BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2017

7 lata 1 miesiąc temu #1058579 przez Judysen
Witam się i ja po dłuższej nieobecności. Synek mocno przychorowal zapalenie oskrzeli plus zapalenie ucha. Na szczęście już wszystko jest w porządku :) w weekend przeleciała moja mama na trzy dni. Najgorsze co może być jak babcia odpłatnie... Leos tak bardzo to przeżywa, że spać nie może, ciągle płacze i prosi żeby wróciła... Czasami się zastanawiam czy to lepsze życie jest warte tej ciaglej tęsknoty za polska i rodzina...
karolinkanice16 ja mam ciągle stres, ze zgubie pierścionek zaręczynowy przez to, że jest lekko za duży... Więc rzadko go noszę. I rozumiem Twój smutek z tym związany a swoją drogą to przykre, że ciężko liczyć na pomoc. Tym bardziej, że chcecie sami go wydobyć. I kochana szybkiego powrotu do zdrowia!

Nie leciała mi siara z piersi w ogóle. Dopiero jak urodziłam. A synka karmilam 8 miesiecy i zrezygnowałam. Karmienie Przyszło mi łatwo. Bez bólu, pogryzionych sutkow, wszystko przebiegło idealnie :)

A dentyste mam na maj... Zęby wyglądają w porządku, ale co powie dentysta zobaczymy. Wiem, że czeka mnie wymiana 5 plomb. Bo te już się wytarly , ale mam je odkąd byłam dzieckiem więc czas najwyzszy :)
natalia^^ I jak po wizycie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058608 przez Natalia^^
Witam. :)

Melduje ze u nas wszystko dobrze. Dzieci rosną standardowo większe o tydzień... Płeć obojga pozostaje nadal zagadką... ewentualnie mogę się domyślać ze będzie parka. Ale to tylko moje przemyslenia ponieważ lekarz spytał kogo mam już w domu :) narazie jednak powiedział ze się wstrzyma.
Nie naciskalam :)
Dostałam dodatkowo nospe 3 razy dziennie. Bo jednak napina mi się brzuch. Waga 2.5 kg na plusie musze przystopowac ze słodkim... :laugh: dzieci mają po około 180 g :blink: wielkoludy :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058627 przez Kalinka85
Natalia to super ze wszystko w porzadku :) Dobrze ze sa wieksze, lepiej niz mialy by byc mniejsze co do terminu

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058643 przez Moniek
Hej Kochane, czy któraś z Was bada progesteron w trakcie ciąży? Ja robiłam miesiąc temu wyszedł 35 ng/ml, dziś zrobiłam kolejny raz i wynik to 38 ng/ml. Biorę luteinę 2x1. Martwi mnie ten niski przyrost. Skontaktowałam się z moją ginekolog i kazała mi się oszczędzać. A już czułam się tak dobrze...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058648 przez Nat_alka
Karolinka to przykre z tą obrączką :( smutne jest też to, że wiesz gdzie ona jest, a nie możesz nic zrobić! No nic, mam nadzieję, że uda Ci się kupić taką samą :)
Natalia fajnie, że wszystko ok :) ja już też nie mogę się doczekać swojej wizyty! Jeszcze tydzień, ufffff... Zabieramy ze sobą Maję, niech zobaczy rodzeństwo na usg ;) mała też już odlicza dni, hahaha :P Ja według mojej wagi już wyrównałam to co schudłam na początku ciąży, czyli 3 kg, nie wiem czy to dobrze, czy to nie za szybko wróciło :P
Moniek nie pomogę, bo nie wiem. Nie badałam nigdy progesteronu, na początku ciąży badałam tylko betę..... A są jakieś normy co do progesteronu?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058649 przez Moniek
Natalka niby jestem w normie ale coś słabo mi ten progesteron przyrasta :( luteine już biorę więc zostało mi chyba poczekać do wizyty i jeszcze bardziej się oszczędzać.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058652 przez Natalia^^
Natalka super ze zabieracie córkę :) będzie miała ciekawe doświadczenie ;)
Ja umowilam się do poradni patologii ciąży. Mam 1 dzień przed wizytą u mojego gina. Tez się wybierasz na konsultacje do innego lekarza?

Moniek Tez nie pomogę.... ale odpoczywaj oszczędzaj się jak zalecił lekarz. A czujesz się dobrze? Kiedy wizytę masz?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058653 przez Natalia^^
Moniek a ty nie miałaś późniejszej owulacji? Coś mi się kojarzy? A może to dlatego?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058666 przez Moniek
Udało mi się dzisiaj dostać do mojej ginekolog (przełożyła mi wizytę z 6.04). Zwiększyła mi dawkę luteiny 2x2 na ten mój progesteron i kazała odpoczywać. Musiałam się przeforsować dlatego mam takie kłucie w brzuchu i czuję, ze mnie ciągnie. Więc co mi zostało - muszę zwolnić tempo.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #1058668 przez Nat_alka
Moniek a zrobiła Ci usg?
Natalia ja idę też do poradni patologii ciąży 27 kwietnia ;) ale idę tam do mojego lekarza :) zaproponował mi to żeby porobić wszystkie drogie badania na nfz, także taka sprawa :) Jestem tam też umówiona na maj i na czerwiec już :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058669 przez Natalia^^
Moniek bardzo dobrze ze poszłaś. A teraz dużo odpoczywaj i bądź dobrej myśli. wiem ze jeśli coś się zaczyna dziać to trudno nie panikować i też staram się o tym pamiętać. Ważna sprawa to zaufanie do lekarza. Ja czuję się zaopiekowana mam nadzieje ze wszystkie tak mamy bo to też bardzo istotne.

Natalka a powiedz czy orientujesz się jakie to będą badania? Szczerze mówiąc nie mam pojęcia usg? Coś z krwi?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #1058670 przez Nat_alka
Natalia nie mam pojęcia szczerze... Jak do tej pory miałam bardzo niewiele badań robionych ;) bo tylko usg, usg prenatalne, 3 razy morfologia i mocz ogólny i na początku betę 2 razy robiłam ale to sama z siebie. Podejrzewam, że będą to badania na hiv, toksoplazmozę, krzywa cukrowa, badania na przeciwciała (mam grupę krwi A rh-), badania na grupę krwi (wiem jaką mam ale nie mam oryginału badania) i nie wiem co tam jeszcze w ciąży się robi ;) On mi tak powiedział, że drogie badania, a czy te są drogie to nawet się nie orientuję ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058671 przez Emilaa
hej dziewczyny :)
Nat_alka jak lekarz powiedział że to drogie badania to mogę tylko powiedziec z własnego doświadczenia bo były to moje najdroższe badania około 200zł zapłaciłam a że chodze prywatnie to za wszystko płace ..może być to hiv, przeciwciała anty HCV, Toxoplasmoza IgG , Toksoplasmoza IgM, Cytomegalia IgG i cytomegallia IgM no i grupa krwi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058673 przez Natalia^^
No właśnie. Kurczaki.... nie wiem czego się spodziewać. Bo ja mam badania raczej zrobione.
Mam: HIV, toksoplazmoze , WR, grupa krwi, mocz morfologia co 2 tyg bo mam mało żelaza i bakterie w moczu ale jeszcze nie do leczenia .
Teraz muszę zrobić jeszcze HBs. Generalnie jestem zaszczepiona bo mój tata jest nosicielem. I polecam wam na przyszłość się zaszczepić przed jakimiś operacjami bo właśnie ojca nam tak zarazili :(

Natalka ja mam wizytę na 10.04 to wszystko opowiem. Choć dalej będę szukać info co tam będą robić bo nie lubię iść w ciemno :laugh:

Emila Mój lekarz robił tylko igg nie wiem czy dobrze... no właśnie cytomegalia tego nie mam... I chyba zrobię na własną rękę. Mój gin bardzo rozbija mi te badania w czasie... chyba żebym się nie przeraziła ile kosztują na raz :ohmy:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058674 przez Emilaa
Natalka moja ginekolog stara się dawać mi badania zgodnie z tygodniem ciąży ...nawet w karcie ciąży mam rozpisane jakie badania trzeba zrobić i do jakiego tygodnia ciąży :) no ale każy ginekolog zleca badania według własnego zdania ....no ale tak jak mowie to były moje najdroższe badania ...ostatnio jak byłam to zapłaciłam tylko 35zł bo miałam tylko mocz morfologie i VDRL robione :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl