BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2015

8 lata 10 miesiąc temu #983793 przez ete21
Palinka ja też ostatnio miałam problem z dziaslami ba nawet żeby mnie bolały. ...ale sachol i dentosept dal rade.

Chapsterka ja z igorem w ciąży to jadłam ostro a teraz to tylko po słodkim i sushi nue wymiotuje

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #983821 przez fredo
ja też w pierwszej ciązy w 13 tc poznałam płeć dziecka i przy każdej kolejnej wizycie tylko potwierdzał :) też słyszałam, że chłopca szybciej rozpoznać, dziś idę na usg, więc może coś już powie więcej :) pierwszą mam dziewczynę i od razu jak byłam w ciąży to miałam takie przeczucie, teraz też bym chciałą dziewczynkę, ale serce podpowiada, że będzie chłopak :)

u nas dzień zakupowo minął, bo córa dostałą odszkodowanie za rękę i poszłyśmy na shopping :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #983832 przez oleska
Cześć dziewczyny,

Troszkę Was podczytuję, ale wcześniej jakoś nie miałam odwagi dołączyć.
Fajnie gdybyście mnie również przyjęły. Spodziewam się dziecka wg OM 14 grudnia, natomiast ostatnie usg pokazało 1-2 tygodnie do tyłu.

To będzie moje drugie dziecko, mam już 3,5 letnia córeczkę. Pierwszą ciążę przechodziłam znośnie, natomiast tej już czasami brzydko mówiąc mam dość. Całodniowe mdłości, wymioty od 16-tej wzwyż, jestem od ponad miesiąca unieruchomiona, na zwolnieniu w łóżku. Nie sądziłam , że nudności mogą być tak dokuczliwe.
Widzę, że Wy sobie jakoś z tym radzicie, ja troszkę podupadłam psychicznie. Jest piękna pogoda , chciałabym wyjść gdzieś z córką, korzystać, a moje samopoczucie mnie ogranicza.

Pozdrawiam!


Moja córeczka Ania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #983850 przez PaulinaK
oleska witaj w gronie, głowa do góry na pewno będzie wszystko dobrze, leżysz w łóżku bo masz takie zalecenie od lekarza czy samopoczucie Cię tak bardzo do niego przykuło?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #983857 przez oleska
Niestety samopoczucie. Jak wstaję to idę wymiotować, leżąć męczą mnie tylko/aż mdłości więc wybieram to i staram się jak najwięcej spać. Mam nadzieję, że ten drugi trymestr będzie łaskawszy ;-)


Moja córeczka Ania

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #983867 przez katarzynaxxx89
nic mi nie wiadomo że usg genetyczne jest bezpłatne no chyba że się ma załatwione albo powyżej 35 lat hmm . Mi lekarz powiedział żeby zrobić prenatalne bo na tym usg co on ma to widzi tylko że dziecko rośnie i że bije serducho i nic ponad to

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #983876 przez paalinkaa
Ja jestem sluzba zdrowia i dowiadywalam sie co do tego usg genetycznego to tak jak pisalam wczesniej - zeby miec darmowe musisz spelniac czynniki ryzyka. Kobiety ponizej 35 r.z bez dodatniego wywiadu rodzinnego tego badania nie zrobia bezplatnie. Tak przynajmniej jest w krakowskim nfzecie.

Czasami sa te dodatkowe badania w ramach prywatnego ubezpieczyciela to tez czasami lekarz moze to podciagnac pod badanie ciazy ale nie moze widniec jako genetyczne bo placowka nie dostanie za to nic.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #983891 przez katarzynaxxx89
paalinkaa a wiesz może jakie są wytyczne tego wywiadu jak żeby był dodatni

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #983892 przez Igulka27
Ete w 13 tyg?? ja też tak chce!! :) a to przez usg normalne juz zobaczył? ja mam usg w 12, ale czytałam ze jeszcze sie nie da, może zależy od sprzętu :)

Ja na słodycze też mam ciągle ochote, co przed ciążą nie przepadałam zawsze mi było zaraz za słodko, ale od dzisiaj nie jem :P tylko troszke loda zjadłam, ale to się nie liczy :P Za pizza też nie przepadałam ale teraz bym jadła w kółko, i myślę że raz na jakiś czas nie zaszkodzi ;)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #983923 przez fredo
dzidzia zdrowa, cały czas pchała rączki do buzi, ma już ponad 6 cm i wszystkie parametry są ok :) wstępnie określił ze będzie dziewczynka, ale to jeszcze nic pewnego :P

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #983927 przez ete21
Igulka :) tak w 13 tyg Ale to tylko dziemi temu że był chłopak. A jak dziewczynka to mówił gin ze w 16 17 tyg bedzue cos wiadomo. No i kwestia sprzętu i dobrego oka.
fredo super ze z maluszkiem wszystko ok!
Katarzyna muszą być m.inn obciążenia genetyczne w rodzinie po stronie rodziców czy rodzeństwa

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #983959 przez Panama
Mi właśnie na ostatniej wizycie mówił,że 9 zrobimy genetyczne usg.Będzie to 12 tydz.Tylko,że u Nas sama wada serca u Maćka jest podstawą do badań.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #983965 przez KingaK
Witajcie, witam nową mamusię :)

Ale jesteście gaduły :) ja mam strasznie dużo czasu i nie mam czasu do was pisać.

W pierwszej ciąży też w 13 tyg lekarz nam powiedział że będzie chłopak, tak czułam i się sprawdziło. \fajnie było by mieć parę ale czuję że znów będzie chłopak :) Najważniejsze żeby było zdrowe :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #984012 przez Igulka27
A czy to badanie usg miedzy 11- 13 tyg to jest do pochwowe czy przez powłoki brzuszne? ja będę dokładnie w czasie badania miała 11t i 4d. i w pierwszej jak byłam w 13 tyg to mialam dopochwowo, ale jak tak czytam w necie to wiekszość pisze że przez powłoki. to ja juz sie pogubilam:) czy to zależy od lekarza?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984013 przez chapsterka
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hej hej hej hej hej ;-)

Wczorajsza wizyta w doktora przeszła moje oczekiwania.
Maleństwo ma 6,5 cm pięknie było witać raczki, nóżki, ucho, nosek nawet żołądek i nerki.Mały brykał ostro i trudno było zbadać serce ale jak się opanował to puls 166 ;-)
Lekarz zbadał nam przezierności karkowej (NT) I NORMA 2.5 A U NAS 1,6 WIĘC LUKS.!!!!!!!

Ja z 59 kg spadłam na 57kg i doktor mówił że najwyższy czas żebym zaczęła przybierać na wadze :P :P :P :P
Obecnie jestem 12 tydzień i 6 dzień ( koniec 13 tygodnia) termin porodu 04-12-2015.
Na wizytę lekarz zaprosił mojego męża i gdy zobaczył maleństwo wzruszył się a mi serce zaczęło walić jak szalone.To był piękny widok.Wszystko dzieje sie tak szybko;-)Cały czas pracuje i mam zamiar tak do września bo ja w domu bym zwariowała.
Miłego dnia Kochane mamuski

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl