BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE STYCZEŃ 2016

8 lata 6 miesiąc temu #1012348 przez wiki358
Witam Panie serdecznie:) Jestem położną i pracuję na oddziale noworodkowym. W międzyczasie kończę studia i piszę pracę magisterską. Zwracam się do was kochane Panie z prośbą o wypełnienie ankiety, jest ona w pełni anonimowa dotyczy "Preferencji kobiet dotyczących przebiegu porodu:) Tutaj zostawiam link do wypełniania www.survio.com/survey/d/H1K9H6Y7M9Q9K8T4P . Z góry dziękuję za wypełnienie każdej ankiety:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012358 przez madziaska
Andzia, kurcze nie fajnie z Twoimi dolegliwościami :( Trzumam kciuki za wizytę :)

Basiula, cieszę się, z Twoja kruszynka w porządku :) Ja o skurczach pisałam z własnego doswiadczenia, nie opierając się o inf z neta ;) O ile w pierwszej ciąży ciężko mi było stwierdzić czy to napinanie się macicy czy dziecko, tak teraz jestem pewna. Skurcze u mnie się pojawiają i są czasem dość bolesne, ciężko je pomylić z malutka ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012365 przez Basiula
Milunia no ta kuleczka to maleństwo :woohoo:

Madziaska tak teraz wiem na pewno, że to malutka :D nie wiem jak wyglądaja te skórcze i nie chce wiedzieć jak najdłużej :dry: byle wiem, że te wypinanie to nie skórcze tylko maleństwo :woohoo: bo skórcze jak sama nazwa mówi to skórczanie a nie wypychanie :silly: ja jestem więc już spokojna :)

A Wam wszystkim życzę też by wszystko dobrze było i żeby każda z Nas doczekała się szczęśliwego rozwiązania :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012427 przez Miluniaa

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1012446 przez Basiula

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012458 przez Miluniaa

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1012459 przez andzia_zg

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Ja właśnie się zbieram,bo na 18:00 wizyta.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012467 przez Basiula

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Andzia daj znać jak po wizycie ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012468 przez Miluniaa
Zmieniły sie normy .Teraz norma jest do 152 ale to i tak za duzo u mnie ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012471 przez baby_55
Miluniaa będzie dobrze :-)

Basiula dobrze, że z małą ok, a co do tych skurczy wypinania to jeśli maluch się wypinania to w jednym miejscu, jeśli jest skurcz to czujesz jakby Ci ktoś taka niewidzialną siatka scisnal brzuch, a dokładniej macice i takie uczucie na kilka kilkanaście sekund, a potem puszcza, mniej więcej tak to mogę określić, dla mnie też odróżnienie tego to nie problem, ale wiem, że w pierwszej ciąży można mieć z tym problem

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012476 przez andzia_zg

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Jeśli chodzi o twardnienia brzucha mówił,że do 6 razy dziennie jest ok. Jakby było częściej to trzeba to kontrolować.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012500 przez Basiula
Baby no właśnie gin mi to wyjaśniła, że te wypinanie z brzucha to maluszek,a nie te skórcze jak mnie wystraszono i przekonano, że to nie maluszek ;) więc jestem spokojna dziękuję :)

Andzia super, że wszystko dobrze :woohoo:

Ja jutra'nie umie się doczekać'na usg 4D :woohoo: mam nadzieje, że filmik ładnie wyjdzie :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1012522 przez Ewelina87
Hej!

Miluniaa napisał: andzia wspolczuje ;/ zaciskam kciukasy jutro za wizyte :) Ja tez mam jutro tylko o 11 juz nie moge sie doczekac kiedy zobacze mojego bąbelka :D A od ktorego miesiaca bedzie wizyta co 2 tygodnie? nie wychodzi nam przypadkiem od grudnia ??

Chodzicie jeszcze w obraczce ? bo ja ostatnio jak nalozylam mialam wrazenie, ze ciasno sie robi i ciezko bylo zdjac ;/ ubolewam strasznie bo bez niej jak wychodze z domu czuje sie jakos nieswojo ;/


Ja ogólnie nigdy nie ściągam obrączki, tylko do jakiś prac, także nie wiem czy ciśnie przy zakładaniu :P. Ale... wydaje mi się, że będę musiała niedługo ją zdjąć... A też nie czuję się komfortowo bez niej, tak samo jak bez zaręczynowego pierścionka- czuję się taka naga :P


Dziewczyny, super, że Wasze dzieci są zdrowe :))))).


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Basiula- - mój synuś teraz ma pupcię z prawej strony i jak wypina, to wiem, że to ona. Nic nie boli, rusza się (ach, nie mogę sie doczekać, jak wycałuję to moje maleństwo :))) ). A tamto, to nie było to samo- to było jakby ciśnienie wypychające brzuch i wręcz odrobinę bolesne...


A co do wizyt co 2 tyg., tak jak Wam pisałam- ja mam się zjawić 9 listopada, czyli 2 tyg. po ostatniej wizycie.


No... a ogólnie u mnie choróbsko się rozwinęło... Głównie katar, który mnie blokuje. Od kilku dni leżę w łóżku i staram się to g**no wyleczyć :P. Czuję się paskudnie :/. Na groby nie pojadę, mąż sam to "załatwi". Mam nadzieję, że chociaż do wtorku się wyleczę, bo mam urodziny, a ma przyjechać mój brat z rodziną (przyjeżdżają do lekarza do mojego miasta), którzy mieszkają ponad 300km ode mnie i rzadko się widujemy.

Ech... byle Januszek nie cierpiał z powodu mojego choróbska.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1012537 przez milcia80
Hej hej.
Melduję się w końcu, jakoś nie mogę siąść do komputera. Ostatnio jestem taka ociężała do tego powolna, nic mi się nie chcę nie mam siły. I jeszcze ta pogoda pochmurna nie nastraja na nic. A z komórki nic napisać nie mogę bo mi się klawiatura nie wyświetla :angry:
U mnie jak narazie wszystko dobrze, jestem po wizycie i szew trzyma, szyjka się wydłużyła ma teraz 2,5 cm. Synuś urósł ma już ok 1500 g i pomiary wszystkie w normie. Jestem przeszczęśliwa. Ze względu na cukrzycę ciążową mam się stawiać co tydzień na ktg. Własnie teraz w środę byłam i wszystko prawidłowo, skurczy brak, serduszko synusia bije prawidłowo, w czasie badania wykonywał dzikie tańce brzuch mi cały czas latał :D. Teraz idę znów na ktg w środę.
Zabrałam się w końcu za pranie ciuszków i prasowanie. Sporo się tego nazbierało nawet. Zobaczymy jaka ta moja kruszynka się duża urodzi i które ciuszki ponosi ;)
Czeka mnie jeszcze zakup wózka, łózeczka i wanienki oraz takich artykułów higienicznych. A tak to juz powoli wyprawka się powiększa.

Muszę Was poczytać co u Was.

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Dagna nasz malutki Aniołeczek [*] (22 tc)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1012542 przez baby_55
Miałam wczoraj ciężki dzień... Znowu :blush:
Mam nadzieję, że dzisiaj będzie lepiej, wzięłam za małe sprzątanie, bo trochę mieszkanie pasuje ogarnąć, jakiś obiad ugotuje i chyba tyle na dzisiaj. Popołudniu wpadnie mama to zabierze dzieciaki na spacer, to chwile odpoczne sobie B)
Znowu mi wraca katar, ale o tej porze roku to tak mam, że od czasu do czasu przylazi, pomęczy kilka dni a potem spokoj :-P
Co do obrączki to nigdy nie miałam z nią problemów i teraz tez na szczęście nie mam

Ewelina dużo zdrówka, oby szybko przeszło

Basiula pochwal się fotkami w 4D :-)

Andzia dobrze, że wszystko ok, dzieciaczki coraz większe już, nabierają ciałka z każdym dniem :lol:

Miluniaa to dość wysoki miałaś ten cukier, patrzyłam na moje wyniki z ciekawości, ale u mnie w innych jednostkach podane, norma do 7,8mmol/L

Jutro znowu czeka mnie kłucie, musze zrobić morfologie i OWA i kazał mi dla pewności crp zrobić, bo coś mi tam w moczu ostatnio wyszlo, no i mocz OFC a w poniedziałek o 17wizyta, dowiemy się co słychać u robaczka :woohoo:

Milcia fajnie, że wszystko w dobrym kierunku idzie :-) pranie ciuszków, prasowanie i układanie to niezła zabawa :-)
resztę tez pewnie szybko ogarniesz i lada dzień będziesz gotowa na przyjście malucha

Ja też muszę popatrzeć za tymi higienicznymi rzeczami, najwyższy czas, bo grudzień to już nie będzie czasu na takie rzeczy, a obawiam się, że po nowym roku długo nie pociągnę jak tak dalej pójdzie, obym się jednak myliła, choć z drugiej strony, po nowym roku już bezpiecznie to może wyskakiwac ;-)
Podziękowania: Ewelina87

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl