BezpiecznaCiaza112023

Mamusie kwiecień 2011:)

12 lata 11 miesiąc temu #128991 przez baby_55
MM z tabletek można brać azalię lub cerazette :)

Ja też wczoraj spróbowałam truskawek ze śmietaną :) narazie małemu nic nie jest jeśli będzie OK to będę jadła normalnie :)

Magdzia ja często przysypiam przy karmieniu na leżąco :silly:

A to dla naszych dzieciaczków :)


Małe rączki potrafią
ulepić kwiatek z plasteliny
Narysują słońce roześmiane
Zbudują domek z klocków
Małe rączki potrafią napisać mama,
i przynoszą mi jabłko czerwone
ocierają łzy i splatają się tuż nad szyją.
W małych rączkach mieści się cała miłość.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #128992 przez Gosia_Krupa
Po pierwsze całusy dla wszystkich dzieciaczków!!!

Tato do mnie dzisiaj dzwoni i składa mi życzenia a ja nie wiem o co chodzi :blink: ale zajarzyłam po chwili :)

Andzia,Bartuś słodki :)

Magdzia,uśmiech powalający :)

Asiunia,fotki po prostu śliczne,szczególnie ta pierwsza :)

Kasiunia,ja Ci nie powiem jak to u mnie,bo my jeszcze nie próbowaliśmy. Ale po pierwszym porodzie bolało (pomijając fakt,że pierwszy raz był po 6 miesiącach,bo długo się goiłam,potem czułam ból i dyskomfort).

Divette,głosik oddany,jeszcze później z laptopa oddam to będą dwa :)

Pogoda u nas strasznie wietrzna :( Na dwór na pewno nie wyjdziemy. Z resztą synek ma katar i czasami pokasłuje,mnie boli głowa i gardło (wiecie może co mogę brać na ból gardła,to co w ciąży?)I najgorsze jest to,że Hanula ma więcej wydzieliny w nosku i spływa jej do gardziełka i pokasłuje :( Nie wiem co mam robić,chyba jutro przejedziemy się do lekarza,niech ją osłucha. U takich małych dzieciaczków katarek(chociaż jej z noska nie leci,ale słychać,że ma tego więcej)bardzo szybko przeradza się w kaszel i nawet coś gorszego :( Jak tylko położę Małą do kołyski zaraz się budzi,a raczej kaszel ją budzi. Na rękach i w pozycji bardziej pionowej jest wszystko ok.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #128997 przez MlodaMama
My chcielismy dzisiaj na spacerek wyjść ale wyszłąm na balkon i stwierdziłam że jest zaaa gorąco ak na spacer , pod wieczór wyjdziemy chyba dopiero :)

[url=[url=http://

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #128999 przez Gosia_Krupa
A co do truskawek,poza jedną świeżą z ogródka zjadłam wczoraj pieroga z truskawkami. Na razie cisza.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #129105 przez baby_55
przyszła moja chusta :) wypróbowałam wiązanie na mojej starej lalce niemowlaku ;) i wrzuciłam do prania i powiesiłam :) juz się nie mogę doczekać, jak wyschnie i włożę do niej młodego :)

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #129107 przez divette
dziekuję babeczki. jak coś to mam w podpisie ;)
byliśmy na szczepieniu. jednak 6 w 1. czemu? bo lekarz poświęcił nam 15 minut na tłumaczenie na temat działania, możliwych alergenów- podobno te z nfz są na różnych nośnikach i często te nośniki le ze sobą działają, czym są pneumo i meningo, kiedy sie szczepi i co to daje i postanowiliśmy, że jednak damy tą skojarzoną. może jestem jakas dziwna, ale mnie za bardzo nie ruszyło jak małą kłuli, a i młoda płakała jak ją wkuli i zaraz przestała jak ryczka wyniosłam z gabinetu. póxniej popłakała zanim cycka wyciągnęłam i było ok. czekam na jakąś reakcję po szczepionce. na rota i pneumo zaszczepimy następnym razem razem ze skojarzoną, bo niestety te miesiące były bardzo biedne i nie starczyło na kilka, a do 10 z czegoś żyć trzeba

http://www.suwaczek.pl/cache/408489183a.png?html

Lucia prosi o głosy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #129144 przez Gosia_Krupa
Divette,czemu jesteś dziwna? Różnie mamy reagują,jedne przeżywają bardziej niż maluch,inne są opanowane. Ja przy synku tak samo reagowałam,chociaż mój trzy szczepienia z rzędu nawet nie zakwilił. Też brałam wtedy skojarzone,ale Misiek był jeden a my mieliśmy dwie pensje. Teraz jest jedna pensja i dwójka dzieci,więc niestety nie możemy sobie na to pozwolić :( Wiem,że to raz na jakiś czas,ale na prawde nie możemy sobie na to pozwolić. I nosi mnie,że w Polsce rodzic chociaż ma prawo wyboru to czasem musi za niego płacić :angry:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #129145 przez MlodaMama
Gosiu zgadzam się z Toba w 100% , u nas nie wiem jeszcze jak to będzie z tymi szczepieniami ale pewnie babcie poprosimy o pożyczkę na te szczepienia bo tez niestety jedna pensja tylko, ale u was po jakim czasie są te szczepienia??bo u nas to mówiła że jak skończy 8 tygodni to wtedy będzie szczepienie...

[url=[url=http://

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #129150 przez sylka
Pierwsze szczepienie jest po 6 tyg. kolejne za 6 tyg.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #129162 przez divette
my też mamy jedną pensję, ale na coś idzie becikowe i ubezpieczenie, a ostatnie szczepienia... męża prowizja powinna wzrosnąć...

http://www.suwaczek.pl/cache/408489183a.png?html

Lucia prosi o głosy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #129276 przez Gosia_Krupa
Nasze becikowe i pieniążki z ubezpieczenia poszły na auto. Dwójka dzieci,mąż do pracy dojeżdża,a my Matiza mieliśmy-jedynie koła się do bagażnika mieściły :dry: Kupiliśmy większe auto,i tak pożyczkę braliśmy. Zdecydowałabym się teraz na skojarzone,ale potem już muszę cały czas brać te skojarzone,a co jak nie będziemy mieli kasiory?! Zapożyczać się?! Nie lubimy tego,staramy się sami sobie radzić.

Sylka,synek był szczepiony po 8 tyg.,no a teraz szczepienie już za nami,więc chyba musi być jakiś zakres od do.

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #129290 przez baby_55
pierwsze na pewno po 6 tyg, ale nie jest powiedziane dokładnie bo czasem katarek czy coś i się przesuwa, kolejne różnie, zależnie od tego czy bierzesz skojarzone czy nie, ja biorę te na NFZ, bo wtedy naraz dostaje mniej bakterii do zwalczania, bo podzieliliśmy to sobie :) Ja osobiście uznałam, ze lepiej nie dawać takiej duzej dawki bakterii na raz takiemu maluszkowi, ale oczywiście każdy sam podejmuje decyzję, a przy okazji ile płaciłyscie za pneumokoki i rotawirusy? tak z ciekawości

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #129410 przez Gosia_Krupa
Baby,u nas rotawirusy to 3x250zł lub 2x350zł,a pneumokoki nie pamiętam,ale też nie mały wydatek :( Dlatego niestety u nas odpadają. Pozostaje modlitwa żeby nikt nic nie złapał.

Właśnie skończyłam robić zaproszenia na 6-te urodziny córeczki koleżanki,teraz mogę zabrać się za te na chrzest :) Sukienusia już uszyta-babcia to ma tempo :blink: wczoraj dostała materiał,a dzisiaj już gotowe :) i to nie jedna sukienusia. Dodatkowo uszyła jeszcze drugą,różową :) Jak do mnie dotrą to się Wam pochwalę jaką mam zdolną mamę :silly:

Postanowiłam iść z Hanulą jutro do lekarza,mam tylko nadzieję,że uda nam się zarejstrować. Bo bidulka tak się męczy,a ja troszkę panikuję :(

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #129433 przez divette
polska jest przerażająca. lekarz nam powiedział, że to, że teraz dajemy 6 w 1, to nie znaczy, że później nie możemy dac tych z nfz jak nie będziemy mieli pieniędzy. bo kwestia finansowa też się przewinęła.

http://www.suwaczek.pl/cache/408489183a.png?html

Lucia prosi o głosy

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

12 lata 11 miesiąc temu #129591 przez andzia2490
Hej dziewczynki:)
My też szczepiliśmy się po 6 tyg. życia i też szczepionkami na NFZ bo na skojarzone kasy brak, ale jakoś nie mam przekonania do tych skojarzonych :ohmy: :unsure: , tym bardziej,że koleżanka ostatnio mi mówiła,że jej siostra pediatra była ostatnio na jakiejś konferencji i lekarze zastanawiali się jak wrócić tylko do podstawowych szczepionek, więc coś w tym musi być.

Baby czekamy na fotki z maluchem w chuście :blink:

Prosimy zaloguj się lub zarejestruj się na forum się, aby dołączyć do rozmowy.

Moderatorzy: kasiorailona
Reklama

Bestsellery

  • Koszulka Regularna mama

    Regularna mama

  • Koszulka Brioko baby

    Brioko Baby

  • Dzienniczek ciąży

    Dzienniczek ciąży

  • Dzienniczek żywienia dziecka

    Dzienniczek żywienia

  • Dzienniczek żywienia maluszka

    Dzienniczek żywienia

Reklama

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2007-2024 ZapytajPolozna.pl