BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 4 miesiąc temu #797035 przez Nubi
A propo becikowego to faktycznie Kalina Twoj chlop soe nachodzil, wspolczuje. Ja sie zbieram zeby odwiedzic pomoc... Tyle ze u nas wystarczy tam isc, wypelniam papier do skarbowki o rozliczenie 2012 i oni to wysylaja... Jakos to zgrabnie na wsi idzie ;) no ale zobaczymy jak bedzie.
Aska jak bede na pietrze to sprawdze Ci i napisze jak z tym zaswiadczeniem.

Jeszcze 10 wiadomosci na tym forum i bedzie 22000 odpowiedzi!

Od 2 dni molestuje siebie i Zo a przy okazji rodzicow rmf baby...Zosi sie podba, ja sie ucze piosenek coby jednak jakies kolysanki znac... Poki co w kolko nuce na Wojtusia z popielnika albo zakopower lu li la i zaczyna powoli przy tym marudzic. A i zuwazylam ze wyciaga w moja strone raczki jak mnie widzi czy slyszy :D bosko!

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #797056 przez akina_zet
Wy tu o mleku piszecie a ja na tej diecie bezbiałkowej,teraz jak mi nie wolno, to bym żarła wszystko co ma krowę w sobie :P

Co kołysanek,moja dziecięcych piosenek nie lubi,ale za to uwielbia stary reperuar Anity Lipnickiej i jej hiciory :D

Asia,oj ja bym się wkurzyła z tym ubrankiem :huh:

Monika Z.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #797106 przez asiek89
Dzień dobry :)

Mieliśmy iść na spacer rano, ale Pat zasnął a ja uznałam, że jednak przyda się zjeść jakieś śniadanie przed wyjściem. Znowu jest pięknie słonecznie, chociaż powietrze zdecydowanie mroźne. Chyba i u nas niedługo pojawi się zima.

Nubi, ja też lubię forum, może to banalne, ale tu jest inny klimat :) Chociaż nie łatwo mi zaglądać często w ciągu dnia, ale jak nie rano to w srodku nocy zawsze chociaż chwilę można znaleźć.
Fajna koncepcja z takim albumem :) Ja mam plan zrobić Patrysiowi fotoksiążkę z opisami :) Będę musiała się tylko wziąć za ogarnianie zdjęć, bo wolę nie czekać aż nazbieram z całego roku i wszystkie na raz będę musiała przejrzeć.
A ja nawet nie wiedziałam o istnieniu rmf baby! Zaraz sobie włączę :D

Asiu, a pokaż co ta teściówka Wam kupiła :D I dobrze, że więcej nic nie kupi, chociaż pewnie to będzie "nic" do następnego razu ;)
Haha, to widzę, że Agatka też Ci trochę utrudnia życie :D Pat sobie upodobał ostatnio przy przebieraniu prostować nóżki :D Macha sobie nimi, a jak już mam mu zakładać pieluchę to on złącza i prostuje nózki ;) Oj, coraz ciekawsze pomysły będą miały tez nasze dzieci ;)

Co do becikowego to zaświadczenie było oczywiście na mnie :D Pierwsze słyszę, żeby pisać w którym tygodniu ciąży dziecko zaczęło chodzić do lekarza :D Wybacz, ale nie mogę się od śmiechu powstrzymać ;)

Kalinko, doskonale rozumiem Twojego nerwa... zanim ja uporządkowałam formalności związane z becikowym (i od razu z rodzinnym) to chyba z pięć razy musiałam chodzić do MOPSu, bo za każdym razem o czyms jeszcze sobie przypominały. Jak poszłam ostatnim razem to babka do mnie jeszcze mówi, że tu brakuje pita i mojej umowy o pracę. Ja się pytam jakiej umowy, bo chciały kopię, owszem, ale porpzednio im dałam, tyle że z mojej pracy z 2012r. a ta teraz mi mówi, że jeszcze z aktualnego miejsca zatrudnienia. Ja się wściekłam już wtedy porządnie i mówię do niej, że jeśli nie potrafią od razu powiedzieć o wszystkim co jest potrzebne, to nie moja wina, ja jestem samotną matką i nie mam czasu ani ochoty chodzić do nich kilka razy w tygodniu żeby dopełniać co rusz jakieś formalności. Babka się nieco spłoszyła, powiedziała, ze w sumie to moze być bez tego pita i zamiast umowy żebym tylko podpisała oświadczenie o zatrudnieniu. No to jej podpisałam i parę dni później zadzwoniła, że mogę odebrać pieniądze :)
Zawsze warto mówić co się myśli ;) Niech Twój mąż ich nie oszczędza, bo lecą sobie w kulki.


A ja niedługo pójdę do pracy :) Ale będzie to o tyle fajna praca póki co, że nie będę musiała się rozstawać z Patrysiem :) Będę miała pod opieką niespełna 4 letniego synka mojej sąsiadki :) Już się doczekać nie mogę, bo uwielbiam dzieciaki no i w końcu nieco aktywniej będę spędzać czas :)

Asia&Patryś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #797317 przez kokoszka0207
Witajcie Dziewczyny!
wiem, pozno do was dołączyłam, pozniej po porodzie nie bardzo mialam czas, zeby pisac bo byłam z moja coreczka sama. Ale Artur juz na stale wrocil ze Sztokholmu wiec mam teraz troszke wiecej czasu. Widze, ze teraz duzo dzieje sie na FB. Na biezaco Was tam podczytuje.
Moze zaczne od tego, ze urodzilam z lekkimi przebojami 09.09.2013 o godz. 21:50 Alicje. Wazyła 3100g i mierzyła 57cm!
Ale moze od początku: 30.08 w nocy trafiłam do szpitala ze skurczami, myślalam, że juz się zaczeło ale okazało sie fałszywym alarmem. Zostawili mnie juz w szpitalu, poniewaz okazało się, ze mam małowodzie i w ciagu tyg muszą mi rozwiacać ciąże. Przez weekend oczywiscie nic nie zrobili bo po co, niech się męcze. W środę miałam podaną pierwsza oksycotyne, siedzialam caly dzien na porodówce ale nic sie nie zaczeło wiec cofneli mnie na oddział patologii ciazy. W piatek powtórka z rozrywki, i tez nic...Więc moj lekarz prowadzacy ciaze stwierdził w piatek, ze nie bedzie czekal do terminu, ktory mialam na 23.09 i 10.09 zaplanowal mi cesarskie cięcie.. chociaz ja bardzo chcialam rodzić naturalnie. i udało mi sie. 08.09 przyleciał juz mój Artur, zostawil samochod kolo szpitala i przyszedl do mnie, wracając wieczorem do domu ze szpitala okazalo sie ze wybili nam szybe w aucie i ukradli jego bagaz! ja tak sie zdenerwowalam, ze w nocy z niedzieli na poniedzialek dostalam skurczy gdzies kolo 2 w nocy. Meczylam sie caly dzien, ale powiem szczerze warto bylo. Bole mialam krzyzowe... piekielnie bolalo, skurcze parte tez straszne... ale w zyciu nie zaluje tego, ze rodzilam naturalnie! Bardzo szybko do siebie doszlam fizycznie.
Niestety dopadla mnie depresja poporodowa, pomalutku dochodze do siebie, juz jest zdecydowanie lepiej :)

Mam nadzieje, ze bede mogla do was czesciej sie odzywac!

pozdrawiam was serdecznie!

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #797488 przez Nubi
Monika wspolczuje tej diety!
Asiek jak radio? Fakt ze szybko mozna sie nauczyc pioseneczek bo puszczaja w kolko te same powoduje to, ze szybko tez sie nudzi. Super sie ten Twoj chlopak z Toba bawi :) zgrywus! A propo pracy to nie obawiasz sie ze przez opieke nad synem sasiadki nie poswiecisz wystarczajacej uwagi Patrykowi?

Kokoszka Ty o porodzie, a ja pomyslalam: boze kiedy to bylo :p mamy to za soba i dobrze ze juz sie ogarniasz.

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #797594 przez asiek89
Kokoszka, no to faktycznie mieliście przejścia niezłe... Ale gratuluję porodu naturalnego i tego, że podołałaś i nie żałujesz :)
Z depresją na pewno nie jest łatwo, ale najważniejsze, że dochodzisz do siebie. Życzę Ci dużo sił i przesyłamy z Patrysiem duuużo pozytywnej energii! :kiss:

Nubi, a daj spokój, poszliśmy na spacer, później po moją Mamę do pracy, obiad, karmienie Bąbla i... dopiero usiadłam na tyłku. Jutro sobie na spokojnie rano posłucham :)
Wiesz co, myślę, że nie powinno być problemu z podzieleniem uwagi między chłopaków. To tak jakby Patryś miał rodzeństwo ;) Tak zamierzam do tego podchodzić. Rozmawiałam z sąsiadką i powiedziała, że Czarek generalnie lubi się sam sobą zajmować, więc myślę, że damy radę sobie czas podzielić adekwatnie. Chociaż będę chciała go namówić na wspólne zabawy, ale wiem, że będę mogła pobawić się z Patrysiem i np poćwiczyć leżenie na brzuszku w czasie kiedy Czarek będzie się bawił swoimi autami :).

Asia&Patryś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #797694 przez kalina
asiek no super ze sie udalo z praca. najwazniejsze ze mlodego bedziesz miec przy sobie bo inaczej to by dopiero bylo ciezko.
z urzedasami super sobie poradzilas.. moj tez juz nie wytrzyma bo juz ma agresora jak wspominam zeby zaniesc reszte papierow:)

albumy czy fotoksiazki.. swietny pomysl. chyba tez musze cosik takiego wymyslec bo inaczej zgra sie na plytke i bedzie gdzies lezec..

kokoszka niezle atrakcje mialas.. najwazniejsze ze wszystko juz w porzadku i dochodzisz do siebie:)

a moja dala po poludniu czadu.. wieczorkiem to jej mowie ze jak sie drzec nie przestanie to ja wyniose przed blok na zimno a takiej rozdartej nikt nie wezmie z tamtad:P
a tak serio to brzuszek daje popalic a dodatkowo dostaje ataku jak probuje wmusic smoka zamias kciuka. przyy kapaniu dala tak czadu ze caly blok musial ja slyszec.. od pierwszego do dziesiatego pietra.. no juz chyba ciszej sie zachowywala przy szczepieniu.. ale za to padla ze zmeczenia zaraz po. w miedzyczasie sie obudzila jak siadla do kompa i musialam wylaczyc ekran bo na niego lipila zamiast cycka trzymac:P w ogole zaczynam mniej tv ogladac bo by ze mna chciala..
a procz tego to dzis dwie awarie- najpierw zasrala sie az po pachy a pozniej znow to samo ale i moich kolan nie oszczedzila :P

moniczko nie zazdroszcze. ja dzis zaczelam sie zastanawiac czy by nie zaczac diety bo skoro mloda ma dolegliwosci zwiazane z nietolerancja laktozy to moze powinnam ograniczyc sama mleko. ale chyba moje mleko tez ma laktoze wiec dupa z tego. polozna stwierdzila ze wystarczy kropelkami sie faszerowac. a i tak nic tlustego ani ostrego nie jem. tera wpierniczam chrupki kukurydziane i chyba przy nich zostane :D a wczoraj chyba za duzo slodkiego wszamalam i dlatego mloda dzis zwija sie na brzuszek. choc zwiekszona sraka nie wiem z kad. ale 3x dzis wiec raczej nie ma sie ci stresowac. polazna stwierdzila ze troche inna moze byc po kropelkach to bede obserwowac.. wczesniej po delikolu dostala biegunki konkretnej. a teraz bobotic bierzemy poltora tygodnia



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #797823 przez Nubi
Asiek cieszy mnie ze nie masz obaw, moge Cie zapewnic ze mozna podzielic uwage miedzy swoim dzidziusiem a tym nad ktorym sie sprawuje opieke, kuzynka ma wprawdzie juz 10miesieczna core i 2letniego chlopczyka, ale zaczynala jak mala miala 4miechy, dzieci sie zzyly, poza tym opiekuje sie 7letnim chlopcem jak tamten sie pochoruje. Doszlo do tego ze mlody symuluje zeby kuzynka z daria przyszly :p to kiedy zaczynasz?

Kalina ja raz w tygodniu mam takie zasrane atrakcje ;p tylko Zo raczej celuje po rekach w trakcie przewijania!

U mnie slonce, dziewczyny na fb poruszyly temat jak ubierac dzidzie na spacer, z tym problemu nie mam, gorzej z tym jak z nia isc na spacer. Kierowcy u mnie brawurowi i chodnikiem sie boje spacerowac z nia w drugi dzien sniezny bo nie wszyscy pewnie jeszcze wymienili opony... Wiec dzis zabieram mala na spacer w bananie! Trzymajcie kciuki!
Milego dzionka

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #797979 przez asiek89
Hej mamusie,

Kalinka, dzięki :) Ja też się cieszę, ale prawdopodobnie i tak jak mojej Mamie skończy się okres wypowiedzenia to ona zajmie się chłopakami, a ja będę szukać konkretnej pracy.
Ja pierniczę to miałaś niezłą akcję z córą. U mnie Pat dzisiaj dał popalić; sam nie wiedział czego chce, czy herbatki, czy mleka, czy smoczka, a oczywiście chciał spać, ale musiał przedtem pomarudzić. Teraz niby zasnął, ale jak pośpi godzinkę to będzie dobrze.
Jeśli chodzi o nietolerancję laktozy, to przy karmieniu piersią mama rezygnuje z produktów mlecznych. A u Natalki stwierdzono nietolerancję?
Ja ostatnio myślę o tym jak to będzie jak zaczniemy wprowadzać inne pokarmy, pewnie gdzieś po nowym roku, albo po świętach. Mam nadzieję, że nie przypałęta nam się żadna alergia pokarmowa. Ja na żadne alergie nie cierpię, ale kto wie, czy szanowny tatuś czegoś nie ma w rodzinie :/.
Nubi, bardzo Ci dziękuję za wsparcie :) Ja właśnie mam nadzieję, że chłopaki się też polubią :) Patryś na razie wiadomo, jeszcze kompanem do zabawy nie będzie, ale Czarek zawsze z ciekawością mu się przygląda i myślę, że jest szansa, że w przyszłości będą razem szaleć :)
Zaczynam prawdopodobnie od przyszłego tygodnia.

Co do spacerów to ja się śmieję, że jestem wyrodną matką :P. Ale buzz jest tak ciepły, że nie mogę ubrać Patryka za ciepło, bo jak założylam mu ocieplany polarem kombinezon to po spacerze bodziaka mogłam wyciskać dosłownie.. tak był spocony. Więc body na dł. rękaw, kombinezon lekki, oczywiście ciepła czapa, szalik, żeby osłaniał szyjkę i jednocześnie przytrzymywał smoczek ;)
U nas z tymi spacerami też kicha, bo chodzi się tylko po chodnikach przy ulicy praktycznie.. Buda nawet jak jeszcze było cieplej prawie zawsze postawiona, bo po cholerę dziecko ma wdychać te spaliny...
Boooże jak mi wsi brakuje... :(

Trzymamy kciuki za spacer w bananie :)

Aaa znalazłam rmf baby :D Kurde, przypominają mi się piosenki z dzieciństwa :D
Ale mnie wzięło :D Wyszukałam chyba z 15 bajek Disneya :D Już się nie mogę doczekać aż się ściągną żeby je obejrzeć :D

Asia&Patryś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #798339 przez kalina
nubi a o jaki banan chodzi? rozumie że masz problem z wariantami bo ją ostatnio będąc u mamy też tak spacerowalysmy trochę że strachem droga bo zakrętów sporo i faktycznie kierowcom się wydaje że mogą pocisnac bo nie ma radaru.. a przy śniegu to w ogóle..

na dobry koniec dnia zostałam posikana przy kapaniu:-P
dady 3 się nie sprawdzają bo już 3x od wczoraj strajka wychodzi plecami..

na usg kazano nam przyjść za 6tyg i zalecenia jak ostatnio.. nie zostalysmy opierdolone za niepieluchowanie bo się nie kapnal więc chyba nadal nie będziemy się męczyć:-P albo będziemy ale nie codziennie żebym faktycznie nie zaszkodziła olewczym podejściem..

asiek polozna po opisanych dolegliwościach stwierdziła że to nietolerancja. i kazała brać kropelki i nic o diecie nie mówiła. a to po tym że młoda czasem cały dzień kupy zrobić nie może i się prezy i wyje z bólu.. a są jakieś badania na to? to może faktycznie przestanę pić mleko. choć dziennie idzie że szklanka 1,5% tylko. do bawarek i kawusi zbożowej.. a jak nie pije bawarek to mlika jakby mniej w cycach..

ją też ostatnio jedyne przeboje jakie słucham to Puszek okruszek. Mała smutna królewna. Beksa. Była sobie żaka mała.. ale jakoś humor mi się poprawia a i młoda się uspokaja przy tym.:-)



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #798368 przez Nubi
Kalina banan to takie szmaciane nosidelko
www.minimonkey.com/productinfo/baby-sling-4-in-1
Zdecydowalam sie na wozek bo Zo marudzila jak ja wsadzilam, jak widac przetrwalysmy! Asiek wlasnie ja tez mam buzza i na gacie i bluzeczke idzie kombinezonik z polarkiem od wewnatrz i czapa, zapomnialam ze istnieje cos takiego jak szalik :p

Tak w ogole to nigdy nie znalam innej aski a tutaj sie od nas roi!
Dobranoc :)

Jestem mamAsią

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #798369 przez asiek89
Kalinko, u nas dady 3 dają radę :) chociaż raz się zalało dziecię moje, ale to było uzasadnione; bo jak go ubierałam to miał wzdęty brzuszek, a później mu si pieluszka ewidentnie zsunęła i plecy były mokre (moje spodnie też :p). Poza tym jesteśmy zadowoleni.
My za tydzień śmigamy na usg, hehe, oczywiście, że się pieluchowaliśmy caaaały czas :P. Ale w sensie, że kazali Wam dalej się pieluchować? Ło matko... ja mam nadzieję, że nas ta wątpliwa przyjemność ominie.
Kurczę, wiesz co, ja bym tej położnej tak do końca nie ufała; tzn nie chodzi mi o to, że coś źle powiedziała, tylko skonsultowałabym się z pediatrą. Nietolerancja to jednak nie jest taka "lajtowa" rzecz, tylko dość istotna kwestia, więc zawsze lepiej mieć pewność i dokładne zalecenia.

A te nasze piosenki są genialne! Niesamowicie pozytywne :) U Pata jeszcze nie zauważyłam reakcji na radio, ale jak mu śpiewałam to się uśmiechał :)

Nubi, ja jakoś takim cudom nie ufam ;) Bałabym się, że ten banan ciężaru nie wytrzyma. Chociaż wiem, oczywiście, że były testowane i są przystosowane, ale mimo wszystko. Zresztą mój kręgosłup by mi tego nie wybaczył ;)
O, no właśnie tak mi się kojarzyło, że to Ty buzza miałaś. My szalik zakładamy, bo ten kombinezon się dość nisko kończy no i tak jak pisałam, trzyma smoczek ;)

Haha, też właśnie zauważyłam, że prawie same Aśki zostały na forum :D Kiedyś nie znosiłam tego imienia, ale się z nim jakoś oswoiłam :)

Powinnam już dawno spać, bo ten mój marudek pewnie się przed 5 obudzi.
Dobrej nocy ;)

Asia&Patryś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #798372 przez kalina
u mnie w szk średniej było 5 asiek w klasie:-) ale ją tam swoje imię lubiem :-)

fajny ten banan. a wygląda jakby to obciążał trochę kręgosłup a nie szkodzi na niego.. ją jak ją nosze to bardziej czuje..

asiek to może przez to że nie wiem czy Prze tydzień w sumie było tego pieluchowania:-P ale lekarz stwierdził że jeszcze kości nie są na tyle rozwinięte żeby wyszło super usg.
a jak lekarzowi mówiłam co jej z brzuszkiem się dzieje to kazała espumisan brać i nic o nietolerancji nie gadała. a też lekarka leczyła nasmaściami ze sterydkami na uczulenie. później jak polona była stwierdzila że to wysypki niemowlęca i nie trzeba było maści. i w sumie tak pomyślałam że polozna ma więcej doświadczenia niż lekarka bo tylko z takimi maliznami ma do czynienia. a pediatra z wszystkimi do 18roku życia. ale ciężko zdecydować kogo słuchać i czy w ogóle..

ją też o szaliku nie pomyslalan a faktycznie na zimniejszy czas może i mi się przydać:-)

no jakoś wolę forum niż fb bo mi łatwiej z telefonu ale jednak prawie wszystkie tam



[img]http:// www.zapytajpolozna.pl/ components/com_widgets/ view.php?sid=61621 [/
url]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #798546 przez kocham_cie
a ja myślałam że tu już całkiem się nic nie dzieje... a jednak forumowe życie jakoś się kręci.... zaraz nadrobię co nieco bo zdecydowanie bardziej odpowiada mi tu niż na fb:)

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 4 miesiąc temu #798555 przez aska06091
Witam :)
Widzę, że poruszyłyście temat Aś więc też się wypowiem :P kiedyś też mi się to imię nie podobało, ale nie miałam pomyslu na inne pasujące do mnie ;) Aś znam sporo, a do dnia ślubu miałam tak samo na imię i nazwisko jak moja ciotka.

Zdjęcia nie mam dostępu do komputera obecnie, więc wrzucam zdjecia na pokazywarke. Oto dar mej teściowej, sukienka odpada bo materiał świecący i cienki, kapelusik to samo, bolerko ładne, ale nie na tą porę, no buciki ujdą. I sama bym tego nie kupiła :silly:
A myślę o takim kompleciku z polaru allegro.pl/4cz-polarowy-komplet-ubranko-...-68-i3742870180.html

Witaj Kokoszko z powrotem :) świetnie Cię rozumiem, bo też dopadła mnie depresja :dry: ale ważne, że sobie poradziłyśmy. Fajnie, że poród zakończył się tak jak chciałaś, bóle krzyżowe też miałam, ale twierdzę jak Ty, że warto było :)

Asiek to super, że będziesz miała taką pracę ;) Patryk będzie z Tobą i jeszcze zdobędziesz doświadczenie w opiece nad starszym dzieckiem.

A i Agata przespała w nocy 7 godz :blush: , aż w szoku byłam jak obudziłam się nad ranem i spojrzałam na zegarek.
Za to teraz tak marudziła, że myślałam, że wysiąde :dry: nie mogła sama zasnąć, eh cierpliwość mile widziana ;)
Niestety dziś tak wieje, że nie wyjdziemy, więc będziemy się męczyć w domu.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl