BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 11 miesiąc temu #675921 przez słonko
Hejka :)

No dziewczyny, ja przez te 9, czy już może 10 kg, nie mogę się podnieść z kucnięcia. Mięśnie za słabe na ten ciężar :dry:

Karolcia, gratuluję laktacji! Najwyraźniej już wystartowała! Pewnie nie będziesz mieć z nią problemu, skoro już jest :)

Moniko, ja magnezu nie suplementuję. Stawiania zaczęły pojawiać się sporo przed 20 tygodniem, ale zazwyczaj są kilka razy na dzień (czasem mam dzień, że dzieje się to częściej, a czasem z kolei wcale), trwają kilka-kilkanaście sekund i nie są bolesne. Na kolejnych wizytach pani doktor chwaliła szyjkę, więc raczej się nie przejmuję :). A magnezu zdecydowałam się nie brać (ba, nawet skończyły mi się tabletki Centrum Materna, które brałam co 2-3 dni i mam zamiar już nic z suplementów nie kupować), bo jestem zagorzałą zwolenniczką wszystkiego co naturalne i mam znikome zaufanie do leków, lekarzy i całej medycyny. Nauczyło mnie tego własne doświadczenie... A tak w ogóle dziś już moja macica spokojna :)

Iva, ależ ty masz tych ciuszków! Nie nadążysz z przebieraniem Księżniczki ;)
A ja nakupiłam trochę ciuszków, jakieś pieluszki flanelowe, dostałam wanienkę, ale poza tym nie mam nic! Dziś miałam jechać do jednego "dzieciowego" sklepu z całą listą, ale pomyślałam, że nie ma się co spieszyć, i tak nie będę miała gdzie tego schować. Najpierw komoda, a ta czeka u rodziców na renowację... Ale mam zamiar uporać się z tym i kupić najważniejsze rzeczy do końca 7. miesiąca. Ja sama urodziłam się pod koniec 8., więc kto wie, czy to nie rodzinne ;)

Ja ruchów też nie liczę, bo ostatnio czuję je prawie non stop w ciągu dnia :)

Co ja jeszcze miałam pisać...?
Zapomniałam Ci napisać, Papi, że imię Leon mi się podoba. Alan mniej, bo brzmi bardziej pretensjonalnie.

Paulina i Piotruś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675924 przez Alivva
iwonta_kg napisał:

Iva ja kupowałam Maltan w aptece.

Ale ciuszków to naprawde masz po dach! Ja swoje za jakies dwa tygodnie zaczne prać :)


No własnie wydaje mi się że widziałam Maltan w Rossmanie ale z moim roztargnieniem ciązowym może to była apteka??? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675936 przez iwonta_kg
A mi nic nie leci :( Skąd wy to macie? pijecie bawarkę albo coś takiego? ja nie piję bleee :X :X :X



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #675940 przez słonko
Widziałam, że niektóre z Was już się rozglądają za staniczkami do karmienia i martwią się o rozmiary. Mam dla Was listę dość bogatych w modele i rozmiary sklepów/stron producentów (większość ściągnęłam z jakiejś gazetki dla mam):

bebefield.pl
naturana.pl
carriwell.pl
bielizna-benefit.pl
biustonoszedokarmienia.pl
mamadama.pl
anita.com

P.S. Niektóre mają miseczki do K, więc może obstoją zamiast namiotów :silly:

Paulina i Piotruś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675941 przez słonko
iwonta_kg napisał:

A mi nic nie leci :( Skąd wy to macie? pijecie bawarkę albo coś takiego? ja nie piję bleee :X :X :X


Mi też nic jeszcze nie cieknie :) Tylko jakiś minimalny osad się robi pod wieczór w zagłębieniach brodawki...
A bawarkę akurat bardzo lubię :) Mlekopędny jest też chyba koper włoski - bardzo smaczny, także jako herbatka :)

Paulina i Piotruś

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675945 przez iwonta_kg
Musiałabym wypróbować tą herbatę o smaku kopru włoskiego.

Ogląda któraś PIERWSZĄ MIŁOŚĆ????????????????



Na zawsze w moim sercu Krystianek 16.04.2012 [*]

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675966 przez Alivva
Dzięki Paulina (Słonko) za adresy....na pewno zajrzę bo juz sie wczoraj przekonalam,że na moje air-bagi ciężko dostać cos fajnego u nas... Kupilam 2 zwykle bawełniane ale chcę jeszcze cos usztywnianego jak bede do ludzi wychodzić :D

Iwonka...ja NIC na laktację nie piję a juz tez mi się zaczyna cos sączyć :/ W brodawkach co rano zaschnięta siara a jak ścisnę delikatnie brodawe to już wycieka. Odrobinka ale już :/ a mnie już trzęsie,że będzie jak z młodym-nawałnica pokarmowa. Chociaż z Filipem zaczęło mi się już w 5 miesiącu ciązy...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #676004 przez karolcia1919
No mi leci ale na prawde delikatnie.....

Moj dzis dostal jakies cudowne oswiecenie;) kwiatki....kolacja w restauracji ;) kapiel i nawet masaz ;)


Jaki mily ...bo wczoraj przesadzil ;) ale liczy sie ze sie postaralam i probuje sie naprawic.


Bylam dzis w biedronce....ludzi wpip....ale wynalazlam reczniczek z kapturkiem ;)

Teraz wsuwam nektarynki ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #676030 przez agamo
A ja dzisiaj wemeczona po pracy ze szok juz mnie senność przed siódma brała ale Moj kochaniutki maz sie skapl ze chciał żebym mu list do pracy napsiala na jutro a wiec musiałam poszperac bo gdzieś juz mu cos podobnego pisałam No i godzina stracona a on teraz meczyk ogląda i ja normalnie pewnie bym z nimi ale wiem ze jak bede oglądać to jutro w pracy padne jak kawka! Wiec ja lecę pod prysznic a mężowi w ramach podziękowania dla mnie kazalam zrobic sałatkę owocowa na kolacje! Zobaczymy jak sie spisze! To pewnie na tyle jeśli o mnie chodzi na dziś! Do usłyszenia jutro!

Aaaa i bym zapomniała ! Nefeli skarbie bede sie modlić za ciebie ile wlezie! Malenka napewno urodzi sie zdrowa wierze w to! Nie musisz sie tu wyszczegolniac jak nie chcesz ale wiedz ze zawsze możesz! I trzymam za was kciuki kochana a maz napewno cos znajdzie bo wiesz musi być zle zeby potem było lepiej! Wszystko jakoś sie ulorzy NAPEWNO!!!!!!! A co do ciuszkow w tej Grecji to chyba za wiele nie trzeba bo bedzie pewnie cieplutko jak mala sie urodzi a napewno tez cos dostaniesz A jak nie to dasz nam adres i my ci paczuszki porobimy! Od kazdej po trochu!Dobra kończę juz dobrej nocki

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #676036 przez SerekWaniliowy
No dziewczynki po wizycie, wyniki średnie, mam brać więcej żelaza i magnezu i druku dla linii lotniczych mi nie podpisze :( aaa cukier w normie także lody będą jutro w Poznaniu na pocieszenie po oględzinach wózeczków :) aaa waga no dziś nie krzyczał ale kolejne przybyły także w sumie 6kg. Jestem zawiedziona takim obrotem sprawy, autem nie pojadę, bo już po godzinie jazdy brzuch mam twardy a lekarz zaproponował bym trasę podzieliła na dwa dni z odpoczynkiem dłuższym i noclegiem :(

No Alivva niezła kupka, czy Ona zdąży to wszystko nałożyć? Rany trochę mi wstyd, bo myślałam, że to ja mam sporo już szmatek no i wszystko to "piżamki" a tu widzę sweterki sukienusie, bluzy... chyba jednak jeszcze muszę wybrać się na zakupy :silly:

A ja tak jak Paulinka oszczędzałam, by móc kupić bez żalu i spinki co mi się podoba, jeśli będzie taka potrzeba ale jeszcze mam czas na zakupy :silly:

Agamo ja bym chętnie urodziła przed Tobą, ale nie wiem czy się z młodą dogadam, muszę ją czymś przekupić :silly:

Aha a z tym liczeniem ruchów to nie wiem jak jest, dziś mi lekarz nic nie mówił o tym tylko spytał czy coś mnie niepokoi, wiec spytałam o to że malutka gimnastykuje się tylko rano i wieczorem to powiedział, że to normalne bo w dzień jestem w miarę aktywna to ją lulam to śpi :)

Niagara chciałam Cię tylko postraszyć ;) jestem ciekawa właściwie czym się tak zmartwiłaś, że nie masz dostępu do forum czy pomocy naukowych :silly: a kubraczek dla Lenki słodziutki, sama bym taki kupiła jakby mi wpadł gdzieś w ręce :)

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #676055 przez Monika23083
Alivva napisał:

Koniec...na dzis :/
3 pralki drobnicy wyprane. w między czasie bylam w mieście po kosz do prania,bo nie jestem w stanie od razu wszystkiego wyprasować a jutro jak pogoda dopiszę prania ciąg dalszy....
Nefeli,żałuję,że nie mieszkasz gdzies blizej.....faktycznie mam tych ciuszków aż nadmiar i chętnie bym się z Tobą podzieliła :kiss:

Wstąpilam do rossmana przy okazji i kupiłam kosmetyki z babydream... (chusteczki nawilżone,żel do mycia,szampon,krem do twarzy,oliwkę,patyczki do uszu) i sudokrem...
chcialam maltan na brodawki ale nie bylo ( albo raczej-nie widzialam :D )

Musze jeszcze zebrac pranie z ogrodu i dość na dziś.... plecy mi wysiadają. Nie wiecie dlaczego?? :P


ja też po rossmanowych zakupach:) 3% rabat na początek to prawie nic,ale skoro i tak będe tam robić zakupy to w końcu dobiję do 10% :laugh:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #676070 przez agamo
Ej jednak zajrzalam jeszcze i nadal nie śpię. Cholera!

Agus Wiem ze pewnie wolalabys polecieć ale wiesz moze właśnie tak będzie dla was lepiej Napewno nie chcialabys rodzic w samolocie co nie?! Wiem ze to zawczesnie na poród ale różnie to bywa a jak ci sie brzuch robi twardy po godzinie jazdy To moze i lepiej! A co do porodu to ok robimy tak ty rodzisz 22 sierpnia ja 26 sierpnia bo nie chce czekać po terminie bo chyba ze stresów bym padła wiec ja dzien przed terminem a ty dzien przedemna! Aaaaa bo ja taka głupia jestem pierwsza rodzic nie chce ale fajnie by było jakby mały sie w połowie sierpnia urodził co by pogoda jeszcze super była a ja bym pózniej wiecej czasu na macierzyńskim z Kacperkiem miała! I bądź tu człowieku mądry! Dobra teraz juz naprawdę lecę spać! Pa

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #676073 przez Monika23083
ninka333 napisał:

Monika23083 napisał:

ninka333 napisał:

Iwa - ciekawie wygląda ten twój zapas ubranek :) cały oddział noworodków być ubrała i jeszcze by zostało :)

Mam pytanie czy macie jakiś sposób na problemy z cerą ???? Mam zastraszającą ilośc wyprysków na twarzy i dekolcie i nie wiem już co mam robić. Przed ciążą okresowo używałam kremów z kwasami owocowymi seri SVR i były zbawienne ale w lecie a tym bardziej w ciąży nie można ich używac a mje hormony wariują :(
Macie coś skutecznego bo bez podkładu to wstyd z domu wychodzić :(


ninka, na wypryski olej rycynowy polecam :) dobrze oczyszcza twarz nie pozbawiając jej naturalnej ochrony. Wszystkie specyfiki na bazie alkoholu ( przeznaczone do skóry tłustej, mieszanej trądzikowej) wysuszają tak skórę, że w efekcie zaczyna ona produkować więcej łoju i koło się zamyka. Też robiłam wielkie oczy jak się dowiedziałąm o zbawiennych olejach, ale teraz jest wdzięczna za taką pielenację, moja skóra nigdy nie była tak gładka i bez wyprysków już od długich miesięcy..dodam, że już podkłądu nie używam:)

mi lekarz mówił, że ruchy od 30 tygodnia powinno się obserwować, więc nie wiem czy liczyć, czy po prostu zwracać uwagę na ich brak...


A możesz mi powiedzieć jak dokładnie używac tego oleju??? Na ciepło, czy na zimno??? wmasować czy nalozyć i zostawić???? jak często???? pop jakim czasie widac efekty??? Byłabym wdzięczna za "instrukcję obsługi" bo jestem już załamana stanem mojej skóry :(


możesz sobie na godzinkę posmarować nim te miejsca, gdzie pojawiają się wypryski.
ja jednak wolę go w postaci żelu, który sobie sama sporządzam z: oleju rycynowego, żelu do mycia babydream i innego oleju bazowego ( u mnie lniany). Te skłądniki łączę w odp. proporcjach i myję nim twarz rano i wieczorem delikatnie masując. Zmywa wszystko nie naruszając ochrony lipidowej skóry. Później już nie musisz używac nawet toniku by przywrócić prawidłowe ph.
A efekty? Cóż, tego nikt nie wie, u mnie juz po jakiś 2 tygodniach, ale ja zrezygnowałam całkowicie z drogerii, więc sam żel został i mleko oraz natka pietruszki.

żeby nie zanudzać na tym forum :laugh: , jeśli jesteś zainteresowana to podaj mi maila i prześlę Ci dokładny przepis na ten żel, a i jeszcze musiałabym znać Twój rodzaj cery:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #676075 przez Monika23083
karolcia1919 napisał:

Monia i co kupiłaś ten krem na brodawki ???:) daj znać jak go użyjesz czy coś daje:)


hmm, szukałam, pytałam i chyba już nie ma tej maści. Kurcze,a takie dobre opinie miała i nawet sroka zachwalała:) muze jeszze zajrzeć co ona poleca oprócz tego babydream:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #676117 przez nefeli
Aliva,Agamo kochane jestescie,dzieki kobitki :) <3
Mam nadzieje ze wlasnie juz niedlugo bedzie lepiej,mojej mamie tez juz smutno i ma kiepski nastroj wiedzac ze u mnie sie dzieje jak sie dzieje,wiem ze zrobi wszystko i przyjedzie na 2 tygodnie,jeden zeby z mlodym zostac,a drugi na troche ze mna,chce mi jakos finansowo pomoc ale im tez nie za latwo i nie chce zeby mi kase dawala,a sama sie meczyla pozniej.tym bardziej ze tutaj kasa to zupelnie inne realia niz w Polsce mimo takich samych zarobkow :(
Poklocilam sie strasznie z mezem i patrzec na niego nie moge i wiecie wcale nie chce sie z nim godzic,zawsze facet musi byc ofiara a kobieta oko musi przymknac na jego debilizmy,o nie ja juz mam dosc bycia mamusia meza...a apropo jego matka przyjezdza chyba na poczatku lipca na wakacje na miesiac,mam nadzieje ze sie nie spotkamy,a nawet jesli to maks z jeden raz,coz ja mam jej niby powiedziec jak ona ma w d... nasza sytuacje.
Moja mala tak sie chyba jakos przekrecila ze kopie gdzies w szyjke,pecherz...ogolonie tak od srodka dziwnie ja czuje i nieprzyjemnie,a poki co lezac w poprzek po brzuszku mnie kopala :) bardzo bardzo ja kocham i szkoda mi jej ze przeze mnie jest jej smutno i zyje depresja swojej mamy :(
Milego wieczoru kochane kobitki
Natka powodzenia Ci zycze i trzymam kciuki,Lenka madra dziewczynka bedzie na maksa :)
Ps.co do laktacji ja to rekord pobijam bo chyba od konca 3 miesiaca ciagle sie leje,ostatnio mniej ale z miesiac temu to sporo,bo biustonosze brudzilam...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl