BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE STYCZEŃ 2016

8 lata 6 miesiąc temu #1011224 przez madziaska
andzia, zgadzam się z Tobą w 100 % jeśli chodzi o chusteczki nawilżane ;) Szybko z nich zrezygnowałam, brałam tylko jak gdzieś wychodziłam, a w domu pupa pod kran ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011231 przez Ewelina87
andzia- bez przesady z tym wymądrzaniem! To są cenne informacje!! :)

Super, że napisałyście o chusteczkach... Ja ogólnie myśląc logicznie też mam opory, bo to przecież może podrażniać pupcię robiąc to kilkanaście razy dziennie. Ale chyba do przecierania rączek są odpowiednie, co? :)

I z tym wietrzeniem pupci też jestem ZA. Bo to przecież powietrze najlepiej goi ranki. Wiadomo, że to ciężkie przy takim małym Bąblu, który w kółko sika i robi kupkę, no ale ... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1011232 przez andzia_zg
Madziaska ja z kolei żeby nie nosić małego do łazienki przy każdym przewijaniu na szafeczce obok łóżeczka miałam zawsze miseczkę z wodą + termos. Przy przewijaniu dolewalam kapke wody z termosa i cieplutka woda przemywalam pupcie tymi kwadratowymi wacikami. A chusteczki tez tylko na wyjścia. Potem jak juz był wiekszy a skóra mniej wrażliwa to dopiero wtedy uzywalam chusteczek nawilżanych.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011235 przez andzia_zg
Ja pisałam Wam to dlatego,że jestem mikrobiologiem i codziennie w pracy badamy full różnych chusteczek do pupy dla dzieci wiec trochę o tym wiem i chciałam się z Wami podzielić ta wiedza.





[*] Aniołek 10.2014

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1011254 przez agamo
Madziaska biedne te nasze dzieci ale mysle ze i tak bedą nam kiedyś wdzięczne za to ze maja rodzeństwo.

Hej Patrycja duzo pytań a wiec powiem ci jak to było u nas ale tak jak widzisz u każdej mamy inaczej
Na pupę nie stosuje do tej pory (bo my jeszcze pieluchowi) nic Jak zaczyna cos sie dziać używałam tylko sudokremu a na odparzenia najlepsza w naszym przypadku okazała sie mąka ziemniaczana I naprawdę polecam! Delikatna żadnej chemi a u nas sprawdziła sie najlepiej. Przy odparzeniu przemywałam małemu pupę tylko woda jak dziewczyny ale za każdym innym razem używałam i do tej pory używam chusteczek. Mysle ze tu ktore musisz dojść do tego sama Napewno sprawdzaj składy ktore sa najdelikatniejsze ale i pupa malenstwa pokaże ci ktore najlepiej im pasują. Co do wycierania rączek owszem tez używam ale nie przed jedzeniem bo jak kiedyś raz sobie wytarłam rękę i dotknęłam ustami palca strasznie gorzki smak łeeee ochyda No chyba zeby przepłukać pozniej woda. Co do kosmetyków na poczatku czyt pierwsze tygodnie kąpaliśmy co drugi dzien z czego jedna kapiel w samej wodzie następna kapiel była w wodzie z paroma kropelkami oliwki (a i tu patrz na składy). Po kąpieli na poczatku nie smarowalam niczym a i pierwsza w domu kapiel była chyba na drugi czy trzeci dzien. U nas nie polecają kapac dzieci odrazu a i w szpitalu nie kapią. Pozniej małemu kupiłam balsam do ciałka i nim smarowalam po kąpieli ale tez nie za każdym razem, ale to był okres jak nam sie sfaldki zrobiły wiec nie chcieliśmy potówek czy odparzeń. Ja wychodzę z zalorzenia ze czym mniej kosmetyków mniej chemi tym lepiej. A co do kremu na zimę i mróz to owszem smarować choc ja tego nie robiłam bo u nas praktycznie zimy nie ma wiec i mrozów nie było ale moze raz czy dwa posmarowalam mu buzke bambino.

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011272 przez Basiula
Milunia ja właśnie w ciąży mam obrzydzenie do fast food-ów :lol: jedynie jakaś pizza albo domowe frytki ale ostatnio po nich miałam mega wzdęcie hehe :laugh:

Madziaska musze poszukać tego linku bo teraz z tel pisze i źle się szuka czegoś na necie ;) u tego sprzedawcy można zamawiać ile chcesz :) i najlepiej zjechać na dalsze strony bo na pierwszych są do kupienia pieluchy na sztuki a warto kupić cały zestaw 10szt za ok 15 czy 16zł :)

Andzia co ja moge o sobie powiedzieć :)
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Witaj Patrycja ja też spodziewam się pierwszego dzidziusia i tez postanowilam nie używać do pupy nawilżanych chusteczek, z kremów do pupy bephanten no i kremik do buźki na'zimę na pewno jakiś ;) chce kupić płyn do kąpieli nawilźający a z balsamów to raczej dopiero jak będą potrzebne ;) by nie faszerować tak delikatnej skórki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011277 przez Patrycja95
Dziękuję za odpowiedzi :)

To może powiem coś o sobie. Jestem Patrycja, mam 20 lat. W tym roku dopiero skończyłam technikum a ciąża nie była planowana. Na początku był szok i płacz ,ale teraz już się nie mogę doczekać :) Termin mam na 15 stycznia według usg, a według miesiączki na 3 stycznia. Ja liczę według usg ,czyli jestem w 28 tygodniu. Spodziewam się córeczki i prawdopodobnie będzie Amelka :) Przytylam już 10 kg :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1011316 przez Basiula
Patrycja
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Madziaska mam link
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Aha zapomniałam dopisać w poprzednim poście,
Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011400 przez Miluniaa

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #1011425 przez baby_55
Ja mam w sumie 5 kg na plusie wiec niewiele, ale poprzednio miałam w sumie 8kg wiec podobnie

Co do kosmetyków to zawsze byłam zadowolona z Nivea baby i tego używałam przy obojgu, teraz tez, momentami kiedy skóra była bardziej sucha czy podrażniona to używałam emolientow, na samym początku kiedy skóra się łuszczy używałam po kąpieli oliwki, ale to max do miesiąca czasu, potem już ni, do pupy tylko kiedy była podrażniona używałam bepanthen. Czasem krem do pupy z Nivea, no i na buźkę krem na każdą pogodę z Nivea baby, bo zima to trzeba na wyjścia czymś smarować skórę
Co do chusteczek to ja ich od razu używałam, przy podrażnionej skórze zmieniałam na waciki i wodę a tak to raczej chusteczki

Patrycja proponuje poczytać co i kto używał a potem zdać się trochę na swoją intuicję i coś zdecydować :-)

Basiula u tego użytkownika zamawialam juz kiedyś, chyba przy Adim

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011501 przez Basiula
Hej dziewczyny

Ale tu cisza ostatnio... ja dziś mam studniówke :silly: z OM ;)

Miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011529 przez Miluniaa
Basiula, a wiesz, ze my juz 7 miesiac zaczynamy :ohmy: :ohmy: Kiedy to zleciało?
I wiecie co miałam kurtki nie kupowac na te ostatnie 3 miesiace, ale ja sie juz ledwo zapinam w moja jesienna a zimowki nie wchodza ... no jak ja bede wygladala nawet do kosciola nie mam w czym isc ... :dry: chyba jednak cos sobie wypatrze moze jakas tansza uzywke na olx ...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011541 przez andzia_zg
Ja juz tez kurtkę zapinam na styk,a do porodu jeszcze sporo czasu. I już jestem 10kg na plusie. Masakra :/ a za tydzień wizyta.





[*] Aniołek 10.2014
Podziękowania: Miluniaa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011556 przez Miluniaa
andzia to moze poszukaj jakiejs taniej na olx ja chcialabym cos moze z h&m mama bo czytalam dobre opinie :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 5 miesiąc temu #1011559 przez Basiula
Milunia no tak juz 7mc :woohoo: między nami z OM 2 dni różnicy :lol: a jak Tobie z usg wychodzi na kiedy? bo mi ostatnio na 25styczeń, ale to wiadomo ;) oby było wszystko dobrze i byle wytrwać do 9mc a potem z górki :silly:
Ja dostałam miesiąc temu płaszczyk ciązowy od brajowej ale juz mi malo miejsca w brzuszku i cyckach zostalo :ohmy: w grudniu na pewno nie da się dopiąć :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl