BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Październikowe 2016

8 lata 1 miesiąc temu #1031356 przez batka
nataliaa87, Nikaa, lekarz spojrzal na wyniki (pierwszy: 18566, drugi po 48 h: 26900; przyrost wyniosl ok. 40%, a powinien byc 66%) i kazal sie przygotowac do badania. Ku mojemu zdziwieniu zrobil mi usg tylko przez brzuch i nie zbadal mnie ginekologicznie (w poprzednich ciazach zawsze mialam badanie gin i usg dopochwowe, nawet jak plamilam lub krwawilam). Podczas badania stwierdzil obecnosc pecherzyka, zarodka i cialka zoltkowego. Nie bylo widac serduszka, co mnie zmartwilo, bo to 6t5d. Lekarz powiedzial, ze nie wiadomo co bedzie i nie mam brac nic na podtrzymanie, bo jeśli ciąża się nie utrzyma, to niepotrzebnie ja wydluze lekami o tydzien. Mialam jeszcze powtórzyć badanie po 48h i zglosic sie na kontrolę do swojego gin. Powtorzylam betę i wzroslo o 62%. Zobacze, co mi jutro powie moja gin.

Pytalyscie o staniki. Ja nosilam zwykle, pod koniec sportowe, a do karmienia kupilam w esotiq, ale chyba zle dobralam rozmiar, bo troche mnie uwieral.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031362 przez miri66
Batka przechodziłam podobną sytuację rok temu, u mnie w 8 tyg serduszko biło za wolno ale dziecko nie rosło aż w końcu serduszko przestało bić .Mam nadzieje ze u Ciebie jednak wszystko dobrze się skończy. Trzymam kciuki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1031366 przez nataliaa87
batka bądź dobrej myśli. Beta jest bardzo wysoka. Za ostatnim razem ładnie przyrosla. Czytałam ze tylko na samym początku przyrost powinien być na poziomie 66%. OK wartości 6000 podwaja się w ciągu 4 dni.. a przy wyższych wartościach rośnie jeszcze wolniej. Także spokojnie.
A lekarz pewnie nie zobaczyl serduszka, bo robił usg przez brzuch. Przeciez do jakiegoś 15 tygodnia robi się badanie dopochwowo właśnie dlatego, że przez brzuch nie jest dokładne. Widać lekarz chyba za karę na tej ip siedział :/ W którym szpitalu byłaś?
Ja trzymam kciuki i czekam na dobre wieści. Daj znać po wizycie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1031380 przez Nikaa
batka naprawdę dziwne, że zrobił usg przez brzuch na tak wczesnym etapie ciąży - chyba tak jak napisała nataliaa87 siedzi tam za karę i robi na odczepnego
Daj znać co powie Tobie lekarka - powiedz jej dokładnie jak "byle jak" zbadał Ciebie lekarz bo właśnie może stąd wzięły się jego sugestie
trzymam kciuki za udaną wizytę

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031475 przez Martazytka
Batka- trzymam kciuki żeby wszystko było ok, życzę dużo dobrych myśli i siły. Najgorsze jest te 12- 16 tyg kiedy nic nie wiadomo, nie czuć ruchów i wszystko może być różnie. Niestety każda ciąża ma też swoje początki. Kiedyś nie było USG i kobiety wiedziały o ciąży na 100% dopiero jak poczuły ruchy- może wtedy było łatwiej bo tyle się nie myślało- trzeba było do pracy i hej.... a teraz odlicza się dni do USG.
Ja wczoraj wieczorem obżarłam się bez opamiętania- zjadłam zapiekankę z ziemniaków z warzywami - cały dzień za mną chodziła aż w końcu zrobiłam i pachniała bosko- zjadłam a potem mąż się ze mnie śmiał, że pęknę i pękłam- ale nie ze śmiechu :( za głupotę się płaci..... ale nadal wolę zachcianki i napady żarcia niż mdłości przez cały dzień.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031481 przez Aneczka84
Witam. Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny. Ja w pierwszej ciąży dostałam taki domowy zestaw do słuchania serduszka dziecka. Na początku było trudno znaleźć ta fasolkę ale ogólnie przyznam ze korzystałam i korzystam z tego urządzenia. Nawet jak juz mogłam wyczuć ruchy dziecka to używałam, bo zdarzało sie ze np po jedzeniu, w godzinach gdy zwykle był aktywny nic nie czułam. Wtedy używałam. Teraz tez zdarza mi sie posłuchać. Choć gdy mała jest fasolka trudno jest namierzyć to malutkie serduszko. Ogólnie fajny gadżet.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031537 przez Nikaa
Batka i jak wizyta ?

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031538 przez Natalia.nati26
Hej wszystkim jestem 3 miesiącu :) bardzo się cieszymy z przyszłym tatą . Termin mam na 6 październik

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031546 przez Skrapek

Natalia.nati26 napisał: Hej wszystkim jestem 3 miesiącu :) bardzo się cieszymy z przyszłym tatą . Termin mam na 6 październik


Witaj,
gratulacje i zapraszamy.
Czy to Twoja pierwsza ciąża?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031571 przez Natalia.nati26
Nie druga pierwszą ciąże straciłam w 2011 r w 23tyg zostałam wysłana do szpitala na założenie szwu ale nikt mi tego nie zrobił i niestety po wyjściu ze szpitala straciłam mojego aniołka ;( w szpitalu nikt się nie poczuwał do winy . Teraz zmieniłam lekarza i od razu od samego początku dostaję luteinę i za ok 6 tyg mam mieć założony szew w innym szpitalu jestem cały czas pod kontrolą i od samego początku jest monitorowana szyjką czy aby za bardzo się nie skraca

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031572 przez Nikaa
Witaj Natalia.nati26 :)
oj martwie się o batkę :(

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031574 przez nataliaa87
Dzień dobry :)

Witaj Natalia.nati :) Fajnie, że nas coraz więcej. Współczuję przeżyć i życzę spokojnej ciąży przez całe 9 miesięcy :)

Też co jakiś czas zaglądam czy batka nic nie napisała.. Też jakoś z głowy mi nie wychodzi. Miejmy nadzieję, że po prostu nie ma dla nas czasu :)

Jak się czujecie dziewczyny? Kiedy jakies najbliższe wizyty?
Mi mdłości trochę odpuściły, ale za to chyba jakiś nerw mi gdzies uciska, bo tak mnie boli noga i biodro, że chodzić nie mogę :( A tu synkiem trzeba się zająć..
W domu zaczęliśmy remont, więc eksmitowałam się z małym do mojej mamy. Trochę odetchniemy od miasta na cichej wsi.

Piszcie co tam u Was, bo strasznie tu cicho ostatnio.

Miłego dnia :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031611 przez Nikaa
batka nadal się nie odzywa

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031612 przez miri66
Witam nowe mamusie. Ja od wczoraj chodzę zasmarkana. Kurde się czym mogę i wygrzewam w łóżku, a jutro do pracy mam nadzieje ze mi troszkę przejdzie.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031627 przez batka
Hej Dziewczyny! Jestescie kochane, ze sie tak martwicie mna. Wielkie dzieki za kciuki. Podzialaly bo na razie jest dobrze :laugh: Widzialam serduszko, na szczescie bije. Z usg wychodzi, ze teraz jest skonczony 7 tydzien (mialam 34 dniowe cykle). Mam przyjsc 31 marca na kolejna wizyte, z wynikami badan, mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. Samopoczucie mi sie poprawilo, nadal odczuwam mega zmeczenie, ale mimo to, bylam wczoraj na urodzinach znajomej i nawet potanczylam do polnocy. Dla mnie to wyczyn teraz. Wiecej napisze jutro. Trzymajcie sie dwupaczki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl