BezpiecznaCiaza112023

Mamusie LUTY 2017

7 lata 7 miesiąc temu #1041934 przez masuska

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.


A u mnie półmetek :) tez jakoś szybciej mi czas w tej ciąży mija, mimo ze nie pracuje.

Dziś byłam wybierać z mama okulary i jakoś szybko nam poszło. A później na ciuszki. Znów cos wygrzebałam :)

Z KP tez miałam problem bo dokarmiałam, około 4m.z. synek odrzucił cycka. Teraz nie popełnię tego bledu. Na pewno nie kupie na początek butelki.

Na obiad zupa dyniowa:) Ja bardzo lubię gotować i na zupy tez mam ochotę wiec się produkuje.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041935 przez Megi
Zubi ja identycznie, jak przed ciążą pierwszą ważyłam 48kg i teraz ważę 50kg (2 na plusie, jak z córką)
Zgadzam się z Tobą jest inne podejście przy drugim dziecku. Czas ucieka i większy luz przy drugiej ciąży, po za tym myśli zajmuje córka

Ja karmiłam 13 miesięcy córkę, oczywiście stałe pokarmy + cyc na noc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041939 przez Mulian
Taka byłam pełna energii rano, teraz mi się odwróciło o 180 stopni :( .
Ktoś tu pisał o pajączkach na nogach, też zauważyłam, mam nadzieję, że to się wchłonie po ciąży.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041940 przez masuska
My tu gadu gady a to już 100 stron:)

Właśnie oglądam porody na Polsat Cafe. Dwie dziewczyny rodziły jedna cc bliźniaczki a druga sn dziewczynie 4440g. Pozazdrościłam rodzącym znieczulenia. Nam, lutówkom, życzę takich lekkich porodów :)

Podobno na pajączki dobre sa okłady z zielonych pomidorów, lub z surowych ziemniaków, ale nie testowałam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041942 przez princess
Zubi dokładnie tak jak piszesz, ja nawet plamieniem i skurczami się zbytnio nie przejmowałam bo przerobiłam to w poprzedniej ciąży. No i jak masz zajęcie czyli starsze dziecko to wiadomo że i na myślenie czasu mniej. Wyprawkę prawie całą mam po synku, ubranka, łóżeczko, wózek, z ubrankami to nawet pory roku będą pasowały bo maluch urodzi się mniej więcej tak samo jak mój starszy synek, w końcu mam termin porodu w jego urodziny :) i etapy tej ciąży przechodzę prawie identycznie jak w poprzedniej, ruchy poczułam w połowie sierpnia, tak samo jak 4 lata temu :P Pozytywny test ciążowy zobaczyłam na początku czerwca, w poprzedniej ciąży w połowie. Około tydzień różnicy jest. Ale fajnie się czuję w takiej sytuacji, tak jakbym dwa razy przeżywała dokładnie to samo.

Honka paracetamol też niestety nie jest bezpieczny :( mnie często boli głowa w ciąży i ani razu nie brałam leków. Wypijam od razu 2 szklanki wody, bo często głowa boli z odwodnienia. Dużo pij, prześpij się. Mnie też dobrze nawadniają pomarańcze, jak zjem ze dwie to od razu lepiej się czuję.

W poprzedniej ciąży przytyłam 19 kg (w tym synek z łożyskiem i wodami około 5 kg). Dla mnie to było zdecydowanie za dużo kilogramów, teraz od początku ciąży przytyłam 4-5 i już się hamuję, żeby znowu tyle nie przytyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #1041944 przez Mena
Honka jak Artkowe odpieluchowywanie?
zubi mi czas szybciej leci, czasem nawet nie wiem w którym tyg jestem :lol:. A z przybieranien na wadze chyba tak samo jak z Marcelem, chociaż mam nadzieję że teraz będzie mniej kg :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041948 przez honka_18
Jestem żyje :woohoo: pół dnia przeleżałam na sofie z zimnymi okładami na czole i przeszło, chłopcy niestety z dzisiejszych rozrywek mieli bajki :whistle: nie lubię jak długo oglądają tv ale co zrobić

Princess w moim przypadku odwodnienie nie wchodzi w grę bo ja wody wypijam więcej niż wielbłąd :P

Mena Artek nadal w pampersie śmiga :( najpierw ospa pokrzyżowała nam plany teraz przedszkole i Artek zapomniał gdzie się sisia :( jak widzi nocnik to płacze a toaletę toleruje tylko wieczorem przed kąpielą, posiedzi ale nie sika :evil: nie wiem co mam robić, chyba odpuszczę mu do świąt

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041949 przez zubi
mena ja też się łapię że nie wiem który to tydzień dokładnie, a w pierwszej to co do dnia wiedziałam :)

princess u mnie też ta sama pora roku, Natalka z 28.02, a termin mam na 5.02 ( znów dziewczynka) więc myślę że wszystkie ciuszki będą pasować.

Ja w pierwszej przytyłam 11 kg ( poszło tylko w brzuch :) ), teraz co prawda brzuszek widać szybciej, ale kilogramów nie dużo się pojawia, na wagę staje tylko na wizytach co by się nie stresować....
Cieszy mnie że potwierdzacie spokój drugiej ciąży, bo już się delikatnie martwiłam czy coś zemną nie tak.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041953 przez honka_18
Heh mi też pora roku się zgadza, ciuszki mam po Adamie, on też w lutym miał się urodzić. Najwyżej dziewczynka będzie "chodzila" w niebieskim. Po Artku wszystko poszło do mojego siostrzeńca

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041955 przez honka_18
Hejka Mamuśki jak dzisiaj się czujecie ?

Moi chłopcy od szustej na nogach :woohoo:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041958 przez dodi
Witajcie
Ja dzis zaspalam dobrze że corka na rowerze so szkoły pojechała to chyba zdążyła
Wczoraj byłam na wizycie z maluszkiem wszystko dobrze waży juz 220gr wszystkie organy ok widziałam sliczne stopki i paluszki u rączki nawet jedno zdj mam w.3d ale mało widoczne
Dostałam też reklamowke z gratisami min butelka z aventu i maść sudocrem
Zamówiłam z bebiprogram paczuszke prezentowa (reklama na dole strony) wczoraj przyszło ulotki i taki mała sensoryczna szmatka
Dzis ma.być ostatni dzień fajnej pogody od jutra deszcz więc chyba okna pomyje
Chcieliśmy jutro jechać do Ostravy na piknik lotniczy ale ma lać caly dzień wiec nie pojedziemy jutro tylko w.niedziele byliśmy 2 lata temu i dla.dzieci to super atrkacja są czołgi rozne samoloty można wejść i pooglądać wszytsko
Miłego słonecznego dzionka mamuśki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041959 przez Mulian
Hej laski!
Ja zaczynam dziś dzień od razu zmęczona ;) Wczoraj byłam w kinie na seansie dla kobiet, Bridget Jones Baby - super komedia, polecam, naśmiałam się... zazwyczaj kolejne części filmów są gorsze, ale tutaj jest inaczej. Poza tym zgarnęłam trochę kosmetyków (próbki +dużo rzeczy było do wygrania). Pierwszy raz byłam na takim wydarzeniu dla kobiet w kinie i powiem Wam, super sprawa. ... Tylko wróciłam późno, a wstałam po 6 i teraz już jestem zmęczona ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041960 przez Megi
To i ja od 5.00 na nogach :)

Mulian super sprawa, ciekawe, czy w moim mieście też jest coś takiego...sprawdzę ;)

U mnie w pracy się szykuje ciężki dzionek, ale dziś piąteczek, piątuniu :P Później idę na paznokcie, więc odsapnę
W niedzielę urodziny córki w bawialni robię, więc nie muszę się narobić. Jakieś ciasto zrobię, jakby w niedzielę rodzinka zawitała :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu - 7 lata 7 miesiąc temu #1041961 przez honka_18
Dodi super, że Maluszek ma się dobrze , :cheer:

Mulian fajne takie wydarzenia ;) u nas są ale angielskie więc nie chodzę :P A Ty jeszcze pracujesz???? myślałam, że na zwolnieniu jesteś

Megi szykuje się wspaniała niedziela, córa pewnie będzie bardzo zadowolona z takiej imprezki

Ja na nogach jestem od 4:30 :whistle: jeszcze nie wiem czy weekend mam wolny :whistle: ale przyszłym tyg mam 2 zmianę więc sobie odbiję to wstawanie w środku nocy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 7 miesiąc temu #1041963 przez Mulian
Honka jestem na zwolnieniu, ale wstaję ok 6-7 jak mąż wychodzi do pracy. Z resztą o tej porze już muszę po nocy lecieć do toalety ;)
Dodi, moja gin pokazuje mi dziecko w 3d za każdym razem, ale ja nie lubię tego obrazu, przynajmniej na tym etapie dziecko wygląda czasem jak potworek :angry: , wolę dużo bardziej klasyczny obraz usg. Powiedz opłaca się zamawiać te bezpłatne próbki? Żeby je dostać trzeba oczywiście podać dużo swoich danych, a ja jestem tego przeciwniczką.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl