BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2017

7 lata 1 miesiąc temu #1058675 przez Emilaa
Przesyłam zdj z karty ciąży jakie badania w jakim tygodniu
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #1058677 przez Moniek
Natalka tak zrobiła mi usg, uspokoiła i kazała dać znać jak się czuję za kilka dni. Każdej z Was życzę takiego lekarza. Mój Krasnalek ma już 10 cm ale dalej nie chce pokazać kim jest. Pewnie dowiem się dopiero na połówkowych. Kochane, a ja się wzięłam na sposób moja ginekolog (chodzę prywatnie) zawsze zapisuje mi jakie powinnam zrobić badania (dokładnie dała mi taką kartkę jak pokazuje Emilaa), a później idę do swojej rodzinnej i wszystko robię na NFZ albo na kartę Enel Med z pracy). Co miesiąc morfologia,mocz i progesteron, co 3 miesiące toxoplazma IgM (bo mam zwierzaki), a oprocz tego miałam glukoza, TSH, HCV, VDRL, toxoplazma IgG (za to płaciłam), wirus rozyczki, HIV, wymaz z pochwy (za to płaciłam).

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058679 przez Moniek
A to mój Maluszek :kiss: :kiss: 10 cm szczęścia :laugh:
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058697 przez Natalia^^
Moniek super fotka ! Mój gin raczej już mi nie daje... a szkoda :)
Super pomyślałas z tymi badaniami... I ekstra ze lekarka raka zainteresowana... to teraz taka rzadkość.

Z innej beczki.... dziewczyny jak to jest z tym zasilkiem wyplacanym przez 53 tyg po urodzeniu dziecka? Przy blizniakach to jest 65 tyg. Nigdy mi nic nie przysługiwało i się zastanawiam tym razem. Ja nie pracuje. Nie jestem zarejestrowana w PuP. I czy jeśli by mi przysługiwało to wygodzi na to ze przez rok dostaniemy aż 2000 zl z 500 +? Któraś z was jest w temacie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058703 przez PaulinaJ
Moniek super bobas :-) :-)

Natalia ja jako bezroborna mialam normalnie rok macierzyńskiego w wysokosci 1000 ,zl plus 500+. Skoro na bliźniaki jest po tysiaku to chyba dostajesz tyle czasu ile masz urlop...

U nas wizyta 10-go :-) wiec jeszcze troszkę. Mania na badaniach byla ze mna ostatnio i dzidze ogladala :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058709 przez Kalinka85
Paulina a jesteś zarejestrowana w pupie? Bo ja też nie pracuje i nie jestem zarejestrowana i zastanawiam się jak to będzie z tymi pieniędzmi?

A czy wy też jesteście w ciąży takie gapy ciapy? Bo ja jakaś rozkojazona jestem i wszystko mi z rąk leci, coś wylewam.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058714 przez Natalia^^
Kalinka, to jesteśmy w podobnej sytuacji. Ja jestem na ubezpieczeniu męża, i też sie zastanawiam nad tymi pieniędzmi. Jesli dobrze pójdzie to bedziemy miały 1000 zł no i ja teraz załapię sie na 500 + to przy mojej 3 dzieci da 1000 zł. W sumie 2000 zł jestem we wrażeniu :woohoo: naprawdę nigdy nic nie dostałam :P

O ile nie wycofają 500 + ;)

Ja też jestem gapa a teraz wyjątkowo:) aż sie denerwuje sama na siebie.

Zrobiłam pierwsze zakupy do porodu... :) dwie koszule nocne, bluzeczka do karmienia ze spodniami (piżamka) i szlafrok choć nie wiem czy się przyda bedzie gorąco :S

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058718 przez PaulinaJ
Nie, nie można być chyba w pupie bo sie takie oświadczenie składało o ile dobrze pamietam :-) :-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058719 przez Moniek
Natalia^^ pisałaś poprzednio, że lekarz zapisał Tobie NoSpę na brzuszek. Mi wczoraj lekarka zapisała Asmag 2x1 (to zwykły magnez) ma bardzo dobre opinie u przyszłych Mam. Akurat preparat, który biorę nie zawiera Magnezu. Dzisiaj już z brzuszkiem lepiej nie ciągnie tak ale wczoraj byłam wystraszona.
U mnie dziś pięknie, słoneczko bez żadnej chmurki, a ja muszę się oszczędzać, aż mnie trzęsie bo już bym zrobiła jakieś porządki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058729 przez Natalia^^
Moniek tak biorę nospe. Pytałam lekarza czy mam zacząć brać jakiś magnez ale powiedział ze narazie nie. Mój lekarz nawet witamin mi nie pozwala. Podejrzewam że z magnezem się wstrzymuje aż faktycznie będzie niezbędny... ja juz tyle tabletek plus zastrzyki biorę ze czasami boli mnie żołądek :(

Moniek ja miałam takie uczucie jakbym ubrała za ciasne spodnie. Normalnie mnie dusilo pod brzuchem. Ale zauważyłam juz ze to z przepracowania... wiec dwa dni dałam sobie na leżenie aby uspokoić trochę brzuch. A teraz od rana smigam , ale z przerwami :) odkurze to trochę poleże... rozwieszę pranie to siadam na chwilkę na forum.... ;) sprzatanie łazienki wyższy poziom ale też działam na dwa razy... w między czasie herbatka albo kawka :) i naprawę jest dużo lepiej nie boli mnie już wieczorami...
Ale od obiadu staram się już racze spokojnie funkcjonować.... pojadę do mamy albo z Jasiem przed blok na laweczke... albo zwyczajnie leżę i przeglądam dzieciaca wyprawkę w necie :)

Dziś chyba zacznę robić listę ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058754 przez PaulinaJ
Ja zamiast na wyprawce się skupiać to szukam kiecki na wesele :D 10 czerwca idziemy :D nie wiem co na tyłek ubrać

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058771 przez Natalia^^
Paulina pochwal się jak coś znadziesz :)

Ja od wczoraj jestem pewna że czuje moje maluszki :woohoo: okreslilabym to jako przemieszczanie, przesuwanie... nie motylki czy bąbelki.

Miłego dnia mamusie :kiss:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058778 przez PaulinaJ
Ja czasami też mam wrażenie ,że coś czuje, ale cholera wie :whistle:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 1 miesiąc temu #1058781 przez Judysen
Cześć dziewczyny :)
Dziś są moje urodziny... Ach 28 lat minęło jak jeden dzień :laugh: zatrzymalam się dosłownie na wieku 24 gdy Leos pojawił się na świecie i każde kolejne urodziny przyjmuje z niedowierzaniem, że to już tyle :)
PaulinaJ jak znajdziesz jakieś fajne kiecki to dawaj znać... My 6 maja bierzemy cywilny a zaraz po nim jedziemy na wesele do kuzyna i też poszukuje sukienki. Na razie nic mi się nie podoba a jak już coś znajdę to koszt około 150e a to za duży wydatek na jeden dzień :) do tego ja uwielbiam czerń, ale na cywilny podobno nie wypada....
Ja też powoli czuje coś, raz na jakiś czas. Jakaś niespokojna się zrobiłam. Denerwuje się czy wszystko w porządku. Mam duże huśtawki nastroju, płacze za chwilę się śmieje, wydzieram się bez powodu na partnera i za chwile zaluje i przepraszam... Ach! Sama już wariuje od tych nastrojów :) i jak za szybko się podnosze to czuję takie silne, ciągnące bóle, że przez 5 sekund zwijam się z bólu :/

Miłego weekendu! Zazdroszczę Wam pięknej pogody w Polsce! :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

7 lata 4 tygodni temu #1058788 przez Natalia^^
Judysen gratuluję! Marzyłam o ślubie w maju. Piękny miesiąc :)
A te bóle ja też mam lekarz mi powiedział ze to są ścięgna i więzadła macicy... nic groźnego. Ale jeśli się niepokoisz to powiedz swojemu lekarzowi.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailonanatmur11
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl