BezpiecznaCiaza112023

Mamusie Wrzesień 2015

9 lata 2 miesiąc temu #969530 przez Lidziun
Część jurada wszystko zależy czasami widać przez brzuch ale moja siostra w 3 ciąży poszła jak była w 11+4 i miała dopochwowo, ja juz jutro IDE ciekawe kto tam się chowa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969531 przez agatagama
hej, podobno od 12 tc robi się usg przez powłoki brzuszne. Ja jeszcze nie doszłam do tego etapu, ale moja koleżanka tak właśnie miała ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969539 przez kasandra9
Ja gdzieś czytałam, że od 12 tygodnia przez brzuch dopiero USG, ale sama jeszcze nie doświadczyłam, więc nie wiem dokładnie:P

Wczoraj byłam na tej swojej poprawce, bo przecież 2 tyg, temu w niedzielę nie poszłam na egz. Na szczęście chyba powinno być dobrze, jestem dobrej myśli! Nie chcę żadnych warunków, już ostatni semestr został i koniec studiów, już niccc nie wymyślam!:)))
Spotykam się dziś z moimi przyjaciółkami, zaraz się zbieram w południe ruszam do Wawy:)U jednej byłyśmy ostatnio, na pierwszej wizycie po porodzie, dziś jedziemy do drugiej - w czwartek będzie mieć cesarkę, a miała rodzić w wodzie..tak to można sobie planować;) żadna z nich nie urodzi(ła) naturalnie, może chociaż mi będzie dane...;) Ta położna, którą wykupiła (w sumie jednak nie, bo będzie mieć cesarkę, więc tylko konsultacje z nią miała) podpowiedziała, żeby do okulisty się wybrała i okazało się, że może jej się siatkówka odkleić (dziewczyna ma małą wadę wzroku, nawet okularów nie nosi), stąd też decyzja o cesarce i to w innym szpitalu niż planowała. Takie życie...:) Będzie rodzić w 60 urodziny mojej mamy :)
Jutro idę zrobić badanie TSH i ft4, żeby do endokrynologa iść z jakiś porównaniem, nie tylko z tym jednym wynikiem.
Czytałam sobie rano trochę o przezierności karku i o tych różnych badaniach i w sumie te reguły są tak skomplikowane i normy, że szok...tu wiek matki, tu rozmiar dziecka i jego wiek, tu jakieś statystki:/ masaaakra. Dany wynik u kogoś może być dobry, a u kogoś tragedia.:/ A w ogóle kiedy macie zaplanowane badania genetyczne? Szczególnie te z terminem blisko mojego, czyli 20-25.09.?:)) Ja 19 marca idę.
Co do brzuszków, to już fajne macie...u mnie też widać, szczególnie wieczorem, ale teraz to i rano już się nic nie ukryje. Drobna nie jestem i zawsze brzuszek miałam, ale zupełnie to inaczej wygląda:) Piersi też się powiększyły, jakoś strasznie nie bolą, ale muszę na nie uważać. Mąż mówi, że się powiększyły, choć ja jakoś specjalnie nie odczułam, za to mam takie jakby potówki wokół sutków i mnóstwo niebieskich żył na piersiach, szczególnie wieczorem, aż nie mogę patrzeć, brrr:) Jakoś nie lubię tych żył widocznych:)))
Ja też myślę o zakupię już czegoś ciążowego...wczoraj po tym egzaminie pojechaliśmy do Arkadii i przeszliśmy te sklepy co zwykle, ale nic nie mogłam sobie dobrać. Mierzyłam już jakieś większe rzeczy, to jak w worku wyglądałam:/ Tu niby dobre, ale tam odstaje:/ Kupiłam jedynie takie legginsowe jeasny w calzedonii... drogo tam jak cholera, tym bardziej, że ja legginsów nie noszę, ale chyba nic innego mi nie pozostaje:/ Mają gumkę, do tego zmieściłam wieczorny najedzony brzuszek, więc chyba nie jest źle. No i plus taki, że wcale nie największy rozmiar, więc to całkiem rozwojowe dla mnie, jeśli się sprawdzi, to jakiś czas będę mogła się zaopatrywać w takie cuś. ;) Muszę tylko jakichś tunik potem nakupować albo dłuższych sweterków, bo mam tylko takie zimowe.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969544 przez agatagama
kasandra ja mam 17 marca prenatalne (termin 26.09) więc jesteśmy obok siebie ;) już nie mogę się doczekać....

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969545 przez kasandra9
Czyli podobnie - w tym samym tygodniu:)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969547 przez jurada
Ja idę dzisiaj na 14.00 i dlatego pytam bo nie wiem czego mam się spodziewać!
Także pozawalam trzymać kciuki :)
A na 11.00 dentysta... Mam nadzieje ze wszystko w porządku i obędzie się bez borowania :-\

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969556 przez kasandra9
Oooo, to szybciutko:) Chociaż ja też tak planowałam się umówić na ten tydzień, ale to jeszcze przed wizytą u gin, bo chciałam iść prywatnie;) Ale dała mi skierowanie na NFZ, więc tak pójdę:) Jeśli lekarz będzie miał jakieś wątpliwości, ale jakiś kiepski sprzęt, to wtedy pójdę prywatnie:) na razie staram się wyluzować:)
Oglądałam przed chwilą ciuchy na allegro, ale w sumie nic nie wypatrzyłam:(
No i od wczoraj zaczęłam kurację olejkową - kupiłam olejek Tołpy na rozstępy i się wieczorem wcierałam, zaraz będę znów:) Fajna taka potem skóra, gładka, nawiżliona, mówię Wam, super! Najśmiejszejsze są opinie o tym olejku...3 pierwsze "śmierdzi, że nie mogę go używać", "jest bezzapachowy", "bardzo ładnie pachnie":D wiadomo, że musiały to pisać ciężarówki:D:D:D Dla mnie trochę pachnie jak go wącham podczas smarowania, ale na skórze już bezzapachowo...:P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969580 przez Kasia888
Jurada mi badanie zrobił lekarz i brzusznie i dopochwowo. Na początku sprawdził brzusznie, ale potem stwierdził, że nie nie dostrzegł czegoś bardzo waznego co już powinno się pojawić (nie wiem dokładnie o co chodziło mówił bardzo cicho) i następnie usłyszałam, że jak to stwierdził "muszę się przebrać i zdjąć majteczki" Mam nadzieje, że moje kolejne usg będzie wykonywane już tylko metodą brzuszną.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969581 przez Zazanna
Dzień dobry :)
Ja już po pobieraniu krwi :) Przez to, że mi most spalili musiałam jechać do blue city aż -ale to mi najbardziej po drodze, bo mnie T. zawiózł w jedną stronę :)
Na dziś miałam z tego co pamiętam morfologię pełną, mocz pełny, tsh i takie te wszystkie typu hiv etc. I się wkurzyłam, bo wszystkie wyniki zawsze do netu wrzucają, a po te z hiv trzeba osobiście odbierać :/ No ale upoważniłam T. i mi jutro odbierze :)
Nawet leciutko się wkłuła i nie bolało :)

W czwartek mam USG, a w piątek genetyczne :)
Dziewczyny czy z genetycznego (prenatalnych) od razu zna się wynik? Któraś się orientuje może? :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969587 przez agatagama
Hej Zazanna, szybko masz te prenatalne, zazdroszczę :)
Jestem mniej więcej na bieżąco, bo moja przyjaciółka też jest w ciąży, tylko, że 6 tyg starszej, więc idę jej śladem ;) Wyniki z badań miała od razu, lekarz od razu informuje o wszystkich parametrach :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969591 przez Zazanna
ooo Agata super, dzięki :D Bo się martwiłam, że jak badania w piątek to będę musiała czekać do poniedziałku na wyniki,a chyba bym nie wytrzymała :)
W ogóle już się nie mogę doczekać łeeee Przyśpieszcie czas aby był już czwartek i moje usg :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969595 przez kasandra9
Faktycznie szybko masz to genetyczne;) no ale skoro można, to dobrze, będziesz mieć za sobą;) Ja na świeżo po USG, wiec swoje spokojnie odczekam;) Chyba są od razu te genetyczne, bo przecież lekarz musi poinformować o tych różnych parametrach i statystykach.
Właśnie zjadłam śniadanko, już w sumie jem normalnie, jakoś przestałam mieć te nieprzyjemne zapachy i mdłości na samą myśl;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969597 przez Lidziun
wiecie dziewczyny, siedze przed kompem w poszukiwaniu ubran, szczegolnie spodni bo zwykle mnie juz uciskaja. no i tak siedze juz ponad godz i takie dziwne uczucia czasami mam, hmmm wydaje mi sie ze kilka razy kopnelo mnie dziecko, to moja kolejna wiec juz jestem wyczulowa na te "kopniaki" ale czy to mozliwe ze to juz, ze tak szybko???, dziwne, wsluchuje sie w swoj organizm, no ale do konca nie jestem pewna
a przy okazji znalazlam jakas stronke z ubraniami, nie maja ich za duzo ale nie sa drogie, a jak ktos nie ma kasy to mysle ze sa ok te ubrania
99shop.pl/c/1/odziez-ciazowa.html

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu - 9 lata 2 miesiąc temu #969600 przez kasandra9
Może macie ochotę obejrzeć, bardzo fajna seria:) player.pl/programy-online/o-matko-odcinki,1211/
Właśnie obejrzałam 1 odcinek i się popłakałam:D

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

9 lata 2 miesiąc temu #969625 przez basiek149
hej hej.
ale szaro, buro i ponuro :( i podobno tu ma być taki cały tydzień...eh. coś nie mam dzisiaj humoru i w ogóle jakaś taka słaba jestem. chyba zaraz wrócę do łóżka i tyle będzie ze mnie dzisiaj pożytku.

Zazanna po pierwsze - nie zatrzymał ci się suwaczek? bo ty jeszcze nie dawno miałaś ten sam tydzień co ja a teraz 1,5 jesteś do tyłu...
a po drugie - jak w pierwszej ciąży odbierałam wszystkie wyniki to wszytko właśnie miałam tak luzem na kartkach a jedynie HIV było pięknie zapakowane w kopertę heh... ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl