BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

8 lata 6 miesiąc temu #1012772 przez pesq
Kas przwpraszam faktycznie mogłam nie pisac tym bardziej ze to głupota, espumisan nie ma nic do serca, pytalam pediatre i miałam Wam napisać, powiedzial tak jak myślałam - litości jak cos co rozbija bąbelki moze zle wplywac.. Także spokojnie ja juz więcej nie będę Wam powielać niesprawdzonych info z tej grupy obiecuje :) a Agatka cudowna.. Wiadomo od czego ta gorączka? Dobrze ze lubi chustę. My oddaliśmy i elastyczna i tkana bo doszliśmy do wniosku ze niestety nie czujemy sie pewnie z takim maleństwem w chuście i poczekamy te pól roku na nosidlo.

My nie mamy żadnego bujaczka ani lezaczka ani chustawki :( w smyku wszystko piekielnie drogie i kartę prezentowa przeznaczyłam ostatecznie na karuzele gwiezdna z projektorem bo ta ktora miałam z pozytywka sie rozpadla a pozytywka nie dzialala :/ (dostałam ja uzywana). Boje się kupować leżaczek bo mam wrażenie ze jej nie dogodzisz niczym momentami ... Serio wieczorne usypianie to dramat. Dzis noc tez jakas niespokojna. Uhhhh a niedawno się chwaliłam ze tak regularnie spi. :dry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012774 przez kasandra9
Pesqs, spokojnie, nie padlam na zawal hihi:* raczej tez pomyślałam, ze jedno nie ma na drugie wpływu a espu nie wkracza nawet do układu pokarmowego - wiem od koleżanki, której mąż jest farmaceuta.:) zresztą to ostatnia deska ratunku, przy tym co bulo bylam jej w stanie chyba wszystko podać zeby pomoc :) dawaliśmy wczesniej mniej kropli - polowe i nie pomagalo - musi byc porzadna dawka zeby zadzialalo:) czyli na zasdzie sab simplex.
U mnie Piotrek psioczyl na chustę ale w końcu sie zgodził:) a huśtawkę mamy oczywiście używana podobnie jak leżaczek - kupilam w Pt - pojechalam po chustę i leżaczek wtedy za 90zl a taka wlasnie w smyku 300 kosztuje. W ogóle ten leżaczek bujaczek który wczesniej kupiliśmy to moje wybawienie bylo w dzien - no bo co robić jak dziecko nie śpi?? Tak siedzi i sie patrzy, targam ja jak idę pod prysznic nawet czy w kuchni ze mną byla, co jakiś czas noga bujnelam:) Pesq, a Twoja Agatka co robi w dzien? Bo mówisz ze jej nie nosisz tez?
Juradko, ja mam w czw ortopede to zapytam, ale...jesli bedxie ok z biodrami itp to i tak będę chyba nosić...oczywiście nie cale dnie ale tak z raz dziennie i to po domu jesli w bujaczkach nie będzie pasilo akurat i będzie chciala na raczki - tez staramy sie jej nie nosić ale ona od małego uwielbia na pionowo wlasnie, zadne tam kołysanie na boki w poziomie...rozgląda sie wtedy, albo "jeździ" z tata- taka maja zabawe, Agat to wręcz siedzi w powietrzu...wiec kurde mam nadzieje, ze wszystko ok z jej pleckani i bioderkami - oczywiście nic na sile nie robimy itp. Ale nie ma opcji zeby ona po prostu leżała cala noc i dzień na plasko. Co fo usypiania...odpukać ale idzie mi niezle ... Tylko niestety ta kwestia juz wyłącznie moja bo jak nie padnie po jedzeniu co jej się zdarza to...spiewam jej:)))) śpiewam na rytm lulajże Jezuniu ale hitem jest gdy śliczna Panna...na rytm tego tekst własny ci mi przyjdzie do glowy - najczęściej lulilaj plus poemat o córce;) albo "odprowadzam" części ciała spac..np. Lulilaj Agatusiowa glowko;) jak jyz kima to tylko aaaaa nucę:) albo leży w łóżeczku i jej nucę - nie dotykam ani jak cis gada czy sie wierci nie przestaje tylko śpiewam swoje - a jak ma wielkie caly to najpierw tulenie na rączkach aż oczy sie zamkns i do łóżeczka jeszcze chwile i gotowe:) wczoraj z wielkicj oczu do zaśnięcia 15min:) a caly dzuen prawie spala - nie wiem czy odsypiała chorobę czy co ompodczas której ani minuty w dzien nie spala. Piotrek mówi żeby moze pozytywne jej kupić ciekawe czy by mnie wyręczyło:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012776 przez kasandra9
Co fo gorączki - my mamy ten bezdotykowy termometr skalibrowany jest nawet..w najgorszym momencie na jakimś punkcie na czole bylo 39:/
Ten lekarz prywanie - do niego dzwonilam mówi ze tylko w pupie mierzyc i to takim starodawnym rteciowyn...my takiego nie mamy ale on kiwi ze innym nie wierzyć i ze niemowlę ms nieco wyższą temp. I ti normalne. Kazał zrobić badania morfologię i cro, bo mocz robiłam w srode i bylo ok. Wyszlo tylko ciut za Malo erytrocytów i hemoglobiny ale to nie ma wpływu na gorączkę...no i podawaliśmy sami paracetamol kiedy tak 38 miala naszym termometrem i czuć bylo ze jest cala goraca i widac po buźce. Jak poszłam id razu do przychodni (nasza pefiatra akurat tego dnia nie przyjmował tylko jakas inna) w srode to tylko ją zbadala tj. Gardło ucho i osluchala i wszystko ok...no i dala skierowanie do szpitala zeby niby porobili badania no trzeba wiedzieć skąd ta temperatura...no i mialam się zglosik jakby miala powyżej 38. No ale 38 to ona max miala poza tym nie chcieliśmy do szpitala iść...dlstego dzwonilam do tego pediatry prywatnego co nam mleczko zmienial . Chyba jutro pójdę do przychodni bo chce te wyniki badań odebrać, będzie nasza pediatra to moze się dowiemy czegoś.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012777 przez pesq
Kas Malo sie nosimy wiec w ciagu dnia albo na kanapie leżymy oglądam zabawki, książeczkę oczami maluszka, czytamy, gadamy, glaszczemy, cycujemy , troche kimamy ale coraz mniej, na macie edukacyjnej i w gondoli tez leżymy :) ona nie zna bujania i nie wiem czy warto żeby poznawala dlatego nie wiem czy kupować ten bujaczek. Poza tym juz nie wiem nawet gdzie go postawić bo tu mata tu wózek tu pudla na pościele na zabawki i graciarnia z domu.. Hehh.

Wiecie jaka wielka zmiana zaszla w malej w tym tygodniu. I na plus i na minus. Ewidentnie skok. Na plus śmieje się do nas i odpowiada na usmiechy, podśmiewa sie w glos, odprowadza nas wzrokiem, kuma książeczkę i zabawki kolorowe, kuma nawet Lucka :P , wszystko lapie, ślini rączki coraz częściej.. Na minus - Zaczyna jęczeć o uwagę jak się odchodzi, nudzi sie często, wieczorami jest zmęczona (chyba chociaż matka pesq doszukuje sie choroby cala ja :( ) brakiem snu w dzien i histeryzuje... Gryzie mi sutki! Od poczatku zero problemów z jej ssaniem (mówiłam wam ze glonojad :) ) a teraz glonojad jadowity :unsure: :dry:

Jurada z mlekiem u mnie tez lepiej ciut, ale polozna mowila ze juz takich twardych pelnych mleka piersi raczej nie będzie bo na tym etapie produkcja na bieżąco. Pewnie tez miałaś takie twarde i ulga super uczucie jak pila? A teraz jak pije to tylko czuje iskry w drugiej jak się napelnia. Podobno to znaczy ze juz inne, dojrzalsze mleko jest zgodnie z potrzebami dziecka i inna produkcja tym samym.. A w związku z tym ze produkcje na bieżąco moze być problem z robieniem zapasów.. Szkoda ze nie robiłam wtedy jak lało sie strumieniami :dry:

Idę bo filkoland wstal. Dzis mierzenie Agaty z misiem, jak co miesiąc pierwszego. Wrzucę fotę!

Ps. Kas czy na Twoja tez niektórzy mówią Aga? Wkurza mnie to bo nieznosze imienia Agnieszka...... A głupio poprawiać np. Polozna bo rodzine i znajomych poprawiam :P
Podziękowania: kasandra9

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012778 przez kasandra9
Meszku, a wyjaśnij ten przelicznik? Ciekawa jestem jak u nas by wyszlo, bo w sumie wg rozpiski na puszce daje:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012784 przez jurada
Pesq ja jak wczoraj o 20.00 ściągnęłam te 75ml to o 1.30 miałam takie twardsze ale nie kamienie. I dalam jej z prawego cyca to lewy ciekł. A o 5.00 lewy był juz głazem. Co do iskierek to ja czuje w tej nie karmiącej piersi takie ciągnięcie.
Nie lubię tych piersi flaków bo trzeba trzymać przy karmieniu i Lena tez nie lubi bo wyślizguje sie jej z buzi... I tak non stop trzeba jej wkładać z powrotem bo jak nie to ryyyykk.
Dzis wieczorem tez ściągnę po karmieniu i zobaczymy jak tam z ml.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1012786 przez mysia5
:angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012787 przez mysia5
hej ;*

rozpisałam się i mi wszystko ucięło :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Pesq, jaki śmieszek boski ! :) piękna !

Mech, Kornelek wygląda cudnie ! :) i piękne zaproszenia, Ty to masz talent ! :)

Basiu, ja za bioderka płaciłam 150 zł, więc kwoty są boskie za 5 minut w gabinecie... :pinch:

Juradka, piękna Lenka!! :) i Ty jak młodziutko wyglądasz, ślicznie :)
u nas też się wszystko poprzestawiało ... malutki budził się ładnie koło 1-2 , później 4-5 a teraz jakaś masakra.. zero reguły i wieczorne karmienie w zasadzie nie istnieje, wczoraj jadł o 17 ostatni raz i zasnął o 19, a na 20 była pora karmienia a on spał... i obudził się po północy jakoś.. także bez sensu mamy teraz godziny :( nie wiem co zrobić i jak żeby wróciło w miarę normalnie to wszystko i regularnie.. nie chcę żeby jadł ostatni raz o 17 czy 18... u Was wszędzie tak fajnie macie między 20-22 to karmienie wieczorne a u nas dupa :( pomóżcie co zrobić...
ogólnie jak budzi się koło 5-6 rano, to nigdzie nie chce spać tylko bujaczek mu odpowiada, jakie to jest zbawienie że go mamy, naprawdę bardzo często pomaga, polecam mamusiom które nie mają ;)

Kasiu, my małego też dużo na brzuszku kładziemy :) po jedzeniu też często, lepiej mu się odbija albo w pionie go ponosić troszkę :)

Kasandra ale Agacie ma zdjęcie, słodziutka ! gdzie ta rączka uciekła... :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012788 przez pesq
Mysia ja nie pomogę bo u mnie wczoraj tez spaniowy pierdolnik :(

Kurde no moze i kupic ten bujak ja juz nie wiem..

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012789 przez mysia5

pesq napisał:
Ps. Kas czy na Twoja tez niektórzy mówią Aga? Wkurza mnie to bo nieznosze imienia Agnieszka...... A głupio poprawiać np. Polozna bo rodzine i znajomych poprawiam :P



Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012790 przez pesq
Hahah mysia :*:*
Podziękowania: mysia5

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu #1012791 przez mysia5
:) teraz dopiero doczytałam, że był temat bujaczka :)
u nas naprawdę póki co pomaga i często nic mu nie pasuje jak marudzi tylko właśnie do bujaczka i po chwili jest ok, chyba że coś boli no to wiadomo....
chociaż czasem się martwię, że on tam tak i'wygięty' siedzi i czy nic go po tym nie boli, albo źle na kręgosłup nie działa?
Jak myślicie, ta pozycja jest niby taka leżąca, ale wiadomo całkiem na płasko nie jest. Mam nadzieję, że nic mu nie będzie po tym bujaczkowaniu....

Pesq, nie wiem czy naprawdę te godziny rozwalone są spowodowane tym skokiem rozwojowym czy co... nie mam pojęcia, chociaż mam wrażenie że u nas tak się zmieniło odkąd czas był przesunięty... ale może to tylko takie moje wrażenie...

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1012793 przez pesq
Mysia ja myślę ze troche przez skok. A tez zauwazylas zmiany w zachowaniu? Kurde jak fajnie nasze bąble z tego samego dnia. :)

Wrzucam foty Gatki z misiem i dla przypomnienia jedno miesiąc temu 1 października :)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.
Załączniki:
Podziękowania: jurada

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1012797 przez kasandra9
Pesq, ale Agat się wyciągnął, jaka długa dziewczynka!:) zazdroszczę brunetki, nasza też miała być, ale tatusia geny silniejsze;)))
Moja właśnie zrobiła mega kupę po kolano - ostatnio cyklicznie co 2 dni mamy bombardowanie - jak się cieszę!:))) a tak ją wystroiłam...dobrze, że to były czarne spodnie i już siedzą w pralce;) Piotrek sam pojechał do Ciechanowa, a my w domku..wczora sprzątnęliśmy, zrobię tylko zupę, bo drugie z wczoraj mamy, ciągle coś do prasowania mam, więc może się ogarnę i z tym, chociaż odpocząć mi się chce:)))
U nas mata edukacyjna jeszcze nie jest używana, chyba jeszcze moja Agacia nie dojrzała do zabawek;) Książeczkę czarno-białą niby jakby widziała, ale takie rzeczy ją nie interesują jeszcze - po domu się rozgląda, owszem, chętnie przygląda się różnym rzeczom jak się jej pokazuje:) natomiast z chwytaniem zaczyna - a to pieluchę, a to za bluzkę, wiec fajnie. W ogóle muszę z nią iść do tego okulisty, bo przez tą chorobę musiałysmy odwołać. A widzisz, czyli wy leżycie sobie sporo:) my wcale, bo...nie mamy kanapy:P na sofce ciężko, a do łóżka jakoś się nie kładziemy ani do wózka - wydaje mi się już za duża za wózka:P no i nie chcę, żeby przypomniala sobie spanie w wózeczku, bo teraz śpi w łóżeczku:) i chyba jej isę podoba jak widać na zdjęciu poprzednim;))) jak mi w dzień przykima to w leżaczku, bo generalnie mało śpi, a ost. w chorobie to wcale:/ no i chcę, żeby spadnie nocne kojarzyła z łóżeczkiem, więc nie spieszy m isię z odkładniem jej jak coś - choć parę razy próbowałam, ale wtedy juz tam nie chciała spać:) i jakoś jak np wczoraj sporo mi spała w dzień, to bałam się, że nie będzie chciała w nocy, ale nie:) w sumie do 9.30 dziś spaliśmy - z przerwami na jedzenie oczywiście:) dlatego nie jestem za lezeniem za dużo, bo wtedy jej się wymiesza dzień z nocą i jak się za dużo wylezy i wyśpi, to potem nie będzie mi chciała:)

Część wiadomości jest ukryta dla gości. Proszę zaloguj się lub zarejestruj aby ją zobaczyć.

Pesquś, u nas nie mówią Aga akurat:) ale też bym się wkurzała, bo Aga to nie od Agaty!:> JEst tylko opcji zdrobnień od Agaty, ze ciągle coś nowego tworzę;)))
Podziękowania: pesq

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #1012814 przez pesq
No ja niestety nie mam sily jej nosić bo i tak po samym odbijaniu kręgosłup i kolano boli wiec proszę Lukasza żeby tez tego nie robił bo od 8-15 dziecko nie zrozumie ze teraz się nie nosimy. Ale często ja na rękach trzymam siedząc. A raczej na brzuchu albo na ramieniu :)

Wyciągnęła sie bardzo - 6 tyg ok 6-7 cm :) no i 1.5 kilo , ale chuda nadal ;)

Gardło mnie boli :( :(

Mleko is back :D nie tak jak wczesniej ale w 15 min 80 ml ściągnęłam (bylo najlepiej 120 w 15 min) takze nie jest zle bo wiadomo ze mala w takim czasie co najmniej 120 wyciągnie bo o wiele skuteczniejsza moja mala glonojadka niż sztuczna dojarka ;) . Dziewczyny kp czy u Was tez z jednego cycka więcej leci niż z drugiego?

U mnie okresu nie widać i niech tak zostanie :P we wtorek wizyta u gina a jutro oficjalny koniec pologu :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl