BezpiecznaCiaza112023

Mamusie wrzesień 2013 =)

10 lata 11 miesiąc temu #675512 przez ninka333
Ponizej produkty i wskazówki ale osób, które muszą lub chcą ograniczyć cukry w diecie.

Do minimum należy ograniczyć:
- cukry proste (cukier, miód, dżemy, słodycze,)
- pełne mleko, śmietana, lody, tłuste sery, słodzone koktajle mleczne
- owoce kandyzowane, suszone, winogrona, banany
- słodkie soki, syropy, słodzone płyny
- jogurty owocowe, serki homogenizowane słodzone
- pieczywo słodzone np. chałka
- majonez
- tłuste mięsa i wędliny (wieprzowina, salami, boczek, słonina, smalec, salceson, podroby, gęsi i kaczki)
- napoje alkoholowe

Wskazane produkty i techniki przyrządzania potraw:
- chleby gruboziarniste, razowe, chrupkie, makarony razowe
- surowe warzywa, owoce
- chude przetwory mleczne
- chude wędliny i mięsa
- soki owocowe rozcieńczone wodą
- potrawy
· gotowanie w wodzie
· na parze na grillu lub rożnie
· pieczenie w pergaminie lub w folii
· duszenie bez obsmażania


córeczka ALICJA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675519 przez kocham_cie
dziś mam studniówkę :lol:

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675521 przez SerekWaniliowy
niagara napisał:

Serek ma rację, tak jak weszło tak i wyjdzie i nie ma się czym przejmować :silly:
Kocham_cie jak mam wyłączyć kompa, skoro z niego się uczę, bo tu mam notatki? :ohmy: :silly: :laugh: Może mi neta odłączą :silly: :lol:


A Ty jeszcze tu? a sio do nauki! Jakiego masz operatora od neta to zgłoszę Twoją chęć rezygnacji na najbliższe 5 dni ;P

No wiesz z tym lokowaniem Bogny to nawet przyjemnie było liczę jak Agamo, że spowrotem będzie podobnie, o ja naiwna! :silly:

Kocham Cie z serkiem nie robiłam, nie pomyślałam o tym ale wypróbuje w najbliższym czasie :) a z ta dieta to odpuść sobie troszkę 5 ciastek to nie tak źle w dodatku bez czekolady, więcej szkody sobie i Antkowi zrobisz nerwem po ciastkach niż samą przekąską :silly: No nie bądź dla siebie taka sroga! :lol: wyniki odbiorę przed wizytą, bo miałam nadzieję wczoraj na lody czekoladowe ale... zapomniałam :side: kurde jak można być takim gamoniem i zapomnieć o lodach, CZEKOLADOWYCH!!!

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675523 przez SerekWaniliowy
ninka333 napisał:

Ponizej produkty i wskazówki ale osób, które muszą lub chcą ograniczyć cukry w diecie.

Do minimum należy ograniczyć:
- cukry proste (cukier, miód, dżemy, słodycze,)
- pełne mleko, śmietana, lody, tłuste sery, słodzone koktajle mleczne
- owoce kandyzowane, suszone, winogrona, banany
- słodkie soki, syropy, słodzone płyny
- jogurty owocowe, serki homogenizowane słodzone
- pieczywo słodzone np. chałka
- majonez
- tłuste mięsa i wędliny (wieprzowina, salami, boczek, słonina, smalec, salceson, podroby, gęsi i kaczki)
- napoje alkoholowe

Wskazane produkty i techniki przyrządzania potraw:
- chleby gruboziarniste, razowe, chrupkie, makarony razowe
- surowe warzywa, owoce
- chude przetwory mleczne
- chude wędliny i mięsa
- soki owocowe rozcieńczone wodą
- potrawy
· gotowanie w wodzie
· na parze na grillu lub rożnie
· pieczenie w pergaminie lub w folii
· duszenie bez obsmażania


O masakra! Daj Boże, żebym miała dobre wyniki! Suszone śliweczki? Winogronka? Banany? A co miałabym jeść w takim razie heheee

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675525 przez kocham_cie
SerekWaniliowy napisał:

niagara napisał:

Serek ma rację, tak jak weszło tak i wyjdzie i nie ma się czym przejmować :silly:
Kocham_cie jak mam wyłączyć kompa, skoro z niego się uczę, bo tu mam notatki? :ohmy: :silly: :laugh: Może mi neta odłączą :silly: :lol:


A Ty jeszcze tu? a sio do nauki! Jakiego masz operatora od neta to zgłoszę Twoją chęć rezygnacji na najbliższe 5 dni ;P

No wiesz z tym lokowaniem Bogny to nawet przyjemnie było liczę jak Agamo, że spowrotem będzie podobnie, o ja naiwna! :silly:

Kocham Cie z serkiem nie robiłam, nie pomyślałam o tym ale wypróbuje w najbliższym czasie :) a z ta dieta to odpuść sobie troszkę 5 ciastek to nie tak źle w dodatku bez czekolady, więcej szkody sobie i Antkowi zrobisz nerwem po ciastkach niż samą przekąską :silly: No nie bądź dla siebie taka sroga! :lol: wyniki odbiorę przed wizytą, bo miałam nadzieję wczoraj na lody czekoladowe ale... zapomniałam :side: kurde jak można być takim gamoniem i zapomnieć o lodach, CZEKOLADOWYCH!!!


serku ja naprawdę jestem przerażona tymi 10kg na plusie :cheer: ja ze swoją wagą wyjściową powinnam przytyć w ciązy nie więcej jak 13kg a tu już teraz jeste 10 :ohmy: dlatego te 5 ciastek tak przeżywam :side:

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675528 przez ninka333
SerekWaniliowy napisał:

ninka333 napisał:

Ponizej produkty i wskazówki ale osób, które muszą lub chcą ograniczyć cukry w diecie.

Do minimum należy ograniczyć:
- cukry proste (cukier, miód, dżemy, słodycze,)
- pełne mleko, śmietana, lody, tłuste sery, słodzone koktajle mleczne
- owoce kandyzowane, suszone, winogrona, banany
- słodkie soki, syropy, słodzone płyny
- jogurty owocowe, serki homogenizowane słodzone
- pieczywo słodzone np. chałka
- majonez
- tłuste mięsa i wędliny (wieprzowina, salami, boczek, słonina, smalec, salceson, podroby, gęsi i kaczki)
- napoje alkoholowe

Wskazane produkty i techniki przyrządzania potraw:
- chleby gruboziarniste, razowe, chrupkie, makarony razowe
- surowe warzywa, owoce
- chude przetwory mleczne
- chude wędliny i mięsa
- soki owocowe rozcieńczone wodą
- potrawy
· gotowanie w wodzie
· na parze na grillu lub rożnie
· pieczenie w pergaminie lub w folii
· duszenie bez obsmażania


O masakra! Daj Boże, żebym miała dobre wyniki! Suszone śliweczki? Winogronka? Banany? A co miałabym jeść w takim razie heheee


Niestety ale jak się nie stosuję to zaraz cukry kolosalne!!! A czytając jakie mogą byc efekty dla dziecka jak się nie trzyma diety i cukry szleją to od razy się człowiek dostosowuje :) Nie jest tak żle - byłam na gorszych dietach ;) oby gorzej nie było :) Alej jest też ogromny plus tej diety - nie tyje się prawie wcale :) W pierwszej ciąży do końca 6 mc nie przytyłam nawet 1 kg a zakończyłam ciąże z 12 kg - po powrocie ze szpitala zostało mi tylko 4 kg, które zeszły same w ciągu tygodnia :)

córeczka ALICJA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675534 przez SerekWaniliowy
kocham_cie napisał:

serku ja naprawdę jestem przerażona tymi 10kg na plusie :cheer: ja ze swoją wagą wyjściową powinnam przytyć w ciązy nie więcej jak 13kg a tu już teraz jeste 10 :ohmy: dlatego te 5 ciastek tak przeżywam :side:


No ale Ty widocznie wysoka jesteś i w dodatku drobna tyle, że z porządnym cycem :silly: bo na zdjęciach wyglądasz jakbyś tylko miała brzuszek doczepiony i to wcale nie największych rozmiarów, chyba źle sie widzisz w swoim lustrze :)

Uciekam do nas wstawić pranie i może komodę opróżnić dla Małej i później na wizytę :) trochę mam pietra :side:

Miłego popołudnia brzuchatki!

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675539 przez Alivva
Dziewczynki....zaczelam wreszcie prac...
Pozniej zajrze bo na razie to ja nie wiem jak to ogarnac....
POCZATEK......
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675546 przez niagara
SerekWaniliowy napisał:

A Ty jeszcze tu? a sio do nauki! Jakiego masz operatora od neta to zgłoszę Twoją chęć rezygnacji na najbliższe 5 dni ;P


Tak jasne, zostawię Was same na jeden dzień i pójdę się uczyć, a później tydzień będę nadrabiać, to wszystko co naskrobiecie :unsure: :ohmy: :lol: Nie ma mowy :lol: :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675560 przez kocham_cie
Alivva napisał:

Dziewczynki....zaczelam wreszcie prac...
Pozniej zajrze bo na razie to ja nie wiem jak to ogarnac....
POCZATEK......


o fuck iva powaliłaś mnie w tym momencie!!!

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675568 przez kocham_cie
Ja właśnie skończyłam zakupy na allegero: 5 szt body długi rękaw, 5 szt półspiochów i 3 pajace... i stwierdzam że z ciuszków chyba mam już wszytsko co potrzeba Antkowi na pierwsze miesiące życia i kończę zakupy ubrankowe aż do porodu!

A wiecie tak sobie teraz myślę przecież mi doktorek dopiero raz powiedział płeć i to na wizycie miesiąc temu... a co jeśli... u mnie będzie jak u Natki i Antek okaże się Antosią... hahaha ale by były jaja...

Magda M


Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675574 przez ninka333
Iwa - ciekawie wygląda ten twój zapas ubranek :) cały oddział noworodków być ubrała i jeszcze by zostało :)

Mam pytanie czy macie jakiś sposób na problemy z cerą ???? Mam zastraszającą ilośc wyprysków na twarzy i dekolcie i nie wiem już co mam robić. Przed ciążą okresowo używałam kremów z kwasami owocowymi seri SVR i były zbawienne ale w lecie a tym bardziej w ciąży nie można ich używac a mje hormony wariują :(
Macie coś skutecznego bo bez podkładu to wstyd z domu wychodzić :(

córeczka ALICJA

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675578 przez agamo
Madzia nie przejmuj sie ciuszki dla antka możesz wysłać do UK! :P hehehe a tak poważnie niech nam wszystkim juz tak zostanie jak jest! Ja miałam dwa razy potwierdzana płeć i dwa razy nie na 100% bo powiedziano mi ze oni gwarantować nie mogą!

Serku Agus powodzenia na wizycie i nie stresuj sie napewno będzie dobrze!

Natalia żyć bez nas juz niemozesz co?! Ale zesmy uzależniające No! :) ale ucz cie Natalko nie chce przeszkadzać!

Iva ale masz kupę! Hehehe szkoda ze ja nie cyknelam fotki tego co juz wypralam! Porobie foteczki jak juz wszystko w szufladach będzie wyprane i wyprasowane! Boshe jak ja sie przestawie na to prasowanie po praniu to nie wiem! Chyba bede ludzi do uk zapraszać i przyokazji wykorzystamy do prasowania! :)

Aga

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu #675581 przez niagara
kocham_cie napisał:

Ja właśnie skończyłam zakupy na allegero: 5 szt body długi rękaw, 5 szt półspiochów i 3 pajace... i stwierdzam że z ciuszków chyba mam już wszytsko co potrzeba Antkowi na pierwsze miesiące życia i kończę zakupy ubrankowe aż do porodu!

A wiecie tak sobie teraz myślę przecież mi doktorek dopiero raz powiedział płeć i to na wizycie miesiąc temu... a co jeśli... u mnie będzie jak u Natki i Antek okaże się Antosią... hahaha ale by były jaja...


Wtedy to dopiero nie było by jaj :P :silly:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

10 lata 11 miesiąc temu - 10 lata 11 miesiąc temu #675590 przez niagara
Agamo no faktycznie nie mogę żyć bez Was moje drogie :laugh: Ale spokojnie, uczę się w międzyczasie :laugh:
A Iva to naprawdę zaszalała z tą ilością :silly: A myślałam, że to ja mam dużo ubranek :silly: Jak widać nie :silly:

Agamo a tak w sumie, jak mnie zaprosisz, to mogę Ci już te ciuszki poprasować :silly: :lol:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: ilonaQltoorka
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl