BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 7 miesiąc temu #769456 przez donata
papi88 napisał:

Na dobranoc napisze ze moje dziecko wciągnęło te mleko nan i usnelo mi na rękach bez stekow,płaczu i tak mocno śpi ze sprawdzałam czy oddycha czyżby to był strzał w dziesiątkę?czy głupi zbieg okoliczności no cóż zobaczymy po paru dniach.

Spokojnej nocki zycze


Papi, ja daję małemu mleko Nan. Innego nie dawałam, więc ciężko mi ocenić. Co do temperatury to my dajemy w tem. 37 stopni. Nigdy nie słyszałam, że dawać podgrzane aż do 40 stopni. Moje mleko ściągnięte ma temperaturę 35-36 stopni i mały je.

Myślę nad tymi kroplami, co ma Iva Sab Simplex czy jakoś tak. Gdzie je można kupić i za ile? Naprawdę są takie dobre??? Bo ja mam Bobotic, ale nie wiem czy coś dają. Raczej nie.

Mój Szymek często w dzień śpi na brzuszku. Tak mu dobrze jak go brzuszek boli, bo gazy odchodzą :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #769460 przez niagara
Donata Bobotic ma skład bardzo zbliżony do Sab Simplex. W tym drugim jest tylko większe stężenie tej substancji rozbijającej bąbelki w brzuszku. Można je kupić przez internet, albo w Niemczech, ponieważ w Polsce nie są dopuszczone do sprzedaży i użytku.

Jest wiele stron na których możesz zamówić te kropelki. Między innymi taka www.sabsimplex.org/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #769466 przez Alivva
Co dziecko to inna bajka....pewnie się zdziwicie ale ja mam podgrzewacz ustawiony na 45 stopni. Alicja najbardziej lubi takie ciepłe mleczko więc dlaczego mam jej podawać chłodniejsze. Bo tak piszą?? Nie nie,ja uważam,że to się dostosowuje do dziecka a nie dziecko do sztywnych reguł ;) Z kąpielą mamy tak samo-w 37stopniach to młodej się kąpiele w ogóle nie podobają więc wodę ma cieplejszą...Nie mierzyłam termometrem ale zdecydowanie cieplejsza :)

Dorota
...11godzin spała?? O ludu jak Ci zazdroszczę :D Co za kochane dziecię :)
Antoś,Kacperek i Miki oczywiście uroczo na fotach :) Miki z tym uśmiechem wymiata :D

Kiniu,my na spacer wychodzimy po karmieniu. Poje,odbije się jej,przewijamy,ubieramy i GO ;)
Nie bardzo się jej podoba te ubieranie więc czasem się drze jak dziś na przykład ale jak tylko wystawiam wóz na dwór to już oczy jej sie zamykają :D
Dziś spacerowałyśmy ponad 4h,pogoda bajeczna,mleczko w termoopakowaniu więc pokarmiłam na rynku a dziecię wyspane,dotlenione i szczęśliwe :)

Co do leżenia i spania na brzuniu... Leżeć lubi,a śpi jak zaśnie mi na klacie i potem ją odkładam na brzuszek. Nie słyszałam o tym,żeby się dziecię udusiło śpiąc na brzuszku,bo przecież łepek ma zawsze na którymś boku ułozony więc nawet jesli by się dziecku ulało to na brzuszku bezpieczniej niż jakby leżało na wznak...to tak na mój rozumek myśląc,ale oczywiście moge sie mylić.

No nic,trzeba małej mleczko podać,potem zapodam sobie jeszcze gripex na noc bo coś mnie rozkłada od 2 dni :/

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #769478 przez nike84
Dobry wieczór mamusie :)

Iga bardzo dziękuję za radę odnośnie mleka, ale na szczęście u nas sie chyba wszystko dobrze skończyło i obyło się bez zmiany mleka. Bebilon od początku dobrze służył Kacperkowi, więc pani doktor stwierdziła że zmiana mleczka będzie dopiero jak nic innego nie pomoże.

nefeli my równiez używamy te białe pampersy i jestem jak najbardziej z nich zadowolona. Mały nigdy ich nie przesikał, a i kupę trzymają w ryzach :silly:

Pyzaura wreszcie zobaczyłam Twoja długo wyczekiwaną Michalinkę :kiss:

Agamo rewelacyjna fota!!! Te usmiechy naszych maleństw to coś najpiękniejszego na świecie. Swoja drogą niezły przystojniak z tego Twojego Kacperka :cheer:
Wszystkie nasze dzieciaczki są cudowne :kiss: Uwielbiam tu oglądać ich fotki :cheer:

niagara nie przejmuj się, nie tylko Ciebie nerwy ponoszą. I wcale nie czyni Cię to złą matką. Wiem jak to jest gdy się jest jeszcze w takich sytuacjach samemu. Ja od poniedziałku do piątku jestem zupełnie sama bo mąż w trasie. Teściowie 30km od nas mieszkają a moja mama w Anglii, wiec ja jestem zupełnie sama, i nie raz z tej bezsilności i złości powiedziałam rzeczy których później się bardzo wstydziłam. Są i będą lepsze i gorsze dni i musimy jakoś dać radę :)

U nas podczas ubierania też zawsze jest krzyk, ale nie zdążymy jeszcze z domu wyjść a Kacperek juz śpi :cheer: Gorzej jest natomiast podczas kąpieli. Jestem już załamana, bo Kacperek tak przeraźliwie płacze jakby mu się jakaś krzywda działa :( robi się cały czerwony, nie może oddechu złapać :( Więc biorę go co chwilę i przytulam żeby się chociaż na chwile uspokoił. Już nie wiem czy ja coś robię źle, a jeszcze wszyscy mi mówią że cos jest nie tak bo dzieci uwielbiają wodę i to nie jest normalne że tak płacze strasznie :huh:

My weekend spędziliśmy u teściów. Dziadkowie zakochani w Kacperku :) Zachwyceni również huśtawką dla małego, która swoją drogą spisuje się rewelacyjnie (najlepiej wydane 100zł :silly: ). Kasperski prawie całą sobotę przeleżał albo w wózku albo właśnie w huśtawce na tarasie. Psy również zwariowały na jego punkcie, i nasz Weścior tak gonił Rodezjana teściów, że ten nie mógł w ogóle podejść do małego :blink: Problemy brzuszkowo - kupkowe chyba sie juz skonczyły, a pomógł bebilon comfort podawany co drugie karmienie. Kacperek przestał się prężyć i stękać. A takie bąki wali przez sen, jak stary chłop :lol:
Ahhh po tym weekendzie tak jakoś jestem naładowana pozytywną energią :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #769488 przez iwonta_kg
Burza... :( grzmi, blyska... oby malego to nie obudziło bo usypialam go UWAGA trzy godziny!!!!! Myslalam ze go przez okno wyrzuce normalnie...

Dzis jedziemy do kardiologa na kontrol.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #769517 przez karolcia1919
hejka z rana !!!

moj syn kolejna noc spal w swoim lozeczku ;)

choc od 22.30 do 00.30 walczylam z Bart by zasnal.

a tak to spal od 19.30 do 22.30 od 00.30 do 3 od 3 do 5 i 5.15 do 7.

czytajac o waszych problemach z mlekiem jednak ciesze sie ze narazie karmie tylko cyckiem ;) brak kolek i tych wszystkich problemow brzuszkowo-kupkowych.
no ale wiem ze wszystkie mamcie wolalyby karmic piersia..no ale wyszlo jak wyszlo.
zobaczymy ile mi ten pokarm sie utrzyma.


mery was pozdrawia..julka ma zaparcia i kolki dlatego mery nie ma czasu do nas zajrzec. Wyslala mi zdj julki.no ale ja pisze z tel i.nie moge wstawic.ale Julka sliczna laska;)


buziaki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #769542 przez kocham_cie
Dzień dobry mamuśki:)

Kurka Antoś to chyba jedyny maluszek na forum który sypia z mamusią i tatusiem... ;) dlatego wczoraj położyłam go spać do jego wyrka... i co ... o 3 nad ranem tak się zachłysnął mlekiem że myśłam że mu płuco pęknie i sru do nas do wyrka :blush: a poza tym tak mi jest chyba wygodniej bo jak się szkrabek budzi do jedzonka to wyciągam cyca i po krzyku... :silly: kurcze znajduję sobie wytłumaczenia a tak naprawdę to ze mnie miękka dupa i tyle :silly:

Ninka 11h :cheer: :cheer: :cheer: ja pierdziele mój Antoś co 3h woła w nocy o cyca... kiedy ja doczekam takiego długiego snu :unsure:

Karolcia Antek też tylko na piersi... i kolki przyszły międzie 3/4 tyg, ale miejmy nadzieję że u ciebie tak nie będzie :blush:

Agamo, Kinia noszenie Antka... hmmm jako tako daję radę... chyba kręgosłup się przyzwyczajał stopniowo jak mały rósł:) ....najgorzej jest jak go muszę w nocy podnosić bo wtedy wydaje mi się że waży dwa razy tyle co za dnia :blush:

Nike gdzie ty kupiłaś huśtawkę za 100zł :unsure:

Iwonko a do kardiologa to z kapselkiem??? pediatra wam kazał czy jak???

Kurka ja bym chyba się nie zdecydowała kupić tych kropelek sab simlex na necie i podać małemu :huh: jak już to bym szukała kogoś żeby mi w niemcowni w aptece kupił... a tak swoją drogą ciekawe why nie są dopuszczone w pl do sprzedaży???

Edit...
cos mi się ten suwaczek zacina... za każdym razem na 6 dniu :unsure:

a tak wogóle to wczoraj marudziłam że Antoś się nieuśmiecha a dziś od rana cieszy jape jak szalony :lol:

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #769549 przez iwonta_kg
Madzia jak w szpitalu jeszcze bylismy to Kapselek mial slaba saturacje i szpitalny pediatra kazal jechac na kontrol miedzy pierwszym a drugim miesiącem.
Do kosZalina jedziemy bo w kołobrzegu nie ma.
Maly wlasnie zasnal:)



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #769553 przez nike84
Witajcie :)
U nas nocka muszę przyznać że udana :) Kacperek dał mamie pospać i po kąpieli spał 5,5h :cheer: a potem co 3 godziny na jedzonko i od razu zasypiał. Dziś piękna pogoda u nas więc pewnie wybierzemy się na jakiś spacer :)

Madzia huśtawkę kupiłam na Tablica.pl używaną, ale w stanie idealnym. Synek dziewczyny od której odkupiłam korzystał z niej tylko 3 miesiące, a że był baaardzo duży jak na swój wiek (miał 7 miesięcy a nosił ubranka na roczne dziecko :ohmy: )to już nie miescił sie w huśtawce i bardziej mu sie podobało siedzenie w leżaczku.

Iwonka dlaczego musisz iśc z Kacperkiem do kardiologa? Kurcze dziewczyny co chwilę czytam że idziecie z maluszkiem do okulisty, do kardiologa, a ja tylko u pediatry byłam i na usg bioderek się wybieram :unsure:

Btw czy któraś z was zdecydowała sie na te całkiem darmowe szczepienia?? Czy tylko te 5w1 i 6w1 brać pod uwagę :unsure:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #769560 przez papi88
IVA no ja tylko przeczytałam o tym ze do uduszen dochodzi najczęściej podczas spania na brzuszku sama o tym nie wiedziałam a raz udało się i mały spał 3h na brzuniu i to przeczytałam w gazecie i w ksioazce wiec widocznie cos w tym musi być choć nie ma co panikować

MAGDA Hubert tez spi z nami w łózku i chciałam z tym walczyc lecz odpuscilam wiec dopóki go karmie będzie spal z nami ponieważ on potrafi się budzic co godzina i jakbym miała do niego wstawac chodziłabym nieprzytomna a tak wywale cyca pociumka i spi dalej

dostałam plamień po tych tabletkach AZALIA tak jak wspomniał gin a cieszyłam się ze je z tydzień biore i nic a tu nagle wiec chyba zrezygnuje z brania anty bo jaki to sens jak plamie?za to zastanawiałam się nad wkładka wewnatrzmaciczna czy jak to zwal drogi trochę wydatek ale chyba skuteczny i bezproblemowy ktoras tez to rozwazala?tylko nie wiem czy ja mogę skoro nie rodziłam naturalnie czy to wskazane

DONATKA proszę znow o pomoc ponieważ za pozno zlozylam ten wniosek o maciezynski nie mogę otrzymać 80% całym rokiem tylko najpierw 100 później 60 powiesz mi jak powinnam to napisac?

Hubert miał zielona kupe po nanie ale dziś rano zrobil już normalna

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #769598 przez Alivva
Iwonka my tez spałysmy w rytm szumu niezłego deszczu :/ Pogrzmiało troszkę ale przeszło bokiem na szczęście ;)
W dzień taka piekna pogoda,całą noc deszcz a teraz znów w słonku 20stopni :) Cuuuudownie :)
Powodzenia na kontroli :) Pewnie rutynowa wizyta,ale zawsze lepiej sprawdzić ;)

Karolcia,pozdrów Mery-tak sobie własnie o niej myślałam jeden dzień. O Serku też ale ona chyba sobie nas na dobre odpuściła :( Szkoda :(

Madzik,ja właśnie tez miałam opory przed kupnem kropli z neta... Tym bardziej,że już się dowiedziałam,że są dwa opakowania,są jakieś podróbki czeskie.
Nie wiem jak to jest z tym składem bo Natka pisała,że mają podobny skład do Bobotiku ale na Luśkę Bobotik też nie działał. I chyba Bobotik można podawać chyba 4 razy na dobę a Sab Simplex przed każdym jedzeniem. POdejrzewam,że te kropelki jak i inne pewnie jednemu dziecku posłuży innemu może i nie ale jak dla nas to strzał w 10 ;) Od dziś podaję kropelki co drugi posiłek. Może będę mogła je powoli odstwiać :)

No nic...Iva się musi zebrać "do kupy" i iść po nju okulOry :) i na basen dziewczynom dostarczyć towar z Oriflame i przy okazji spacerek.... co to ja jeszcze chciałam????
a szczepienie nam się pewnie przesunie bo młoda nadal zasmarana. Ja już też zawalone gardło i smary i taka całą chora się czuję. FUCK<że tez mi się musiało cos przyplątać. chyba ze 100lat chora nie byłam

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #769604 przez iwonta_kg
My juz po wizycie. Kacperkowi nie zrosla sie jedna komora serdusZka. Ale nie jest to wada. Ma jeszcze mala dziurke przez którą przelutuje krew. Za miesiac jeszcze raz na kontrol.

Papi ja tez dostalam moesiaczke po tabletkach anty. Biore opakowanie do konca i przechodze na plastry. Tamte tabsy udalo mi sie sprzedać.



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #769608 przez niagara
Iva a tobie Bart przywozi te kropelki? Może mógł by przywieźć trochę więcej?
Ja też mam opory, ale opakowanie które kuzyn przywiózł z Niemiec już się kończy, a nie chcę, żeby malutka się męczyła. Znalazłam sprzedawcę z poznania i chyba podjadę do niego zobaczyć czy na pewno sprzedaje oryginalny produkt.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu #769628 przez papi88
iwonka u mnie to nie miesiaczka a plamienia zawsze w sumie mam plamienia przez pierwszy miesiąc jak biore tabletki w drugim już nie mam ale skoro w tych tabletkach nie robi się przerwy tzn ze będę plamic caly czas :dry:
a plastry można karmiąc?tzn ty już nie karmisz tak?to dla ciebie kazda metoda anty będzie dobra my na razie jedziemy na gumkach bo te tabsy biore ale często zapomnę i wezme 2h później ale po gumkach już mniej o to ze mniej przyjemnie ale później mnie swędzi i piecze wiec już nie wiem jak się zabezpieczać pomyślałam wiec o tej spirali

wiecie mój pulpecik hubcio zaczoł się już odparzać na szyji bo ma dwie brody az trudno mi uwierzyć ze jak wychodziłam z nim ze szpitala to taka chudzinka wazaca nie cale 2600 a teraz wszędzie się odparzaja te fałdki wiec jedziemy na sudokremie (choć go nie lubie bo ciężko go domyc)bo tylko on daje rade na te ranki

a czego używacie do nawilżenia skory maluszka?ja do tej pory uzywalam oliwki a wczoraj wyczytałam w mam dziecko ze oliwke powinno się uzywac tylko w okresie noworodkowym tzn w pierwszym miesiącu zycia bo później to już tylko szkodzi zatyka pory itp. i już wczoraj uzylismy balsamu mustela i maly miał na twarzy zazwyczaj takie krostki niczym pryszcze i nie ma poki co no zechyba zmiana mleka miała na to wpływ może miał alergie choć watpie

PAULINA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 7 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #769729 przez akina_zet
Na trochę Was opuściłam a tu tyle stron natrzepałyście :)

Wybaczcie, nie jestem w stanie nadrobić tego wszystkiego :(

Dziewczyny pomocy!!! Od jakiegoś czasu mam taki kłujący ból wenątrz piersi, kłuje też w broawkach,dodam,że piersi nie sa twarde, więc nie wydaje mi się,żeby to było zapalenie, niemniej jednak ból jest nieprzyjemny :( Boli odpuszcza, później znów boli..... Czy któraś tak też ma? Jak bardzo bolało, to szłam odciągać, ale mało wtedy ze mnie wylatywało :huh:

Mam też pytanie o okres, dopadł już Was? Coś mnie brzuch pobolewa i czuje,że już blisko :huh:

I jeszcze jedno, jaka wagę miały wasze maluchy jak szczepiłyście? W piątek była u mnie nawiedzona pediatra, zaczęła mnie straszyć śmiertelnością noworodków i po szczepieniach i po tym jak zarażą sie krztuścem, zaczęła gadać o chorobach, które ukatywniają się po szczepionkach jak noworodek jest słaby, no masakra jakaś! Moja mała waży 3250 a ona stwierdziła,że nie będzie jej szczepić dopóki nie będzie ważyć 5 kg!!!!! Na bank nie utyje mi tyle do 6 czy 8 tygodnia! No normalnie załamka :(

Monika Z.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl