BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Październikowe 2016

8 lata 1 miesiąc temu #1031041 przez miri66
Naprawdę nie mam nic złego na myśli. Ja tez mam długie cykle.Ten w którym zaskoczyła miałam 32. I nie w 14 dniu miałam owulka a 18. Ważne wiedzieć bo to bo potem na usg ta wielkość lepiej się znosi. W poprzedniej nie rozwijało się poprawnie bo mało rosło i straciłam. Wiec troszkę się martwię to prawda.

Ale dziś mnie boli głowa od rana nie mogę sobie z nią rady dać. Jak wy sobie z tym bólem radzicie ?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1031048 przez Sylwia_i_Niki
spokojnie :) tak jak pisze w pierwszej ciąży różnica była 2 tyg potem córka nadrobila :) urodzona 2 dni po terminie 3230g 51cm taka chyba moja natura :) znajoma przed terminem ok tyg 2x rodziła syn 4100g a córka prawie 4600 :D

z bólami nie pomogę u nas tylko mdłości.... może paracetamol?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031050 przez Skrapek
Miri
Cierpię na migreny, neurolog zapewniał, że w ciąży bóle miną. Niestety nasiliły się i migrena potrafi trwać cztery dni pod rząd.
Zimne okłady nie pomagają. Nie którym służy amol, nacieranie skroni ( niestety u mnie się nie sprawdza, gdyż intensywny zapach nasila dolegliwości).
Ostatnio zadzwoniłam na dyżur do apteki i skonsultowałam się z farmaceutą. Można zażyć paracetamol (apap, panadol) 1tabletkę / 6 h

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031066 przez Aneczka84
Ja mojego tez urodziłam po terminie. Miesiączki miałam nieregularne i odstępy bywały nawet 48 dni. Ostatnia miesiączkę miałam w maju i z om termin był na luty. A z usg 9 marzec. Moj mały urodził sie 21 marzec. Z ginekologiem ustaliliśmy ze przyjmujemy jedna datę i jej sie będziemy trzymać. Ten termin z miesiączki całkowicie zostawiliśmy. Dlatego tymi terminami nie ma co sie tak przejmować. Dużo tez zależy od tego kiedy zagnieździł sie zarodek i tu tez mogą być różnice kilku dniowe. Moj ginekolog trzymał sie daty z usg prenatalnego bo uznał ze sprzęt był najbardziej dokładny i tyle.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031127 przez Martazytka
Nikaa ja ustaliłam prenatalne na 26 marca- bo będę wtedy w Wielkim Mieście z okazji świat- to wychodzi na początek 11 tygodnia więc powinno być ok- już nie mogę się doczekać, mam nadzieję, że wszystko będzie ok. W poprzedniej ciąży robiłam test potrójny PAPPA plus to USG genetyczne- razem daje to większą pewność wykluczenia wad wrodzonych. Teraz nie wiem czy się tego podejmę bo koszt około 400zł- a jeśli coś złego wyjdzie to chyba i tak nic u mnie nie zmieni poza wiedzą.
Teraz cieszę się, że zgaga nudności nieco odpuściły :D. Powoli rozglądam się za odzieżą ciążową- do pracy- bo ciężko mi już siedzieć w zwykłych spodniach. Jak po jedzeniu dostanę wzdęć to wyglądam na 8 miesiąc- mogliby mnie w kolejkach do kasy przepuszczać :)
Czy Wam też tak spuchły cycole? Moje są większe niż podczas karmienia cycem!!! osiagnełam rozmiar F :woohoo: nawet nie wiedziałam, że taki jest..
Jakie polecacie ciuchy ciążowe- marki ceny - co się sprawdziło w poprzednich ciążach?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1031139 przez Nikaa
Martazytka 400 zł ????? :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: ja płaciłam 150 zł w pierwszej i 200 w drugiej ciąży z testem krwi - o ja ale ceny masz :dry:
ja nie kupowałam ciążowych ciuchów poza spodniami - resztę - tuniki sweterki - zwykłe większe rozmiarówki - mam wrażenie że te ciążowe za samą nazwę już są droższe :P po porodzie miałam jeszcze przygotowane koszule takie by było łatwo karmić

Edytuje - właśnie zadzwoniłam się umówić i szczena mi opadła - 300 zł z testem krwi .... hmmmm chyba zrobię tylko usg - też nieźle kosztuje 200 zł

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031141 przez nataliaa87
Nikaa to teraz ja zrobię wielkie oczy ;) 150 zł?!! :ohmy: Ja placilam 550 :/ teraz będę płacić 250 za samo usg, bez testu z krwi

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031143 przez Martazytka
Poprzedni test potrójny robiłam w Klinice Lecz. Niepłodności- więc pewnie stąd ta cena- ja dodatkowo nie płaciłam za wizyty tylko za same badania więc i tak miałam dużo taniej. U mnie w malej mieścinie ceny też nie są małe: 1 Usg i wizyta max 5-10min - koszt 120zł, USG genetyczne to już od 220-300zł. Jeden lekarz, który ma się za renomowanego bierze 300zł za USG - a według mnie niczym się nie różni od innych poza gadanym...... Ja teraz zapłacę za USG genetyczne koło 250zł i wybrałam lekarza który ma certyfikat z tych badań jakiś tam międzynarodowy itp - pewnie ściema :)
Dowiem się ile kosztuje u nas Pappa z krwi poza Kliniką - może taniej :D
Ja niestety muszę się zaopatrzyć w spodnie i to takie które nie odparzą tyłka w lato- bo czeka mnie praca do końca sierpnia- jestem teraz na własnej działalności i pójście na L4 wiąże się u Nas z jedzeniem suchego chleba. Będę chodzącym baloooonem łażącym do pracy i straszącym ludzi :) - bo już zaczynam brzęknąć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031151 przez Skrapek
Usg genetyczne mam już w przyszły poniedziałek (21.03) Nie zapytałam o cenę.
Ubrania ciążowe, faktycznie już z nazwy są w wyższej cenie o czym przekonałam się szukając czegoś dla siebie. Wcześniej sądziłam, że tylko wykorzystują nas na dzieciaczkach. Jednak na kobietach w ciąży też można dorobić się fortuny :blink:
Kupiłam spodnie i tunike, w sumie zapłaciłam 250 zł w sklepie Torelle. Jakościowo super. Natomiast resztę rzeczy napewno będę kupować w sklepach w których ubieralam się dotychczas. Tylko rozmiar będzie większy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031166 przez Aneczka84
Ja w pierwszej ciąży zdecydowałam sie na badanie prenatalne razem z testem z krwi. Teraz stwierdziliśmy ze robimy tak samo. To jest zawsze jakies tam małe uspokojenie ze jest ok. Choć wiadomo ze jednak moze sie zdarzyć inaczej. Teraz mam wyznaczone usg prenatalne na 28.03 a badanie krwi idę jutro.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031167 przez Skrapek
Gdzie kupujecie biustonosze ciążowe?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1031211 przez nataliaa87
Cześć dziewczyny :)

Jak się dzisiaj macie? Ja dzisiaj opadłam całkowicie z sił. Zrobiłam obiad i zdrzemnęlam się 15 minut. Mało, ale synuś się obudził. Teraz trzeba jakoś przetrwać do wieczora

Ja w tamtej ciąży nie mogłam znaleźć staników ciążowych. Miałam jakieś bez drutów i tak przetrwałam. Teraz noszę na razie normalne.
Co do ubrań ciążowych to zainwestowałam tylko w spodnie, krótkie spodnie i jakaś spódnicę żeby przetrwać lato. A tak to kupowałam jak większość jakieś większe bluzki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1031267 przez batka
Hej Dziewczyny! Troche mnie nie było, ostatnio nawet napisałam post, ale mi się skasował :angry:
Z uwagi na to, ze moja pierwsza wizyta u gin miała być dopiero 30 marca, to nie wytrzymałam i poszłam na betę... i bardzo żałuję. Wyniki wyszły kiepskie i strasznie się zestresowalam, pojechalam na ip i lekarz wcale mnie nie uspokoił. Chyba bardziej pan z laboratorium mnie podniosl na duchu jak odbierałam trzeci wynik. Na szczęście, zadzwoniła do mnie pani z rejestracji i przeniosła moja wizyte na 17.03 :) W czwartek sie dowiem co u dzidzka mojego, ale wierzę, że będzie dobrze.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu #1031288 przez nataliaa87
Batka super, że udało Ci się dostać na wizytę. Daj znać jutro czy wszystko w porządku. Trzymam mocno kciuki. A w szpitalu co Ci powiedzieli? Widziałaś maleństwo na usg

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #1031303 przez Nikaa
batka co Tobie powiedział lekarz na IP? Wizyta już niedługo na pewno będzie ok

Nasz Mikołajek :)

Nasz Leonek :)

:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl