BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE STYCZEŃ 2016

8 lata 6 miesiąc temu #1011026 przez Basiula
No mam nadzieję, że właśnie plecami jest ułożona :blush: nawe 'nic słodkiego nie mam :P chyba, że na ogród po jabłko wyjde :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011031 przez andzia_zg
Basiula tez mi się wydaje ze mała Ci się obrocila i dlatego mniej czujesz ruchy.

A jeśli chodzi o oszczędzanie się to nie za bardzo się da jak się ma w domu 2,5 letnie dziecko. Ale i tak staram się jak najwięcej siedzieć. A do tego brzucha doszedł mi jeszcze ból piersi. To samo co z brzuchem - w ciągu tygodnia strasznie mi urosły i mega bolą,nawet jak leżę. Dziwne to.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011035 przez Miluniaa
U mnie slodycze nie działaja mam wrażenie, ze wrecz ja usypiaja ;d;d po glukozie nawet kopniaczka nie dostalam;d;d a jak przyszlam do domu zjadlam kanapke to zaraz sie obudziła :D mąż sie smieje, ze ja slodycze nie interesuja ona woli tresciwe jedzenie :whistle: :whistle:
Ja jak kiedys juz Wam pisalam jak mała jest mniej aktywna albo mi rano sie nie rusza to biore stetoskop, slysze serduszko i sie uspokajam. JUz mi weszlo w krew, ze wieczorem smaruje sie kremem przeciw rozstepom, a pozniej slucham serduszka ;p teraz juz nie ma opcji zeby nie uslyszec wali jak oszalale ;d;d

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011036 przez Miluniaa
A i mnie od wczoraj tez cos boli i tez zaczelam panikowac ale moze mamy teraz te tygodnie co sie bardzo szybko rozciaga i dlatego, bo brzuch rosnie w zadziwiajacym tempie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011073 przez Basiula
U mnie brzuszek też ostatnimi dniami widze jak rośnie :)
Mi mała po glukozie tak sie rozbrykała aż 3dni szalała :woohoo: a od dziś w nocy spokojna, troche po obiadku sie poruszała, ale faktycznie jest pleckami do brzucha ułożona bo te ruchy czuje głęboko ;)

Dziewczyny mam pytanie jak to się robi żeby ukryć tekst czy zdjęcia przed gośćmi ? Ja nie wiem :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011085 przez Miluniaa
jak piszesz wiadomosc masz nad buzkami takie 2 ludziki z kluczykiem naciskasz i piszesz w srodku tego co wyskoczylo :)
Podziękowania: Basiula

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011088 przez Basiula

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1011109 przez madziaska
Basiula, ale mi smaka na frytki zrobiłaś ;) W ciąży z Hanią ciągle sobie robiłam ;) Teraz też kilka razy, muszę olej kupić i znowu sobie zrobić.

Baby, gratulacje z okazji rocznicy :) Ładny staż. My po ślubie dopiero 3 lata z hakiem. Razem jesteśmy 15,5 roku ;)

Andzia, zdrówka dla Was :) Oby szyjka się nie skracała. Uważaj na siebie.

Basiula, może przez pogodę dzidzia mniej ruchliwa. My też czasami jesteśmy bardziej leniwe, senne. Ja ostatnio w pęcherz dostaje, boli to ;)

Teraz to ciągle będzie nas coś bolało. Takie uroki ciąży. Dziewczyny jeszcze tylko 3 miesiące, szybko zleci ;)

Macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę na allegro, u którego można kupić dużo rzeczy. Zrobiłam listę i szukam takiego.Nie mogę znaleźć, bo albo mało rzeczy ma, albo przesyłka droga...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011148 przez Basiula
Madziaska zależy od ilości jaka zamawiasz, jak mało i małe żeczy to nawet w paczkomacie odbierzesz za pare zł ok 8 czy 10. ja też szukałam taniej ale wieksze żeczy typu recznik komplem pieluch, butelka i pare drobiazgów więc kurier jedynie i cieszyłam się bo za 13zł znalazłam ale sprzedawca mial tylko pieluchy i chusteczki... więc znalazłam za 15.. ale konkretne żeczy pieluchy,chusteczki,kremy,butelki,smoczki,ręczniki,art higieniczne,przybory do dzidzi i mamy potrzebne i wiele innych więc już mi się innego nie chciało szukać :) Perfect Roman Płonka i żeczy tak jak na zdjęciu takie przyszły więc jestem zadowolona :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011162 przez agamo
Baby spóźnione ale gratulacje z okazji rocznicy! Wszystkiego dobrego i oby tak dalej!
U nas juz pięcioletni staż małżeński i 9 lat razem. Ale leci szybko i to strasznie.

Andzia trzymaj sie tam zdrowo i szyjka niech tez sie trzyma. Wiem jak to jest z dwulatkiem w domu ale na ile możesz to sie oszczędzaj!

Basiula to normalne ze w jeden dzien wiecej w drugi mniej Najwazniejsze ze jak sie zaczynasz niepokoić spróbować maleństwo zmobilizować do ruchu U nas zawsze działało położenie sie dosłownie na minute na plecach i szalenstwo sie zaczyna :p

U nas powiem szczerze ze chyba tylko raz mała do ruchu musiałam zmuszać Taka ruchliwa jak jej starszy brat Oj dwa ancymony bedą w domu Oj bedzie wesoło :p No tak i zostały trzy miesiące zleci szybciutko a i doczekac sie nie moge. Zaczyna mnie denerwować to ze jestem ograniczona fizycznie bo ani biegać schylać sie juz cieżko Nic z górnych polek sciągnąć nie dam rady bo niższy zasięg rak :p jak ja tego nie lubię jak musze byc prawie we wszystkim zależna od innych. Ostatnio byłam na placu zabaw z moim dwulatkiem i byla tam dziewczynka z mama ktore sie po placu goniły No to mój podpatrzył ciągnie mnie za rękę i wola Mama tez :-/ a mama tiptoczkami za nim biegnie :-/ Eh biedne to moje dziecko aż mi go żal było. No ale narzekać nie powinnam bo sypiam dobrze. Nie licząc wstawania na siku, czasem pobudki Kacperka czy wstawania do pracy o 4 to jest super :p Aaaaa i te smaki rany jak mnie ciągnie do słodkiego i głownie czekolady. Ja co nigdy czekolady nie lubiałam ostatnio w pracy pol tabliczki wcisnęłam :o oj dupa urośnie!

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011192 przez Patrycja95
Hej dziewczyny. To moja pierwsza ciąża i jestem kompletnie zielona co trzeba stosować do pielęgnacji noworodka :( Powiedzcie czy pupę trzeba czymś smarować codziennie ,czy tylko jak zaczną się pojawiać odparzenia? W czym kąpać (płyn do kąpieli czy mydełko)? I czy po kąpieli już niczym nie trzeba smarować dziecka? I czy wychodząc na spacer zima trzeba smarować buzię kremem? I jakie konkretne kosmetyki polecacie. Pomóżcie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1011198 przez Ewelina87
Hej! U mnie dziś znowu noc nieprzespana... Ale już zdążyłam się przyzwyczaić :P

Witaj, Patrycja! Tutaj większość z nas jest w pierwszej ciąży, dlatego jesteśmy Wszystkie dla siebie wsparciem plus dziewczyny już będące mamami mogą nas uspokajać, jeśli w czymś panikujemy ;).

A taką wiedzę, o której piszesz, to możesz też znaleźć w różnych czasopismach dla przyszłych mam, w artykułach internetowych i sama dobrać wg własnej intuicji najlepsze sposoby na pielęgnację. No i zawsze położna do Ciebie przyjdzie po porodzie, która również sporo Ci pomoże :)

PS. napisz coś o sobie: który to tydzień ciąży, na kiedy masz termin, czy znasz już płeć itp. :)


Ja w czwartek idę na warsztaty Mamo To ja :). Niestety nie mogę iść z mężem, dlatego przyjedzie do mnie siostra i razem pójdziemy. A w piątek... glukoza :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011212 przez Miluniaa
Ewelina idz na glukoze pozytywnie nastawiona, bo gorzej jak to człowiek sam sie nakreca :) wez slomke pomaga nawet w pomieszaniu jak sie dobrze nie rozpusci :D i powodzenia :evil:
Patrycja najpierw powiedz cos o sobie ... my powoli na bierzaco analizujemy wszystko jeszcze do kosmetykow nie doszlysmy teraz pieluchy i sprzedawcy na allegro na swieczniku :D
madziaska no wlasnie chyba ja tez mialam ten sam problem i wzielam kuriera za 13 zl i wybieralam do woli, bo nawet jak chcialam wziac 10 pieluch to za kazda sztuke w takim zwyklym liscie kazali doplacac 50 gr .
Basiula ja uwielbiam frytki i uwielbiam kfc czesto jak gdzies dalej jechalismy to ja sobie bralam po drodze b smarta za 5 zl :D:D Ale cos ostatnio mam zgage straszna po frytkach ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1011221 przez madziaska
Hej dziewczyny :)

agamo, ja też mam wyrzuty sumienia co do Hani, bo jednak staram się jak najwięcej odpoczywać i ona czasami zostawiona sama sobie. Potrafi zająć się sobą, rysuje, bawi się, ale i tak mam wyrzuty, bo to przecież moja mała córeczka ;)

Ewelina, powodzenia na glukozie, będzie dobrze :) Nawet Miluniaa Ci to mówi, a sama bardzo się stresowała tym badaniem ;) No i te warsztaty fajna sprawa :)

Basiula, podaj mi linka proszę do tych allegrowych zakupów. Łatwiej będzie mi znaleźć ;) Z tą przesyłką to bardzo różnie. Jedni np każą sobie dopłacać za szt nawet za kuriera albo za 16 zł. kurier i tylko 5 szt.

Miluniaa, od Ciebie też poproszę linka ;)

Patrycja95, witaj :) Mogę Ci doradzić na własnym przykładzie, ale wiadomo, że każdy robi po swojemu ;) Moja Hania miała bardzo wrażliwą skórą, skłonną do odparzeń. Urodziła się z suchą skórą i używaliśmy najpierw emolium, płynu do kąpieli i balsamu. Jak skóra się polepszyła zrezygnowałam z balsamu, tylko płyn do kąpieli. Teraz też zamierzam kupić płyn emoilium, bo jednak większość dzieci rodzi się z sucha skórą, która schodzi jak u węża ;) Jak emolium się skończyło to używaliśmy hippa, ono od pierwszych dni jest, przed porodem kupiłam. Najbardziej jestem zadowolona z nivea 2w1. Do tej pory używam, tylko on po pierwszym miesiącu jest. Oprócz samego początku niczym nigdy nie smarowałam po kąpieli. Jeśli chodzi o pupę to polecam bepanthen po każdym przewijaniu, można kupić alantan, to włąściwie to samo, a dużo tańszy, ja na pewno kupię alantan. Sudokrem można kupić, ale jak już coś zaczyna się dziać, jest bardzo tłusty i cieżko się rozsmarowuje. Ja groźne odparzenie polecam przemywać w nadmanganianie potasu i masc tormential, ale to jak już jest duże odparzenie. Hani się zdarzało, bo ona na początku robiła po kilkanaście kup dziennie, więc mimo moich starań dpszło do odparzenia. Zrezygnowaliśmy też z nawilżanych chusteczek, dupka pod kran i było ok ;) Tak to u nas wyglądało ;) Jeśli chodzi o buziaczka, to smarowałam nivea na każdą pogodę, dla mnie najlepszy, bo nie zawiera wody, więc na zimę odpowiedni.

Powiem Wam, że ja w pierwszej ciąży nakupowałam bardzo dużo za dużo ;) Teraz jestem mądrzejsza i nic na zapas albo w razie czego nie będę kupować. zawsze w razie potrzeby można dokupić. Do tej pory mam np największe opakowanie surocremu, oczywiście już przeterminowany. Paczkę podkładów poporodowych też mam ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1011223 przez andzia_zg
Cześć laseczki.

Patrycja witaj na forum. Jeśli chodzi o kosmetyki do pupy to wszystko zależy od tego jak bardzo jest wrażliwa skóra naszego dziecka. Jedne dzieci odparzają się masakrycznie, inne nie. Są różne środki, które się stosuje do pupy. M in. sudocrem, linomag, bepanthen, alatan itp. Tylko ważne jest jaki typ odparzenia mają nasze dzieci. Jeśli to delikatne odparzenie to można stosować praktycznie wszystkie środki i obserwować jak reaguje skóra dziecka. Jeśli natomiast na pupci dziecka pojawia się już ranki to moja rada - nie stosujcie wtedy sudocremu i środków zawierających cynk. Srodki te bardzo wysuszają skórę i wtedy gojenie ran jest dłuższe. Jak pojawiają się już ranki to podstawa jest nawilżanie skóry. Wtedy maści typu bepanthen, zielony linomag czy alantan. To taka moja rada. I ja sa odparzenia to lepiej przemywać pupcie wodą i potem wietrzyć zanim się założy pieluszke niż stosować np chusteczki nawilżane do pupy. ale każde dziecko reaguje inaczej na rózne środki więc najważniejsza jest obserwacja.
Nie chce się Wam wymądrzać. Poprostu piszę to bo u swojego synka miałam ogromny problem z odparzeniami. A poza tym pracuję w firmie, która produkuje chusteczki nawilżane dla dzieci więc troszkę o tym wiem. Więc przy okazji troszkę więcej informacji zdradziłam Wam o sobie :-)

Może Wy też byście zdradziły troszkę więcej o sobie? Czym się zajmujecie, skad jesteście itp?

A jesli chodzi o zakupy na allegro to ja praktycznie wszystko tam zamawiam. duzo rzeczy zamawiałam od użytkownika gapa_kids. np m. in. teraz zamawiałam tam pieluchy itp. Ale ogolnie mowiac to prawie zawsze lepiej wychodzi wziac przesyłke kurierska bo mozna zamówic wtedy za jednym zamachem sporo rzeczy. Zawsze wchodze na jakas wybrana rzecz która potrzebuje, potem sprawdzam w opcji "wszystkie przedmioty uzytkownika" i potem wybieram tego sprzedawce, u kogo uzbierało mi sie najwiecej potrzebnych rzeczy i tam zamawiam.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl