BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE STYCZEŃ 2016

8 lata 9 miesiąc temu #991054 przez Miluniaa
ewelina a co o plci powiedzial, ze kompletnie nic jeszcze nie widac czy nie chce podawac prawdopodobienstwa i nakrecac ??
baby witamy
agnes ja nietety wizyte mam dopiero 30 lipca, bo moj gim jest na urlopie :( ale juz coraz czesciej mysle zeby gdzies sie wybrac prywatnie chociaz odstrasza mnie te 200zl tym bardziej ze nic sie nie dzieje tylko tak dla swietego spokoju bym poszla ;) szkoda ze nie moge nic panstwowego znalezc zeby nie czekac zaraz miesiac na wizyte...no nic chyba zostalo mi tylko cierpliwie czekac na swojego lekarza

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #991060 przez madziaska
Cześć dziewczyny :)

Super macie brzuszki :) Pocieszylyscie mnie, bo mi tez w przeciągu kilku dni sporo urósł ;) Mam wrazenie, ze jest dużo większy niż z Hania w tym okresie. No, ale to druga ciąża, więc moglam się tego spodziewać ;)

Baby, witaj :)

Mnie sie wydaje, że na poznanie płci jeszcze za wcześnie ;) Na polowkowym na pewno poznamy ;) Chyba, że dzidziusie nie pozwolą ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #991081 przez Ewelina87
No, właśnie Pani dr woli z dystansem podejść do sprawy ;). Jeśli Bąbel pozwoli, to myślę, że na wizycie za miesiąc spokojnie będzie można już rozpocząć nazywanie brzuszka po imieniu :)

Miluniaa, a kiedy miałaś ostatnią wizytę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #991138 przez Miluniaa
ja mialam cos kolo 15-16 czerw nie pamietam dokladnie byl to 8 tydz , bylaby szybciek ta wizyta ale moj lekarz prawie caly lipiec na urlopie wraca kolo 29:/ ale tlumacze sobie, ze kazdy musi troche odpoczac dlatego zostalo mi tylko cierpliwie czekac

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #991241 przez agamo
Hej dziewczyny
Chciałabym dołączyć Jestem mama niespełna dwuletniego szkraba czyli jestem wrzesniowka 2013 Staraliśmy sie o drugie maleństwo dosc konkretnie juz od grudnia ale łatwo nie było mimo iz w pierwsza ciaze zaszłam praktycznie odrazu Staraliśmy sie na dziewczynke bo mamy juz chłopca ale skoro nie bardzo nam szło to stwierdziliśmy ze grunt zeby było drugie bez znaczenia na płeć Zaczęliśmy stosować testy owulacyjne w kwietniu i sie udało! Choć sa duże szanse na dziewczynke bo starania były przed owulacja Termin z om mamy na 9 stycznia ale liczą mi z usg czyli mamy 14 stycznia. Zaraz tu wszystko u siebie odświeże bo nie wchodzilam na forum juz wieki.

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #991270 przez baby_55
agnesssa termin mam na 21.01 a ty?

agamo witaj :-)

Co od płci, to dobry lekarz kolo 12-14 tygodnia przy dobrym sprzęcie spokojnie da radę stwierdzić, no ale właśnie i sprzęt i dobre oko potrzebne ;-)

Miluniaa ja bym poczekają z wizytą jak się nic nie dzieje, kasa się przyda na wyprawkę ;-) będzie na co wydawać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #991281 przez agamo
U nas płeć dowiemy sie dopiero w 20 tygodniu bo wczesniej nie mowia Także pewnie wy juz wszystkie będziecie wiedzieć co sie u was kryje zanim ja sie dowiem A prenatalne miałam miec w piątek ale babka ktora miała pobrać pomiar nie bardzo umiała go zmierzyć twierdziła ze maleństwo zle leży Kazała mi skakać iść sie wysikac pozniej na spacer Nic nie pomogło Nie musze mowić jak głupio wyglądałam w poczekalni jak wszystkie mamy grzecznie spokojnie siedzą i czekają a ja stoję i przebieram z nogi na nogę prawie skacze i w myślach proszę tego uparciucha by sie obrócił :-/ pewnie myśleli ze mam ADHD ;) idę na powtórkę w takim razie w ten piątek Także zobaczę maleństwo po raz drugi A widziałam ze juz niektóre mamusie maja za sobą wyniki Podają u was odrazu? Bo u nas sie czeka siedem dni.

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #991293 przez baby_55
Dzień dobry :-)
Jaka u Was pogoda? U nas (Dublin) zachmurzenie, gdzieniegdzie przebija odrobinę słońca ale ogólnie średnio jest

agamo skąd jesteś, że takie inne zasady?

Tutaj w dublinie czeka się tydzień na wyniki krwi, a resztę podają od razu, przynajmniej w moim szpitalu

Wczoraj cały dzień bolał mnie dół brzucha przy chodzeniu, myślałam, że jak odpoczne przez noc to będzie lepiej, ale nic z tego, dalej boli :blink:

Miłego dnia, może wieczorkiem zaglądne :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #991307 przez agamo
Baby_55 mieszkam w Uk zasady troche odskakuja od norm w Pl choć pewnie nie aż tak bardzo od tych irlandzkich :) Jak byłam teraz w Pl u gina i odpowiadałam mu o moim porodzie w Uk to powiedział tylko "dziki kraj" :p hehehe mimo iz ja tak zle nie wspominam to na Pl warunki to nie do pomyślenia! Ogolnie wynik na downa nie bedzie kompletny bez krwi Także owszem przy usg informuje o tym ze wszystko u dzidzi wyglada wporzadku serduszko bije i dają posłuchać ale wynik na downa przychodzi do domu do siedmiu dni Przy usg u nas nie potwierdza ze wynik na downa jest niski No mam nadzieje ze tego nie pogmatwalam.
U nas pogoda całkiem podobna pochmurnie i chłodno ale ma sie poprawić w ciagu dnia wiec do 23 stopni pewnie dojdzie Ale nie narzekam bo cos w tej ciazy cieżko przechodzę upały mimo iz to dopiero początek

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #991333 przez baby_55
Ja jedno rodziłam w Polsce a drugie tutaj i musze powiedzieć, że tutaj wspominam lepiej, przede wszystkim podejście do pacjentki i maluszka
Zasady fakt trochę inne, bo tu się chodzi na wizyty do szpitala i do GP, a w pl do glinka, no ale mnie to akurat nie przeszkadza wcale, nawet lepiej, bo szpital wszystko juz o Tobie i dziecku wie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #991379 przez Miluniaa
baby tez tak mysle ale juz maluszka nie widzialam 3 tygodnie to bardzo by sie chcialo zobaczyc :) Chociaz z 2 strony dobrze sie czuje wiec chyba nie ma co wpadac w panike ;p

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #991478 przez agamo
Miluniaa a ty tez spoza Pl? U nas przez cała ciaze sa tylko dwa usg W moim przypadku moga zalecic jeszcze jakies przy końcu w zalerznosci jak sie bedzie blizna po cc zachowywać.

Baby_55 mysle ze i w Pl to tez kwestia szpitala zalerzy na kogo sie trafi Sa szpitale ktore sobie pacjenci chwala a sa i takie ktore nie Pewnie tak samo i poza granicami Pl Ogólnie mnie tez nie przeszkadza ze nie chodzę do gina tylko do położnej aczkolwiek czasem porada gina na codzień by sie przydała a tu dostępu do nich nie ma i nie chodzi mi tylko o ciaze System jest wporzadku ale mysle ze w przypadku gdy wszystko jest ok bo ilosc badań i testów czy takiego głupiego usg jest za mała Ja przenosilam pierwsza ciaze 16 dni!! Byłam przerażona czy dziecko nie jest wielkolud :) czy bede w stanie go urodzić bo moze okazać sie za duży ja za wąska i jak wyglądają przepływy czy lozysko sie nie zestarzalo i nikt tego nie wiedział bo nikt żadnych badań mi nie robił Owszem podpieli mnie pod ktg ale to dopiero 12 dni po terminie byłam podpieta po raz pierwszy i ok wspomniam wszystko dobrze ale pewnie dlatego ze wszystko sie dobrze skończyło i nie było komplikacji a Kacper urodził sie zdrowy jak rydz :)

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #991486 przez agamo
Wybaczcie chyba za bardzo wygadana jestem :blush:

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu - 8 lata 9 miesiąc temu #991614 przez baby_55
Ja tutaj miałam przy każdej prawie wizycie Usg, bo miałam ilość wód dużą tak na granicy i sprawdzali czy wsio Oki, jak mnie coś martwiło w wynikach to mi powtórzyła badanie krwi dodatkowo, więc nie narzekam, a w pl, zle nie było, tylko jednak standardy opieki okoloporodowej są na duuuzo niższym poziomie, i mimo, że rodziłam w pl w szpitalu przyjaznym mamie i dziecku to jednak nie było to co tutaj, tu mialam położna tylko dla siebie przy porodzie, w pl były 2 położne na 5 rodzących więc jest różnica, gdyby nie mąż, to większość czasu a Rodziłam 16godz byłabym sama, bez żadnej pomocy, i nie było to z winy położnych, po prostu nie były w stanie się rozdwoic, w pl przyjeżdżając do szpitala musisz pamiętać o wynikach badań wszystkich, karcie ciąży itp, itd tutaj wszystko jest już w szpitalu a ty ze skurczami. Nie musisz wypełniać 5 kartek druków o historii chory, uczuleniach itp, jak cie położna chcezbadac, rozwarcia przy porodzie czy coś, to pyta kiedyś skurcz kończy, czy teraz może itp, jak Cię bada, to rozbierasz się i przykrywasz takim jednorazowym przykryciem specjalnym, żebyś się nie czuła skrępowana, w pl ściągasz majty i lekarz na chama cie bada nie pytając czy boli a ty się zwijasz z bólu bo akurat masz skurcz, w pl po porodzie jak leżysz na sali przy obchodzie lekarz bada wszystkie pacjentki na sali, majty w dół i heja, tutaj przychodzi cie zbadać zasłania kotare i nikt cię nie podglada, jak macie ochotę poczytać to tutaj opisałam prowadzenie ciąży i sam poród w szpitalu w irl

wrolimamy.pl/ciezarowka-przez-irlandie/
wrolimamy.pl/ciezarowka-przez-irlandie-cz-2/
wrolimamy.pl/ciezarowka-przez-irlandie-cz-3/
wrolimamy.pl/ciezarowka-przez-irlandie-c...i-wyskakuj-maluszku/

Tak w ogóle to jeśli jeszcze nie czytaliście to zapraszam na bloga, którego z kilkoma dziewczynami prowadzę
www.wrolimamy.pl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 9 miesiąc temu #991622 przez agnesssa
Agamo Witaj, super, że do nas dołączyłaś :cheer: A forum po to żeby pisać ile sił w paluchach więc pisz ile się da :cheer: Mamy podobną sytuację z terminem porodu, mi wychodzi 8 styczeń a w kartę wpisała mi 18 bo z pierwszej wizyty i zdjęcia USG wynikało, że zarodek mniejszy, za to u innego lekarza mi wyznaczyli na 10 stycznia, więc każdy inaczej liczy :huh:

Tak sobie myślę dziewczyny że zrobimy tabelkę z naszymi terminami porodu, potem uzupełnimy ją w info o płci porodach itd, taką samą mieliśmy na wrześniowych mamusiach i przynajmniej było wiadomo co i jak :) Co Wy na to ??

Miluniaa A 30 lipca nie będzie za późno na prenatalne, które się robi między 11-14 tygodniem ciąży? Ja bym jednak poszła do innego gina żeby zrobić te badania, chyba że się wyrobisz do 14 tc :)






Aniołek[*] 11tc 19.05.2011

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl