BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE STYCZEŃ 2016

8 lata 5 miesiąc temu #1011741 przez Miluniaa
Dobra dziewczyny ciąza to mozna wybaczyc sobie uniesienia :) a na forum z Wami jak tak cudownie i rodzinnie, ze nie psujmy tego :whistle:

A ja dzisiaj wymiotuje kurcze czy w 3 trymestrze moze to powrocic ? Oby jednorazowa przygoda ;/ :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1011749 przez Ewelina87
No bez jaj :ohmy: . Napisalam o swoich wrazeniach, a tu jakies zarzuty :blink: ? Ja sie denerwuje? Myslalam, ze po to jest forum, by je czytac i zasiegac wiedzy, no ale nie kazdy tak sadzi. I prosze mi tu sie nie unosic, bo nic takiego nie napisalam, zeby ataki na mnie robic :(. Tyle w temacie :dry:

:P

A Ty, Milunia chyba musisz lekarza zapytac o te wymioty :/. Moze po prostu cos Ci zaszkodzilo? Jedna babeczka dzis w poczekalni tez miala pozne wymioty i miala badania krwi.

Edit

Ps. Cos ostatnio niektore dziewczyny nic nie pisza. Mam nadzieje, ze wszyxtko u nich ok...

Ps2. Wam tez sie telefony wieszaja, jak wchodzicie na nasze forum? Musialam odpalic tablet i lepiej sie pisze, ale telefon to koszmar wrrrr

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1011770 przez madziaska
Cześć dziewczyny :)

Ostatnio tylko z tel zaglądam, a że nie lubię z niego pisać to skrobnęłam tylko Basiuli żeby się nie martwiła tymi skurczami ;)

Andzia
Ból w pachwinach przeszedł ??? Mnie też ciągle coś boli, kłuje.

Agamo, no mam nadzieje, że nasze dzieciaczki będą nam kiedyś wdzięczne za rodzeństwo. Ja to się zaczynam zastanawiać jak to będzie, czy Hania zazdrosna nie będzie i czy sobie poradzę ;)

Pisałyście też o swojej wadze. U mnie 6,5 kg na plusie. Waże teraz 55,5 kg ;) Przez ostatni tydzień przytyłam kilogram !!! Od wczoraj ograniczam słodycze ;)

Baby, jejku malusio przytyłaś w ciąży. Ja w poprzedniej 13 i tydzień po porodzie była już waga sprzed ciąży. Na razie mam tyle samo na plusie co z Hanią w poprzedniej ciąży, ale mam wrażenie, że tym razem będzie więcej, ciągle jem ;)

Aaaa i dziękuję dziewczyny za linki do allegro. W końcu i tak zamówiłam u innego, ale sporo rzeczy. Łóżeczko też kupiłam, został mi stelaż do wanienki i kosmetyki dla mnie i małej. Kupujecie stelaż pod wanienkę?? Przy Hani nie miałam i kręgosłup mi wysiadł, bo kładłam wanienkę na dwóch krzesłach, więc ciągle nachylona.

Ewelina, jak te warsztaty, warto było? Dowiedziałaś się czegoś ciekawego ???

Ojjj tak, niektóre dziewczyny długo się nie odzywają.
Agnessa, co u Ciebie? Pracujesz, czy poszłaś jednak na zwolnienie? Jak Maksiu, zdrowy?
Milcia, jak tam szyjka???
Camilie, Ty też baaaaardzo długo się nie odzywasz? Jak tam Twoja szyjka?
Aszka, żyjesz???

Ja piorę włąśnie ubranka dla małej, chyba włączyło mi się „wicie gniazda”. Czuję się spokojna, że już prawie wszystko zamówiłam. Ubranka wyprasuje i będę spokojna ;) Ciągle się boję, że będę musiała do szpitala pójść i nie zdążę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011779 przez Miluniaa
Madziaska u mnie z szyjka bylo ok tylko mam bol w pachwinach ... jak bolalo tak boli jeszcze 3 mies :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011780 przez Ewelina87
Madziaska- warto, zwlaszcza zajecia z pierwszej pomocy bezcenne. Wesolo i ogolnie ciekawie :). Do tego prezenty i wygralam kocyk w konkursie :) jest rozowy, wiec jak bedzie druga dziewczynka, to kocyk juz mam haha :D


A bole w pachwinach macie takie jak ja kiedys Wam opisywalam swoje? Mozecie bez problemu brac No-spe forte lub dwie zwykle. Sa bezpieczne :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011781 przez Patrycja95
Hej ! Ja ostatnio narzekam na różne bóle... Czasami mnie brzuch boli jak na miesiączke, wieczorami na dole czuje taki uciskajacy ból jakby ktoś mnie pasem związał i ściskal. W nocy ciężko się przewracac z boku na bok bo strasznie brzuch boli. Często też kluje po bokach albo w pochwie. Dodatkowo od jakiś 2 tygodni znowu mnie mdli o rana do popołudnia i często boli żołądek. Kilka razy dziennie tez brzuch sie robi twardy jak kamień. Gdy mówię o swoich dolegliwościach lekarzowi to on nic mi na to nie odpowiada tylko zajmuje się swoimi sprawami ,czyli wypisuje papiery.

Mam też inny problem. Jestem w 29 tyg. a przytylam już 10 kg :( Martwie się ,że do porodu będzie z 20.. tyje 1 kg tygodniowo. Przyznaje się ,że jem dużo słodyczy, fast foodow, pije gazowane. I nie wiem o zrobić żeby się opanować , nie mam silnej woli ,żeby tyle nie jeść :( Co radzicie ?

Przepraszam ,że się tak rozpisalam ,ale musiałam się gdzieś wyzalic :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1011785 przez madziaska
Miluniaa, pomyliło mi się ;) Chodziło mi o Milunie ;) Już poprawiam :)

Ewelina, to super, że wiedza użyteczna. Pierwsza pomoc każdemu się może przydać. Kiedyś miałam takie zajęcia na studiach dotyczące nie tylko małych dzieci, ale również noworodków i niemowląt. Oby się nie przydało, ale warto coś na ten temat wiedzieć. Jakieś choróbsko Cie dopadło?

Patrycja, nie przejmuj się wagą, nie będzie tak źle, zwłaszcza, że Ty masz termin wg OM na 3.01. Może ur bliżej tej daty ;) Ja fast food'ów nie jadam i gazowanego nie piję. Jakoś tak podświadomie wiem, że to niezdrowe ;) Za to ze słodyczami przesadzam i muszę ograniczyć ;) A taki dzisiaj pyszny sernik upiekłam ;)
Z bólami mam podobnie. najbardziej mnie martwią te, które przypominają bóle @

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1011808 przez Miluniaa
A ja wyrodna matka fast foody jem , zdarzy sie, że cola popije ups :D A no i slodycze wcinam :evil: Ale lekarz mi mowil, ze tez nie ma co sie nakrecac np w takim kebabku warzywka tez sa buleczka :evil: Staram sie takich typowo fast foodow unikac bo mam zgage straszna po takim zarciu :whistle:
A co do nospy moj lekarz nie poleca co prawda zaleca jak bardzo juz trzeba ale mowi, ze lepiej unikac bo ona rozluznia i na dzieciaczka tez wplywa jak duzo bedzie sie jej jadlo to cos z miesniami moze byc i dzieciulek moze np. pozniej chodzic , mowia tez , ze moze seplenic ale nie wiem na ile to potwierdzone.
Ps. Mamuski kupiłam kurtke ciążową h&m mama :woohoo: :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1011842 przez andzia_zg

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Patrycja ja też już jestem 10kg na plusie a u mnie dopiero 27 tc. W poprzedniej ciąży przytyłam aż 22kg a ogólnie jestem osobą szczupla i wysoką.

Jeśli chodzi o skurcze to mnie od 2 dni męczą dość bolesne skurcze. nie dość,że nie mogę wytrzymać z bólu pleców,to jeszcze boli mnie tak mocno w pachwinach i promieniuje aż do stóp tak mocno,że 2 dni mam wycięte z życiorysu bo nie mogę wytrzymać z bólu. No i często mnie "tam" kluje. Do czwartku do wizyty chyba zniose jajo.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011844 przez agamo
Mnie sie o bole nie pytajcie bo ja sie nie znam Druga moja ciaza a ja skurczy przepowiadających nie posiadam wiec mysle ze wyglada u mnie podobnie jak w pierwszej ciazy Co do wygibasów brzuszka jak na fotce to u mnie zdarzało sie to w pierwszej ciazy ale juz w ostatnim miesiącu Tyle ze u mnie na bank to nie były skurcze a wiercący sie maluch bo za dotykiem ręki czy lekkim ruchem uciekał i brzuch robił sie "normalny" Raz to jak w nocy sie obudziłam i zobaczyłam kształt swojego brzucha to wpadłam w panikę i nie wiedziałam co zrobic i co sie dzieje Bo zamiast kulki miałam dwa dołki i dwie górki Wyglądało to jak z filmu z jakimiś obcymi :p nakręciłam filmik chyba dwusekundowy i zerwalam sie z łóżka a mój brzuch w mgnieniu oka zrobił sie okrągły.

Co do jedzenia ja fast foodow w ciazy nie jadam Raz zdarzyło mi sie odwiedzić mcdobalda ale to dlatego ze wzięliśmy pierwszy raz naszego dwulatka bo znajomi sie z córkami wybierali Ale był szał :p to i przy okazji cheesburgera zjadłam Ale to by było na tyle. Gazowanych rzeczy nie pije juz od lat bo zle działają na mój zelondek Tylko i wyłącznie woda niegazowana i do niej mysle mozna sie przyzwyczaić. Soki zaczęłam pic dopiero teraz a w sumie sok pomaranczowy Colę piłam tylko do drinków a ze nie drinkuje juz od starań to dawnooo to było. Ogolnie Paulina mysle ze duzo nie przytyłaś wszystko zalerzy od bmi przed ciaza. Ja przytyłam 7kg i jak sobie liczylam to wychodzi mi podobnie jak z młodym A wtedy podczas ciazy przytyłam 14kg i kg bardzo szybko wróciły do wyjściowej wagi Jedynie zwis brzuchowy i biodra dluuugo sie trzymały.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Aaa i bym zapomniała dla Mamus zainteresowanych kupnem kurtki z h&m zimowej uwaga na rozmiarówke bo ja kupiłam S i jest naprawde duża Wiec jesli planujecie sie grubo ubierać pod albo lubicie luźne ciuchy to polecam w innym przypadku kupcie rozmiar mniejszy choc chyba xs nie maja

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011858 przez Ewelina87

madziaska napisał: Ewelina, to super, że wiedza użyteczna. Pierwsza pomoc każdemu się może przydać. Kiedyś miałam takie zajęcia na studiach dotyczące nie tylko małych dzieci, ale również noworodków i niemowląt. Oby się nie przydało, ale warto coś na ten temat wiedzieć. Jakieś choróbsko Cie dopadło


Ja na prawku ostatni raz miałam zajęcia z pierwszej pomocy, ale to nie to samo, co bezpośrednio tematyka małych dzieci. I tak jak mówisz- oby nigdy się nie przydało!

A choróbsko, to przeziębienie czy choinka wie :P. Już lepiej :)


Mi się zdarzy zjeść kebaba czy frytki (baaaaaardzo rzadko) , ale gazowanego od czasu szpitala nie ruszyłam. Woda niegazowana i koniec kropka :)

Miluniaa napisał: A co do nospy moj lekarz nie poleca co prawda zaleca jak bardzo juz trzeba ale mowi, ze lepiej unikac bo ona rozluznia i na dzieciaczka tez wplywa jak duzo bedzie sie jej jadlo to cos z miesniami moze byc i dzieciulek moze np. pozniej chodzic , mowia tez , ze moze seplenic ale nie wiem na ile to potwierdzone.
Ps. Mamuski kupiłam kurtke ciążową h&m mama :woohoo: :woohoo:


No jak dużo, to wiadomo, że niezdrowo, ale dobrze wiedzieć, że może mieć takie działanie na Bąbla :)

PS. pokaż kurtkę! :)

agamo napisał:
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Aaa i bym zapomniała dla Mamus zainteresowanych kupnem kurtki z h&m zimowej uwaga na rozmiarówke bo ja kupiłam S i jest naprawde duża Wiec jesli planujecie sie grubo ubierać pod albo lubicie luźne ciuchy to polecam w innym przypadku kupcie rozmiar mniejszy choc chyba xs nie maja


Ulalala! Odlotowa dziewczyna z Ciebie :D

Dobrze wiedziec, że S jest większa! :)

Ja od x czasu siedzę i na olx i na allegro rozglądając się za używką zimową, ale niektórzy ceny sobie życzą takie, że hoho, a inni chcą sprzedać szmatę :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011896 przez Miluniaa
agamo ma racje ja nosze rozmiar s ale kupilam m bo stwierdzilam ze w ciazy lepiej zeby nie byla za opieta no i serio rozmiarowka zawyzona ... cale szczescie ma pasek jak jego zapinam juz nie widac, ze jest za duza teraz zebym brala bym szukala s ale nie jest zle. A oto moja kurteczka
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Ale Ewelina masz racje ludzie sa dziwni bo czasami gó... maja a cenia nie wiadomo jak ...

A oto mój bambaryłek :D:D
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011934 przez agamo
Miluniaa piękny bębenek! To bedzie miał ciepło i moze rosnąć i rosnąć bo miejsca w kurtce jest.
Ja mam parke cos takiego choc zdjęcie nie oddaje uroku tej kurtki Uwazam ze o wiele lepiej wyglada na żywo ja swoja nosze bez futerka :p



Ewelina szukaj szukaj moze akurat cos sie znajdzie ja swoja znalazłam chyba za 60/70zl a przyszła w idealnym stanie. U nas czesto sie trafiają i najlepiej na aukcji na której sie licytujesz.

Aga

Załączniki:
Podziękowania: Miluniaa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1011974 przez Ewelina87
Dziewczyny, Wasze kurtki są świetne! Ja będę szukać dalej. Inaczej nie będę się ruszać z domu, albo będę wychodzić w czymś po kimś dużym haha :D. Na "teraz" mam płaszczyk z dwoma dużymi guzikami na samej górze. Kupiłam go jakieś 2 lata temu w lumpeksie z myślą przede wszystkim własnie o ciąży :P. Teraz sprawuje się idealnie, ale na zimę się nie nadaje niestety.


Miluniaa- brzuszek pokaźny! :D Wydaje mi się, że mamy podobne :D.


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.



Tak w ogóle, to wczoraj kupiliśmy kołderkę, klin, pościel z ochraniaczem, ręczniczek z kapturkiem i pierdółki typu szczoteczka do włosków :)


PS. Miluniaa i co z wymiotami?
Załączniki:
Podziękowania: Miluniaa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1012011 przez Miluniaa
hej dziewczyny
u mnie z wymiotami jednorazowo to bylo jednak mdli mnie codziennie jakby 1 trymestr wrocil ;/
Ewelina brzuszki chyba wlasnie takie same hihi ale rosna co?? u mnie z dnia na dzien widac roznice.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl