BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 6 miesiąc temu #768309 przez nefeli
Papi ogromne dzieki...
Slonko ja szaleje z bolu piersi...tez sie poddaje i jutro poprosze o leki na zatrzymanie bo bol i goraczka nie do zniesienia plus mala z zarabista histeria dzien i noc. siedze i wyje z niemocy ze nie moge jej pomoc... :(
sprobuje was chwilke poczytac...mimo iz glodna z wyczerpania zasnela

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #768318 przez nefeli
Donatka nie strasz mnie moja ma wlasnie takie objawy,piastki zacisniete,krzyczy,placze,glowe ciagle odgina do tylu i spi zwinieta w literke C,ciagle macha nogami i raczkami a przy jedzeniu nie moge jej utrzymac...ja od kilku dni mysle o ADHD,autyzmie i oczywiscie dol,strach i nie wiem co jeszcze :(
Iza Piotrus wyglada tak uroczo i taki spokojny misiaczek,caluski od Cioci.
Ivcia ale ladna chrzesna bedzie miec Luska :) i Luska jaka slodzinka moja kochana,prosze wycalowac od Cioci :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #768335 przez nefeli
Iga ktory hipp wam pomogl bo u mnie sa dwa jeden zwykly bio i HA ktory nie jest bio i ma wiecej rzeczy w skladzie.Jaki ten Twoj zuch cudny w wanience...my fotek nie robimy bo w tym krzyku i stresie nie ma jak a zreszta ja ciagle sama w domu :(
Iva ach jak milo czytac o takiej kochanej Babci...od razu moja Mamusia przychodzi mi na mysl i sie rozczulam...ogromnie sie ciesze ze babcia zakochana w Ali ale jak tu nie byc :)
HAHAHA Madzia to kiedy mam sie stawic na cysiowe mleczko? wariatki moje kochane ;)
Papi ja tez juz meza nie oszczedzam..a co w koncu i tak ja w najwiekszym stresie,z goraczka i wszystko sama przy malej to jak juz cos potrzebuje to ma byc obok....
mnie wczoraj moja corcia krotko mowiac obsrala ta zielona kupa,mam jeszcze pampersy nr 1 i chce skonczyc juz paczke wiec wszystko poszlo bokiem a dodam ze bylam ubrana do wyjscia...chlopcy moi oczywiscie mieli ubaw ze hej...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #768357 przez donata
kalina napisał:

i siexzastanawiam czy moge karmic czy mlodej przez mleko moge wirusa zaprzedac?

donatko tobie to sie mnoza problemy.. kurcze byle wszystko do normy wrocilo.. ale agamo ma racje nue czytaj glupot w necie. lepiej dopytac lekarza..
a o co chodzi z tym ciemiaczkiem i usg?


Dzięki dziewczynki za pocieszenie i słowa otuchy. Wczoraj się wypłakałam i dzisiaj lepiej.

Kalinka, możesz karmić nawet jak jesteś przeziębiona. Małą nie zarazisz, tylko przekażesz jej dobre przeciwciała. A USG przez ciemiączko będą robić, żeby sprawdzić czy wszystko dobrze z mózgiem i czy się dobrze rozwija.

Nefeli, my zaczynamy rehabilitację od listopada to dostaniemy ćwiczenia też do domu. Także napiszę Ci, jak masz ćwiczyć z małą na wszelki wypadek. My też kupiliśmy aspirator za 20 zł i też niby z jednorazowymi końcówkami. Ale gąbeczkę wystarczy wyczyścić i wcale nie jest jednorazowa. Ty bardziej, że do niej nic nie dochodzi raczej.

Iva, to babcia Roma się spisała! Suuuper prezenty. A zobaczysz, że dziadek też wcześniej czy później pójdzie po rozum do głowy i też Was odwiedzi :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #768430 przez Iga26
nefeli napisał:

Iga ktory hipp wam pomogl bo u mnie sa dwa jeden zwykly bio i HA ktory nie jest bio i ma wiecej rzeczy w skladzie.Jaki ten Twoj zuch cudny w wanience...my fotek nie robimy bo w tym krzyku i stresie nie ma jak a zreszta ja ciagle sama w domu :(
Iva ach jak milo czytac o takiej kochanej Babci...od razu moja Mamusia przychodzi mi na mysl i sie rozczulam...ogromnie sie ciesze ze babcia zakochana w Ali ale jak tu nie byc :)
HAHAHA Madzia to kiedy mam sie stawic na cysiowe mleczko? wariatki moje kochane ;)
Papi ja tez juz meza nie oszczedzam..a co w koncu i tak ja w najwiekszym stresie,z goraczka i wszystko sama przy malej to jak juz cos potrzebuje to ma byc obok....
mnie wczoraj moja corcia krotko mowiac obsrala ta zielona kupa,mam jeszcze pampersy nr 1 i chce skonczyc juz paczke wiec wszystko poszlo bokiem a dodam ze bylam ubrana do wyjscia...chlopcy moi oczywiscie mieli ubaw ze hej...



my mamy ten BIO:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #768451 przez izula
DZiękujemy wszystkim ciociom za te wszystkie piękne komplemeny. Piotruś dzięki nim urósł o kolejny cm:))

Nefeli nie martw się, może twoja córcia ma kolki albo po prostu bardziej się denerwuje. Nie myśl od razu o najgorszy, będzie dobrze, głowa do góry. I nie czytaj co piszą w necie. Świetnie na ten temat pisze Zawitkowski w swojej książce, jak znajdę ten artykuł to ci zeskanuję :)) Pisze, że często sami lekarze mówią, że dziecko ma napięcie mięśniowe a dziecko jest po prostu rozdrażnione, coś mu nie pasuje i tyle. To tak w skrócie bo dokładnie nie umiem przytoczyć artykułu. Co do bólu piersi mi pomogła maść PURELAN 100 jest rewelacyjna.

[/url]
[/url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #768453 przez iwonta_kg
Ja wpadam tylko z zapytaniem... Co musze miec ze soba idac do ksiedza zalatwiac chrzciny??? jakie dokumenty???



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #768474 przez nefeli
Donia dlaczego dokladnie macie miec rehabilitacje? masz stwierdzone ze cos nie tak z ukladem nerwowym?napisz mi prosze co masz na mysli mowiac ze Szymek nie usiedzi w spokoju...po jedzeniu sie nie uspokaja?przesypia 2-3h na spokojnie? u mnie Mala w pewnych momentach z lewej strony tak jakby miala skurcz-rozdygotanie ???... no a wyrzuty raczkami czeste nie wiem czy sa czyms zlym...ale np.zmieniajac pieluche czy ubranie wlasnie przez te raczki placze strasznie...taki brak bezpieczenstwa i strach :(
Dzieki Iga i Papi za pomoc w sprawie mleka...ja do 3 tyg uzywalam tego hippa bio ale sie ulewalo wiec zmienilam na inne bio,teraz dawalam frezylak niby najlepsze na kolki i bolesci no i d..a,odkad je podalam to jakis szal,jakby dziecko z butelki trucizne ciagnelo :(
Hipp ma tez HA ale nie kupilam bo ono jest tak samo niby od kolek,bolesci i tez ma taki bogaty sklad jak Frezylak wiec mysle ze tez by jej szkodzil...wiec maz kupil zwykly...zjadla powoli wiec moze bedzie dobrze...
co do glutkow...nie wiem ale po wyplukaniu sola noska aspiratorek niczego nie wyciagnal...Zuza chyba ten odkurzacz bedzie gruszka przyszlosci chociaz na chwile obecna wydaje mi sie to straszne....
ASIA co u Ciebie?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #768514 przez nefeli
mam pytanko czy ktoras z Was uzywa pampersow premium tych w bialym opakowaniu? i jakie opinie Wasze? ja poki co mam 1 zolte opakowanie i mysle o zakupie 2 tez zoltych ...ale widzialam 2 w bialym...nie wiem jaka jest roznica???
milej nocki
Iwonka ja co do chrztu nie pomoge :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #768541 przez Iga26
Dziewczyny czy te "magiczne" niemieckie krople na kolki to Sab Simplex??? bo z tego co wyczytałam na int u nas w pl są ciężko dostępne a i cena powala, a siostra moja na wszystkich ws wraca i mówi że może mi je kupić :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #768547 przez donata
papi88 napisał:

Donatka właśnie doczytałam i zmartwiło mnie bo hubi ma strasznie wystający pępek myślisz ze to właśnie moze być przepuklina???


Ale ma twardy bardzo? U Szymka wystaje na ok. 1,5 cm i jest twardy. A jak płacze albo się napina to jest jeszcze większy. Tak to wygląda:
swiat-dziecka.orgfree.com/przepuklina-u-noworodka/

Madzia, myślę, że dużo problemów wynika z wcześniactwa. Bo np. przepuklina u bardzo wielu wcześniaków występuje. Tak samo wzmożone napięcie mięśniowe, żółtaczka nasilona itd.

Nefeli, jak byliśmy u neonatologa i Szymek leżał na łóżku, to był niespokojny, machał rączkami i nogami, zaciskał piąstki, płakał i jak go obejrzała, to powiedziała właśnie, że ma te wodniaki, przepuklinę i trochę to wzmożone napięcie mięśniowe. Jeszcze do tego napięcia, to jak się go przebiera to ma ciągle wyprostowane nóżki albo rączki i ciężko ubrać. I ta główka ciągle na boku. Rzadko żeby trzymał główkę prosto. Ile razy chcę mu zrobić zdjęcie i żeby się przyglądał prosto, to ciężka sprawa. Mały zje i z 10 minut jest spokojny, przysypia i za chwilę się rzuca jakby znowu był głodny i się kręci, że utrzymać go nie można. Wtedy trzeba od razu smoka dać albo kołysać wózkiem, żeby zasnął. A mały w dzień teraz prawie nie śpi :O W nocy niby często prześpi te 2-3 godziny, ale ciągle stęka i mnie budzi. Co do noska, to jeśli nie możesz nic ściągnąć aspiratorem, to pewnie katarku Nefeli nie ma. Tylko tak chrapie przez nosek. Jak mały miał katar to normalnie strumienie ściągałam :cheer:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #768632 przez Kasia :]
My już po badaniu bioderek. Na szczęście wszystko w porządeczku, a i Zosieńka bardzo grzeczna była :blink:

Jejciu, Donatka jak przeczytałam o Twoich problemach to objawy tego napięcia idealnie pasują do naszej Zosi :( Aż się popłakałam. Właśnie od wczoraj jest niespokojna, dłonie w piąsti ściska, główka w tył i literka C z ciałka...Co Ci lekarz powiedział dokładnie na ten temat? Jak się to leczy? Mamy wizytę w poniedziałek, ale przez weekend chyba będę tylko o tym myślała :(
I widzę, że Nefeli ma podobnie. Musimy myśleć pozytywnie dziewczyny, ale jak tu tak myśleć, jak tu takie rzeczy się czyta :(

Iwonka, do księdza trzeba zabrać tylko akt małżeństwa i akt urodzenia dziecka. Chrzestni muszą przynieść zaświadczenie, że mogą być chrzestnymi.

Karolcia, odnośnie szczepionek, to właśnie my też rozmawialiśmy z naszą położną i ona nam wytłumaczyła co i jak. I zdecydowaliśmy się na szczepionkę 5w1 + doszczepienie żółtaczką - darmową (bo to taka sama, jaką szczepią dzieciaki w szpitalu). 6w1 to dokładnie to samo tylko razem wzięte, a po pierwsze droższe, a po drugie i najważniejsze, podobno badania wykazały, że w tych 6w1 znaleziono rtęć. Nie wiem ile w tym prawdy, ale po co ryzykować.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #768675 przez kalina
dziewczyny nie nakrecajcie sie tak z chorobami- dzieciaczki roznecsa- jedne bardziej drugie mniej nerwowe. jedne wiecej spia drugie mniej. moja tez spi zwinieta i jakos nikt nie mowil ze to zle. a raczki tez zaciska- czasem ciezko umyc czu przebrac. ale to sie denerwuje i chyba specjalnie wtedy robi problemy.
moze i jestem troche ignorantka ale jest tyle chorob i one maja tyle objawow ze jak sie chce to sie jakas chorobe zawsze dopasuje- jak chodzicie do lekarzy to mize im chodz troche zaufajcie? dr google to zly lekarz i doradca

nubi no ma sie cieplo jeszcze robic to maly wyscig nie bedzie zly:-P

daga u nas tezcaspirato zaczal zdawac egzamin. bo grucha nic a nic nie wyciagala. tylko reczny bo odkurzacz mnie przeraza bo mam wrazenie ze jej mozg caly przez nos wyssa:-P
i mloda juz sie zaczela przyzwyczajac do niego bo tak to byl wrzask i tak glowka ruszala a wieczorkiem juz spokojnie czekala na efekty:-)

a jak dlugo po zakropieniu czekacie z odciaganiem?

a i mi biale pampersiaki bardzo pasuja. przynajmniej 1 ale 2 tez 2paki czekaja:-) zoltych nie mialam to nie porownam ale zielone mi mniej pasily. te biale sa fajne delikatne a i dobrze nam kupki trzymaly

za chwile mi cyce eksploduja. jak bylo mniej pokarmu to tera chyba sie zwiekszyla ilosc bo wiecznie twarde i czuc jakies grudeczki. ale nie bola i jak sie mloda dossa to juz miekna a zaczelo jej na raz z jednego cyca wystarczac wiec i drugi musi dluzej poczekac. a do tej pory miekkie raczej mialam i sie zastanawiam czy jest tera ok czy lepiej odciagac bo sie zapalenie moze od tego?



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #768679 przez Nubi
Kalina nie radzilabym odciagac bo Ci sie jeszcze bardziej bedzie produkowac.. A jak raz ja z jednego raz z drugiego pokarmisz to raczej nie zdazy ci sie zapalenie zrobic, poza tym ona rosnie i moze byc tak ze zaraz bedzie ciagnac z jednego i z drugiego. Powiem ze tak bylo u mnie i teraz juz z obydwoch zjada...

Z tymi pieluchami to powiem wam ze u nas tez biale pampersy byly najlepsze, ladnie odprowadzaja wilgoc i kupki, pozniej dostalam te zielone i sa takie...plastikowe ale nie najgorsze, od wczoraj testuje dady i chyba ten szit wywale, wiem ze czesc sobie chwali, Zo zrobily sie paskudne odparzenia, jutro wracamy do pampersow a od 3 miesiaca przechodze na wielorazowe.

Co do aspiratora, mam ale jeszcze nie uzywalysmy... I ten z odkurzacza tez mnie przeraza...tak jak Kalina mowisz:" mozg nosem wyciagnac mozna :p

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 6 miesiąc temu #768681 przez Kasia :]
Kalinka,chyba miałaś racje z tymi chorobami.Zosia dala wczoraj czadu,ale jak udało się nam ja uspac ok 1 w nocy,to teraz jakby lepiej.Moze zmęczona była po prostu i tak się zachowywała
.Teraz pewnie będzie odsypiala,a mamusia do roboty;-)

buziaczki Kochane i miłego weekendu:-)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl