentowanych jest tylko ważne ale one tez.To problem nie jednej świeżo upieczonej mamy która oczywiście jak ja teraz twierdzi ze nie da odczuć i bedzie miłość dzieliła na równo...ale zobaczymy czy szkraby to od razu zaakceptują...oby.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #963107 przez megis1
tak znam bedzie chlopak:) dowiedzielismy sie bardzo wczesnie bo w 13 tc. i potwierdzone bylo:) natepna wizyte mamy 16 lutego:) po za tym walcze z anemia niestety w ciazy sie nasilila:( ale mysle pozytywnie. a mam pytanie dlugo dochodzilyscie po porodzie do siebie? mowie i o mamach po cesarce jak i naturalnym porodzie bo u mnie jest duze ryzyko cesarki ze wzgledu na wzrok.i jest tu jakas mamusia ze stolicy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #963113 przez AgusiaKRK
Cześć Megis, fajnie że dołączyłaś! To szybciutko się dowiedziałaś jaka płeć, ja jestem w 20 tygodniu i nadal nie wiem! :P A to będzie Twoje pierwsze dziecko? Dlaczego masz ryzyko cesarki ze względu na wzrok? Jestem ciekawa, bo też mam wadę wzroku, ale jeszcze nie konsultowałam się z okulistą, mam to dopiero w planie. Jestem na razie gotowa na obie formy porodu - siłami natury i cięcie, obie mają zalety i wady, choć przy naturalnym pewnie chciałabym jakieś znieczulenie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #963115 przez megis1
Pierwsze dziecko. ja jestem przed wizyta u okulisty ale kiedys powiedzial mi lekarz ze mam problemy z odklejajaca sie siatkowka i musze to skonsultowac w ciazy.
a ty bedziesz miala chlopca czy dziewczynke?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #963131 przez AgusiaKRK
Haha, wiecie co? Zdałam sobie sprawę, że napisałam bzdurę :P Nie jestem na razie wcale gotowa na żadną formę porodu! :) Taka jest prawda. Ale biorę pod uwagę obie. To jest odczucie najbliższe prawdy w moim przypadku :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #963163 przez Aga1984
Szybciutko sie dowiedziałaś...gratuluje chłopca.Ja pierwsze dziecko urodziłam siłami natury nie miałam Nieczulenia ale prywatna położna która mi bardzo pomogła.nie powiem ze poród to przyjemność bo ból jest i to niezły ale wszystko można przeżyć.Chociaz nie powiem jak sobie pomyśle to strach odlatuje...nawet nie o ból sie martwię wiadomo tez,ale o komplikacje itp tyle sie tyle słyszy ...wiem wiem nie wolno tak myślec głowa do góry bedzie wszystko dobrze ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #963167 przez megis1
a moze jest tu jakas Mamusia z Warszawy?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #963175 przez megis1

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #963288 przez Aga1984
Niestety u Nas nic takiego nie organizują jestem z Zachodniopomorskiego.jakby było na bank bymskorzystala bo to fajna sprawa.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #963306 przez agniesia1152
Witaj megis1 w naszym gronie :) tak jak ty też spodziewam się chłopca :)
A ja nastawiam się na poród siłami natury i mam nadzieję że dam radę :) kiedyś cesarek nie robili i kobietki dawały radę więc trzeba się spiąć i zrobić to jak natura każe :) Oczywiście jeśli ktoś ma problemy zdrowotne to jak najbardziej cesarka !! Wiecie tak sobie wmawiam że mi to szybko pójdzie i bez problemowo ale tak pewnie nie będzie ! Moja mama bardziej panikuje niż ja i ma pewnie rację bo już wie co to znaczy. Ale na razie nie ma co sobie zawracać tym głowy ! Będę się martwić przy porodzie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl