BezpiecznaCiaza112023

Listopadówki 2016

8 lata 3 tygodni temu #1032804 przez cortezia
Moniaaak jestem, jestem. W niedziele staram się odpoczywać bo to jedyny dzień kiedy małż jest cały dzień w domu. Więc nie tykam się żadnych komputerów telefonów po prostu spędzamy razem ten czas, a ja odpoczywam:)
Jutro idę do ginekologa na 8.30 także po wizycie dam znać co tam u nas. Pewnie potrwa to z jakieś 1,5h bo jeszcze położna mnie czeka a ona jak zwykle zadaje mnóstwo pytań, sama bada, waży, mierzy ciśnienie i jeśli Tyje( ja na razie chudnę) to daje dietę, ale mnie to jak na dzień dzisiejszy nie tyczy. Z Bianka przytyłam tylko 10 kg i najwięcej w ostatnim miesiącu ciąży, także mam nadzieję, że teraz też będę tak tylko tyć. OBY OBY !!

Moniaaak, super, że Kacper tak świetnie pryzjął powrót, powodzenia w pracy.
Krecik ale miałąś fatalną przygodę pracodwcą starym, szczerze współczuje :(
Ja niestety nie wiem jak u WAS czuję się w kratkę, normalnie jeden dzień jest naprawdę super tam lekkie mdłości, a na drugi normalnie jakby mnie walec od samego rana przejechał. Za 4tygodnie powinno być już lepiej, ale zobaczymy obadamy:)

Dziewczyny wzywamy WAS piszcie co u Was kiedy wizyty, jak się czujecie?

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 tygodni temu #1032831 przez Gosia27
Hej kochane ja przez weekend miałam zajęcia w szkole, dziś też jadę na 16. czuje się dobrze,tylko ciągle głodna jestem i juz waga poszła w górę o 1kg :blush: wizyta dopiero w przyszłym tygodniu,mdłości póki co nie miałam,czasem poboli brzuch,czasem jestem rozpalona a za chwilę mi zimno.
libido skoczyło i

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 tygodni temu #1032836 przez moofka
grudnióweczka się melduje ;) niestety od kilku dni męczą mnie mdłości :S z kibelkiem się na szczęście nie przytulałam i oby tak zostało :whistle:

umowę w pracy mam na czas nieokreślony, więc na tym polu nie mam zmartwień ;) gorzej było w pierwszej ciąży kiedy umowa kończyła mi się w trakcie macierzyńskiego ale firma okazała się być fair B)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 tygodni temu #1032837 przez niagara
Jestem i ja :)
Podobnie jak cortezia w niedzielę staram się unikać komputera, żeby móc spędzić trochę czasu rodzinnie więc wybaczcie, jak w weekendy zbyt często nie będę zaglądać ;)

Generalnie ostatnio czuję się bardzo dobrze, aż za dobrze jak na ciążę :P
Cortezia zazdroszczę, że tylko 10 kg przytyłaś, ja w pierwszej miałam dużooo więcej, za dużo :P Na szczęście szybko zrzuciłam i nie było śladu po tych zbędnych kg :laugh: Teraz muszę zacząć się pilnować, żeby historia się nie powtórzyła :P

Krecik współczuję tych sytuacji z pracodawcą, nie przyjemna sprawa. Dobrze, że chociaż teraz na normalnego trafiłaś ;)

Moniaaak moja Jula też ostatnio w kratkę do przedszkola chodzi, nie wiem co ją tak ciągle coś łapie ehhh. Teraz chodzi od 1,5tyg zobaczymy jak długo :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 tygodni temu #1032840 przez moniaaak
Ja postanowiłam, ze jutro powiem kierownikowi o ciąży. Nie chce mi się już tak ukrywać. Niech wszyscy wiedzą i będzie z glowy:).
Niagara aż zazdroszczę Ci tego samopoczucia.... mam nadzieję, że i u mnie szybko przejdzie.
Ja powoli już planuje urodziny mojego 3 latka. Myślę, ze w ostatni weekend maja zrobimy. Stawiam na grilla i teściów, jak pogoda dopisze:).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 tygodni temu - 8 lata 3 tygodni temu #1032842 przez Basienkaaa
moniakkkk powodzenia!!! ;) ;) ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 tygodni temu #1032848 przez moniaaak

Basienkaaa napisał: moniakkkk powodzenia!!! ;) ;) ;)



Dzięki :kiss: :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 tygodni temu #1032919 przez Wiki85
Witajcie dziewczyny ponownie. Ja jestem po ciężkim weekendzie w pracy. Miałam nockę na którą musiałam zostać bo jak twierdzi szef nie było zastępstwa. Take to kochane koleżanki z pracy :angry: No cóż jakoś poszło. Mam nadzieję, że to była moja przedostatnia nocka. Planuję za dobry miesiąc udać się na zwolnienie. Chyba muszę udać się do dietetyka niech mi jakąś ciekawą dietę wymyśli. Codziennie mam mdłości na szczęście od tygodnia już nie wymiotuję a waga idzie do góry chociaż nie jem więcej tylko mniej. Mój organizm chyba robi sobie już zapasy dla maluszka. Wczoraj byłam na badaniach krwi zobaczymy co tam wyjdzie, w poprzednich trzech miałam anemię. Gdy wróciłam z badań zjadłam śniadanie i znużona się położyłam. Prawie zaspałam na 12 do pracy :laugh: . A pro po waszych starszych maluszków. Moi również mieli okresy wyjątkowo chorowite. Zdarzało się, że co tydzień z jakimś u lekarza i tak przez parę miesięcy. W końcu postanowiłam dosyć wizyt u lekarza. Czekam przynajmniej 3-4 w gorączce zanim pójdę do lekarza. Leczę w domu lekami przeciwwirusowymi i ewentualnie ibufem na gorączkę powyżej 38 i coś na gardło i kaszel wg objawów i muszę Wam powiedzieć że działa. Antybiotyku moje dzieci nie widziały od 1,5 roku. Trochę dłużej w domku ale za to dużo rzadziej.
Pozdrowienia dla wszystkich :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 tygodni temu #1032925 przez cortezia
Hey dziewczyny jestem o wizycie. Uwielbiam chodzić do tego ginekologa, bo on się tak cieszy z mojej ciąży, chyb jak ja:) Bardzo fajny człowiek. No, ale wracając do tematu. Maluch rośnie termin przesunął się na ten z okresu czyli 7.11.. Maluszek piękny ma już 3,2cm <3 rusza rączkami nóżkami, no piękny widok, teraz wizytę mam na 2.05 i to już będzie to badanie przesiewowe bo będę już w 14 tygodniu:) ale ten czas leci, szok:)

Wiki85 ja u lekarza nie byłam z dzieckiem od roku :) i też radzimy sobie jk na razie bez żadnych antybiotyków, Bianka jeszcze nigdy nie miała podanych, a ja odkąd stosuje naturalne metody antybiotyku i zapalenia płuc nie miałam od 5 lat:) także lekarz tylko gdy naturalne metody zawiodą.

Moniaaak napisz jak tam reakcja po dowiedzeniu się o ciąży w pracy?

"Dziec­ko to uwi­doczniona miłość. "


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 tygodni temu #1032937 przez Basienkaaa
Dziewczyny przepraszam Was napiszcie mi proszę czy wy interesujecie się czymś takim jak badanie penetralne?
Wstyd się przyznać, ale ja własnie się dowidziałam że coś takiego istnieje !!! Jetem zła i załamana moją wiedzą- a reczej jej brakiem...

Koleżanka mi wspomniała że robiła takie badania w 11-13tygodniu ciąży... a mój lekarz ginekolog nawet pół słowa nie powiedział mi o czymś takim.... Wiec już nie wiem, powinnam czy nie?
Chodzę prywatnie do ginekologa- wydaje nie małe pieniądze - skad mam wiedzieć że powinnam o to zapytać..

ehhhhhhh

..............

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 tygodni temu #1032945 przez Gosia27

Basienkaaa napisał: Dziewczyny przepraszam Was napiszcie mi proszę czy wy interesujecie się czymś takim jak badanie penetralne?
Wstyd się przyznać, ale ja własnie się dowidziałam że coś takiego istnieje !!! Jetem zła i załamana moją wiedzą- a reczej jej brakiem...

Koleżanka mi wspomniała że robiła takie badania w 11-13tygodniu ciąży... a mój lekarz ginekolog nawet pół słowa nie powiedział mi o czymś takim.... Wiec już nie wiem, powinnam czy nie?
Chodzę prywatnie do ginekologa- wydaje nie małe pieniądze - skad mam wiedzieć że powinnam o to zapytać..

ehhhhhhh

..............


hej kochana, z tymi badaniami prenatalnymi jest tak, że jelsi lekarz u którego prowadzisz ciążę nie widzi nic niepokojącego w rozwoju maluszka to takie usg w ciąży wystarczą, tym bardziej jak chodzisz prywatnie ginekolodzy mają w takich gabinetach dobrej ajkości sprzet, badania prenatalne robi się ze wskazań, ale owszem możesz sobie zrobic odpłatnie i jedno takie usg kosztuje 250zł, nfz refunduje tylko mamą w grupie ryzyka

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 tygodni temu #1032956 przez moniaaak
Cortezia nawet nie tak źle. Najpierw zrobił zdziwioną minę, potem złapał się za głowę. Później mi pogratulował, ale zaznaczył, że żałuje, że odejdzie mu dobry pracownik. Powiedziałam, że będę do końca maja- a potem bye, bye:)
Nie powiedział nic na temat mojej umowy, tylko zapytał kiedy mi się kończy.

Mnie dziś niedobrze i brzuch mnie boli:(. Nieprzyjemnie :sick: ...Najgorszy piątek i sobota, bo w piątek 12h w pracy, a w sobotę 11 :/
Ja w pierwszej ciąży nie robiłam badań prenatalnych.
W poniedziałek mam wizytę u lekarza... jej nie mogę się doczekać:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 tygodni temu #1032971 przez niagara
Cześć Dziewczynki :)

Cortezia aż się wierzyć nie chce, że taki maluszek a już ma rączki nóżki i nimi macha :blink: :laugh: Nie mogę się swojej wizyty doczekać a jeszcze 2 tygodnie. A widziałaś NatB urodziła wojowniczą Helenkę :laugh:

Wiki moja mała faktycznie chorowita ostatnio ale antybiotyków nie bierze, nie ma takiej potrzeby. W sumie to może ze 2 razy w życiu miała ;)

Basienkaaa Gosia27 dobrze pisze, pernatalne robi się ze szczególnych wskazań. Ja w pierwszej ciąży nie robiłam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 tygodni temu #1032980 przez Basienkaaa
Dziekuje dziewczyny :)
Już emocje mi opadły :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 3 tygodni temu #1032981 przez Basienkaaa
Dziekuje dziewczyny :) Już emocje mi opadły :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl