BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LUTY 2017

7 lata 7 miesiąc temu #1041906 przez Kejt
Inezka tak to acard :) reszta to właśnie witaminki :wapń, magnez, jakieś tam ciążowe i na wątrobę zapobiegawczo :)



Wiktoria 25 tc [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041907 przez Mulian
Och jak to dobrze poćwiczyć z rana, od razu mam więcej energii. Polecam Annę Dziedzic na facebooku.
Strasznie dużo tych tablet. Ja biorę doppel herz mama premium, tam jest wszystko co lekarze w Polsce zalecają kobietom w ciąży w takich też dawkach. Zaczęłam ostatnio też magnez brać bo mi powieka lata :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #1041908 przez Megi
Ja się melduję po pobraniu krwi, bo w poniedziałek lekarz :)
Niestety już w pracy jestem. Też ostatnio miałam w nocy dwa skurcze w łydki, więc muszę chyba zacząć po za witaminami femibion magnez brać :angry:

Mulian cóż za aktywność, ja to czasu na ćwiczenia nie mam. Cały czas w biegu: praca, przedszkole, zajęcia z córką, obiad, dom itp.

Kejt zestawik niezły, ale jak mus to mus :)

Miłego dzionka Kobitki :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041911 przez Mena
Dzień dobry :)
zubi mamy wizytę tego samego dnia :)
Megi oo dobrze że mi przypomnialas też muszę iść :woohoo:
Kejt zestwik nie mały :ohmy:
Bosz mój syn dzisiaj i 5.30 stwierdził że się wyspal :whistle: a mi się oczy zamykają same :huh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041912 przez sonia3
Hejo
MEGI, lekarz powiedziel ze musze wczesniej sprawdzic cukier przed 20 tygodniem, no i fakt jest taki ze musze codziennike kontrolowac cukier i DIETA.
KEJT zestaw mamy podobny u mnie jeszcze paski do glukometru:-) ale jakze kolorowo ...
MULIAN podziwiam za cwiczenia, ja jestem tak slaba ze przejscie po schodach konczy sie 15 min. lezeniem, bo czuje ze mdleje...

Milego dzionka dla Was

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041913 przez princess
Sonia rozumiem i współczuję. Jeden plus w tym taki, że już jesteś obcykana w temacie i poradzisz sobie z cukrzycą. A i jak mniej cukru w diecie to człowiek zdrowszy. Tak na pocieszenie. Ja też ograniczam cukier w ciąży i moje dziecko jest na diecie bezcukrowej. Słodzimy erytrytolem i patrzymy w składach produktów, żeby nie było cukru, syropu glukozowo-fruktozowego, itd. Mój gin powiedział, że mnie wyśle na próbę cukrzycową w 24 tc. Już się nie mogę doczekać lemioniady w laboratorium ;)

Mena takie pobudki są najlepsze, tez je uwielbiam ;) na szczęście mojemu Adamowi już żadko się takie pobudki zdarzają, a i wtedy cicho leży w łóżeczku i gada do siebie. Już powoli do mnie dociera, że niedługo będziemy za snem tęsknić jak za utraconym rajem ;) nie no zdarzają się oczywiście noworodki i niemowlęta, które tylko w nocy budzą się na jedzenie, kupę i śpią dalej. Mój taki prawie był. Ciekawe jaka będzie druga dzidzia. Postanowienia już pewne mam co do spania i karmienia, oczywiście przetestowane na synku ;) Ale jak zawsze życie zweryfikuje. Mam też dużą nadzieję na jak najdłuższe kp. Z synkiem udało mi się tylko 3 mce i odrzucił pierś. Walczyłam jeszcze jakiś czas laktatorem i dawałam mu moje mleko z butelki ale niestety laktacja zanikła, nie ma to jak stymulacja usteczkami dziecka. No i słabo przybierał na wadze na moim mleku. A pediatra oczywiście zamiast doradzić konsultację u laktatorki, zalecił dokarmianie mm, i niestety głupia posłuchałam. Teraz mam już pewne doświadczenie w tej kwestii i zamierzam odnieść sukces w kp ;)

Wróciłam z przedszkola, 4 km spacerku zaliczone. Dziś mnie naszła ochota na danie z dzieciństwa a mianowicie makaron z twarogiem i cukrem :P u mnie zamiast cukru będzie erytrytol. Ale nie mogłam się oprzeć pokusie mimo, że to danie do rewelacyjnych nie należy, to raz na czas można sobie pofolgować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041914 przez honka_18
Princess popełniłam ten sam błąd z dokarmianiem :angry: zamiast słuchać własnego instynktu posłuchałam położnych i zaczęłam mm dokarmiać. W drugiej ciąży chciałam naprawić ten błąd ale się nie dało bo Artek był 3 tyg karmiony sądom i nie umiał pić z piersi ze zwykłych butelek też nie :whistle:
Adam często wstaje po 5, jak uda mu się przespać do 6 to się cieszę. Dzisiaj przyszedł do nas o 4:40 bo się stęsknił :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041915 przez Sander
Cześć :-) Podziwiam z tymi lekami, mi się chce wymiotowac jak je biorę, a co tu o takiej ilości mówić. Moja córa tez wstaje po 5 maks 6. Ona zawsze wcześniej wstawala. Ale ogólnie była cudowna od urodzenia po 7h w nocy spała!!! Nie wiem jak przeżyje gdy drugie będzie co 3 h się budzić....
Skąd wy siłę bierzecie na ćwiczenia i takie spacery??? Ja bym już padła :-P
Rano mam takie plany, co ja nie zrobię w danym dniu, a potem wszystko idzie w.... :-P
Teraz mam plan na weekend zrobić sok z bzu i może pigwe ale nie wiem czy dam radę. No i jeszcze garaż będziemy robić tzn płytki, trzeba wszystko opróżnić :-(
Wieczorem znów miałam te twardnienia... I to leżąc w łóżku i film oglądając wiec z wysiłku to nie jest... Martwię się tym.
Co macie na obiad?? Jakieś pomysły??

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #1041916 przez Megi
To ja z zapytaniem :blush:


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


Sander zupka koperkowa i spaghetti :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041920 przez princess
Honka ojej a czemu synek był karmiony sondą jeśli można spytać? Ja zaprosiłam do domu doradcę laktacyjną i bardzo polecam jeśli ktoś ma problemy z kp !! Najpierw zbadała buzię małego, moje piersi, przyglądała się jak go przystawiam i jak wygląda karmienie. I okazało się że mały za płytko łapie brodawkę, przez co pierś nie jest poprawnie stymulowana i nie mogł jej opróżnić do końca, wypijał tą początkową i środkową wodę a tą najgęstszą śmietankę, najtłustszą i najbardziej odżywczą zostawiał chcąc nie chcąc. Przez co piersi przestały ją produkować, mleko stało się cieńsze przez co słabo przybierał na wadze. Kazała mi go głębiej przystawiać, tzn, żeby "łykał" całą brodawkę, a ja błędnie "dawalam" mu około 2/3. Niestety syn miał już 2 mce i nie chciał innego przystawiania, zaczął się buntować i po miesiącu pierś poszła w odstawkę :( Laktatorka podkreślała, że najważniejsze są pierwsze dni kp, jak się dobrze zacznie to potem idzie z górki.

Sander Twój organizm prawidłowo reaguje na leki :P w ciąży tego jak najmniej, tylko jeśli konieczne. Ty pisałaś wcześniej, że po witaminach masz odruch wymiotny? Jeśli tak to mam radę :) Co do twardnień macicy to mam to samo i w poprzedniej ciąży i obecnie. U mnie się to nasila jak coś dźwignę, jak się stresuję. Nospy wcale nie biorę bo i tak nic mi nie daje a najskuteczniejsze i niezastąpione jest leżenie, koniecznie na boku. Ale i na leżąco czasem twardnieje więc i na to znalazłam sposób. Gdy leżę na boku obracam się bardziej na brzuch ale nie miażdżę go ;) tylko tak jakby podpieram go o materac, co dodatkowo go podpiera i rozluźnia. Macica się rozluźnia. Pamiętam też, że w poprzedniej ciąży trochę podpierał brzuch pas ciążowy.

A jeśli chodzi o magnez to bardzo polecam w olejku firmy Swanson, ma najlepszą wchłanialność, jest wydajny. Jak ktoś ma skurcze łydek to smarowanie nim łydek bardzo pomaga bo magnez od razu idzie w te spinające się mięśnie. Ja smaruję sobie nim brzuch na te twardnienia. www.ceneo.pl/39990556


Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041921 przez mavi31
MEGI niestety problem mam ten sam ale nic nie pomaga w ciąży nie wiele można zrobić dopiero po :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041925 przez Mena
Princess mój Marcel do spania w nocy był w sumie też dobry, bo budził 2 lub 3 razy na karmienie, zmiana pampka na śpiocha i dalej spał. a karmiłam długo, chociaż początki nie były łatwe :unsure: ale daliśmy radę :lol: , co prawda dostał parę razy mm no ale cóż :whistle: . o jeja 4 km :blink: nogi w tyłek by mi wlazły chyba :lol:
Megi ja nie pomogę bo nie miałam i nie mam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041928 przez zubi
mena to czekam na info po wizycie :)

Mamy już posiadające pociechę czy nie macie teraz wrażenia że tej ciąży się już tak nie "przeżywa"- czy może tylko ja tak mam.Teraz dużo czasu poświęcam Natalii, bo potem ten sam czas trzeba będzie dzielić na dwoje :). Ciuszki i prawie wszystko inne mam po małej więc nie mam też co szukać w necie wyprawki. Pozostaje tylko oczekiwanie...

Powiedźcie mi mamy które już drugą ciążę mają za sobą, jak u was wyglądało z przybieraniem nawadze, tak samo jak w pierwszej?

Miłego dnia

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041929 przez Inezka
Sonia, pocieszę Cię. :) Ja mam cukrzycę ciążową. W 7 tyg. już mi gin zleciła krzywą i ku mojemu zaskoczeniu wyszła cukrzyca. No i glukometr i DIETA ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041931 przez honka_18
Ale mnie głowa boli :angry: paracetamol nie pomaga a nic innego bezpiecznego w ciąży nie mam

Princess Artek urodził się w 32 tc

Zubi w 1 ciąży przytyłam 16 kg w 2 najpierw schudłam 5kg, później przytyłam 7kg więc tylko 2kg na + po porodzie ważyła mniej niż przed ciążą

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl