BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Październikowe 2016

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1030932 przez nataliaa87
Hej
Mam wrażenie, że moje mdłości tez troszeczkę odpuściły. Zdarzają się, ale nie wykańczają juz mnie tak wymioty. Może organizm pogodził się już z nowym mieszkańcem i trochę wyluzowal :)

SYLWIA czas szybko zlecial. Dzisiaj juz wizyta. Czekamy na dobre wieści i zdjęcie maleństwa ;)

ALEKSANDRA śliczna fasolka ;)
Dobrze, że tu dużo doświadczonych mam. Będziesz miała większe wsparcie :) Pamietam, że przy pierwszej ciąży na moim sierpniowym wątku mamy z doświadczeniem często były zbawieniem :D
Skąd jesteś?

I na koniec ja chwalę się swoją kruszynką :D
Na górze pęcherzyk, a pod spodem maleństwo :)


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030950 przez Martazytka
zdjęcia z USG śliczne, na moim niestety nic nie widać - lekarka przyjęła mnie mega szybko i kasę wzięła jeszcze szybciej, w mojej poradni na NFZ lekarz zatrzymał USG w karcie, teraz na 26 marca mamy kolejna wizytę :) szybko leci ten czas,
Ja jestem przeszczęśliwa bo w końcu- jem z przyjemnością- nawet mam pierwsze zachcianki :) natychmiastowe, odrzuca mnie od kawy i słodyczy :) , a mięsko jest the best :) zmęczenie też już mi tak nie dokucza- jakieś dodatkowe pokłady energii we mnie wstąpiły. Dziecko moje lekko przeziębione ale w dobrym humorze :) Tylko czekamy do wiosny i słońca :)
Dzisiaj na obiad potrawka z kurczaka z porem i papryką- z dodatkiem curry :D chodzi za mną od wczoraj :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030951 przez miri66
A dziewczyny jakie mialyscie ciśnienie na wizytach ? Bo ja 140 /80 i wydaje mi się za dużo. Lekarz kazał mi codziennie sprawdzać sobie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030958 przez aleksandrac19
Jestem z Gorzowa Wlkp. - lubuskie
I od razu jest pierwsze pytanie czy miewacie dolegliwości w postaci bólu miednicy. Mam czasem tak silne bóle że chodzić nie mogę . Dokładne miejsce to łączenie kości udowej z miednicą, okolice pośladka. czy to dolegliwości ciążowe ?

A ciśnienie na wizycie ostatniej miałam 95/60 (to był 7tydzień) i lekarz mi powiedział że jak na ten tydzień to książkowe .

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030960 przez Skrapek
A dziewczyny jakie mialyscie ciśnienie na wizytach ? Bo ja 140 /80 i wydaje mi się za dużo. Lekarz kazał mi codziennie sprawdzać sobie

Na pierwszej wizycie miałam tak samo wysokie, jak Ty. Może wynikło to ze zdenerwowania samą wizytą.
Lekarz mówił, że przy tak lekko podwyższonym ciśnieniu nie stosuje się jeszcze żadnych leków.
W domu i na kolejnych wizytach było już książkowe 122/74

Dziewczyny,
jako że jest to moja pierwsza ciąża wcale nie radzę sobie z określeniem rodzaju bólów brzucha.
Nie umiem ich nazwać, nie wiem co jest naturalne a co powinno budzić nie pokój.
Podbrzusze przestało boleć, jak w poprzednich tygodniach. Teraz bóle są wyżej.
Czy moglybyście spróbować mi je opisać...?
Proszę :blush:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1030974 przez Nikaa
jak tam? :) co słychać ? myślę sobie że nastał czas by zapisać się na badania prenatalne nieinwazyjne - zapisujecie się czy rezygnujecie z tych badań ?
Skrapek nie pomogę - mnie jedynie delikatnie pobolewały pachwiny - teraz mam spokój - ale każda inaczej to przechodzi ..
jeeeeeeeeeeeeeej zaraz 10 tydzień będzie :D

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030979 przez nataliaa87
Miri ja ogólnie jestem niskociśnieniowcem. Zazwyczaj ciśnienie mam około 100/70.. w porywach do 110. A u lekarza zmierzyli mi już praktycznie po wizycie i miałam 148/90. Najwyższe ciśnienie mojego życia :P Wiem, że to przez emocje, bo pare godzin wczesniej mierzył mi inny lekarz i było w normie.

Aleksandra mnie w poprzedniej ciąży taki ból biodra i nogi złapał jakoś koło 20go tygodnia i towarzyszył mi do końca. Nie byłam w stanie nawet sama wstawać. Im dalszy miesiąc tym było gorzej. Teraz towarzyszy mi już od jakiegoś tygodnia :/ Zaczyna się dokładnie w tym miejscu, co opisałaś i promieniuje na całą nogę. Jedynym zaleceniem ortopedy było leżenie.. Teraz nie mam już jak się w ten sposób leczyć, więc żyję jakoś z tym bólem.

Skrapek te bóle sa naprawdę indywidualne, tak jak napisała Nika. Ja miewałam jakieś kłucia czasami przez parę dni. Kłucia i lekkie bóle sa normalne. MAcica się rozciąga wraz ze wzrostem dziecka. Zawsze możesz powiedzieć lekarzowi, że coś Cię niepokoi..

Nikaa ja na genetyczne usg jestem umówiona na 7go kwietnia. Ograniczę się raczej tylko do usg,Testu z krwi nie będę robić.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030982 przez Sylwia_i_Niki
Natalia ale piękne zdjęcie :)

u nas wszystko oki :) dzidziuś 10.6mm i serduszko 144/min - miałam samo usg (prywatnie ) za tydz wizyta :) zdjęcie wrzucę przy odrobinie czasu jeśli go znajdę ( trzeba odpalić kompa a z córką to a wykonalne, a potem jak juz mogę to nie mam nawet na to siły :p )

Co do boli brzucha to nie pomogę.. z córką miałam tylko w okolicach pierwszej niezjawionej miesiączki potem cisza, a teraz czasem boli podbrzusze, czasem kluje a czasem jakby prąd mnie przeszedł na wysokości pępka ( ten jest mega dziwny, nigdy wczssniej czegoś takiego nie czułam ). Ja to podejrzewam, że część to od blizny po cc także mną nie ma się co sugerować

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030984 przez miri66
Sylwia i nikim a czasem coś nie pomyliłas odnośnie crl 10.6 w tym tyg ciazy ? Moje w 9(8+1) miala fasolka2 cm

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030985 przez miri66
Nika ja mam te genetyczne umówione na za tydzień ale nie wiem czy nie za wczesnie ale 11tydz a 13.5 tydz trzeba je zrobić. Moje wyjdą na poczatku 11. Idę na NFZ ale jak będzie na szybko to kolejne za w 13 zrobić będę musiała za kasę wtedy chyba .

Natalia ja zawsze miałam ciśnienie w normie 120 na 80 110 na 70 wręcz książkowe
Nie wiem czym to jest spowodowane ale mierzyla popołudniu i wieczorem tym nadgarstków i ok. Natomiast umówilam się w aptece ze będę przychodzi rano się mierzyć u nich. Mam na szczęście super aptekarke i nie robie problemu wręcz sama mierzy i zapisuje mi w książeczce która mi dala.

Co do boli jakoś jeszcze tydzień dwa temu że mnie ciało mocniej i jakby w jajnikach przewracalo. Teraz czasami tylko coś tam pobulczocze. W poprzedniej ciazy ciąglo mnie na poczatku 2 trymestr bardzo ze musiałam ratować się nospa. Wiec jak widać nie ma reguły.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1030995 przez Sylwia_i_Niki
Miri66 nie pomyliłam to 5 dni różnicy także wszystko jest możliwe :) nie każde dzieciątko będzie co do mm takie same na danym etapie ciąży :) według średniej z usg ciaza tydzień młodsza. Sama wielkość dzidziusia na 7t 1d, pęcherzyk mniejszy bo 21.9mm ale ha się nie martwię bo w pierwszej ciąży z pierwszego usg córka była 2 tyg młodsza. ...wtedy to się martwilam a nadrobila i juz na następnym usg było 2 dni różnicy :) a tu wczoraj wielkość na 7t 1 d by mi się zgadzała bo podejrzewam owulacji 16-17dc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031000 przez miri66
Sylwia I niki ja nie che się czepiać bo ważne by było zdrowe ale chyba o innym wymiary mówimy.

parenting.pl/portal/8-tydzien-ciazy
zobacz tu

A u was jak rośnie fasolka chodzi mi o crl

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031002 przez Skrapek
Też zastanawiam się nad Sylwia I Niki...
I nad swoim maleństwem
W 8t3d CRL 2,13 i lekarz mówił, że zapewne będzie większe ok 300g od przeciętnego noworodka
W 10t1d CRL 3,34 i stwierdził, że całkiem spore już moje to maleństwo :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1031006 przez nataliaa87
A ja myślę, że to co napisała Sylwia jest jak najbardziej w porządku. Maleństwo ma prawie 11 mm. Nie za dużo odbiega to od normy, którą pokazałaś w linku Miri. Do tego Sylwia napsiała, że kruszynka jest młodsza niż wychodzi z terminu OM no i trzeba brać pod uwagę błędy pomiarów. Przy tak małych rozmiarach nie da się zmierzyć dziecka idealnie.
Skrapek ja byłam na wizycie w 8t2d czyli prawie w tym samym dniu, co Ty i moje miało 1,88 cm. Więc też jest już różnica dwóch milimetrów.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031019 przez Sylwia_i_Niki
Miri66 to co wrzucilas to w zasadzie 9 tydzień dziwnie to liczą na stronce :( zgodnie z om wczoraj był 7t 3d zgodnie ze stroną pęcherzyk 23mm crl 11mm wiec dzidzi brakuje 0.4mm a pęcherzykowi 1.1mm :) U jednej z nas jajeczko szybko dojdzie do macicy u innej będzie to trwało znacznie dłużej + tak jak pisałam wiem że to był dłuższy cykl na pewno nie 28 dni. Dzieciatko w tym czasie błyskawicznie się rozwija. Dziękuję ze się martwisz ale ja jestem pewna że niepotrzebnie :) mam porównanie z pierwszą ciąża jak szybko się to zmienia :) poza tym lekarz by powiedział jakby coś było nie tak :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl