BezpiecznaCiaza112023

MAMUSIE GRUDZIEŃ 2015

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #984014 przez Igulka27
chapsterka super ze wszystko dobrze !! :laugh: Juz powinno być tylko lepiej :) ja też mam -2kg caly czas, ale podobno w 2 tr. tyje się najwięcej :P więc pewnie wszystko przed nami. A miałaś to badanie przez brzuch czy dopochwowo?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984017 przez katarzynaxxx89

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984034 przez mała82
Kurde ale skrobiecie :) Nie nadążam :D:D:D

PaulinaK
to moja druga ciąża ale też nie mogę się doczekać info czy to chłopiec czy dziewczynka :) A mi obojętne co będzie i chciałabym chłopca i dziewczynkę :)

Igulka27
genteyczne badania chyba każdy ma w okolicy 12 tygodnia, a prenatalne po 35 r życia są darmowe a wcześniej jak kto chce.

chapsterka mój mąż w pierwszej ciąży chodził na wszystkie badania, a teraz chodzimy we trójkę :) Ale mały jest trochę nieznośny więc nie wiem czy go dalej będziemy zabierać. Jeszcze raz damy mu szansę :)

paalinkaa ja na szczęście na razie problemu z zębami nie mam. Ale tak jak w pierwszej ciąży jak skończę pierwszy trymestr to lecę do dentystki, żeby wszystko posprawdzała i ponaprawiała jak coś trzeba będzie.

ete21 ja też się nie wtrącam jak mały sam się bawi. Ale wtedy to zabieram się za pranie czy obiad i na nudę i tak czasu nie mam.

oleska
zapraszamy :) Gratuluję i współczuje tych wymiotów. Mi tez trochę mdłości dawały się we znaki, na szczęście jest coraz lepiej.

katarzynaxxx89 moja ginka też mówiła, że darmowe badania są po 35r. A może lepiej się przejść do innego lekarza z lepszym sprzętem? Kurde, że oni cały czas badają na tych gratach!

fredo
super! Ja czekam do środy na moją wizytę

chapsterka no to fajnie :) Super, że udało się wszystko sprawdzić jak należy :)

Czy badacie krew i mocz na każdą wizytę?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984036 przez ete21
Katarzyna padaczka to choroba neuroligiczna najczęściej nabyta w ciągu życia. Genetyka nie ma tu nic do rzeczy. I żadne bad jej nie wykryja dopiero czasem ok. 2 roku życia mogą pojawić się objawy.
Chapsterka super ze wizyta udana i ze badania wyszły ok. Ja uważam że w ciąży wcale nie trzeba przytyć Bóg wie ile grunt żeby dziecko było zdrowe!
Igulka co do metody badania to zależy. Jeżeli mama ma już brzuszek to dokładniejsze badanie jest przez pochwe a jak nie to spokojnie wszystko widać przez brzuch

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #984066 przez PaulinaK
U mnie z prenatalnymi to jest tak, że mój lekarz zleca wszystkim swoim pacjentkom na fundusz oczywiście, po prostu naciąga fakty ( są takie metody :) zaznaczam że chodzę na wizyty na fundusz, tylko na USG chodzę na prywatne bo tam gdzie przyjmuje na NFZ nie ma sprzętu, a prywatnie ma taki sprzęt że głowa mała, tak dokładny że mimo na razie robił mi USG 2D to mogłam zobaczyć nawet soczewki oczu :)
A teraz trochę z innej beczki czy wybrałyście imiona dla waszych pociech. My już przed ciążą wiedzieliśmy jak będziemy chcieli dać na imię swojemu maleństwu, ja wybrałam dla chłopca Leon a mąż dla dziewczynki Ada no właściwie to Adrianna.

Tak wygląda moje skierowanie na badanie prenatalne na dole jest jeszcze dodatkowa adnotacja.
Załączniki:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984068 przez paalinkaa
Dodatni wywiad genetyczny to stwierdzenie w spokrewnionej rodzinie lub u kobiety np zespołu Downa lub Edwardsa lub innych genetycznych. Padaczki tak nie określisz. Istotny jest też wiek - od 35 roku życia badania są refundowane, czasami słyszy się że przy ciążach bliźniaczych również.

Ja dzisiaj byłam na teście podwójnym z krwi:) pappa plus wolna beta hcg - 4 dni kazano czekać na wyniki.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984141 przez ete21
Luksus w biały dzień. ...nie miałam spotkania z wc :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984154 przez Nefri
hej, ja na pewno nie odpiszę wszystkim I wpadam tylko na chwilkę.
Ja dowiedziałam się, że będzie chłopak na badaniu prenatalnym w 13 tygodniu I się sprawdziło. Teraz też byśmy chcieli chłopca ale w sumie wszystko nam jedno. Jak będzie chłopak to będzie Eryk, na dziewczynkę jeszcze nie mamy pomysłu.
Ja non stop wymiotuję, ale w łożku nie leżę, właśnie jesteśmy nad morzem I się relaksuję a mąż zajmuje się dzieckiem.
pozdrawiam wszystkie mamuśki

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984219 przez MagdaM
Cześć ;)
Ja tak z doskoku i chyba w ogóle się pożegnam z Wami...

Chciałam tylko słówko w sprawie usg powiedzieć. To nie prawda, że jak mama ma więcej tłuszczu to lepsze jest dopochwowe. Wszystko zależy od ułożenia macicy. Ja mam duzo tego czego nie chce, a mimo to przez powłoki brzuszne było lepiej widać niż dopochwowo i to właśnie wtedy pokazał się problem z odwarstwieniem owodni....

Co do płci - do 38tc był chłopieć :P A potem dziewusia i dziewusia się urodziła ;)

Tyle do 8 czerwca nadal leżę i czekam, oby wszystko przyrosło...
Pozdrawiam!

www.ciepelkowo.pl


[*] 9.12.2010 r.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984254 przez ete21
Cześć dziewczyny :) mam nadzieje ze samopoczucie u was dobre i ze te co mogą korzystają z pogody.najbliższe dni zapowiadają się cudnie.

A ja powiem ze od 2 dni nie miałam spotkania z wc tylko jakieś mdłości czyżby krok do przodu?
Marynowany imbir ratuje życie

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984255 przez katarzynaxxx89
a u nas słonko świeci i jest ładnie w dodatku są dni miasta a jak na złość ja się coś przeziębiłam i mam katar i gardlo strasznie boli. Ale bym zjadła gorfa z bitą i owocami

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984272 przez ete21
Katarzyna to zdrówka dla was! Ja wczoraj zjadłam tatara uwielbiam a nie jadłam 2 lata i stwierdziłam ze nie ma bata ciąża ciąża ale Bez przesady. Tym bardziej że z prawdzonego źródła

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984291 przez paalinkaa
W Krakowie tez pieknie :) pojedziemy na wycieczke zeby jakos tak czas zlecial, a w moim rodzinnym Chrzanowie sa tez uroczystosci - czyzby katarzynaxxx89 to samo miasto?

A jak dziewczyny u Was z aktywnoscia fizyczna? Podejmujecie sie czegos czy czekacie na II trymestr?

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984297 przez katarzynaxxx89
paalinka jestem z Płazy do chrzanowa blisko a moje rodzinne miasto to Jaworzno

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

8 lata 10 miesiąc temu #984301 przez ete21
Palinka moja aktywność ogranicza się do latania z i za synkiem. Nigdy nie uprawialam sportu (czasem rower i 5 miesięcy po porodzie chodakowska przez miesiąc tylko dlatego żeby wzmocnić swoje zwieracze ) a tak też w tyg. Basen rekreacyjnie i co najmniej 2 razy w roku wypad w góry. W poprzedniej ciąży i w 10 tyg i w 25 biegalam po skałach i teraz tez ze 2 tyg śmigamy w góry stołowe

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl