BezpiecznaCiaza112023

Sierpniówki 2015

9 lata 3 miesiąc temu #959503 przez meridka
Również wrzucam zdjęcie naszego maleństwa :)
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #959525 przez meridka
Trochę się opuściłam na forum, ale ostatnio miałam trochę zmartwień związanych z tym moim nieszczęsnym TSH, Mój Ginekolog nie wiedział co mi ma poradzić i skierował mnie do endokrynologa. Oczywiście musiałam iść prywatnie bo z NFZ bym się nie doczekała... 150 zł w plecy ale jestem spokojniejsza... Endokrynolog powiedział że mam się nie martwić, bo najważniejsze że wynik FT3 i FT4 jest prawidłowy. UFF

Wczoraj byłam na badaniach prenatalnych :-) Z dzidziusiem wszystko w porządku. Wg USG wychodzi mi teraz termin 3 sierpnia :). Dzidziuś ma 0,59 mm (CRL). Strasznie się wiercił na badaniach i lekarka miała trochę problem, żeby go złapać ;P W dodatku oberwało mi się, że niby za bardzo spinam mięśnie brzucha przy badaniu. To trochę śmieszne, ale mam wrażenie, że jak mi tak naciskała na ten brzuch to odruchowo się spinałam, bo się podświadomie bałam o dzidziusia :P

Pytałam też mojego ginekologa o ten progesteron. Mam wszystkie wyniki badań krwi u niego w kartotece i wiecie co... on mi nawet nie zlecił badania na progesteron... powiedział mi, że on tego nie praktykuje i większość lekarzy w okolicy nie zleca tego badania bo właściwie nie jest to potrzebne.. że niby przy invitro zwykle się zwraca uwagę na poziom progesteronu.. ZORYAX się martwiła o te wyniki i chciałam sprawdzić swoje przy okazji :P a tu taki psikus.. a jak to u Was wygląda, miałyście sprawdzany poziom progesteronu w ciąży ?

Jeśli chodzi o jakieś przeczucia związane z płcią to mi się wydaje, że to dziewczynka :P Mąż zaś twierdzi, że będzie chłopczyk :P W rodzinie u mojego brata i siostry męża są 4letni chłopcy, więc pewnie Chłopczykowi byłoby trochę raźniej :P no i pewnie trochę zabawek i ciuszków by przechwycił... ale.. :D i tak wydaje mi się, że to będzie dziewczynka :D No nic czas pokaże :) ciekawe kiedy się ujawni :D

Narazie nie czuję żadnych kopniaków :P chyba za wcześnie, a chciałabym, to musi być fajne uczucie :D Mimo tego i tak się jakoś ostatnio czuję jak kangurzyca :D


8kasia8 -
Nie przejmuj się mężem... Myśl teraz o sobie i dziecku.. jak masz ochotę leżeć to leż... i zostaw gary.. pranie.. sprzątanie - to nie zając :P może jak Mąż zobaczy, że jest pełny zlew to sam się za to zabierze.. ;> Ja też się oszczędzam - pierwszą ciążę również poroniłam.. Mam wrażenie, że facetom po prostu zrozumienie tego co czujemy przychodzi trochę trudniej... Nie czytają i nie rozmawiają tyle o ciąży co my kobiety. Ale cóż :P niestety, albo stety takie mamy czasy, że nie ujdzie im to tak łatwo :D ja też mojego dręczę nowinkami ciążowymi :D i chyba z tygodnia na tydzień podejście się zmienia diametralnie :P Na początku też miał jakieś takie obiekcje co do wizyty ze mną na USG :P (nie wiem może to jakoś kolidowało z jego MĘSKIM EGO :P ) a teraz jak wizyta wypada akurat jak pracuje na 2 zmianę to kombinuje jakby to zrobić, żeby się z kimś zamienić i być ze mną :) Mój ma takie obawy co do tego że przekroczy pewnego dnia granicę PANTOFLARSTWA :P i co wtedy będzie!? co ludzie / koledzy pomyślą ;) ;) ja się z tego śmieję :D On sam też - ale chyba tylko po części :P ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #959664 przez 8kasia8
Magiczna, Meridka śliczne dzieciątka!

meridka
super, że badania prenatalne już zaliczyłaś!
ja nie miałam sprawdzanego progesteronu ale ten duphaston, który biorę, nazywany jest progesteronem, co wskazywałoby na to, że mam zaburzenia wywołane niewystarczającym wytwarzaniem progesteronu przez organizm
co do mojego faceta, może też mu się odmieni, jak zobaczy większy brzuszek, może w końcu zaciągnę go na usg, albo jak poczuje ruchy dzieciątka w moim brzuszku ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960097 przez natinka
Witajcie!!!!
Już piszę co u mnie. Na usg wybrałam się razem z mężem, sam zaproponował,że weźmie urlop. Jesteśmy zafascynowani, mam 10 zdjęć z usg (są cudowne) i już wiem, że na 90% to chłopczyk :-) więc będę mieć dwóch rozbójników :-) Mam jeszcze w planach jedno dzieciątko, więc może będzie jeszcze dziewczynka :-)
Plan Fabianka (starszego synka) był taki: gdy urodzi się chłopczyk to będzie to jego prezent na urodziny, a gdy dziewczynka, to będę musiała mu coś dokupić :)
Wszystkie badania w normie, te mdłości mogą jeszcze występować, chociaż powinny już ustępować (i chyba tak się dzieje, bo 3 dzień mam spokoju) i oby już tak zostało. To teraz będę się zastanawiać nad imieniem, bo dziewczynka miała być Kalina, a nad imieniem dla chłopca muszę się zastanowić. Jak znajdę chwilkę to prześlę zdjęcie naszego pączusia, zwłaszcza stopki bo jest przesłodka :P
Teraz planuję jakieś ferie, chciałabym gdzieś pojechać choć na parę dni, zmienić klimaty...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960118 przez czajusiątko
Cudne macie zdjęcia tych fasolek :)

Natinka o to wcześnie lekarz dojrzał płeć :woohoo: ale fajnie, chociaż braciszek będzie się cieszył :evil:

Ja idę w czwartek na prenatalne, fajnie byłoby dowiedzieć się kto mieszka w brzuszku, ale jakoś się nie napalam B)
Wczoraj pytałam córci jak damy dzidziusiowi na imię i odpowiedziała, że Jezusek :laugh: a Wy dziewczyny macie już jakieś imiona obmyślone??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960161 przez kasiorek0310
Natinka to super jak juz wiecie na90 % ze chłopczyk fajniutko ciekawe czy u mnie będzie coś widząc dziś zaczęłam wg licznika 13 tc wiec może będzie widać coś a jak nie zobaczę noc między nogami to będzie laseczka a co do imion dla chłopca to mam kilka typów Błażej Miłosz jeszcze był Filip jeszcze było jedno ale nie pamiętam mój synek tez chce braciszka ale wiadomo tego się.nie da ustalić od razu zaplanować

Czajusiatko kto wie może lekarz coś zobaczy ja mam dzisiaj o 10 wiec zobaczymy malz ze mną idzie może wejdzie a jak nie to trudno na sile nie będę ciągnąć choć w pierwszej ciąży był ze mną na usg tym polowkowym wiec zobaczymy u nas w pierwszej o płci dowiedzieliśmy się w 22 tc wiec jakby już było wiadomo to byłby szok ze tak szybko ale jak widać wszystko jest możliwe

Miłego dnia ja zmykam na jakieś śniadanko i powoli będziemy się zbierać na badania prenatalne mam nadzieje ze będzie wszystko ok :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960172 przez czajusiątko
Kasiorek to czekamy dziś ma wieści od Ciebie :cheer:

Tysiak dobrze kojarzę, że Ty kiedyś pisałaś, że planujecie wziąć kredyt na mieszkanie?? no i gdzie się przeprowadzacie??

Mój mąż też wyraził chęć pójścia ze mną na USG, nawet specjalnie prosił mamę, żeby wzięłą wolne i została nam w ten dzień z Oliwką. W sumie w pierwszej ciąży był ze mną pierwszy raz na połówkowym, ale dla niego to było niesamowite przeżycie zobaczyć swoje maleństwo na monitorze. Nawet teraz jak byłam na pierwszej wizycie u tego lekarza, to żałował, że nie mógł też jechać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960192 przez tysiiiak
My już w miarę ogarnięci po przeprowadzce ;)
Czajusiątko niestety jeszcze nie na nasze :( ale ogólnie narazie sytuacja na plus bo kuzynka z chłopakiem wyjechali do Angli i zostawili nam mieszkanie na minimum rok ;) cośtam będziemy im płacić ale i tak zaoszczędzimy sobie troche :) a o kredyt będziemy się w miedzy czasie starać :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960229 przez kasiorek0310
Witam i jestem juz po wszystko jest ok przepływy tez serduszko wali jak szalone wg pomiarów wyszło ze to 12 tc 3 dni wg pomiarów termin porodu na 7 sierpnia się przesunął wiec wiadomo ruchome będzie reszta też ok łożysko na tylnej tylko rośnie nam mały uparciuch bo nie chciał się ułożyć do mierzenia ani nic a nogi oczywiście skrzyżowanie wiec się wstydzi jak nic z pierwszym synkiem kłopotu nie było pokazywał wszystko co ma taki rozwalony jak na łóżku zawsze śpi a ten nic więc chyba dobrze przeczucie mi mówi ze będzie dziewczynka Lila

Czajusiatko ze mną tez był malz ale robili mi i przez brzuch i dopochowow bo maluch nie chciał pokazać głowy i struktur i malz był cały czas ze mną nawet go nie wypraszali ani nic tylko spytała czy się zgadzam u nas można było wziąć filmik ale i tak nic by nie było widać za bardzo bo mam wysoko łożysko co trochę utrudnia badanie pewno faceci jak zobaczą na usg to mają trochę inne podejście i z krwi tez zrobili wynik za tydzień ale jakoś się o to nie boje wcale

Tysiąc to fajnie jak wam mieszkanie zostawili i zawsze to jakiś grosz zaoszczędzony to to chociaż trochę większe niż wynajmowaliscie czy też kawalerka malutka na pewno będzie trochę lżej finansowo i może metrażowo

To teraz czekam na resztę dziewczyn i wieści a wizytę u swojej doktorki mam za tydzień tez w poniedziałek i na rano kolejne podglądanie malucha a już nas umówiliśmy na polowkowym tez tam na koniec marca wiec tez fajnie nie trzeba będzie szukać nic

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960235 przez Magiczna
Hej!
Kasiorek Super ,że po wizycie wszystko dobrze :) To możesz odetchnąć z ulgą :) A bardziej byś wolała dziewczynkę czy chłopca?
Tysiak Zazdroszczę,że już po przeprowadzce :) Nasza niestety jeszcze przed nami. Jesteśmy już co prawda gotowi ale jeszcze tydzien mniej wiecej musimy poczekać. A jak pierwsza noc na nowym mieszkaniu? Śniło Ci się coś?
czajusiątko My już mamy wybrane imiona ;) Dla chłopca Antoś a dla dziewczynki Hania , także nic zaskakującego ani wymyślnego ;) A jak tam się Oliwka czuje i mąż po tym wypadku?

Jeszcze mam pytanie dziewczyny. Czy któraś z Was chodzi do ginekologa na nfz czy wszystkie prywatnie? I czy macie jakieś specjalne wskazania do badań prenatalnych? Mi lekarz powiedział ,że ponieważ jestem młoda a w rodzinie nie było przypadków poważnych chorób to nie ma potrzeby ich robić. Rutynowo kierują tylko kobiety po 35 roku życia. I sama już nie wiem...
Podziękowania: ZoryaX7

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #960264 przez czajusiątko
Tysiak fajnie ze uda Wam sie choc troche zaoszczedzic :) a wlasnie to jakies wieksze mieszkanie?

Kasiorek fajnie, ze z dzidzia wsio ok. A zdjecie masz? No jak taki wstydzioch to moze fakfycznie dziewczynka. Z Oliwka w ciazy tez pierwsze prenatalne mialam domaciczne, przez brzuch nie bylo widac bo ciaza byla tydz mlodsza niz z OM

Magiczna mi sie wydaje, ze to czy Cieskieruja na prenatalne to w pewnym sensie zalezy od "gestu" lekarza. Ja chodze na NFz i dostalam skierowanie, ale najpierw pytal czy chcialabym sama isc, a jak powiedzialam, ze to za drogo (400 zl) to mowi, a niech tam yo wypisze ci to skirowanie :) ale ogolnie to rzeczywiscie prenatalne powinni robic liedy matka jest starsza, badz sa jakies wskazania zdrowotne badz genetyczne.
Oliwka z S czuja sie bardzo dobrze, teraz zostaly nam tylko spore problemy finansowe po tym wypadku, ale jakos bedziemy musieli sobie z tym poradzic. Najwaznieksze, ze oni sa cali i zdrowi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #960265 przez kasiorek0310
Magiczna nie wiem wiem ze młodych nienkieruja u swojej doktorki na NFZ jak chodziłam z Pierwszą ciąża to nie miałam takiego skierowania a ta jest prywatnym i dała dla spokoju i za tydzień mam wyniki z krwi wiec będzie na sto procent wiadomo a imiona fajne u nas już jest Antos wiec nie chcemy poza tym teraz ja wybieram imię pierwsze mąż wybierał synkowi powiem tak obojętne mi to czy chłopczyk czy dziewczynka byle zdrowe ale z ekonomicznego punktu widzenia chłopak bo mam ubrania zestawione po 1 synku wiec wiesz ale tak to na prawdę bez różnicy moja mama hy się ucieszyła na pewno bo by była prawdziwa babcia wreszcie ale zobaczymy może kiedyś pokaże co ma

Czajusiatko niestety nie dali mi fotki malucha Niop u koleżanki tez pokazywalaco ma nogi na krzyż i dopiero w 26 tc się dowiedziała ze dziewczynka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #960276 przez tysiiiak
Kosiorek super ze wizyta udana I dzidzia zdrowa :)
Mieszkanko duuuuzo większe 66m dwa pokoje i duZa kuchnia gdzie możnaby tam salon jeszcze wcisnąć ;) tylko to pO dzdziadkach mieszkanie więc PRL w pełnej krasie ale nie można mieć wszystkiego ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu #961096 przez Magiczna
Coś nam wątek zamiera... :whistle:
Zorya gdzie się podziewasz??

U nas pogoda taka ,że psa z kulawą nogą by nie wypuścił. Z samego rana byłam u pulmonologa,ponieważ choruję na astmę. Na szczęście wszystko jest okej a nawet lepiej niż przed ciążą :) Ostatnio bylam u tej lekarki w 6 tyg ciąży a teraz jak tylko weszłam to pamiętała,że ja w ciąży :) Bardzo miło mi się zrobiło. Oglądała nawet zdjęcie usg i pokazywała mi zdjęcie tortu ze chrzcin w jej rodzine ;) Bardzo sympatyczna kobieta, szkoda ,że nie wszyscy lekarze są tacy.
Decyzja podjęta i w niedziele się przeprowadzamy.. eh.. na samą myśl nie mam mocy ale fakt ,że większe mnie pociesza:)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



A jak u Was? Jak samopoczucie?
Miłej środy!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 3 miesiąc temu - 9 lata 3 miesiąc temu #961198 przez ZoryaX7
Hej dziewczyny!!!!

Magiczna Dzięki za pamięć  Ja też nie lubię jak mojego męża nie ma. Mój mąż zaraz po ślubie musiał wyjechać na dwa tygodnie i było mi wtedy bardzo smutno, że tak się nam trafiło. Na szczęście rzadko wyjeżdża. Śliczna dzidzia  Też się zastanawiam czy robić prenatalne, bo jak czytałam to można je robić do 13 tygodnia 6 dnia ciąży, czyli jak coś to trzeba je robić już. Ładne imiona, ja raczej gustuję w niewymyślnych dlatego u nas na pewno będzie Ania. Czasem się trafi na fajnego lekarza. Ogólnie współczuję przeprowadzek, ale dlatego, ze jak my się wprowadzaliśmy do naszego mieszkania w grudniu to poprzedzał go 3 miesięczny remont i dlatego współczuje, bo remont mnie wykończył ;) Ja też mam podobne uczucie, tylko jak teraz mam trochę wyżej niż na początku ciąży. Jak będę u lekarza to na pewno się spytam o to.

Roxi1987 i jak tam wizyta (bo o ile dobrze pamiętam to miałaś we wtorek). Jak tam nudzisz się trochę mniej?? ;)

8kasia8
a jak tam Twoja wizyta? Daj znać. Mam nadzieję, że mąż zaczął się bardziej angażować. Szkoda, że nie chcę z Tobą na USG, bo nie wie ile traci. Mam nadzieję, że wszystko się ułoży.

Meridka Super, że wszystko dobrze i dzidzia słodka. Cieszę się, że problemy z TSH masz już za sobą i więcej się nie powtórzą.


Natinka wcześnie ustalono płeć dziecka  i braciszek zadowolony  Mój mąż jak był pierwszy raz ze mną na USG to teraz już nie chce opuścić żadnego, dlatego umówiłam się na 17.40.

Czajusiątko to czekam jutro na info. U nas jak będzie dziewczynka to będzie Ania, a jak chłopiec to mamy spór z mężem, bo mi się podoba bardzo Ignaś, ale mojemu totalnie nie, więc może Aleksy po dziadku, Aleksander, Adam, Bartosz, Karol. Co do imion u chłopców to mi się najbardziej podoba Michał i Mateusz,ale te już zajęte :(

Kasiorek cieszę się, że same dobre wieści  Moja ginekolog od razu mi powiedziała, że mąż zawsze ze mną może być, a ja miałam tylko USG dopochwowo, bo to był 9 tydzień. Wydaje mi się, że totalnie lekarzom nie powinno to przeszkadzać

Tysiak to fajna Wam się opcja trafiła, no i najważniejsze,że większe ,bo jak dwójka dzieciaczków będzie to więcej miejsca potrzeba 

U mnie nic ciekawego. Jutro mam wizytę u internisty i zobaczymy co dalej.Siedząc w domu z nudów stałam się Perfekcyjną Panią domu ;) Ogólnie cieszę się, że po wizytach u Was wszystko dobrze. Ja mam 12.02. i już nie mogę się doczekać. Odkąd Wam napisałam,ze mam przeczucie na dziewczynkę, to dwa razy mi się śnił mały synek, więc już nie mam żadnych przeczuć  Na weekend był u nas bart mojego męża z zona i dwiema córeczkami (5 lat i 2,5 roku) i to był jakiś koszmar. One to SA takie małe diablątka i zastanawiam się,czy nadaję się na matkę,bo ja miałam ogromna ochotę je zlać, wiem straszna jest,ale takich dzieci to ja jeszcze nie spotkałam, a troszkę u znajomych czy w rodzinie ich jest.

Nasz Aniołek 10.11.2017 r. 9tc [*] na zawsze w moim sercu

Anulka :*


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl